Ултразвуков уред срещу мравки?

  • 8 074
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Много се радвам на темата ви, понеже и аз се боря с мравките - при нас са всякакви и малки и големи. С риск да ми се смеете, но не знам как са успели да  ми изядат ръба на тапета и да си проправят път #2gunfire #2gunfire / само за пояснение в къща съм/.
Понеже съм с малко дете не смея да ползвам агресивни препарати. Пробвах с канела, където си проправят път - ръса канела. Да ама не, те си намират друго място да излизат. Ако някой сподели ефективен метод за борбата с тях.

Аз не за канела, а за сол съм чувала, че слагат. Но не знам дали има успех.

# 16
  • Мнения: 2 407
Много се радвам на темата ви, понеже и аз се боря с мравките - при нас са всякакви и малки и големи. С риск да ми се смеете, но не знам как са успели да  ми изядат ръба на тапета и да си проправят път #2gunfire #2gunfire / само за пояснение в къща съм/.
Понеже съм с малко дете не смея да ползвам агресивни препарати. Пробвах с канела, където си проправят път - ръса канела. Да ама не, те си намират друго място да излизат. Ако някой сподели ефективен метод за борбата с тях.

Аз не за канела, а за сол съм чувала, че слагат. Но не знам дали има успех.
Със сол също става, но при мен влагата е много голяма и солта "се разтапя" така да се каже. Някой беше казал и с кафе смелено, но не съм пробвала

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Просто заобикалят солта.С оцет въобще не се получава,минават си без проблем.

# 18
  • Мнения: 241
Може би трябва да се търси какво ги е привлякло и да се противодейства на него.

# 19
  • Мнения: 558
Добре, в кухнята съм съгласна, че ги привличат храните, но какво ги привлича в спалнята и детската?! Преди 10-тина дни накарах ММ за замаже всички цепнатини по цокъла на къщата и да посипе около къщата с отрова и гадовете изчезнаха до днес, когато пак се появиха в спалнята и детската.

# 20
  • Мнения: 446
Пффффф.... И в къщи пак се появиха  ooooh! Днес ми казаха за някакъв специален тебишир, който се купувал от аптеките. С него се правели дебели черти по местата, където минават мравките. Някой да е пробвал?

# 21
  • Мнения: 5 084
Мравките ще си направят нова  диря до целта.

# 22
  • Мнения: 2 407
Пффффф.... И в къщи пак се появиха  ooooh! Днес ми казаха за някакъв специален тебишир, който се купувал от аптеките. С него се правели дебели черти по местата, където минават мравките. Някой да е пробвал?
имаше ефект,но сега с малкия не смея да ползвам тебешир

# 23
  • Мнения: 241
Добре, в кухнята съм съгласна, че ги привличат храните, но какво ги привлича в спалнята и детската?! Преди 10-тина дни накарах ММ за замаже всички цепнатини по цокъла на къщата и да посипе около къщата с отрова и гадовете изчезнаха до днес, когато пак се появиха в спалнята и детската.

може да им е транзитната зона за комшиите..

# 24
  • Мнения: 569
И при нас в спалнята точно се появиха. В началото не обърнах внимание, защото виждах една-две, но в един момент се ужасих колко много са станали. И купих една машинка, която ми препоръча свекървата. Каза, че откакто я ползва, няма нито хлебарки, нито мравки. Точно й се беше развалила, та взех една за нея и една за мен. Машинката се казва RIDDEX, но от онлайн магазина от който ги поръчах не съм доволна. Едната машинка се оказа с дефект, та работи само 2 седмици вкъщи, но пък за това време изгони мравките (в упътването на устройството пишеше около месец, месец и нещо, че се чисти защитената територия, около 60 кв.м).

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
sunny_rose,кой точно от тези е твоят уред
http://promograd.bg/offers/search-all/catid/133?a=10&gclid=C … 80CFUwq0wodq9MAwA

Искам да взема и за баба ми,нейните мравуци са огромни,наскоро бях на гости и бяха нападнали една купа с череши,посред нощ киснах черешите във вода,за да ги спася.Баба ми каза,че до сега с никакви отрови,тебешири и какво ли още не не е успяла да изгони мравките,дано тези машинки да действат.

# 26
  • Мнения: 569
Това е устройството http://promograd.bg/pazaruvane/ured-za-ultrazvukovo-progonvane-n … teli-riddex.51205 , но не останах доволна точно от този онлайн магазин. Имаше проблем при поръчката, след това едното устройство даде дефект и ще чакам още месец за да го поправят или заменят. Да не говоря, че само за транспортните разходи заради този проблем ще дам пари колкото за още една нова...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
sunny_rose , bouquet
Благодаря за информацията Hug

# 28
  • Мнения: 558
Добре, в кухнята съм съгласна, че ги привличат храните, но какво ги привлича в спалнята и детската?! Преди 10-тина дни накарах ММ за замаже всички цепнатини по цокъла на къщата и да посипе около къщата с отрова и гадовете изчезнаха до днес, когато пак се появиха в спалнята и детската.

може да им е транзитната зона за комшиите..
Не. Ние сме в къща. Забелязах, че излизат преди дъжд. А тази година дъжд бол.

# 29
  • Мнения: 6
Здтавейте, включвам се в групата на отчаяните срещу тези упорити гадинки. Аз също пробвах какво ли не.. оцет, сол, лимонов сок, килтокс, специални отрови за мравки, но никакъв ефект. В началото беше горе-долу ок, но вече еволюираха и вече са крилати и не си седят само в банята, разхождат се спокойно навсякъде из целият апартамент. Дупки запушвахме, какво ли не, но си намират и други дупки.. вече не знам, остана ми решението с ултразвука да пробвам, но пък съм бременна в 8 месец и не знам дали не вреди на бебка. Навсякъде пише, че е безвредно за деца, но не пише нищо за бременни. Та някой може ли да даде мнение.. бебчо ми е по-важен от досадните гадинки. Благодарности предварително.

Общи условия

Активация на акаунт