Забавни въпроси за бременността

  • 1 378 597
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 10 410
  • Мнения: 1 756
Ще пусна тема тези дни, за да направим една статистика Simple Smile

# 10 411
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз имах мн леко зацапване на 7 ден след ембриотрансфера

# 10 412
  • Мнения: 5 468
Според статистиката, 20-30% от бременните имат имплантационно зацапване, т.е. не е много често срещано, но се случва. Аз лично не съм имала. Объркването у повечето чели недочели е, че те си мислят, че то представлява обилно кървене и затова всяка втора с менструация си мисли, че е бременна. А всъщност то представлява краткотрайно зацапване с кафяв или розов цвят около 7-10 дни след овулация.

# 10 413
  • Мнения: 1 756
Така хубаво го обясняваш сякаш си имала Joy

# 10 414
  • Мнения: 5 468
Обяснявам каквото съм чела в различни статии и по описанията на бременни жени.

# 10 415
  • Мнения: 4 413
Три пъти съм била бременна и трите пъти около датата на очаквания цикъл имах зацапване. Първата завърши скоро след зацапването, при втората  после получих отлепване и лежах в болница. Третата продължи също кратко, но зацапването беше еднократно и причината за аборта нямаше общо с това. Според мен е някакъв проблем с прогестерона, но не твърдя, че съм права.

# 10 416
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
И аз знам от доктор, че обикновено кървене или зацапване в начална бременност се дължи нисък прогестерон. Затова в началните седмици докторите предписват прогестеронови препарати и препоръчват повече лежане. Обаче кървенето в начална бременност е и една от индикациите за извънматочна бременност. Та, изобщо не е правило кървенето, а по-скоро изключение и по-добре без него.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 16:27 от Сиренце

# 10 417
  • София
  • Мнения: 10 642
Моя прогестерон по онова време беше >190nmol/l, така че няма как зацапванито да е било от нисък прогестерон (а и бях на утрогестан 2х3)

# 10 418
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Незнам това ниско ли е или високо, и какво трябва да бъде Simple Smile казвам, че обикновенно това е причината. Радвам се, че всичко е било наред при теб!

# 10 419
  • София
  • Мнения: 10 642
Високо е. Даже апарата не може да го хване колко точно Simple Smile
Естествено, че ниския прогестерон може да е причина за зацапване/кървене. Само исках да кажа, че има и други случаи

# 10 420
  • София
  • Мнения: 12 006

 hahaha Егати и спермата и количеството - 3 дена да изтича Joy Joy Joy Да се чуди човек как през ушите не е преляла  hahaha и.... Арволите вика ѝ потъмнели Laughing Laughing Laughing Laughing
Къв е тоя тест с по-плътни чертички? Не съм в час нещо?   Не, не, ни-мо-а Joy!!!

Този пич е като бик бре. Цяла кофа ще да е било, за да изтича 3 дена  Joy
Бик, бик, ама биволицата явно е с яко бяло течение. hahaha
Шшшшт, тихо сега, не ѝ казавай, за да не ѝ разрушаваш илюзията какъв надарен и плодороден мъж си има hahaha.

# 10 421
  • Мнения: 25 750


Този пич е като бик бре. Цяла кофа ще да е било, за да изтича 3 дена  Joy
Бик, бик, ама биволицата явно е с яко бяло течение. hahaha
Шшшшт, тихо сега, не ѝ казавай, за да не ѝ разрушаваш илюзията какъв надарен и плодороден мъж си има hahaha.
Права си. Невежеството е блаженство.

Какво кървене коментирате, аз бременях 9 месеца и кръв не видях, не мисля че съм изключение.

# 10 422
  • Мнения: 29 371
Тук в темата не сме показател - ние ни имплантация сме усетили, ни движение на яйцеклетката по тръбите, не сме пикали на рукола, жаби и подобни, оперирани от бебе сме някои..... Crazy

# 10 423
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много демоде се чувствам  Sad
В къщи имам сода за хляб, взема ей тъй заради модата само. Ама ако шупне кво прайм  Flushed

# 10 424
  • София
  • Мнения: 10 642
Ай стига рИвахте. Аз се чудя сега детето как ще ми вика като не съм майка.

Общи условия

Активация на акаунт