Забавни въпроси за бременността

  • 1 378 019
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 171

Но пък талията ми мина метър обиколка... значи съм бременна! Ура!  Laughing

Ох, много смях, но то като се замисли човек направо е тъжно и отчайващо...  Confused

Тя и на мъжа ми мина един метър. Да купуваме количката вече?

 Joy Ти нямаше ли Стокке?  Joy

# 106
  • Мнения: 30 802
Това последното е шега, нали!

Цъ, отдавна съм го чела, има някаква топла връзка с йогите и родилниците, те там зачеват съзнателно. Иначе я разбирам идеята, и аз след второто дете имах идея, че не съм запълнила още бройката. Ако бях по-мистично настроена, като нищо щях да си кажа "някой иска да се роди". Макар че за мен това е по-скоро в зоната на Стивън Кинг или Ан Райс...

Ама айде да не стигаме до бебеправенето на Людмил, че още не мога да си го изтрия от съзнанието (сред природа, според астрологичната карта и имаше списък какво точно да си постелеш за топлина и изолация, та да не изтекат енергиите ти в земята...)

# 107
  • Мнения: 407
То пак добре, че е бебеправене. Имаше преди няколко години раждане ,, в естествена среда,,  демек без медицински лица. Даваха го по TV.

# 108
  • София
  • Мнения: 30 121
Скрит текст:
Следя нещата още когато се зароди идеята за отделна тема и смятах, че ще е забавно. Cry Обаче, колкото повече чета, толкова повече се плаша. Постът през един назад от моя ме смая. Не мога да повярвам, че някой с нормална психика може да напише подобно нещо, както и онази геройня, която си е промила фалопиевите тръби. Като си представя какво поколение расте, което преви секс, дори без да знае точно какво прави, но се прави "за идеята и за спорта", ми става жал за нас като нация.
Простете за черногледството, но това за мен е много стряскащо.
Как намират време да пишат глупости по форумите с часове, а не намират 5 минути да се образоват поне малко. ooooh!
Мен повече ме ядосва това, че не е проблем да си намерят дружинка да им съчувства, да ги изслушва, да им дава съвети... И тези - разбиращите, помагащите, добрите момичета - реално подкрепят и подпомагат развитието на необразоваността и глупостта. Защото, ако напишеш някоя върла простотия и получиш отговор - отиди да си прочетеш учебника по биология, който си проспала, не че съответната модерна кандидат мама ще го направи, но поне ще има някакъв знак, че липсата на елементарни познания не е нормална. Вместо това, обаче, се започва пълна подкрепа и пространни обяснения. Дамата се чувства погалена и обгрижена и продължава с пълна пара да ръси глупости. Просто в лицето на този форум, а и на интернет общността изобщо, глупостта и безхаберието си намират безапелационно подхранване.


И аз съм на мнение, че в целта си да им помогнат, повече им вредят. Peace Поставят си диагнози сами, ходят по лаборатории за кръвни тестове, изкупуват на едро тестове за бременност. Страхотия! ooooh! Да не говоря, че през месец са с биохимична бременност.

Направих си труда да пресметна грубо бройката на тестовете.

Цитат
...казах че взех една кутия днес Клиър,и на моя мъж му поръчах още 2 кутии пак на клиър,и явно не е разбрал от кой искам и взел от ето тези,някой ползвал ли е,добри ли са,като бройка са идеални 8 броя,значи 2 по 8 са 16 и аз имам 6 22 теста,...

Според мен се падат по около 2 теста на ден (ако не и повече). Имам чувството, че тестването се е превърнало в спорт.

Скрит текст:
И тук се говорим за хора с доказани репродуктивни проблеми.

# 109
  • Мнения: 3 371
Някои имат крещяща необходимост от прочистване на мозъка, през ушите, с разтвор от чия, спирулина и куркума в равни части. Може с дамски душ. Три пъти дневно.

# 110
  • Мнения: 118
Цитат
Направих си труда да пресметна грубо бройката на тестовете.
Цитат
...казах че взех една кутия днес Клиър,и на моя мъж му поръчах още 2 кутии пак на клиър,и явно не е разбрал от кой искам и взел от ето тези,някой ползвал ли е,добри ли са,като бройка са идеални 8 броя,значи 2 по 8 са 16 и аз имам 6 22 теста,...
Според мен се падат по около 2 теста на ден (ако не и повече). Имам чувството, че тестването се е превърнало в спорт.

Тук става въпрос за тестове за овулация,не за бременност. Проблем има не само в необразованите момичета/жени по темата за забременяването,но част от проблема идва и от АГ-тата,защото те самите понякога дават такива съвети,че оставаш безмълвен! Пример давам за съвет даден от АГ: Трябва да се правят по два теста за овулация на ден,за да успееш да я засечеш най-правилно  #Crazy  #Crazy

Аз самата помня,че когато решихме с моя ММ да имаме дете,първо се консултирах с АГ,след това както се казва започнах да се образовам по темата с много четене,но не по форуми! Има много хубави статии както тук,така и в зачатие.
Разбирам,че всички искат на всяка цена да имат дете,но си представям какво ще стане,когато бебето е факт!

# 111
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
А колко по-добре щеше да е да внимават в часовете по биология или да се информират на тема секс, предпазване, сперматозоиди и т.н. Плашещо е не, ами направо е ужасяващо колко прости и неграмотни хора има, които на всичкото отгоре се плодят  ooooh!
На първо четене всичко ми бе забавно, но като го асимилираш си е брррррр  #Crazy
Къде да се информирам за бебеправенето на Людмил.  Mr. Green

# 112
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Мисля си, че ако се вгледаме малко по-обхватно,
не е чак толкова зле положението. Човечество-
то се е развивало и оцелявало без да има и грам
представа за фертилни дни и без тестове за ову-
лация. Имам и едно недоказано очакване, че се-
га, при все безумни "ранни признаци", информа-
цията е доста повече.  Laughing

# 113
  • София
  • Мнения: 30 121
Скрит текст:
Цитат
Направих си труда да пресметна грубо бройката на тестовете.
Цитат
...казах че взех една кутия днес Клиър,и на моя мъж му поръчах още 2 кутии пак на клиър,и явно не е разбрал от кой искам и взел от ето тези,някой ползвал ли е,добри ли са,като бройка са идеални 8 броя,значи 2 по 8 са 16 и аз имам 6 22 теста,...
Според мен се падат по около 2 теста на ден (ако не и повече). Имам чувството, че тестването се е превърнало в спорт.
Тук става въпрос за тестове за овулация,не за бременност.
Скрит текст:
Проблем има не само в необразованите момичета/жени по темата за забременяването,но част от проблема идва и от АГ-тата,защото те самите понякога дават такива съвети,че оставаш безмълвен! Пример давам за съвет даден от АГ: Трябва да се правят по два теста за овулация на ден,за да успееш да я засечеш най-правилно  #Crazy  #Crazy

Аз самата помня,че когато решихме с моя ММ да имаме дете,първо се консултирах с АГ,след това както се казва започнах да се образовам по темата с много четене,но не по форуми! Има много хубави статии както тук,така и в зачатие.
Разбирам,че всички искат на всяка цена да имат дете,но си представям какво ще стане,когато бебето е факт!

Да, права си, но в последствие потребителки споделят за закупуване на тестове за бременност от ebay (20-50бр.) и тестване веднага след половия акт. За мен това не е нормално.

Разбирам желанието им, пожелавам им успех, но пък да си търсиш симптоми, да се тестваш сутрин и вечер и да разглобяваш тестове, за да търсиш черти, това е обсебване от определена мисъл. Tired

Те признаците ще си дойдат сами, ако има нещо, не е необходимо да се търсят. Да не говорим, че едно време ни казваха да отидем на лекар и да правим тестове при закъснение над 10 дена. Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 11 482
Цитат
Момичета след последния опит за бебе 2-3 дни след това започна да ми се вие свят и да имам болки отляво + прозрачно слузесто и обилно течение.Измерих си кръвното оказа се че е доста ниско 90/65 с по принцип е 120/80. Та искам да кажа wtf? Какво се случва с мен ? Възможно ли е ако се е случило чудото толкова рано да има някакви призНаци

ВТФ  newsm78

# 115
  • Мнения: 30 802
Ох, ще ме накарате да си купя тест за овулация с научна цел...

# 116
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
По принцип, за да ползваш тест за овулация, се изисква някакво минимално IQ да имаш... Може би, затова се затрудняват така изключително, с разчитане на резултата и с употребата му...

# 117
  • София
  • Мнения: 30 121
По принцип, за да ползваш тест за овулация, се изисква някакво минимално IQ да имаш... Може би, затова се затрудняват така изключително, с разчитане на резултата и с употребата му...

Според мен не се затрудняват, а се вманиачават. Не може да се правят толкова много тестове и да се прави секс по график. Това за мъжете е някакъв ужас предполагам. Tired

Ако има някакъв проблем, то той трябва да е установен от лекар и да се работи в посока отстраняването му, а не да си поставят диагнози, да си изследват хормони сами, да си назначават лекарства, билки, добавки и т.н. И на мъжете си дават добавки.

# 118
  • Мнения: 30 802
Те някои дори нямат проблеми, пробват 2-3 месеца и се чудят що не ставало.

А ако не беше цялата тая информация какви са усещанията при овулация, в кой ден се пада, кои са фертилните дни...можеше да не се излъжа да забременея цели 2 пъти при пълно несъответствие на дни, признаци и всякаква математика.

# 119
  • Мнения: 3 371


А ако не беше цялата тая информация какви са усещанията при овулация, в кой ден се пада, кои са фертилните дни...можеше да не се излъжа да забременея цели 2 пъти при пълно несъответствие на дни, признаци и всякаква математика.
И двете ми деца са родени следствие на пълно несъответствие, дори малкото след извънматочна/да не се бърка с извънтаточна!/ бременност и с една тръба и яйчник.

Не искам и да си представям какво би било ако си правех ежедневно тестове за овулация, все бременна щях да ходя, или поне с наличната симптоматика.

пс. гинеколожката ми ме предупреди, че напреднала ми възраст Laughing не пречела за спонтанна бременност , та да внимавам,  с оглед , пази боже, дори не подозирах, че се радвам на ФСХ 11.... 

Общи условия

Активация на акаунт