Мартенчета 2016 - 1

  • 43 697
  • 767
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 009
Kreni,при нас на баткото ваксинацията я бяха отложили с 3 месеца,но при него освен стафилокока имаше на лице и болестно състояние

# 61
  • Мнения: 534
Благодаря ви момичета за подкрепата.Опитвам се да се успокоя,но си ме мъчи това,че не мога да разбера детето си дали е гладно наистина или яде от болка,дали му стига кърмата ми и тн.Понякога се чувствам ужасна майка,че не мога да открия проблема сама и не мога да я успокоя Sad Тия стафилококи са ужасни,суха устичка,хъркащо носле,само докато спи диша нармално.
Тези зърна,които имам са силиконови,но от придърпването е болката...ще я храна така и ще стискам зъби какво да правя.
Искам вече да се хваля,а не само да мрънкам.Извинете ме.

# 62
  • Мнения: 237
Здравейте момичета!!!

Ние в момента сме на двора  Rolling Eyes всеки момент очаквам госпожицата да се събуди и евентуално да иска да яде. Защото от сутринта цока 15 мин и после се кикери ... Този хаус направо ме побърква  Whistling Вече започвам да се уча докато закусвам с едната ръка с другата да пускам прахосмукачка, да гладя или каквото и да е в 30 минути в които бебето спи. Много ме притеснява това нейно кратко спане ама какво да правя това да ни е проблема. Приспиваме се и аз пускам таймера да отброява 30 мин. Единствено вчера сутринта подремна повече и ме остави и аз да си дремна до 9 часа след като яде в 5. Сутрешното хранене май ми е най тегаво, тези 5-6 часа са ми най поспаливи  Tired

Опитвам се да й пускам музика звуци от природата, един път заспи един път не ... Направо понякога ми се подиграва сякаш  hahaha

Оставям ви по-късно ако мога ще се включа по темите

Хубав ден желая на всички  bouquet

# 63
  • Мнения: 550
И на малката нослето й хърка, ще взема и аз да й пусна секрет  Thinking
На нея пък коликите й започнаха преди 3 дни,а утре става на 2 месеца  Thinking Всяка вечер къпем в 9,яде и реве до 12, после пак яде и заспива в 1:00,та чааааак до 6  Tired Praynig  Praynig  Praynig Давам Инфакол - не помага особено  Laughing
За килцата и аз да кажа  Grinning - Качих 20, до тук свалих 13. От 1 седмица се качвам по малко на кростренажора (секцио съм), с позволение от доктора правя и коремни преси

# 64
  • София
  • Мнения: 148
Записвам се и аз в новата тема. bouquet
Аз бях болна няколко дена с ужасно висока температура и незнам от стреса или от болестта кърмата ми почти спря. Сега се наливам с вода и лактогонен чай, но няма много ефект. Слагам я често на гърда, но гърдите ми са толкова меки, че бебка им се нервира и не иска да суче почти.Sad Някой ако знае някой метод, с който да си възстановя кърмата, ще съм много благодарна.
Естествено с АМ ни почнаха по-силни колики, но мисля че положението се оправи от комбинацията на Еспумизан и Биобаланс
Почнахме да излизаме инавън, но сме си доста ревливи. Бебка не иска въобще да спи в количката. Заспива за малко, но като се събуди наддава такъв рев, че се чудя какво да я правя. От София съм и Южния парк е на 15мин от нас, а само веднъж се престраших да я заведа до там и като ревна бързах да се прибера.

# 65
  • Мнения: 2 009
Julcy,слагай я постоянно на гърда,а можеш и да се цедиш известно време,за да се понапълнят гърдите. Не се притеснявай,бебка ще си произведе нужното количество за 2-3 дни по-интензивно сукане
След като 3дни бяхме без капчица вод,днес ВИК щедро ни пуснаха ценната течност. Пералнята не смогва на "напъна" вече. Видя зор горката от сутринта. Аз днес си купих една грамада цветя и реших да ги посадя,но мъжката детска коалиция е на друго мнение. Приспя малкия звяр,оставя го в количката,посадя една саксия,малчо почва да реве. Измивам се,вземам го,приспивам пак,слагм в количката,отивам към цветята и Калоян ги е изсипал и гордо рови в пръстта. До тук успеваемост нулева. Не знам колко пъти се повтори вече този сценарий. Дано до вечерта поне едно посея

# 66
  • Мнения: 237
geri-gb браво на теб, аз не смогвам да ям  Grinning , ти милата и цветя садиш.

За колограмите да кажа, че влезнах да раждам 76 кг. (като преди да забременея бях 60), от болницата се прибрах 70. А към днешна дата съм 66 кг., нито свалям, нито качвам, което е добре разбира се. Надявам се, ако евентуалистично мойто дете се научи да спи по повече от 30 мин.  Naughty като си върша домакинските задължения и се щуркам напред назад и разходките с нея да смъкна още 2-3 килца. А пък останалите някога, когато спрем с кърменето .... Всяко нещо с времето си. Може би сега не им се впрягам толкова, защото си седя у дома по анцунг и не ми се е налагало да облека нещо по така, но определено лятото ще се депресирам, като се видя в огледалото. А казах на мъжа ми че тая година пропускам морето, ако той иска да си ходи, ама той си мисли че е повече заради детето, не се сеща че едва ли бих искала да се показвам по бански.
А помежду другото сестра ми ми даде едно стягащо бельо, дете се тикам всеки ден в него, да видим какво ще успее да поприбере  Thinking

# 67
  • Мнения: 279
Привет мамчета  Hug

Изпуснах ви ...

 Ние си дойдохме на Чипровци, да оставим баткото при бабите малко. Иначе сме добре, мислих че ще спинка повече на чистия планински въздух, а той обратното - будува Simple Smile. Две сутрини ми будува от 4-5 нататък, примрънква, пуска газове.
А да попитам, като повръщат вашите бебоци чисто мляко ли повръщат ? Ние повръщаме нещо като извара, понякога и цяла слюнка, нз нормално ли е?

За килограмите - прибрах се от болницата минус 10 кг, имам още 4 за сваляне, основно корема да ми се прибере, че не съм свикнала с такова шкембе , бирено  Wink

Офф цял ден го пиша това, гости след гости  ooooh!

Последна редакция: сб, 16 апр 2016, 18:50 от ivilda

# 68
  • Мнения: 426
Айа, Сноуче, благодаря ви за информацията, момичета  bouquet
Днес ще разгледам сайтовете и ще поръчам. Искаше ми се Тула, но ще ми е много сложна поръчката и честно казано не ми се занимава  Blush

Малката е също с бебешко акне от около седмица. Бяха няколко пъпчици, сега цялото й лице е покрито, както и вратлето, под косата и дори в началото на гърба. Нормално ли е това? Почиствам я два пъти дневно с физиологичен разтвор и се надявам скоро да минат.

Мен също се наложи да ме почистят след раждането, плацентата не излезе цяла, на места се беше сраснала с матката. Изгубих много кръв и заради това ни държаха повече в болницата, до последно се чудиха дали да не ми кръвопреливат. Но се радвам, че реагираха бързо, защото знам, а и те самите казаха, че е била доста опасна ситуация.

Килограми - качих 14, 10 вече заминаха, но формата ми няма нищо общо с преди, някак съм мека и отпусната. Чакам си контролния преглед след раждането(тук е след 6 седмици) и ако ми дадат зелена светлина започвам да тренирам. Засега тренировката ми е ежедневната дълга разходка Simple Smile Средно по 10км минавам Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 142
Ето ме и мен, започва ми нощната смяна... Тук е вече 1:45 след полунощ.

Гери, вярно как имаш сили и за китки Laughing Аз ако имам малко свободно време гледам да спя или да отговоря на нечие съобщение. Много хора ми пишат тези дни...

Утре сутрин идват свекърите от Италия, а мама си тръгва в сряда  Cry Сега ще трябва да се напасвамежс помощта, но се надявам да се оправим.

Днес бяхме на лекар. Той вика, че изобщо не била бледа, както си мислех аз  Outta Joint Всичко било наред, да продължавам с физ. разтвор в носа и аспиратора. Ако спяла, ядяла и се усмихвала, значи се чувствало добре детето  Thinking

# 70
  • Мнения: 2 009
Аз не лягам,защото от първото имам навик да върша нещо,докато спи. Вече съм станала нинджа. Лягам между 00.30 и 01 и към 7-7.30 ставам с Бобо,като нощем се кърмим и стоим будни някой път по около час,някой път ми пуска аванта и заспива,без да трябва амнайсе пъти да ставам,понеже мрънка.
Snowche,радвам се,ме малката е добре. Щом док ти е казал,значи всичко е наред. Как сте след земетресенията?

# 71
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Днес водих беб на кожен - да погледне обрива. Аман от кадърни лекари!
Казвам му, че личната лекарка го е гледала преди 5 дни и ми е изписала дж.алба за бебешко акне. Ама тогава не е имал обрив по врата, под косата и на раменцата.
А той... ми щом така ти е казала, мажи го- това е. Собствено мнение не чух Sad каквото казала личната лекарка. И аз за какво ходих?!
Тъй де...

# 72
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Здравейте, мами.
Относно "акнете" за което някой бе споменал по-горе - това са пъпчици поради прегряване. Ние бяхме така миналата седмица и доки това ни каза. Когато не се вземат мерки веднага стават с гнойно връхче...
откакто сме по-разсъблечени и най-важното по време на кърмене не го завивам с нищо, всичко се оправи. Онзи ден свекървата дойде и докато подремнах за малко тя го завила и пак мигновено се появиха тези пъпки.
Сега обличъм Наско само с боди и ританки и е много щастлив.

Относно наранените зърна. Първата седмица след като се роди Наско го кърмех през час - станаха ми на кръв гърдите. Той беше адски нервен и какво ли още не, а аз отчаяна. Моя приятелка ме посъветва да се опитам да го вкарам в режим поне на два часа. Не е задължително когато мрънка бебето то да е гладно. То иска и внимание, говорене, разходки. Опитай да вкараш режим постепенно. Ние се оправихме за една седмица и сега се храним почти през 3 часа. Даже от вчера се буди точно на минутата. Когато будува пак си реве, но ако се занимавам с него спира. Вече си гукаме и смеем. Днес навършихме 40 дни.
Оправих си наранените зърна с крем от невен и прополис и стоях гола за известно време докато попие а и нищо да не се опира в тях. Аз кърмя само от едната гърда на едното хранене, при следващото от другата и така ми се пада 5-6 часа почивка за гърдата.
Оф...много изписах...сори

Целувки

# 73
  • Пазарджик
  • Мнения: 333


За засилване качествата и количеството на кърмата ме посъветваха да ям жито. Завирам го и го оставям да престои колкото време имам, след което го забърквам с микс от ядки и стафиди, добавям мед и сусамов тахан и става най-вкусното нещо на света. Това ми е закускат, а понякога и вечеря ако не съм смогнала да сготвя нещичко.
Относно нашите колики, пробвах да спра всякакви сладки произведения и млечни и те наистина изчезнаха. Така бях две седмици, след което пак започнах да си ям, но се ограничавам доста и има добър ефект. Много рядко и за кратко. Така че, може да опитате.

Лека нощт от мен, мамита Simple Smile

# 74
  • Мнения: 147
Помагайте! Какво да правя като съм с възпалено гърло? Дали бебо ще прихване вируса смотан!? Кърмя и гледам настрани, и внимавам да не дишам насреща...
И аз кърмя от едната гърда на едно хранене- уж му стига засега. Бяхме с режим 00:30 заспива до 5:30... след това докато се оправи,хапне, ака и стане 7 до към 9 спи и после лудува. Към обяд малко спи и така...
Но тази вечер се загледал в 1 картина и няма сън.
Вие как сте с режимите? И ако има, как ги създавате?

Общи условия

Активация на акаунт