Мартенчета 2016 - 1

  • 43 714
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 151
Моята кукла все още си яде на 2 часа... Освен една голяма почивка от 21:30 докъм 1:00. В 1 часа се сменяме и ядем. После се буди към 3, после към 5 най-късно към 6  ooooh! Но аз не се оплаквам - само стига да спи след храненето...

# 76
  • Мнения: 331
Привет,момичета!От вчера по това време ми се искаше да ви пиша,но ме понесе службата Simple Smile Чудех се,какво се случва,че няма пьлен памперс с акита цял ден.И вчера в 3:00ч.- подарьк до крьста,чак прелял памперса.Тази сутрин пак така,но в 3:30ч.и без преливането,хихи...Вчера я измих,опрааих я,хапна и заспа.Аз изплакнах акитата от бялото боди и от гащеризончето.Доволно жьлти петна...Намазах ги с един сьпун,който бях купувала от dm за около 2,00лв.,и ги накиснах в леген с топла вода и малко прах за пране.Легнах си с мисьлта,че от тези дрешки вече нищо не става.Като се сьбудих сутринта и отидох да ги потьркам,извадих бодито,а то снежно бяло.Нито помен от петното!На гащеризончето сьщо намаше петно.Много приятно се изненадах,да се самоизперат петна от акита си е екстра.Затова реших да споделя с вас това вьлшебство Simple Smile На сапуна пише WEISSE KERNSEIFE от dm сьм го купила.Само натьрках петната и накиснах с топла вода.Днес нашата принцеса става на 40 дни.Ще ходим да и четат молитва в черквата.После след обяд ще и правим погача.Странен ми е този обичай,но ще го спазим.Всеки казва различни неща...Поканих пет жени,от които ще дойдат три.Не ми се иска да сьбирам много хора.Хола и спалнята са ни в една стая,сега и кошарката е тук.Направо е пренаселено Simple SmileИ ми се иска по-бьрзо да мине днешния ден WinkОбмислям и крьщенето,но още не сьм го доизмислила.Вие направихте ли вече погачата?За килограмите,в родилното се разделих с 13 кг.,но от тогава до сега с нито един.Кьм момента не ми е и зор Simple Smile Имам да свалям още 15кг.Не мога да правя гимнастики,защото ми излизат вьтрешните конци.Това ми е някакьв бонус,хихи...Вместо да се разградят,излизат.И преди ми се е случвало.Имам доволно сраствания,на пипане са,като цицини около разреза.Наболяват ме,но само при натиск.И това ще мине!Сега на пьрво място по важност ми е кьрменето,с кг.ще се справя след месец-два.И на мен ми казаха за вареното жито,че подобрява кьрмата,сгьстява я.Обаче попитах АГ,и тя каза,че бебето ще го боли коремчето от житото.Не сьм си варила,защото не посмях.Тькмо е кротичка,и да си сьздам сама емоций,не ми се иска.Коликите и се усещат леко,благодарение на Lefax.Спинка си доволно,само се присвива от време на време,и то по някога.И Ани има пьпчици по лицето,че и струпчета или корички по веждите.Педито каза да мажа веждите с преварен зехтин...Ще заспивам,че днес ще ми е дьльг деня. bouquet

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 04:46 от Shtastliva :)

# 77
  • Мнения: 279
Добро утро и от мен!

Ние тази нощ спахме без да мрънкаме и будуваме. Днес и ние ставаме на 40 дни и ще правим погача, тъкмо подмесих питката Simple Smile

Щастлива, благодаря че сподели за вълшебния сапун, ще ми е нужен.Още утре като отидем на Варна ще ида да го взема, тъкмо и прах ще взема, четох добри отзиви за нея / обикновената , не бебешката/ Между другото хвалиха ми и техните пюрета / на ДМ/.

Хубав ден от мен и спокойни бебчета  Hug

# 78
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 99
Добро утро и от мен!
И аз имам такъв сапун,но незнайно защо такъв ефект няма при мен.Аз съм най-доволно от Спот,имам иначе няколко препарата,които нищо не вършат.
Варено жито закусвам всяка сутрин,засега няма колики,дано и занапред да е така,днес става на 20 дни.
За кг.от болницата се върнах -скромните 4 как стана това незнам,като бебето беше 3580.Иначе вече съм -7,но имам още 7 и от няколко дни не помръдват.Аз повечето пъти давам и от двете гърди,като от втората пие по-малко.
Оставям ви,че след малко отивам на фризьор.

# 79
  • Първомай
  • Мнения: 177
Добро утро и от мен.
Ние сме вече на двора и се радваме на хубавото впеме Sunglasses
Аз пера дрешки те на бебка с пурлан  и изпира и петната от акита без предварително написване което и мен ме изненада.
Килограми имам да свалям още 10 но сега си хапвам стабилно заради кърмата.
Хубав ден на всички.

Последна редакция: нд, 17 апр 2016, 10:18 от seevi

# 80
  • Варна
  • Мнения: 843
Записвам се да ви следя мартенки, аз родих едно сладко муцунче на 04.04. в 12 : 12 часа на име Ема  Heart Eyes

# 81
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Да е жива и здрава малката Ема!
Момичета, да ви питам - как спите вечер? На отворен прозорец или затворен? Как обличате бебчетата?
Мноооого ми е топло вечер, а ме е страх да не настине беб. И се потя ли, потя.
Него го обличам с боди потник и тънка цяла пижамка   или  боди с дълъг ръкав и панталонки. И го завивам с одеалце до гърдичките.

# 82
  • Първомай
  • Мнения: 177
И аз я обличам така и спи спокойно.На мен пък ми е трудно когато сме на вън за реша дали да я завива или не newsm78

# 83
  • Мнения: 10
И на мен вече ми е сложно обличането, хем имам чувството, че претоплям бебчо, хем пък ако е само с един кат дрехи си мисля, че ще му е студено. За сега се обличаме с къс или без ръкав и отгоре с гащеризонче или блузка и ританки. Завивам го с олекотена завивка до кръста, а когато сме навън - с тънка пеленка. Вечер спим на затворен прозорец, но не знам като започнат големите жеги как ще се охлаждаме.
Питах във фейсбук групичката, но да питам и тук - ползвате ли вече шезлонг или люлка, какви и доволни ли сте? Аз съм се спряла на този модел 2 в 1 - http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/shezlongi-prohodilki- … ljulka-swing-star

# 84
  • Мнения: 534
Момичета да ви кажа при нас май се оказва,че не ни стига кърмата Sad Снощи и тази нощ направих сухо мляко за през ноща и Вики спи като къпана. Яде в 00.00 и сега в 2.30 я кърмих,но е много по спокойна от онази нощ с 3 часовия маратон и тръшкане дърпане на зърното,и реване. През деня си я кърмя,въпреки че днес стана така,че почти не беше спала,защото се будеше през 15 мин да иска отново да яде,което стабилно си ме навежда на мисълта,че кърмата не й стига.Два дни се цедя и пак нямам достатъчно да събера.Дозировката на сухото мляко за ядене е 100 мл. ,а аз цедя не повече от 20,30 мл при положение,че не съм я хранила.Не знам,но мисля,че е малко,дори да става въпрос за кърма.Взех си чай на Хип за кърмачки уж за стимулиране на кърмата ,ще видим.Единствено за приспиване сега след кърменето й сложих биберона и тя засука! Накърмих я-повърна и искаше още затова и дадох биберона и заспа.Сухото мляко е на Хип отново-пише,че е Био.Ще се постарая,да й го давам само като добавка вечер,но ако и през деня не може да спи от глад ще се дохранваме Sad
Гери днес бяхме на разходка час и половина Simple Smile спа през цялото време,но не беше спала и през деня де.
За обличането-аз я обличам с боди ,отгоре блузка,ританки и два чифта чорапки-един под ританките и другия отгоре,защото педито ни каза"краката на топло,момиче е." Те и без това са все студени още.
При мен чистенето от тези лохии продължава и даже днес си имам кръв като от цикъл,та се чудя кога идва той? Просто ми беше бледо кафяво,а днес кръв...

# 85
  • Мнения: 331
Привет!Аз започнах да се доизцеждам само вечер.За аега ми е добре така.Изцеждам по 60 мл.след като сьм я кьрмила.Много ме успокоихте с обличането.Има сьвпадение с това,как я обличам и завивам аз.Една приятелка ми каза,че нейното бебе(на 6 м.е),стои само по боди.Аз не сьм толкова смела Simple SmileИ спало без да го завива,да се калява.А аз винаги я завивам,дори докато я кьрмя,макар и с бархетна пелена.Все пак я вадя от топлото легло,и си мисля,че е добре да е наметната.Пак имах"подарьк"в памперса WinkЯвно процедурата е станала системна.Само през нощтта се ака,денем пикита Simple Smile И ние все още сме на затворен прозорнц.Само през деня е отворен с часове.За лятото...няма как да е затворен,ще изпукаме Simple Smile )))

# 86
  • Мнения: 331
Меги,щом се радваш на спокойствие,като се дохранвате,го вьведи и през деня.Глада е по-силен и от тока Simple Smile

# 87
  • Мнения: 140
Меги, затова преди известно време те питах как наддава. Моя беше недохранен две седмици преди да открия проблема. Сега дохранвам почти след всяко кърмене. Пия лактогенен чай, отделно хомеопатия, но да ти кажа- не разчитай на чудеса. Ако имаш възможност, направи пробно кърмене да видиш как е положението.

# 88
  • USA
  • Мнения: 1 323
До като се запиша в темата и ще я изпишете Simple Smile
Дария,благодаря за старанието! Може ли и нас да ни добавиш за първа страница. Термин 21март Анджелина се роди нормално на 16март 2.600кг 47см
За 1 месец е качила 1300г и 5см. Пълни бузки и ме радва. Аз съм постоянно с ерго раницата и там и е най-добре особено като съм по площадки с батковците.
Утре ще се оплаквам,че заспивам Simple Smile От разходки не ми стига време Wink

# 89
  • Мнения: 2 009
Аз вчера претоплих бебо. Избиха му ситни пъпчици по лицето и шията. Беше с боди с къс ръкав и памучна камизолка. Когато спеше мятах бархетна пеленка до кръста. Чудих се дали не му е топло и да го съблека по къс ръкав,но ме достраша. Явно е трябвало да послушам вътрешния си глас. Много искам да спим на отворен прозорец,но бебешкото легло е точно под двата прозореца и не ми се рискува да простудя малкия. Тази нощ взех Бобо на спалнята,понеже таткото беше на работа и бяхме само с баткото,та спахме 3мата на широко отворен прозорец.Аз откакто се похвалих,че имам бебе,спящо по цял ден и го урочасах. От 2 дни само придремва за по 5 мин и после наддава вой. Не иска да кежи в леглото или количката,а да го държа. За цял ден е спал няма и 3 часа като е станал в 8 и е заспал в 21. Само до преди 3 дни му се събираше общо 2 часа будуване.

Общи условия

Активация на акаунт