Двата-ляв, двата-десен -3, или хобито ни е народни танци

  • 91 793
  • 281
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 2 073
И при нас в начинаещите групи започват доста хора, които после се отказват по свои си причини. Всеки може да се включи в група по избор, но новия човек трябва да се нагажда към вече сформираната група, а не останалите да го чакат да наваксва.

# 121
  • София
  • Мнения: 30 142
Скрит текст:
И при нас в начинаещите групи започват доста хора, които после се отказват по свои си причини. Всеки може да се включи в група по избор,
но новия човек трябва да се нагажда към вече сформираната група, а не останалите да го чакат да наваксва.
И при нас е така.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 073
missence, да не сме в един клуб във Варна?  Laughing

# 123
  • София
  • Мнения: 30 142
missence, да не сме в един клуб във Варна?  Laughing
antonia, аз съм в Сф. Peace

Скрит текст:
Иначе съм от Варна.

# 124
  • Мнения: 66
Разчетох се аз по предишната темичка и видях, че се е питало за любими хорА. На мен засега са ми чичовото, ситно шопско и чачак. Предполагам, че съм фен на бързите хора  Mr. Green. Червен домат ставам, но много ми харесва да ги играя  Blush. И аз усетих една пищяща болка в ходилото и доста се стреснах да не ми се сецнат хората, взех по-бавничко да го раздавам ама то трае ли тази душа...Преди време пък имах силна мускулна крама в единия прасец, а това е нещо, което не бях получавала от бременностите. Мислите ли, че има връзка с хорАта и може ли нещо да се направи освен доброто разгряване  newsm78

# 125
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
tunein, при натоварвания и тренировки се препоръчва редовен прием на Магнезий.
Има различни форми и комбинации с витамини, калий, калций и т.н.

На мен ми помага, когато се натоварвам във фитнеса и при мускулна треска.

# 126
  • София
  • Мнения: 30 142
Много помага и смяна Т на водата по време на душ след танци- топла, хладка, студена т.нар. контрастни душове.

# 127
  • Мнения: 66
Благодаря, момичета  Hug.  Магнезий пия от дълго време, ще започна с контрастните душове. Ние сега няма да имаме два пъти, защото учителят ни е на надиграване някъде из България с напредналите и аз смятам да започна да разучавам Петрунино хоро. Като гледам скоро няма да вземем някое засукано, а на мен много ми харесва именно разучаването на ново и то бързо хоро  Laughing

# 128
  • София
  • Мнения: 30 142
Ние разучаваме нови хорА като ги "разбиваме" на стъпки, фигури и т.н. После свързваме стъпките, фигурите и така. Преподавателят решава как ще се заучи хорото и много често започваме от най-сложния елемент.

# 129
  • Мнения: 13
Здравейте, бихте ли ми помогнали да  намеря музиката за хорото Чачак. Стъпките научих от открит урок на проф. д-р Антон Андонов, но музиката не я откривам. Благодаря ви предварително! Имейл за връзка petia.georgieva@abv.bg

# 130
  • Мнения: 66
Не знам откъде може да се вземе само музика за чачак, а и за повечето хора, не съм търсила досега. И аз научих чачака, тоест затвърдих го в къщи, с професор Андонов. Търсих други негови самоучители, но няма. Много ми харесаха обясненията и начина, по който танцуваше. Ние взехме щеркольовата. Прибрах се в къщи и започнах да търся клипчета за затвърждаване и какво да видя - няма два еднакви варианта на това хоро. Понякога е само стъпка  различна от това, което взехме, но в повечето случаи почти всичко е различно, с едни преплитания на ръцете и други красоти. Харесава ми във всички варианти, игриво, пъргаво е.

# 131
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Ние също танцуваме Щекольовата по няколко начина, но на мен най-много ми допада ето този
https://www.youtube.com/watch?v=Fp1q7JUwQ-0

Съжалявам, че са изтрили професионалния клип на това хоро в Bulg Folk Cry

# 132
  • Мнения: 19
Момичета, ние танцуваме чачак от 3 години и ако ми кажете как да сложа файла тук от компютъра ще го кача Simple Smile
Иначе мога само клип с хорото от you tube Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 юли 2017, 18:22 от kali_s

# 133
  • София
  • Мнения: 30 142
Момичета, ние танцуваме чачак от 3 години и ако ми кажете как да сложа файла тук от компютъра ще го кача Simple Smile
Иначе мога само клип с хорото от you tube Simple Smile
Можеш да го качиш тук и tunein ще си го дръпне.

http://dox.abv.bg/files/sharenof

# 134
  • Мнения: 19
Готово, качих го там, където ми каза.
 http://dox.bg/files/dw?a=df57a06514

Общи условия

Активация на акаунт