Да помогнем на момичетата от "Проблемно забременяване"

  • 1 852
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
Доста често посещавам"Проблемно забременяване",защото моето беше от тях.Много се радвам,да помагам и аз с каквото мога.
И аз така   bouquet.
[/quote
И аз съм там!

# 16
  • Мнения: 747
Ето ви два линка, ако решите, че може да кажете нещо на тези момичета. Аз не успях, просто онемях.
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2955
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3844

# 17
  • Мнения: 1 440
Аз не съм писала в "Проблемно забременяване ",но съм съгласна с идеята на Жана.Важна е подкрепата на тези,които са преминали през трудности и са се справили с тях успешно.
С каквото мога бих помогнала.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
Ето ви два линка, ако решите, че може да кажете нещо на тези момичета. Аз не успях, просто онемях.
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2955
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3844
Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 551
Ето ви два линка, ако решите, че може да кажете нещо на тези момичета. Аз не успях, просто онемях.
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2955
http://zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3844

Много е тъжно това което прочетох,незнам с какви думи да се обърна към тях и как да им помогна.Ако чете някоя жена от този форум ще се радвам ако каже как можем да помогнем.Тъпо е да им кажем и ние трудно сме забременели,ето сега си гушкаме дечицата.Няма ли да бръкнем в раните на тези жени,които и без това всеки ден ги боли от мисълта че нямат детенце.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Според мен писането ни там не е много удачно.Проблемите са им сериозни, ние не сме компетентни!Според мен, ако една девойка види нашите лентички и снимките на децата ни, би се разстроила много повече.Вярвам, че всяка една от нас иска техния форум да спре да съществува и всички да си имат дечица! PraynigНо лично аз не бих писала, нямам какво да им кажа SadДумите "кураж, момичета" едва ли биха им помогнали! Sad
 Но, ако наистина те влизат в този подфорум и четат, то нека знаят, че всички им стискаме палци и от все сърце им желаем скорошно забременяваме и страхотни и здрави бебета! Heart Eyes Hug  bouquet Praynig
Има нещо такова, аз докато се опитвахме да забременея се разстройвах всеки път като видех бебе, или като чуех, че някоя приятелка е забременяла. Още повече когато някоя от тях не го е искала. Все пак моето чакане беше 5м., но ако чакам 5г...., не знам как бих реагирала при всички снимки на бебенца. А те ако имат желание биха могли да влизат в тези форуми. Пък и как бих могла да им помогна???

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Тъпо е да им кажем и ние трудно сме забременели,ето сега си гушкаме дечицата.Няма ли да бръкнем в раните на тези жени,които и без това всеки ден ги боли от мисълта че нямат детенце.
Аз не мисля, че ако някой попита какво да прави или може ли да забременее с някакъв проблем и след това разбере, че някой друг го е направил би му подейставало подтискащо. Напротив:мисля, че тогава би се мобилизирал повече. А вие знаете, че хормоните все пак се влияят от психиката...
 Аз говоря да се помага в темите,където се задават въпроси на които може би, някой, минал през това знае отговора...Като чета какви предписания дават някои гинеколози ми настръхват косите! Жалко, че някои момичета наистина биха помогнали повече. Но до тези отговори са стигнали след много загубено време/поне при мен нещо,което можеше да се разреши за 3 месеца отне 4 години/. И то 3 месеца след като започнах да влизам във форума на "Проблемно забременяване" на dir.bg. Аз просто не знам какво щях да правя без тази помощ...  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Въпреки че бебеправенето ми отне 2 години, не съм компетентна по доста от проблемите на стерилитета. Независимо от това продължавам да се интересувам, и форума "Проблемно забременяване" е един от тези, които най-често посещавам. Радвам се, когато мога да помогна на някое от момичетата там. Надявам се това, че чакам бебе да не ги наранява, а да им действа като стимул. Все пак доскоро и аз бях една от тях. Ще се радвам повече от вас, които са имали едни или други проблеми със забременяването да влизат във форума и да помагат с каквото могат. Мисля, че момичетата ще са благодарни.

# 23
  • Мнения: 9 990
[quote author=Tinka79 link=topic=91718.msg1604799#msg1604799


Има нещо такова, аз докато се опитвахме да забременея се разстройвах всеки път като видех бебе, или като чуех, че някоя приятелка е забременяла. Още повече когато някоя от тях не го е искала. Все пак моето чакане беше 5м., но ако чакам 5г...., не знам как бих реагирала при всички снимки на бебенца. А те ако имат желание биха могли да влизат в тези форуми. Пък и как бих могла да им помогна???
[/quote]

Разбираш грешно идеята.В проблемното не пишат забременяли изневиделица.Нормално е след години борба да се разстройваш, когато приятелката ти е забременяла по погрешка дето се вика-случайно...но идеята е друга:
тези от момичетата, които са имали спънки по пътя към така желаното бебче и са успяли въпреки всички диагнози и какво ли още не-те да помагат с каквото могат, а да не се оттеглят напълно от форума на проблемните когато са забременели-да хвърлят по едно око и ако могат да помагат с инфо.Не всички сме така информирани-аз самата не съм и затова и не пиша там, защото просто немога да дам адекватен отговор.Но наистина един навреме даден адекватен съвет може да предотврати месеци мъкнене по кабинети и доктори-загубено време и нерви.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Прочетох  темите в "Зачатие". Ако знаете колко съм чела там, но нямах кураж да започна да пиша, нямах кураж да призная, че имам проблем, нямах кураж и на лекар да отида. Може би, защото си мислех, че ако призная проблема ще стане по-лошо. От друга страна вярвах, че истинската причина трябва да се търси - може да е разрешим проблема. И аз съм ревала тайно всеки месец, особено ако ми закъснее 1-2 дни, и на мен ми е ставало криво от всяка бременна жена, която видя. Яд ме е било на мои приятелки, които са правили по 2-3 аборта. Толкова познато ми е всичко...

Не знам, обаче как мога да помогна. Освен да им пожелая  да вярват, че ще се случи това за което толкова мечтаят и то наистина ще се случи. Аз вярвах, но, честно казано понякога губех кураж. Разбирам ги напълно и им съчувствам!

# 25
  • Мнения: 747
Тъпо е да им кажем и ние трудно сме забременели,ето сега си гушкаме дечицата.Няма ли да бръкнем в раните на тези жени,които и без това всеки ден ги боли от мисълта че нямат детенце.
  Аз говоря да се помага в темите,където се задават въпроси на които може би, някой, минал през това знае отговора...
Да, това последното е може би правилното решение за начина, по който бихме могли да помогнем!

# 26
Здравейте, момичета!
Името ми е Веси. Търсейки нещо друго във въшия форум, попаднах на тази тема и реших да се включа. Аз спадам към категорията "Проблемно забременяване". Поздравявам ви за това, че искате да помогнете на жени като мен. Мисля, че нито вие ще ме изгоните от тук, защото не съм във вашата категория, нито жените от "проблемно" ще ви игнорират, защото не сте за там.
Аз съм на мнение, че който с каквото може трябва да помага, пък било то и само с добри думи. На мен лично окуражителните думи ми действат много позитивно, така спирам да се съмнявам и вярвам, че един ден и аз като вас ще видя двете чертички. Дай Боже!
Правих инвитро преди седмица, т.е на 07.04 ми беше ембриотрансфера. Сега съм в голямото очакване. Силно се надявам да се е получило и вече легално да вляза при вас.
Но уверявам ви, момичета, че ще продължа да влизам при момичетата с проблемно забременяване и ще помагам с каквото мога.
Благодаря ви, че мислите хуманно!

# 27
  • София
  • Мнения: 5 758
Здравейте, момичета!
Името ми е Веси. Търсейки нещо друго във въшия форум, попаднах на тази тема и реших да се включа. Аз спадам към категорията "Проблемно забременяване". Поздравявам ви за това, че искате да помогнете на жени като мен. Мисля, че нито вие ще ме изгоните от тук, защото не съм във вашата категория, нито жените от "проблемно" ще ви игнорират, защото не сте за там.
Аз съм на мнение, че който с каквото може трябва да помага, пък било то и само с добри думи. На мен лично окуражителните думи ми действат много позитивно, така спирам да се съмнявам и вярвам, че един ден и аз като вас ще видя двете чертички. Дай Боже!
Правих инвитро преди седмица, т.е на 07.04 ми беше ембриотрансфера. Сега съм в голямото очакване. Силно се надявам да се е получило и вече легално да вляза при вас.
Но уверявам ви, момичета, че ще продължа да влизам при момичетата с проблемно забременяване и ще помагам с каквото мога.
Благодаря ви, че мислите хуманно!

Успех, миличка!!!  Praynig Praynig Praynig Дано се сбъдне това, което желаеш толкова!!!   bouquet Ще ги видиш, разбира се! Стискаме палци всички тук, предполагам!  Hug Praynig

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 13:27 от tedi79

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
Стискам палци и аз!!! Възхищавам се на жени,  готови да пробват инвитро - аз не бих имала кураж и нерви за всички тези процедури. ТРЯБВА да бъде успешно!!!  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 551
Моля се да се похвалиш скоро с EFP

Общи условия

Активация на акаунт