Забременели след инвитро - тема 22

  • 44 062
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 318
Момето е права,че няма математика.При нас даваха големи надежди,но се получи от 4 опит,може би има и  доза късмет знам ли

# 16
  • България
  • Мнения: 3 621
А за седмиците не съм съгласна - като навършиш 13-та , започваш 14-та. Както като навършиш 32год., захващаш 33-тата.
Момето, ако искаш разкажи какво е ИМСИ.

# 17
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Зависи какво се разбира под "успех" и под "опит".
На нас никой не ни е изчислявал шансове за успех, предвид моя НЯР и лошата СГ, Персенска направо си ни каза, че само моето ЕГН ни спасява и ще вадим яйцеклетки, докато има такива.
Аз имам общо 5 пункции - 3 на ЕЦ и два стимулирани опита с два трансфера. И при двата трансфера настъпи клинична бременност, отделно имам и една спонтанна биохимична такава. За мен успех ще е когато си прегърна детето живо и здраво наесен.

И моята лентичка е резултат от ИМСИ (+ MACS +килимче + РВМС + ембриоскоп). Да са живи и здрави ембриолозите, като се роди малчо ще отида да им го покажа и на тях  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 11 477
И аз не съм съгласна - ти можеш да захващащ 33, но си всъщност на 32  Laughing
ИМСИ е по-прецизен метод за подбор на сперматозоидите, отколкото при ИКСИ. При ИМСИ увеличението на микроскопа е в пъти по-голямо, и още някакви други сложнотии. Използва се при сериозен мъжки фактор.

# 19
  • Мнения: 203
Миж благодаря за темичката!!  Hug
Ирен ех колко са пораснали тези госпожици Simple Smile
И при нас никой не е давал никакви прогнози,аз не съм се съмнявала че ще стане от 1-2 път,въпреки че сега като се замисля колко фактори не ни бяха в ред,може би шанса не е бил много голям , но се получи от 2-ри път и ето че вече сме в 8 месец 3 в 1 с моите момченца Simple Smile
  H/I ще чакаме скоро да се похвалиш,недей да мислиш за опитите и статистиките,вярвай че следващия ще е последен и успешен  Hug

# 20
  • Мнения: 2 144
Пънче, аз също мисля да отида и при тях и при имунолозите. Само дано всичко е наред до края. Аз да ви питам - имам ли право личния да ми пусне някакъв болничен преди да съм почнала да ходя на ЖК или ще ми откаже като разбере, че съм бременна?
Звънях в Надежда, нямат графици още за май месец за лекарите, които са в ЖК. А д-р Цветков поемал също ЖК, но на неговите пациентки или след изрична уговорка с него.

# 21
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Шакира - сметни си внимателно колко дни болничен си използвала до сега. Имаш право на 180 дни болничен без да минаваш ТЕЛК, като 45-те дни преди термин не влизат в тези 180 дни.
Аз ходих на работа две седмици след теста, след което се разболях, но не си взех болничен, а си пуснах цялата платена отпуска, защото иначе нямаше да се вместя в тези 180 дни. От ЛЛ взех болничен от 7 дни за общо заболяване, докато ми издадат болничния от ЖК.

# 22
  • Мнения: 117
Честито на мама Амини и мама Екатерина Simple Smile Да са ви живи и здрави бебчетата и да ви носят само радост.На 13.04 е роден моя любим и мога да ви кажа,че на тази дата се раждат прекрасни хора Simple SmileПожелавам ви много щастливи мигове с вашите съкровища  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 144
Да, да, аз ги сметнах. Но няма да ми стигнат малко и сега се обадих да ме пуснат в отпуск, а другата седмица ще искам от личния болничен. До колкото знам от Личния имаме право на 30дни, а от Лек.комисия-180дни. От женска консултация дават болнични, които са от Лек.комисия ли?

# 24
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
От личния имаш право на до 14 дни наведнъж без лекарска комисия , поне аз така знам, от ЖК издават до 30 дни наведнъж, а след това издават нов болничен (предполагам, че болничния се издава от лекарска комисия). Надвишиш ли 180 дни за годината трябва да минаваш ТЕЛК, независимо от къде са ти издавани болничните.
Ако греша, моля някой да ме поправи, не съм счетоводител, така ми обясниха на мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 165
от личния има ограничение за година, май бяха 30 или 40 дни.

# 26
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Миж, много елегантна тема си направила.
Поздравления на мама Екаъерина и мама Амини. Успяхте!
H/I, не си тормози главата с цифри. Намери си своята клиника и вярвай на своя док. За инфо, 4 опита в България пълна 0, пети за нас и първи в Истанбул е успешен и хубав Wink
Не съм бременна, но си обичам тази тема, а и да си наглеждам октомврийките.

# 27
  • Мнения: 584
Леле!  newsm44
Какви хубави новини от вчерашния ден!

Честити да са Екатерина, Цвета и Антон! Да са здравички, с мноого късмет и да носят мнооого радост на семействата си!
На двете новоизлюпени мами - бързо възстановяване!

Миж, мерси за темичката!  Hug

H/I при нас се получи двойна радост от първия път. За прогнози не сме говорили. Пожелавам ти съвсем скоро две чертички!  Praynig Наистина не го мисли толкова, доза късмет има със сигурност.  Peace

Ирен, браво на госпожиците. Аз имам само едно ЧГХ на 11 ден и беше огромно, надявам се другата седмица да ми потвърдят девойките.  Flutter

# 28
  • Мнения: 1 545
Брей, колко много близнаци имало.....
Аз искам да питам някой знае ли нещо за дооктор Стратиева? Работи в МЦ Света Петка.

# 29
  • Мнения: 241
Момичета, аз искам да ви попитам как се справяте с любопитните познати и съседи и техните коментари? До скоро можех да си скрия коремчето и нямах проблеми, но сега вече е невъзможно, но все пак не искам да се тръби из целия квартал, че съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт