Как се справихте с пърхута завинаги?

  • 2 704
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Подкрепям за капки Цитросепт в шампоана плюс редовна употреба на Себорал. Хем ще се отървеш от пърхота, хем и косата ще ти расте по-бързо!  Wink

# 16
  • Мнения: 1 107
Пръскам си в корените "Себорал форте" след измиване на косата.
Показателно е, че мъжът ми, който имаше ужасно много пърхот, също се оправи със Себорала Peace

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че пърхута се причиняваше от Кандида......Защо не отидеш на кожен лекар ...той ще ти даде съвет.....и намали малко сладките неща

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
И друг път съм имала повод да го пиша - пърхотът означава себорея, независимо от разновидността, а тя е състояние на кожата, не заболяване. Не би могла да се излекува напълно, а само да се овладее с помощта на подходящи медикаменти и/или козметика. Лично аз съм доволна от Селсън блу и протвопърхотния шампоан на Виши /имат еднаква активна съставка/, а тъй като често измивам косата си, през повечето време се старая да ползвам шампоан за честа употреба /не съм доволна от този на Дюкре и на Рене Фюртрер, доволна съм от шампоана за чувствителни коси/?!?-не знам защо, но такъв е преводът на етикета/ на Хартман - Германия, от серията Menalind/, и когато състоянието е овладяно, свеждам употребата на противопърхотния шампоан до веднъж седмично или веднъж на две седмици. Когато е засегната кожата и под други окосмени участъци, докато се къпя, мацвам и там малко от пяната на противопърхотния шампоан - за времето, през което той е и на главата ми. Действа Simple Smile Внимавам с козметиката, която ползвам - старая се да не бъде ароматизирана /или поне не прекалено/ и да няма оцветяващи и осапунващи /ако става въпрос за почистващо кожата средство/ съставки. В този смисъл специализирана за себорея серия има Биодерма - Франция. Нарича се Сенсибио. Доволна съм от крема за лице Сенсибио Д. С., както и от едноименния гел за измиване на лице и тяло. Друга подобна марка медицинска козметика с доста добро качество е Себамед - Германия. Добър ефект имат и продуктите на Авен, но не толкова като препоръчителни при себорея, колкото като хипоалергенни продукти от серията медицинска козметика.
Обръщам внимание, че козметиката на Виши НЕ е медицинска козметика. Доколкото ми е известно, фирмена политика е продажбата на продуктите с тази марка да се извършва в аптечната мрежа, но нищо повече.
Що се отнася до Низорал шампоан, за който е писано по-горе, длъжна съм да кажа, че изключително добър ефект от него съм имала само при първото ползване. След това беше равен на нула.
Освен това, с което мием косата и кожата си и мажем последната, важно за поддържането на състоянието им е да се приемат витамини, минерали и микроелементи. Особено доволна съм, когато пия - по лекарско преписание, селен /негово съединение е активната съставка в противопърхотните шампоани Селсън блу и Виши/ и кварц - обикновено два пъти годишно курсове от по 2 или 3 месеца.
Дано съм била полезна някому - това би извинило поредното ми многоглаголстване Wink

# 19
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И също освен изброените съвети и аз да кажа нещо:не трябва косата да се мие с гореща вода и да се реше докато скалпа е мокър и косата влажна.Когато спрях да я реша-пърхутът веднага изчезна.Не трябва и да се премива косата,пак е предпоставка за пърхут.Успех,дано да намериш точната формула за теб!

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз се справих завинаги с пърхута с Низорал - шампоана. Аптекарката ми препоръча и кремче Низорал, което да втривам в кожата на главата след като се измия с шампоана.Не оставя следи. Скъпичко е, но при мен ефекта беше 100%.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
И също освен изброените съвети и аз да кажа нещо:не трябва косата да се мие с гореща вода и да се реше докато скалпа е мокър и косата влажна.Когато спрях да я реша-пърхутът веднага изчезна.Не трябва и да се премива косата,пак е предпоставка за пърхут.Успех,дано да намериш точната формула за теб!

Е, аз никога не се реша, докато косата ми е влажна, нито пък понасям много гореща вода. И въпреки това имам пърхот. След раждането, за съжаление, се увеличи, което ме навежда на мисълта, че има връзка точно с хормоналния баланс, както някой вече спомена.
А относно избавянето от проблема- пробвала съм доста от изброените средства. Всичко ми действа безотказно, но временно...

# 22
  • Мнения: 5 317
На мен ми помогна Себорал Форте.

# 23
  • Мнения: 20
Има един български Катранен шампоан. Можеш да опиташ него

# 24
  • Мнения: 1 237
Преди малко писах в една друга тема за пърхута,че мъжа ми се избави от него с шампоан "Кетозал".Преди това беше опитвал какво ли не,но нищо не му помогна.След този шампоан няма пърхут,а вече мина доста време откакто го ползва.

# 25
  • Мнения: 2 672
брат ми е много доволен от Себорал Форте Wink май действа щото скоро не се е оплаквал

# 26
  • Мнения: 142
Себорял Форте ама и той действа временно. Ако не се мажеш 1месец и пърхута пак е налице.

# 27
  • Мнения: 295
Аз се ибавих от пърхута с низорал после е важно какъв шампоан ще ползваш

# 28
  • Мнения: 5 475
Освен това, с което мием косата и кожата си и мажем последната, важно за поддържането на състоянието им е да се приемат витамини, минерали и микроелементи. Особено доволна съм, когато пия - по лекарско преписание, селен /негово съединение е активната съставка в противопърхотните шампоани Селсън блу и Виши/ и кварц - обикновено два пъти годишно курсове от по 2 или 3 месеца.

Точно! newsm10

# 29
  • Мнения: 660
Мисля, че пърхута се причиняваше от Кандида......

 Naughty Гъбичката се казва Питироспорум овале , ... но е също толкова досадна !

Общи условия

Активация на акаунт