УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 19

  • 87 666
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 66
Здравейте, искам да попитам дали в УМБАЛ Дева Мария има интензивно отделение за бебчета, които изискват по специализирани грижи през първите дни. Прочетох че неонатологията там е на изключително високо ниво, но това означава ли че имат и такова отделение?

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, искам да попитам дали в УМБАЛ Дева Мария има интензивно отделение за бебчета, които изискват по специализирани грижи през първите дни. Прочетох че неонатологията там е на изключително високо ниво, но това означава ли че имат и такова отделение?
Това отделение, което визираш, се нарича неонатология.

# 722
  • Мнения: 66
Здравейте, искам да попитам дали в УМБАЛ Дева Мария има интензивно отделение за бебчета, които изискват по специализирани грижи през първите дни. Прочетох че неонатологията там е на изключително високо ниво, но това означава ли че имат и такова отделение?
Това отделение, което визираш, се нарича неонатология.

Не бях сигурна дали са едно и също нещо. Благодаря Ви!

# 723
  • Мнения: 58
Здравейте!

Имам следния въпрос. Има ли някой случай, в който да е искал неговия доктор да му води нормално раждане, а докторът да не се е отзовал на повикването му? Примерно посред нощ да се случва това, да сте искали да си платите и т.н, а доки да не дойде и да се паднете, при който е на смяна.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Искам да попитам нещо странично от темата - от къде си купихте нощници за болничния престой, които да стават и за кърмене?

# 725
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
D&K, аз поне не знам и не съм чувала за такъв случай.  Peace
При дежурен, с които съм запозната са раждали само без избор на АГ.

# 726
  • Мнения: 9 698
Искам да попитам нещо странично от темата - от къде си купихте нощници за болничния престой, които да стават и за кърмене?
Аз лично от китайския над Велека. 8лв струваше. Обикновена нощница, но цялата с копчета отпред. Не съм инвестирала много, защото раждах лятото и знаех, че вкъщи ще съм с потничета.
Иначе хубави има и в един магазин за бременни в Безистена.
Онлайн може да погледнеш ТУК

# 727
  • Мнения: 1 280
Така като сте почнали с въпросите да си задам и моите два.  Mr. Green
1. Ако доктора който ви води ЖК каже,че трябва да родите секцио и насрочва дата,значи ли че трябва да платим 500лв?А или пък той насрочва дата,но те оперира този,който е на смяна,ако не искаш избор на екип. newsm78
2.За припознаването-нямаме сключен ГБ,трябва да направим някаква декларация с приятеля ми при нотариус,ок.Аз ще раждам април и мисля някъде към март месец да свършим и това,но ако се роди преди това ,как го записват в болницата ?

# 728
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Baby.st.ss, да в моя случай родих при водещия АГ и платих. За спешно секцио не знам как стоят вече нещата.
Аз съм с брак, но правихме декларация за фамилното име и тъй като мъжът ми нямаше да е в БГ последните 4м от бременността ми, я направихме по-рано. Съветвам те сте приключлили с това предварително, докато сте на по-спокоен етап.

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 12:37 от Vermilion`

# 729
  • Мнения: 1 843
Baby.st.ss, нотариуса ще пита за какъв срок да ти важи декларацията. Примерно на мен термина ми беше за началото на август. Декларацията я попълнихме средата на юли и на нея пишеше, че важи за детето родено в срок от 15.07 до 31.08 например. Simple Smile
А хубави нощници за бременни има в почти всеки магазин за бельо Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 557
Така като сте почнали с въпросите да си задам и моите два.  Mr. Green
1. Ако доктора който ви води ЖК каже,че трябва да родите секцио и насрочва дата,значи ли че трябва да платим 500лв?А или пък той насрочва дата,но те оперира този,който е на смяна,ако не искаш избор на екип. newsm78
2.За припознаването-нямаме сключен ГБ,трябва да направим някаква декларация с приятеля ми при нотариус,ок.Аз ще раждам април и мисля някъде към март месец да свършим и това,но ако се роди преди това ,как го записват в болницата ?
1. В тази ситуация аз не платих избор на лекар.
2.След раждането идва жена, която взима декларацията. В нашата нямаше срокове, нотариусът ни я написа, две изречения бяха - че бащата припознава за свое детето, родено от еди си коя майка, и се съгласява да носи неговите фамилия и презиме.
Нощници аз си поръчах от olx, 10 лв май бяха, чисто нови.

# 731
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
То е ясно, че де що е имало за плащане, аз съм го платила.  hahaha

# 732
  • Мнения: 2 473
и на мен ми казаха, че ако е планово в смяната е безплатно. моето не беше планово и не беше в смяната, но други момичета планово секцио не бяха платили.

# 733
  • Мнения: 162
То е ясно, че де що е имало за плащане, аз съм го платила.  hahaha
Здравей,

Би ли разяснила за какво точно си платила? Дали това са били искани и поръчани допълнителни екстри и услуги от теб, или случайно начислени ти суми? 
Едно пролежаване ли си имала (РО), или си лежала и в други отделения, например Патологична бременност?
Бебето ти минало ли е на контролни, безплатни прегледи след изписването? Те 2 ли са били, или повече/по-малко?
Кои са нещата, които си платила, но не си поискала, нито ползвала?

Всичко това разясни - ако искаш, разбира се 😀

# 734
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
То е ясно, че де що е имало за плащане, аз съм го платила.  hahaha
Здравей,

Би ли разяснила за какво точно си платила? Дали това са били искани и поръчани допълнителни екстри и услуги от теб, или случайно начислени ти суми? 
Едно пролежаване ли си имала (РО), или си лежала и в други отделения, например Патологична бременност?
Бебето ти минало ли е на контролни, безплатни прегледи след изписването? Те 2 ли са били, или повече/по-малко?
Кои са нещата, които си платила, но не си поискала, нито ползвала?

Всичко това разясни - ако искаш, разбира се 😀
Аз съм платила всяко нещо, за което и толкова, колкото ми е казано, че дължа на регистратура всеки път след като съм си тръгвала от ДМ и СС. Никога не съм го правила на въпрос, никога не съм се оплаквала, никога не съм коментирала цени и суми, никога не съм мислела, че е нередно, а да не искам е абсурдно. Ползвам -плащам и азсъм ОК с това. Разбира се, че това е нормалното.
Единствено, нередност откривам при споделеното в темата и от близки, че при равни условия аз съм плащала, а те не са, или при една и съща процедура има разлика в цената. Не търся и не искам нищо постфактум. Тук си говорим и аз вече искрено се забавлявам с тези неща. Това си е ваш проблем, а аз ще продължа да посещавам специалистите, от които съм доволна за мен, както за бебето и съпруга ми.
Секциото ми беше назначено от АГ(планирано), в смяната на АГ и съм платила избор на екип. Платила съм за избор на анестезиолог, присъствие на раждането и неограничен достъп за таткото, пълен неонатологичен скрининг-както след раждането, така и при навършване на 6м на бебето ми. Възползвала съм се от 2безплатни прегледа за бебето и го водя до ден днешен на ДК и за прегледи в ДМ. Мисля, че имаше и преглед за мен безплатен(сваляне на конци). Платила съм всяко едно изследване, всеки преглед, всяко мерене на тонове в СС. За тонове в ДМ не са ме таксували.
Лежала съм единствено в РО.
Случвало се за едно и също нещо при един лекар да платя една сума, а при друг друга - например преглед с МБ 32лв при един и 86лв(доколкото помня) при друг. Видя се и, че всяка една е платила различна цена за ФМ в повечето случаи различна от обявената официално.
Това са нещата на прима виста. Просто виждам, че не е реално аз да отговарям при зададени въпроси в темата, защото веднага след мен започват да се пишат постове, в които се казва, че едва ли не това, което казвам не е вярно.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт