НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 105

  • 110 304
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 485
Аз продължавам да се храня режимно и да кажа на новите, които тепърва навлизат в тези води, че наистина не трябва да се вманиачавате в килограмите. Аз също отначало много се вглеждах в кантара, а сега се тегля два три пъти месечно, а понякога и един. Преди на започна режима се теглех всеки ден.  Rolling Eyes
Това е някакво олестно състояние наистина. Не съм отслабнала с нито един килограм от началото, дори качих един, но това е защото преди не се хранех, а само вечерях, т.е. храната ми е била един път дневно. Преди пиех по 4-5 литра вода, а сега се спирам до 2, защото наистина не ми е необходима повече. Уж всички казват, че трябва да се пие много вода, но не е точно така. Нормалното количество вода според мен е 1.5-2, не повече. Естествено в жегите може да минавам 2л, но вече не пия, защото трябва, а защото ми се пие.
Относно храната - експериментирам с какви ли не вкусни и режимни храни и откривам един нов свят в който, дори да консумирам няколко определени продукта, не ми прави впечатление и не ми омръзват. По едно време беше ми омръзнало свинското месо, минах основно на яйца, после минах на пилешко, защото яйцата ми бяха поомръзнали. Сега отново ги редувам: свинско, риба, пилешко, яйца. Гледам да готвя всеки ден, за да се храня разнообразно.

Това не е само режим на хранене... това е модел на осъзнаване.

Хората ми казват, че съм отслабнала, но имам по 1 см от талия и ханш, не съм се мерила от месец насам, може и повече да са станали. За сведение на новите: нямам да свалям много кг и тренирам увсекидневно.
Сега вече разбирам Шоки и Камелот като казваха, че това не е режим за отслабване. Вече четири месеца се храня по този начин и не мисля, че ще се откажа. Позволявам си веднъж седмично сладолед, по 100 грама откакто се стопли времето.  Peace Не го смятам за голяма грешка.
ММ е отслабнал с 12 кг за тези 4 месеца. Стартира 96, а сега е 83-84. Wink Доволна съм от това, което виждам в огледалото и промяната при него.

# 616
  • ES
  • Мнения: 2 192

Сега вече разбирам Шоки и Камелот като казваха, че това не е режим за отслабване.
Не е ли?!  Rolling Eyes

# 617
  • Мнения: X
Добре, момичета, все пак има ли някой свалил повече от 2кг?

Не съм чела предните теми, извинете ме.

Днес закусих яйца на очи със салата, обяд сирене по шопски, вечерята ще е вратни пържоли с гъби.

# 618
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 144
Понякога сериозно се замислям дали темата не трябва да се премести в здравословния подфорум.  Tired
Омммммммммммммммммм...

# 619
  • Мнения: 388
Да се включа и аз с моите свалени 20 кг за 4,5 месеца (от 97). Засега нещата са добре и нямам увисвяане, но имам и още да свалям, затова не бързам, искам да е по-бавно вече.  Всеки казва,ч е много бързо съм отслабнала, но аз по принцип, която и диета да захвана бързо слабея. При това не се ограничавам сега в количества и  ям доста млечни, но пък знаете не кусвам ориз, картофи, плодове никакви.Тази сутрин съм 77.2, преди това доста време се задържах 78-78.5.
Кръвната захар е 5,7 ииии вчера си купих рокля за 24 май. Grinning Знаете ли откогане съм обличала рокля? Мнооооого години. Simple Smile

Та има, не е кат да няма...

# 620
  • Мнения: X
Ехее, бравоо!

# 621
  • Мнения: 210
Ако Преместването на темата ще накара Шоки да се върне, съм за с две ръце. Темата вече не е като преди Sad

# 622
  • София
  • Мнения: 1 626
Ако Преместването на темата ще накара Шоки да се върне, съм за с две ръце. Темата вече не е като преди Sad
За съжаление освен Шоки, спряха да пишат и доста други образовани  по темата момичета.
За мен вече темата е безсмислена. Поредната празна тема, отразяваща кой колко грама е качил или свалил.

# 623
  • Мнения: 1 161
Аз също съм "За". Както вече казах, много ми липсва информацията и споделянето от  темата преди.

# 624
  • Мнения: 106
И аз също съм ЗА. Искам да научавам повече неща

# 625
  • Мнения: 1 412
Съгласна съм с вас.
Не разбирам как можеш да почнеш да спазваш "диета" без да проучиш ползите от нея и недостатъците й. Да не говорим за това дали има хора, постигнали резултат с него.
Отделен е въпросът, че името на темата е "за здравословно хранене", нищо, че е в "диети и отслабване".
Не пиша по принцип, защото нямам някакви страхотни резултати. При мен нещата се променят много бавно, но аз имам хормонални проблеми. Не съм на ти с биологията, не разбирам винаги всичко. Но съм тук и ви чета всеки ден за да науча нещо ново, което е полезно за мен и близките ми. Много сте ми помогнали. Благодаря ви!  Hug

# 626
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 21 669
Sisi, има - аз свалих 15 кг, стартирайки от 75.
Една приятелка, която отдавна не ме беше виждала каза, че съм се "стопила". Реши, че мъжът ми много ме тормози, та затова.  Mr. Green  newsm78

Девер ми ме подпитва постоянно на каква "диета съм". Вчера е питал и ММ / брат му /.

Според мен този режим е философия, усещане за храненето, което е просто малка част от живота.



# 627
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 144
Толкова много труд, време и старание да са синтезирани на първа страница, а да нямаш грам желание поне да ги прегледаш, преди да се разпишеш в темата.  Twisted Evil Важното е кой колко е свалил тази сутрин и последната седмица.  ooooh! А как действа въпросния начин на хранене, какви са принципите, основите- не е важно...
Напълно разбираемо е защо някои спряха да пишат. Но и на мен ми липсват. Много!!!

leia2015 , постът ти много ме зарадва. Не се отказа и резултатите вече са пред очите ти!

# 628
  • София
  • Мнения: 3 824
Привет, момичета Simple Smile
Може ли да ми разкажете малко повече за кетозата? Имам спомени, че това състояние е опасно, а сега чета в нет-а, че е нормално и желано от много хора. Малко съм притеснена, защото мисля, че съм в кетоза и се чудя дали да не увелича драстично въглехидратите. Аз съм на ниско-въглехидратно хранене от три месеца. Ям по максимум 50гр въглехидрати на ден. Пия метформин, предписан от лекар.
Моля ви, разкажете ми какво е кетоза, какви са симптомите при вас и трябва ли да внимавам за нещо?

# 629
  • София
  • Мнения: 12 345
Опасна е кетоацидозата, а не кетозата.

Общи условия

Активация на акаунт