НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 105

  • 107 271
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • България, София
  • Мнения: 638
Минали 10 дни и хайде анатема, от режима е всичко. Ама дали режима, който някой прави е този, за който се говори в темата, не е ясно.
Изумителен коментар - предполагам, че се отнася за мен! Анатема? Пиша на български, не знам Вие на какъв език четете. Не разбирам това нападение - невъзпитано и грозно.

# 661
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичето, на което му ставаше лошо и имаше слабост в мускулите и безсилие да изкачи няколко стъпала ... извинявам се, не помня ника, да кажа, да увеличи солта, ако не желае да вдигне малко В.
Понякога в началото се губи твърде много вода, а заедно с нея и доста соли. Оттам и слабостта в мускулите, както и безсилието, виенето на свят и т.н неприятни начални състояния.

# 662
  • Мнения: 871
Летните температури и предстоящите ваканции извадиха диетичните тролове от зимния им сън  Joy Joy Браво на Шоки, заслужена почивка си дава! Честно казано се чудех докъде може да стигне търпението й ...  

ВМ-НВХ е начин на хранене за хора, които са интелигентни, могат да разсъждават, а и да четат. ВМ-НВХ не е масов спорт, не е за всички, които искат да отслабнат или да се вталят за лятната почивка. Тук нито се яде "само месо", нито "с лъжицата масло", нито сме в постоянна кетоза, фастинг или поддържаме под 20 гр. въглехидратите на ден.

Замислете се, ако имате да сваляте 20 кг и +, дали наистина сте добре със здравето ? Аз лично не познавам хора с високо наднормено тегло, които да са здрави наистина. Да не говорим за мобилността им и купища лекарства, които взимат. Преди да търсите отслабване, оздравете организма си от тормоза, който сте му налагали години.

Като ходите на гости за първи път, не вярвам да влизате с рогата напред и да си тръгвате преди да са сервирали основното ястие, оплювайки домакините в лицето  bowuu

Последна редакция: вт, 31 май 2016, 20:57 от greendream

# 663
  • България, София
  • Мнения: 638
Момичето, на което му ставаше лошо и имаше слабост в мускулите и безсилие да изкачи няколко стъпала ... извинявам се, не помня ника, да кажа, да увеличи солта, ако не желае да вдигне малко В.
Понякога в началото се губи твърде много вода, а заедно с нея и доста соли. Оттам и слабостта в мускулите, както и безсилието, виенето на свят и т.н неприятни начални състояния.
Благодаря  bouquet, ще опитам.

# 664
  • Мнения: 388
Не съм от тези, дето оплюват домакините в лицето, ама хайде и "домакините" да не смятат, че форума е някаква форма на бащиния. Моля!
Темата е в "диети и отслабване" и нормално тук  влизат хора с желание да отслабнат. Нормално е да се задават въпроси, но  като домакините отсвирват нововлезлите още от вратата, какво се очаква? И "ах, какво беше преди! " Преди да дойдем новите ли? Извинете, че ви развалихме хатъра...

/Живяла съм и в Дюканската тема в пика й, знам за какво иде реч, де, хих   Wink/ Хайде малко по-спокойно.
Много от нас имаме проблеми с теглото, здравето, /акъла, мъжете и децата/.  На въпроса "има ли ефект?" не е ли по-лесно да отговорим "има, ела да видиш колко е забавно да стигнеш до ефекта", вместо пет потребители, на които не съм им видяла никовете в последните 15 теми /щото ги изчетох всичките/ да се тюхкат "оффф, бе новите".

БГ мамма риалити, не е като да не сме го виждали.

За тази тема разбрах от Хашимотската тема и покрай коментарите там, които похвалиха режима. 
Режимът е супер!

П.С. И да, темата търпи развитие за здравословния форум. Там вече може да се говори на по-друго ниво, с акцент предимно здравето, не толкова отслабването.

Последна редакция: вт, 31 май 2016, 22:50 от Rainy day

# 665
  • ES
  • Мнения: 2 172
Замислете се, ако имате да сваляте 20 кг и +, дали наистина сте добре със здравето ? Аз лично не познавам хора с високо наднормено тегло, които да са здрави наистина. Да не говорим за мобилността им и купища лекарства, които взимат. Преди да търсите отслабване, оздравете организма си от тормоза, който сте му налагали години.
Моите даже са повече и мога да ти покажа изследванията си от 4 май, да видиш, че всичко е в норма. Колежката дето е наполовината на мен има лоши стойности на холестирола, но аз не. И честно, наистина ми е чудно, че нямам висока кръвна захар и/или такова кръвно налягане.
Предполагам хората, които са вещи с видовете холестирол са такива, защото по неволя са научили да разгадават тези стойности. Моето образование е далеч от медицинското и много от обясненията не ги разбирам. Не мисля, че това ме право по малко интелигентна.
Обесидатът (не знам как се членува на бг) е по-скоро болест в главата и оттам и тялото страда. Хранат е зависимостта, която най-трудно може да бъде овладяна, защотот можеш да спреш да се друсаш, да пушиш или да пиеш, но не можеш да спреш да ядеш. И за това често едно такова лечение (да, лечение) освен с адекватен хранителен режим е съпроводено с посещение на психолог или участие в групи (казват, че последните много помагат за повдигането на морала). Там хора, които са вече минали по този дълъг за някои път, помагат със съвет или само за морална подкрепа. Форумът и в частност тези теми са един вид такива групи за взаимопомощ. И имаше достатъчно любезни съфорумки, които имаха търпението да се занимават с тези новодошли диетични тролове.
И нещо друго да ти кажа грийндрийм, домакиня е всеки в дома си. Форумът е публичен и всеки може да пише в него.

# 666
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
ВМ-НВХ е начин на хранене за хора, които са интелигентни, могат да разсъждават, а и да четат. ВМ-НВХ не е масов спорт, не е за всички, които искат да отслабнат или да се вталят за лятната почивка. Тук нито се яде "само месо", нито "с лъжицата масло", нито сме в постоянна кетоза, фастинг или поддържаме под 20 гр. въглехидратите на ден.
+1 това е хранене, не диета за един месец ... тук идва и разрива със отслабването.
Режима не знам дали е толкова диета, колкото начин на мислене, на здравословно хранене и свалянето килцата са си чист бонус!

Аз писах преди няколко страници, че съм овладяла ИР, но не написах колко кг съм свалила умишлено,
за да се види, че режима помага на организма ми, а свалените килограми са просто някаква малка благинка от цялата тази дейност.

Между другото върнала съм си два килограма от свалените. Явно съм прекалила с нещо, но аз не смятам калории. Ям колкото ми се яде  Blush , но ще се надявам сега лятото да сваля още малко. Въпреки, че не държа, искам да запазя свалените до сега. И това е достатъчно за този етап.

Гери, изследвала ли си инсулин? Не е нужно да имаш висока кръвна захар, за да имаш инсулинова резистентност.

Лека нощ ... дано утрешния ден ни донесе повече спокойствие и разбиране  Hug

# 667
  • ES
  • Мнения: 2 172

Гери, изследвала ли си инсулин? Не е нужно да имаш висока кръвна захар, за да имаш инсулинова резистентност.

Какви оплаквания трябва да имам за да поискам такова изследване? Ендокринолог ми е назначавал изследвания на хормони преди 4-5 г. пак всичко беше в стойности.
А и по време на бременността ми правиха изследване с обременяване с глюкоза. Бяха завишени стойностите на кр. захар, бяха ми казали, че ако с диета не регулирам захарта ще ме подхванат с инулин, но с диета успях да я сваля. Това ли е изследване за ИР?

Последна редакция: ср, 01 юни 2016, 00:16 от gery_to

# 668
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Гери, да ти кажа честно сама си назнавам изследвания и после ги коментирам с лекар.
ИР е преддиабетно състояние и се хваща или с обременяване с глюкоза или изследване на гладно кр. захар и инсулин. С тях се изчислява Хома ИР индекс, който трябва да е под 2.5 за да се води нормален.
Аз съм на 28, не съм дебела, но имах проблеми с концентрацията след хранене, бърза умора, невъзможно сваляне на кг, постоянно ми се ядеше сладко. За 8месеца режим съм вкарала инсулина в норми (макар реф. С-ти да са раздути, инсулина трябва да е около 10, а моя беше 19). Не бях с тежка ИР и затова успях само с храна да го овладея.

# 669
  • Мнения: 7 807
vimares, това което описваш, прилича на прекалено много протеини
излишните протеини се метаболизират като въглехидрат
избери си сайт и си следи процентите поне в началото, после ще свикнеш
ако ти липсва пауър, почти сигурно се храниш високопротеиново, а не високомазнинно

успех ти пожелавам  Peace

# 670
  • Мнения: 7 807
извинявам се, че дописвам, но ме изхвърля няколко пъти  Praynig
така сега, ако си в кетоза и с висок процент мазнини, ще се наспиваш за 2-3 часа, едва ще заспиваш и рано-рано ще си ококорила очи.... един същи андроид, завиждащ на спящите, цяла нощна вселена ще се отвори пред теб  Laughing

изгледай и филмчетата на DietDoctor, и тези, преведените от Мики и Камелот
бъркаш нещо в сметките, ако нацелиш правилното ВМ-НВД няма да ти се спи, няма и да ти се яде много
дай си и малко време, пиши тук какво ядеш и ще видиш, че ще стане Peace

# 671
  • Мнения: 11 004
Скрит текст:
Не съм от тези, дето оплюват домакините в лицето, ама хайде и "домакините" да не смятат, че форума е някаква форма на бащиния. Моля!
Темата е в "диети и отслабване" и нормално тук  влизат хора с желание да отслабнат. Нормално е да се задават въпроси, но  като домакините отсвирват нововлезлите още от вратата, какво се очаква? И "ах, какво беше преди! " Преди да дойдем новите ли? Извинете, че ви развалихме хатъра...

/Живяла съм и в Дюканската тема в пика й, знам за какво иде реч, де, хих   Wink/ Хайде малко по-спокойно.
Много от нас имаме проблеми с теглото, здравето, /акъла, мъжете и децата/.  На въпроса "има ли ефект?" не е ли по-лесно да отговорим "има, ела да видиш колко е забавно да стигнеш до ефекта", вместо пет потребители, на които не съм им видяла никовете в последните 15 теми /щото ги изчетох всичките/ да се тюхкат "оффф, бе новите".

БГ мамма риалити, не е като да не сме го виждали.

За тази тема разбрах от Хашимотската тема и покрай коментарите там, които похвалиха режима. 
Режимът е супер!

П.С. И да, темата търпи развитие за здравословния форум. Там вече може да се говори на по-друго ниво, с акцент предимно здравето, не толкова отслабването.
Мислех да не се намесвам в текущата дискусия, защото я намирам за безсмислена общо взето, но това мнение ме провокира.
Честно казано изобщо не става дума за нови с/у стари и че това не се схваща е жалко.
Става дума за: на всяка страница един и същ въпрос формулиран с други думи само защото никой не си е направил труда да прочете поне текущата тема.

И да 5 човек да повтарят едно и също на всяка страница е глупаво и макар това да е смисъл на доста теми в този подфорум в тази не беше.
Да, темите търпят промени според пишещите в тях. Виждаме го и тук, но да дойде някой и да държи сметка на пишещите, защо видиш ли не му отговаряли на въпроса е меко казано смешно.
Защо въпрос явно задaден след непрочитане на ни едно мнение да се взема насериозно?
И именно форумът не е бащиния! И никой не е длъжен да отговаря на никого.
А точно тази тема е една от най-толерантните и с най-много търпимост към глупости (без извинения).

# 672
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Нося една статия.
http://lchf-bulgaria.com/%D1%84%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0 … 0%BB%D0%B5%D0%BC/

Възможно е да дава отговор на много въпроси, включително
от последните страници. На мен ми беше много полезна.

# 673
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не успях да изчета всички постинги от последните дни, момичета. И аз като Ули смятам тези спорове за безсмислени и не смятам да се включвам в тях.
Темата ни наистина вече не е същата, знам отлично за какво говорят момичетата, които от години пишат тук. Не смятам, че конкретно някой от пишещите в момента има вина за това. От една страна е разбираемо някой, влизащ за пръв път в тема в диетичен форум, да очаква, че в нея ще си пише менюто всеки ден, "прегрешенията" и ще се оплаква, че за X- дни все още не е свалил Y- килограма. В края на краищата това е модел, който виждаме във всяка една друга тема в този подфорум. От друга страна обаче голяма част от по-отдавна пишещите момичета в темата са променили мисленето си за храненето, здравето и отслабването и ги вълнуват съвсем други въпроси, свързани с този начин на хранене. За съжаление аз не намирам изход от този конфликт. Мислех си и аз за създаване на нова тема, например в Алтернативния подфорум, където да се обсъжда това хранене като стратегия за постигане на добро здраве / а доброто здраве включва и нормализиране на теглото, естествено/.
Напоследък не ми остава много време за форума и за себе си реших да не се включвам по въпроси, свързани с броене и изчисления на калории, оплаквания, че някой от 2 седмици не е свалил и килограм или други подобни безсмислени /според мен/ теми, които хилядократно са били обсъждани и дискутирани подробно. Предпочитам вместо това да напредвам с превода на лекциите по темата, които Мики  Heart Eyes е свалила от сайта на Андреас Енфелд. Струва ми се като по-смислено занимание.
Гери, пропуснала съм старите ти постинги и не разбрах приблизително с какви килограми се бориш. Но напълно съм съгласна с Грийн и Синеочка, че човек със затлъстяване няма как да е напълно здрав. Това, че няколко направени изследвания, не означава нищо. Затлъстяването в огромния брой от случаите е заболяване, дължащо се на нарушен хормонален баланс, а тези нарушения са несъвместими с понятието добро здраве. Слаба е връзката му и с психиката, поне така както повечето хора я схващат. Нашата психика също е свързана до голяма степен с биохимичните процеси, протичащи в мозъка, с равновесието между невромедиаторите и обменните процеси. Хората демонстрират дадено поведение - напр. повишен апетит / или лакомия/, мързел / липса на желание за физическа активност/ заради метаболитните промени и нарушени хормонални сигнали в тялото им. В този смислъл, не мисля, че психотерапия би помогнала в дългосрочен план на човек с подобни проблеми.
Тези дни наблюдавах едно 10 годишно дете, което вероятно е с някакво генетично заболяване, включващо и инсулинова резистентност / има и външни белези на такава - затлъстяване, хипертония, кожни промени /акантоцитоза/. Ами то не спира да яде и постоянно търси храна. Не се изненадах особено, че инсулина му на гладно е към 300 / макар стойността да е наистина шокираща/. Хормоналните нарушения го тласкат да яде непрестанно и никаква психотерапия не би била ефективна.
Това разбира се е краен и тежък случай, но мисълта ми е, че хората със сериозно затлъстяване обикновено нямат и идея как са нивата им на инсулин, кортизол, лептин през денонощието, а именно това са известните поне до момента хормони, имащи огромно значение за затлъстяването. Няма никакво значение, че някои други изследвания на кръвна картина, захар и холестерол може да са в норма.
Забравих какво друго исках да пиша... Да не пропусна да отбележа, че много ме зарадваха постингите на Краси, Лея и Синеочка. Харесва ми спокойното и разумно отношение към храненето и това как то влияе върху здравето и себеусещането им. Браво, момичета!
И накрая, пак да кажа, че ако решите да направим нова тема за това хранене в алтернативния подфорум / май там по-добре от здравния/ , съм много "за".
Лоана, д-р Джейсън Фънг явно добива все повече популярност. В мое лице също вече има голям фен.  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 01 юни 2016, 09:12 от Kameloth

# 674
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Благодаря за коментара, Kameloth  Hug
Особено ми е важно да разбера твоето
отношение по темата на статията.

Общи условия

Активация на акаунт