Запек на кърменото ми бебе

  • 1 658
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Winny, май е по-добре да пуснеш списъка тук, защото ще има доста желаещи да го видят Simple Smile

Моята бебка също често се запича. Честно казано от втория месец не ака редовно. Успокоявам се, че е донякъде наследствено и действам според случая.
Ако тя се чувства нормално гледам аз да хапна нещо разхлабващо например овесени ядки със сладко от сини сливи или круши или да включа пюре от круши или от тиква в нейното меню. За съжаление това не винаги действа.
Ако виждам, че я мъчи първо правя масаж на коремчето и ако не помогне използвам термометър с малко крем без да настоявам много, само намазвам анусчето отвътре.  2-3 часа след това обикновено имаме резултат.

Свещички от мед не бих използвала - ботулизмът и алергиите не са за подценяване.
Към лекарствата съм доста предубедена от личен опит. Затова предпочитам термометъра в разумни граници.

# 16
  • Мнения: 467
ето почти всички средства за справяне с проблема: ( дано да съм полезна на повече мами)
чай Blevit L за запек
Дуфалак
Нукс Вомика - хомеопатично е, но трябва да  се пита специалист за дозата
свещички ВибруколН - също хомеопатични, принципно са болкоуспокойващи, но вършат работа и за това
сок от круша
сок от сини сливи
сок от грозде
Надявам се да не стигате до термометър, защото не е приятна процедура. Клизмата пък съвсем... иначе балончета като за бебе продават в санитарни аптеки, със сигурност в тази на  Попа.
Не се притеснявайте, ще отмине този проблем, когато се въведат още храни. Случва се запичане при въвеждане на нова храна, но това сигурно вече сте прочели .

Не давайте овесена вода, ако не сте въвели ГЛУТЕН, може да стане голяма беля:-(((

Има още 3 варианта, които не съм пробвала:
подострен бръснарски съпун, леко разпенен, в дупето #Crazy
дръжка на мушкатово листо ( това е опасно, защото е по-остричко и може да се перфорира нещо Confused)
и някакви български хапчета ли бяха или свещички, за които трябва да поровя за името, пак билкови

# 17
Мерси за информацията  Winny, аз лекарствата не  мога да ги намеря тук ще пробвам сока от грозде.

# 18
Колко време не се  е изхождала? На режим ли се кърмите или на поискване? Даваш ли вода? Може бебка да усвоява напълно кърмата. Как се чувства - спокойна и весела  ли е? Има ли видим дискомфорт? Пробвай да се кърмите по-честичко (и през нощта също), ако трябва ти вземи инициативата за това. Соковете не са полезни за толкова малко бебе - храносмилателната му система не може да усвои полезните вещества от тях, рискът за колики е голям, а пък и соковете само заемат местенце в малкото стомахче за сметка на маминото млекце Wink  Погледни тази статия: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1003/
Джаки яде когато поиска обикновено е поне на 2ч., вечер се храни поне 2 пъти. Пие вода с мед, така ни каза докторката. ТЯ е весела и си играе но като има газове и трябва да ака почва да се напъва и плаче от болки. Тернометъра ни помага, но не изкам да го използвам всекидневно.Успокоявам се, че не сме единствени...оооф.Коликите ги минахме вече, те бяха в началото на вторият месец.Явно ще се оправи с времето само, дано да е по скоро Praynig.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Пие вода с мед, така ни каза докторката.

А каква е целта на водата с мед? И колко е голямо бебето, че не ти зарежда тикера?

# 20
Ще направи 3 месеца на 24.04, каза 4е помагала незнам, тя е българка педиатърката ни.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ще направи 3 месеца на 24.04, каза 4е помагала незнам, тя е българка педиатърката ни.
Такъв отговор очаквах Wink
Това нещо американски педиатър няма да ти го каже, ако искаш се допитай до такъв за да се увериш.
И ако не е нахално другия път я питай за какво точно помага меда на 3 месечно бебе. Много ще ми бъде интересне отговора и.

Общи условия

Активация на акаунт