Мами в Италия 4

  • 14 342
  • 269
  •   1
Отговори
# 225
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
На който не му харесва в нашето виртуално пространство и не спазва добрия тон и правила, ПУО АНДАРЕ А КАГАРЕ без извинение, надявам се че всички ме разбраха.


мерси, то4но днеска имам нужда.
ако би била така добра да ми обясниШ какво озна4ава " не спазва добрия тон"... Щото малко не ми се струва 4е говориШ за мене, а?

# 226
  • Мнения: 5 476

Виж какво,ако ти си си станала със задника нагоре тази сутрин не означава,че можеш да подлагаш на съмнение кой каквото казва...нито съм длъжна да ти давам отчет как ще пиша..нито какво ще пиша!Ако не ти харесва,не ме чети!
Тук сме,за да споделяме мнение...както вероятно си прочела има и мнения ,които са положителни...какво толкова ти се е видяло смешно - не ми стана ясно! newsm78
  А и не сме се събрали ,за да се заяждаме ,а да обсъждаме!Ако и това не си разбрала-също да ти го споделим!Ако ти се ще да се заяждаш ,отиди в клюкарника и си пиши колкото си щеш!
 Освен това по-голямата част от нас се познаваме лично или по телефона,което не предполага "скриване " зад някакъв ник!
И още,ако ти си от успелите българки!Браво!Комплименти! Е може би тогава ще ти е чудно,че не са всички като теб!
Се ла ви...казват французите...поправи ме,но не съм учила френски!
 #Crazy

За мен лично не съществуваш и просто ще прескачам мненията ти! hahaha   Joy

# 227
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


много ми е странно как пък са те питали в банката и 4ак са те съжалявали 4е не работиШ...ми тука много жени не работят, пък по4ти вси4ки семейства си вземат и си плаЩат заемите... за
В Банката наистина искат два дохода и contrato indeterminato иначе искат гаранти  за да ти дадът заеми Peace
[/quote]


знаеШ добре 4е ве4е не е така. голяма 4аст от банките предлагат заеми и с контратти а термине и проджетто... без разлика в лихвите...ако трябват примери Ще ги дам

# 228
  • Мнения: 1 049


много ми е странно как пък са те питали в банката и 4ак са те съжалявали 4е не работиШ...ми тука много жени не работят, пък по4ти вси4ки семейства си вземат и си плаЩат заемите... за
В Банката наистина искат два дохода и contrato indeterminato иначе искат гаранти  за да ти дадът заеми Peace


знаеШ добре 4е ве4е не е така. голяма 4аст от банките предлагат заеми и с контратти а термине и проджетто... без разлика в лихвите...ако трябват примери Ще ги дам
[/quote]
В Триест не е така  Peace

# 229
  • Мнения: 2 379
feiam, един страничен въпрос:
От колко време следиш темата "Мами в Италия"?
Не знам защо останах с впечатление, че отдавна ни четеш, така ли е? Simple Smile

# 230
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Виж какво,ако ти си си станала със задника нагоре тази сутрин не означава,че можеш да подлагаш на съмнение кой каквото казва...нито съм длъжна да ти давам отчет как ще пиша..нито какво ще пиша!Ако не ти харесва,не ме чети!
Тук сме,за да споделяме мнение...както вероятно си прочела има и мнения ,които са положителни...какво толкова ти се е видяло смешно - не ми стана ясно! newsm78
  А и не сме се събрали ,за да се заяждаме ,а да обсъждаме!Ако и това не си разбрала-също да ти го споделим!Ако ти се ще да се заяждаш ,отиди в клюкарника и си пиши колкото си щеш!
 Освен това по-голямата част от нас се познаваме лично или по телефона,което не предполага "скриване " зад някакъв ник!
И още,ако ти си от успелите българки!Браво!Комплименти! Е може би тогава ще ти е чудно,че не са всички като теб!
Се ла ви...казват французите...поправи ме,но не съм учила френски!
 #Crazy

За мен лично не съществуваш и просто ще прескачам мненията ти! hahaha   Joy



това за познаването по телефона хи4 не ми стана ясно какъв му е смисъла... newsm78
второ, ме съм казала за себе си 4е съм "успяла", а 4е имам нормална работа без вси4ки описани от теб перипетии.
и трето, ами преска4ай, ако трябва да съм пряма, напълно ми е ясно, откакто ви 4ета (от много), 4е тук да имаШ разли4но мнение зна4и да се заяждаШ.
за какво обсъждане говориШ? Shocked
едната казва и другата приглася? #Crazy

# 231
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam, един страничен въпрос:
От колко време следиш темата "Мами в Италия"?
Не знам защо останах с впечатление, че отдавна ни четеш, така ли е? Simple Smile


4ета форума от година и пове4е... естествено 4е на "италианските" теми хвърлям  око с интерес... дааа, може да се каже, 4е задо4но ви познавам Wink

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 16:27 от feiam

# 232
  • Мнения: 714
На който не му харесва в нашето виртуално пространство и не спазва добрия тон и правила, ПУО АНДАРЕ А КАГАРЕ без извинение, надявам се че всички ме разбраха.


мерси, то4но днеска имам нужда.
ако би била така добра да ми обясниШ какво озна4ава " не спазва добрия тон"... Щото малко не ми се струва 4е говориШ за мене, а?

Добре дошла, феиам  Simple Smile
Считам, че когато имаш забележки към нещо написано, каквото и да било, не е нужно да нахлуваш така. Защото ако е така, всеки би се дръпнал. Считам, че в рамките на добрия тон е да се регистрираш, или да започнеш с нещо от рода, здрасти, извинете ме, моето мнение е, че пишете с правописни грешки или пишете много глупости т.н. Ако щеш на диалект го напиши, тука не сме толкова сериозни, даже се и лигавим, гледаме да си направим витата по-лека и хубава и по-социална. Погледни какво си написала и ми кажи дали отговаря на критериите, които си си посочила сама.
Ако не ти харесва, никой не те кара насила да пишеш и общуваш тук, все пак който пише тук, освен, че има и собствено мнение, уважава и мнението на другите. Аз Джорджия или Зайченце няма да започна да ги уважавам по-малко, само защото едната пише разтеж ли беше, кво ли  newsm78 а другата дадЪт заем. Нас ни вълнуват други неща. И така ще бъде.

# 233
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...
 В Банката наистина искат два дохода и contrato indeterminato иначе искат гаранти  за да ти дадът заеми Peace

Зай4енце в момента зълва ми и зет ми взимат мутуо заЩото си сменят къЩата: зет ми е импиегато с постоянен договор а зълва ми, домакиня ( не работи,няма доходи ), действието се развива в провинцията на Варезе.
Не знам какъв проблем би могло да има в Триест при една иденти4на ситуация  newsm78 Единствения проблем е размера на мутуото,продължителността му и декларирания доход ( не е задължително да са две заплати  Wink ) т.е ти не можеШ да вземеШ цифрата Х за У години и да плаЩаШ месе4на вноска еди колко си ако доходът ти не е Z евро на месец. Но този сценарий е валиден за цяла Италия.

# 234
  • Мнения: 2 379
М-да, feiam, добре си дошла и от мен! Grinning
Много експлозивно влизане направи, пък ние сме миролюбиви, затова стана скендъла Twisted Evil
На всеки се случва да изтърси някоя глупост (ето и на теб се случи вече Wink), ама защо да си го натякваме?! Да се обиждаме на глупак и неграмотник няма никакъв градивен смисъл, а да подминеш тези "подробности" се нарича толерантност. Така си мисля.

И така, feiam, какво ново? Simple Smile

# 235
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Айде феиам добре доШла и от мене  Flutter
Кой каза "по бира"  cheers

# 236
  • Мнения: 5 476

Виж какво,ако ти си си станала със задника нагоре тази сутрин не означава,че можеш да подлагаш на съмнение кой каквото казва...нито съм длъжна да ти давам отчет как ще пиша..нито какво ще пиша!Ако не ти харесва,не ме чети!
Тук сме,за да споделяме мнение...както вероятно си прочела има и мнения ,които са положителни...какво толкова ти се е видяло смешно - не ми стана ясно! newsm78
  А и не сме се събрали ,за да се заяждаме ,а да обсъждаме!Ако и това не си разбрала-също да ти го споделим!Ако ти се ще да се заяждаш ,отиди в клюкарника и си пиши колкото си щеш!
 Освен това по-голямата част от нас се познаваме лично или по телефона,което не предполага "скриване " зад някакъв ник!
И още,ако ти си от успелите българки!Браво!Комплименти! Е може би тогава ще ти е чудно,че не са всички като теб!
Се ла ви...казват французите...поправи ме,но не съм учила френски!
 #Crazy

За мен лично не съществуваш и просто ще прескачам мненията ти! hahaha   Joy



това за познаването по телефона хи4 не ми стана ясно какъв му е смисъла... newsm78
второ, ме съм казала за себе си 4е съм "успяла", а 4е имам нормална работа без вси4ки описани от теб перипетии.
и трето, ами преска4ай, ако трябва да съм пряма, напълно ми е ясно, откакто ви 4ета (от много), 4е тук да имаШ разли4но мнение зна4и да се заяждаШ.
за какво обсъждане говориШ? Shocked
едната казва и другата приглася? #Crazy

  Извинявай,обаче начина по който подходи не мисля,че е коректен!
Можеше спокойно да си изкажеш мнението ,нали?И без да се нападаме!Нито да подлагаме на съмнение опита си.
След като при теб е по друг начин,амо кажи,как е станало...дай съвет!Щом ни четеш от много време,значи си видяла ,че за много неща се допитваме.
 Хайде добре дошла и от мен! Hug
И да знаеш,че си ми длъжница с едно кафе.  Coffee..поне си ми наблизо! Wink

# 237
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Добре дошла, феиам  Simple Smile
Считам, че когато имаш забележки към нещо написано, каквото и да било, не е нужно да нахлуваш така. Защото ако е така, всеки би се дръпнал. Считам, че в рамките на добрия тон е да се регистрираш, или да започнеш с нещо от рода, здрасти, извинете ме, моето мнение е, че пишете с правописни грешки или пишете много глупости т.н. Ако щеш на диалект го напиши, тука не сме толкова сериозни, даже се и лигавим, гледаме да си направим витата по-лека и хубава и по-социална. Погледни какво си написала и ми кажи дали отговаря на критериите, които си си посочила сама.
Ако не ти харесва, никой не те кара насила да пишеш и общуваш тук, все пак който пише тук, освен, че има и собствено мнение, уважава и мнението на другите. Аз Джорджия или Зайченце няма да започна да ги уважавам по-малко, само защото едната пише разтеж ли беше, кво ли  newsm78 а другата дадЪт заем. Нас ни вълнуват други неща. И така ще бъде.

[/quote]

мдаа...вярно 4е нахлух така леко... Sick
както казах, нямах никакво намерение да се "изявявам" по никакъв на4ин... попро4итах си от време на време и толкоз... обаааа4е... някой неЩа са дразнеЩи...
да, в интернет всеки си пиШе ако иска съкратено, ако иска разговорно и т.н., но все пак граматиката съЩествува и е някак...как да кажа...грозно...после си обясняваме 4е не сме си забравили езика и нямаме акцент...
както и да е, едва ли Ще имам време за много обЩуване... Sad за мое съжаление... и не4ие удоволствие Laughing
хубаво е 4е си раздувате и си правите компания, те за това са форумите.
но, може би, ако някой се оплаква 4е не може да си намери работа е по добре да му се обясни 4е не е лесно, 4е трябва търпение е пр., вместо да се изписват страници за дискриминация към 4ужденците...имената и т.н. ЩеШе да е по положително и конструктивно...мисля аз...
и други работи мисля... Twisted Evil Twisted Evil... ама айде друг път Mr. Green (са да не се изплаШите)

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 14:19 от feiam

# 238
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
М-да, feiam, добре си дошла и от мен! Grinning
Много експлозивно влизане направи, пък ние сме миролюбиви, затова стана скендъла Twisted Evil
На всеки се случва да изтърси някоя глупост (ето и на теб се случи вече Wink), ама защо да си го натякваме?! Да се обиждаме на глупак и неграмотник няма никакъв градивен смисъл, а да подминеш тези "подробности" се нарича толерантност. Така си мисля.

И така, feiam, какво ново? Simple Smile

  bouquet

такава съм...бомбена... #2gunfire
лоШа работа...Ша ма търпите сега ве4е като мислех да си ходя и се разколебах... Rolling Eyes

пп. к'ва глупост?  Embarassed

Последна редакция: пт, 21 апр 2006, 14:18 от feiam

# 239
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

  Извинявай,обаче начина по който подходи не мисля,че е коректен!
Можеше спокойно да си изкажеш мнението ,нали?И без да се нападаме!Нито да подлагаме на съмнение опита си.
След като при теб е по друг начин,амо кажи,как е станало...дай съвет!Щом ни четеш от много време,значи си видяла ,че за много неща се допитваме.
 Хайде добре дошла и от мен! Hug
И да знаеш,че си ми длъжница с едно кафе.  Coffee..поне си ми наблизо! Wink



дааа... казах ве4е... не съм цвете за мирисане... Twisted Evil
аз една бири4ка Шти предложа, а пък ти ако искаШ кафе... Sad

пп. съвети нали знаеШ, най лесно се дават на другите Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт