Стрии на 12 годишно дете

  • 11 848
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не знам точно къде да пусна темата, но тъй като съм дете между 7 и 18 години или по-точно - на 12, я пускам тук. Това беше първия сайт, за който се досетих след като се срещнах с ужаса, наречен стрии. През последната 1 година порастнах с около 12-13 см и мисля, че в резултат на този растеж ми се появиха стрии по дупето, преминаващи към бедрата. Аз съм много критична, относно външния си вид и се чувствам отвратително само като се сетя. Почетох в интернет и разбрах, че тъй като са синкаво-виолетови са в начален етап и сега мога най-бързо да ги оправя. След 2 месеца сме на море и не мога да се покажа в този вид. Кажете ми, какво да направя?!!! С какво да се мажа? Какво е подходящо за подрастващи организми? Много ще съм благодарна на всички отговорили. Ако има някакво значение - кожата ми е много, много бледа. А и майка ми е леко критична към козметичните продукти, които ползвам.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
Здравей. Аз съм на 25, когато бях на 13-14 ми се появиха стрии по бедрата, а съм нисичка и не бях израствала особено, най-много с по 1-2см на година на тази възраст.
Тъжната истина е, че това е структурна промяна на кожата , която няма как да изчезне, могат само да избледнеят. Избледняването става най-добре с хубав слънччев тен, може да мажеш кожата с мехлеми против белези /въпреки,че някои от тях са скъпи/ Имаше един крем за белези Витасин, до някаква степен помогна.
Ако кожата ти е суха и се предполага,че ще растеш още - използвай хубави овлажняващи лосиони и олиа, може в комбинация с душ олио.
За съжаление не може да се направи много, някои кожи просто са склонни към появя на стрии...но не е страшно, избледнеят ли не се забелязват особено, но никога не е като да ги няма Simple Smile

# 2
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
За съжаление няма да изчезнат, да. Но може да ги мажеш, за да избледнеят и да не са много дълбоки. При мен има ефект Био Ойл - не е много евтино, около 20 лева беше малкото шише, но на фона на т.нар. "професионална" и "медицинска" козметика - направо си е нищо. НЕ си купувай маслото на Икаров, никаква полза няма от него. Обикновеното сурово кокосово масло също върши много добра работа, вече се намира в повечето големи магазини. А и като цена ще ти е най-добре, половин литър е между 15 и 20 лева.
За хубав тен и заличаване на стриите ти препоръчвам какаово масло - от аптеката. Не е скъпо, миришеш на шоколад и помага за страхотен "шоколадов" тен  Peace

# 3
  • Мнения: X
Здравей. Аз съм на 25, когато бях на 13-14 ми се появиха стрии по бедрата, а съм нисичка и не бях израствала особено, най-много с по 1-2см на година на тази възраст.
Тъжната истина е, че това е структурна промяна на кожата , която няма как да изчезне, могат само да избледнеят. Избледняването става най-добре с хубав слънччев тен, може да мажеш кожата с мехлеми против белези /въпреки,че някои от тях са скъпи/ Имаше един крем за белези Витасин, до някаква степен помогна.
Ако кожата ти е суха и се предполага,че ще растеш още - използвай хубави овлажняващи лосиони и олиа, може в комбинация с душ олио.
За съжаление не може да се направи много, някои кожи просто са склонни към появя на стрии...но не е страшно, избледнеят ли не се забелязват особено, но никога не е като да ги няма Simple Smile
Благодаря ти! Аз нямам нищо против да полагам всички ежедневни грижи, но не знам, дали с майка си ще се разбера. Тъй като кожата ми е светла, бледа и склонна към алергични реакции, тя е изключително предпазлива, защото не един път са ми избивали обриви. Освен това баща ми не ми позволява да се печа, отнова заради гореспоменатите характеристики на кожата ми. Кожата на майка ми е склонна за появата на стрии,а на баща ми е в този светъл тон... Общо взето, не знам, дали ще успея да склоня родителите си. Но все пак ще дам всичко от себе си, защото съм чувала, че проблема остава траен.

# 4
  • Мнения: 30 802
Само с козметика няма да стане, трябва и да се яде колаген. Или като хранителна добавка, или от телешко и свинско- но не само филетата, а тая част с повече кости и сухожилия. И някаква натурална козметика с масла за подобряване на общия вид на кожата. Може и рибено масло като хранителна добавка, някакви витамини- кожата трябва да расте заедно с теб.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 573
Мажи с кокосово масло. Помага доста при пресни стрии и е съвсем натурален продукт, подходящ за твоята възраст.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 213
Щом си с много светла и склонна към алергии кожа....все едно мен описваш. За съжаление тези, които сме се родили с такива кожи си страдаме постоянно. Ориентирай се към по био козметика, натурални съставки и по-малко химии. И не трябва да прекаляваш със слънцето , защото /допускам,че си като мен/ само ще изгаряш и ще имаш повече проблеми...а тенът...е мит, трудно се хваща, лесно избледнява.
Внимавай само да не се изпуснеш да напълнееш, защото тогава положението става 'нацепено'
И не се стресирай, малка си още, докато ти дойде време да перчиш тяло стриите ще са избледнели и никой няма да ги вижда, освен ти Wink

# 7
  • Мнения: 19 296
Яж повече плодове и зеленчуци (плодовете между храненията, с всяко основно хранене голяма салата, зеленчуци печени, варени, сурови), пий много вода, спри/намали до минимум безалкохолните, сладкишите, джънка, белия хляб, прави масажи с някакво олио/крем на засегнатите места, спортувай.
Не е нужно да ползваш скъпа козметика. По-ефективно ще е да промениш хранителния и двигателния режим.
В ДМ има на прилични цени козметика на Алверде, но и най-обикновено органик кокосово масло върху влажна кожа може да ти свърши работа.

# 8
  • Мнения: 727
И на мен на твоята възраст ми излязоха стрии. Това е от засиления растеж в тази възраст. Кокосовото масло е много ефикасно срещу стрии, когато са нови, като твоите. Също има един много ефикасен крем против стрии на Елансил. Той е за бременни, така че мисля, че е изчистен откъм вредни съставки. Може да го намериш в аптеките, които предлагат медицинска козметика. Но си трабва мазане постоянно - сутрин и вечер. 

# 9
  • Мнения: 466
за съжаление и аз имам стрии от тази възраст и по голяма бях по-пълничка  и до сега виждам стрии по дупето по гърдите отстрани по хълбуците. Колкото да ми казват че не се виждат и не трябва да се притеснявам аз ги виждам и знам че са там.......... Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 1 257
Най - доброто е заешката мас, но за съжаление се намира много трудно. Кокосовото масло е идеален вариант, може да пробваш и със зехтин. Пролетен дъждец също е обощила основните неща, които трябва да се спазват при кожа, склонна към образуване на стрии. Много вода...това е основното, а предпазва и от целулит. Това, което ми е странно обаче - защо да не се печеш? Ако имаш слънева алергия, разбирам, нооо..? Дори е препоръчително да се печеш (в подходящите часове  за това и с подходящия защитен лосион разбира се), за да понижиш чувствителността на кожата. Една приятелка е като теб - мноооого бяла, нежна и чувствителна кожа. Откакто започна да ползва подходящи слънцезащитни продукти положението значително се подобри. Хваща си лек приятен тен, обривите рязко намаляха и общо взето има проблеми, когато вече в края на зимата примерно кожата започва да избелява отново. Поне тя, за нея самата откри решение и то е именно в печенето.  Peace

# 11
  • Мнения: 7 325
за стрии съвет не мога да дам, късметлийка съм да нямам, но за слънцето не съм съгласна. Цялото семейство сме с много светла и лесно изгаряща кожа. Имала съм ужасни изгаряния в детството си, добре че са били само 2-3. Знаех, че никога няма да имам тен. В последствие обаче открих, че има лесен и невреден начин - слънце в малки дози и в определени часове плюс домашно мазило от зехтин и невен. Доста години успявах да направя много тъмен и траен тен.
Сега живея на морето. Използвам фактор 50+, който към края на сезона сменям с 30. И аз и дъщеря ми успяваме да почернеем без изгаряния и дълги часове лежане под слънцето.

# 12
  • Мнения: X
Най - доброто е заешката мас, но за съжаление се намира много трудно. Кокосовото масло е идеален вариант, може да пробваш и със зехтин. Пролетен дъждец също е обощила основните неща, които трябва да се спазват при кожа, склонна към образуване на стрии. Много вода...това е основното, а предпазва и от целулит. Това, което ми е странно обаче - защо да не се печеш? Ако имаш слънева алергия, разбирам, нооо..? Дори е препоръчително да се печеш (в подходящите часове  за това и с подходящия защитен лосион разбира се), за да понижиш чувствителността на кожата. Една приятелка е като теб - мноооого бяла, нежна и чувствителна кожа. Откакто започна да ползва подходящи слънцезащитни продукти положението значително се подобри. Хваща си лек приятен тен, обривите рязко намаляха и общо взето има проблеми, когато вече в края на зимата примерно кожата започва да избелява отново. Поне тя, за нея самата откри решение и то е именно в печенето.  Peace
За съжаление и слънчева алергия имам... Confused Confused Confused Преди 1-2 месеца за пръв път отидох на кола маска при една много добра козметичка, само ми погледна кожата и веднага каза - никакво слънце, освен за максимум един час рано сутринта или за един час късно следобед. Такава съм си. Баща ми е същия, докато мама е с шоколаден тен още от малка. Ще опитам с кокосово масло, по-здравословен начин на живот и малко повече спорт. Не съм дебела - около 47-8 кг - 168 см висока. Така че се надявам това да е единствения проблем при мен. Ако не проработи ще се консултирам с дерматолог. Благодаря за мненията!

# 13
  • Мнения: 1 283
Само с козметика няма да стане, трябва и да се яде колаген. Или като хранителна добавка, или от телешко и свинско- но не само филетата, а тая част с повече кости и сухожилия. И някаква натурална козметика с масла за подобряване на общия вид на кожата. Може и рибено масло като хранителна добавка, някакви витамини- кожата трябва да расте заедно с теб.
Глупости! Колагена се произвежда в тялото и никакви добавки не биха го набавили! Може да се консумират храни, които да подпомогнат тялото да го произведе, но не и директно да консумираме колаген и да очакваме, че ще даде резултати точно там, където има нужда тялото от него!

# 14
  • Мнения: 30 802
Във всеки случай при растеж тялото ще има по-здрави тъкани, ако му дадеш материал за това. Ако се храни с повече тестени или зеленчуци, а пренебрегва месото, няма как да не се отрази и на кожата.

Общи условия

Активация на акаунт