А коя книга четат в момента децата ви? - 6

  • 90 935
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Дадено, Лекси, аз обичайно го правя.  Hug

# 31
# 32
  • Мнения: 359
Прочетохме "Антон и Точица", синът ми много я хареса, на дъщеря ми й доскучаваше на моменти, на други места й беше много забавно. "Емил и тримата близнаци" за каква възраст е? И трябва ли първо да се чете "Емил и детективите"?
Лекси, на каква възраст е дъщеря ти?
"Страшни зверове" на Р. Дал на мен много не ми допадна, те се забавляваха.
Синът ми иска пак да четем "Децата от улица "Тряскаджийска"" и се чудя дали да не я оставя да си я чете сам и да продължа с нещо друго на А. Линдгрен или "Биби" на Карин Михаелис, която е вдъхновила Линдгрен да напише Пипи. Някой има ли отзиви за нея?

# 33
  • Мнения: 11 053
"Емил и тримата близнаци" не следва пряко "Емил и детективите", може да се чете и първа.

Според мен за малки деца (7-9 г.) стават най-вече "Двойната Лотхен" и "Това се случи на 35 май", след това "Антон и Точица" (но на мен, както и на дъщеря ми тя беше най-скучна от всички детски романи на Кестнер), а "Емил" и особено "Хвърчащата класна стая" са за по-големи ученици.

Иначе моята дъщеря основно препрочита книги от домашната библиотека, които вече е слушала през годините, досега е прочела само 2-3 нови.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
А на мен и щерката (8г. е, скоро чете романите) "Антон и Точица"  ни харесва най-много.  Simple Smile
Лъки, аз "Биби" на Карин Михаелис прецених да дам към 9-10г. Малко е пряката реч, та затова.
А книги които съм ѝ чела в последните години, като по-голяма (не съсвем детските, тях ги повтарях...), не чета повторно. Кавото иска да препрочита, но вече сама. Смятам, че така е по-добре. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 820
 spam2

Момичета, а има ли подобна тема за големи, че отдавна не съм чела нищо смислено Sad

По темата: децата (9г.) още четат " Ваканцията на малкия Никола"

# 36
  • Мнения: 11 053
А книги които съм ѝ чела в последните години, като по-голяма (не съсвем детските, тях ги повтарях...), не чета повторно. Кавото иска да препрочита, но вече сама. Смятам, че така е по-добре. Simple Smile
E аз точно това казах, че основно избира за самостоятелно четене такива, които сме й чели преди.

# 37
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
spam2

Момичета, а има ли подобна тема за големи, че отдавна не съм чела нищо смислено Sad

В момента чета...46   Peace



От автора Рик Риърдън:
поредицата Пърси Джаксън и боговете на Олимп
1. Похитителят на мълнии, 2005г.
2. Морето на чудовищата, 2006г.
3. Проклятието на титана, 2007г.
4. Битката за Лабиринта, 2008г.
5. Досиетата на героя, 2009г.
       + 
поредицата Героите на Олимп
1. Изчезналият герой, 2010г.
2. Синът на Нептун, 2011г.


От 2 дена е започнала "Похитителят на мълнии", интересно й е... разказва ми за различните богове.  Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 12 223
И при мен и двете четат "Похитителят на мълнии".
Едната е до средата, а другата след като най-накрая свърши третата на Винету заяви, че сигурно няма да и хареса защото е за богове, но като се зачете си промени мнението.
Доволна съм, сега заминаха и двете на зелено с електронните книжки и то по тяхно желание.

# 39
  • Мнения: 359
Параход, благодаря ти за насоките. Толкова много книги имаме за четене, че не мога да им измисля поредност Simple Smile Иска ми се, ако може наведнъж  Embarassed
Морена, оставям я Биби тогава. Запознаха се с момиченце с подобно име и направихме връзката, но ще подхванем някоя друга.

# 40
  • Мнения: 1 919
"Момичешкология"- оказа се интересна за 11 годишни.
Обяснява разни теми около навлизането в пубертета.

# 41
  • Мнения: X
"Чарли и Големият стъклен асансьор" от Роалд Дал чете второкласникът, а осмокласничката - The book thief (тя чете вече само на английски, задължават ги от училище).

# 42
  • Мнения: 11 053
"Чарли и шоколадовата фабрика". (Не мога да го понасям тоя мизантроп-садист Р. Дал, но тя го харесва.)

# 43
  • Мнения: X
Не мога да го понасям тоя мизантроп-садист Р. Дал

Такъв ли е? Трябва да хвана да прочета нещо негово.
Скрит текст:
Макар да не ми се чете детска литература в момента, защото съм подхванала "Сигурно се шегувате, г-н Файнман!".

# 44
  • София
  • Мнения: 44 025
Видях, че Рик Риърдън е подхванал нова поредица за Пърси, детето ще е доволно.

Не мога да го понасям тоя мизантроп-садист Р. Дал
newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт