Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 442
  • 343
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 404
Вчера си изкарахме чудесно  Heart Eyes така да се вълнувам на този ден,благодаря на Бог,че и даде възможност да празнуваме.
Цитат
Ние сме при майка ми от 3дни,климатизирани се още и търсим приятели.
Да ви питам как сте с махането на пампа.Моя не иска да пика като го изпишквам,вече месец отказва.Аз се надявах,че е го махем пампа лятото,А то по-зле стана.

# 76
  • Мнения: 322
Да ви питам как сте с махането на пампа.Моя не иска да пика като го изпишквам,вече месец отказва.Аз се надявах,че е го махем пампа лятото,А то по-зле стана.[/left]
И момата не иска, но се поослушва след няколко опита. Ще стане постепенно.

# 77
  • Мнения: 360
 Добро утро! Ние закусихме и след малко излизаме, че малкия все ме дърпа и хленчи:)
 Памперсите - много търпение (както с всичко). Наумила съм си юли месец да махам нощния (само него ползва). Първо трябва да го приуча да спи в неговото легло:)
 Преди да родя работих в детска градина като учител по музика, та имам някакви наблюдения върху отношението на персонала и на децата. Както сте писали много е важно персонала да харесва детето ви:) или поне част - 1-та госпожа или лелята, все ще е в полза:)  Няма случаи , в които да се нараняват деца от персонала. Но дете да удари друго-да. Става за секунди.  МС преди 3 дни удари едно наборче 3 пъти по главичката. Умрях от срам. Шляпнах го по дупето и му се скарах(вече ми е ежедневие да шляпам дупе).  Не искам да е от разглезените( накъдето сме се запътили), да хапе или да удря.
 Любито Много добър неврохирург( пишеш за такива) във Варна е проф. Явор Енчев, но най-добре е детски  лекар. Не съм ви се оплаквала, момичета. Миналата година беше кошмарна. МС имаше нещо на лявото слепоочие. Тукашен лекар каза , че е хематом и предписа "Лиотон 1000". Мазах 1 месец. Местният доктор каза още месец - два  да го мажа, въпреки че нямаше никакъв ефект. Имах малка хирургическа интервенция във Варна(болница - св. Марина) и реших да се консултирам с моя хирург и той ме прати при проф. Енчев.  Прегледа го и каза, че иска скенер, за да се разбере точно какво е. Каза ми това е тумор. Сега пак ми се насълзяват очите. Няма думи , с които да опиша чувството,което изпитах. Веднага отидохме при друг неврохирург, в друга болница (от топ 10 за България). Каза същото. Искаха скенер, за който трябва пълна упойка. ЛЛ и друга детска лекарка казаха, че не е препоръчително упойки. Детската лекарка ни препоръча детски хирург д-р Румен Христов. Той каза, че е някаква киста. Отложихме операцията(не била спешна) за тази година. Мазах го с какви ли не неща - нищо не повлия. На 21 април (ден, след рожденната му дата) магически се сви. Надявам се да изчезне, да няма последствия.
 Извинявайте за дългия пост. Хубав ден.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 421
 bouquet
Оххх с памперса ми се струва,че ще ми е трудно.Много пие тоз моя хайван  Laughing Голямата нужда е в гърнето почти винаги,ама за пишкането,колкото и да го слагам памперса е вечно пълен.Не знам изобщо какво ще правя  ooooh!

# 79
  • Мнения: 500
Имам питане-решиме да купим тротинетка на малкото диване,по площадките много се кефи и кара доста добре чуждите.  Та питането ми е относно модели,впечатления. Прегледах сумати тротинетки с три колела, ама да чуя и вас 😉

Купих,някаква 21str scooter mini

Последна редакция: сб, 11 юни 2016, 07:34 от yulianka

# 80
  • Мнения: 3 404
Моя не може още да върви стъбилно,камо ли тротинетка  hahaha А така ги харесвам,на плочки и цименти все е за ръката ми.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Купих,някаква 21str scooter mini

Да ви е честита

Ние нямаме тротинетка за малката и не мисля да купувам.Един проблем по-малко.Не си се представям да тичам след нея и тротинетката.Стара съм вече  Mr. Green .Тоя филм го играх с първата

Оххх с памперса ми се струва,че ще ми е трудно.Много пие тоз моя хайван  Laughing Голямата нужда е в гърнето почти винаги,ама за пишкането,колкото и да го слагам памперса е вечно пълен.Не знам изобщо какво ще правя  ooooh!

Всички пият много.То в тези жеги как иначе.Дините,които излезнаха сега,съвсем намокрят положението.Но това не е пречка за махане на памперса.Пускай го по гащи и влизай в боя  Laughing .Иначе винаги ще има какво да те спира,а реално вече са доста големи и много добре могат да си казват,ако се поставят в такава ситуация

Любито,води ли я на специалист?


Как стееееееееее?При нас като почна една жега.Още в 12 ч едвам се диша.На ни топло сега  Joy
При нас беше съвсем купон,защото аз и мъжа ми изкарахме варицела.Та в тези жеги,ние с по два юргана.За съжаление малката нещо се опъва и не се заразява,а така искам да я мине и тя

# 82
  • Мнения: 3 404
Как,почна да не ме слуша моя.Спал е от 12-14ч и сега още обикаля,пробвах,не ще да заспива.А го гледам вързал кънките.С тоя памп направо нз  Whistling невъзможно ми се види да е скоро.Не пуска и капка в тоалетната,кво му стана,просто спря от раз.Добре де вкъщи се маха,ми навън,то ще се обърка тотално  Rolling Eyes С тия води и сокове не мога да насмогна да сменями купувам памперси  ooooh! то ужас стана.

# 83
  • Мнения: 322
Честито, Юлианка. Със сигурност няма да взема триколка. Тротинетка, кракомобил и т.н определено ще й се понравят, бърза е като влака стрела с краката, но и ние тичаме с Петко, че иначе ни е спукана работата. А след две години "на почивка", хич не ми е весело. Само да види вратата за навън, и си слага обувките пред нея. Където има гоненица, там е. Кротките игри не ги отразява. Иначе не обича да играе с други деца, само с играчките им  Mr. Green.
Елфита, гадно е варицела на "старини". Абе вирус си е, ако може изобщо да не ни хващат тези работи. При недобре изкарана варицела след време стават усложнения. Децата поне я понасят по-леко, само сърбежите са гаднички и на малко човече е трудно да му се обясни. Каквото, такова.
Аз се поориентирам за работа вече, колкото и да има отпуски и такива, все му идва времето. Добре, че ще се изкара лятото на свободен режим. Ще видим.
Звезда, при нас вместо да намаляваме памперсите, ги увеличаваме. Навън като се напълни (от един път), доста й е некомфортно, усеща. И нали слагам потничета вместо бодита, та съвсем провисва. Така, така. Ще стане. Не си казва винаги, само прави особен поглед. Лошото е, че подмокря и обувките  Grinning.

# 84
  • Русе
  • Мнения: 1 777

Любито,води ли я на специалист?

Да. Каза, че е рано да каже каквото и да е от една среща, но това, което вижда е, че секунда не е в покой тялото и. Предполага, че това блъскане в количката/стола е защото се чувства ограничено от мебелите. Мъча я от няколко дни да заспива в кошарата. И понеже е висока и я прескача, я приспивам на моето легло. Да чукна на дърво, поне не се буди и изкарва от 00-00:30 до към 8-8:30. Също излизаме по два пъти - сутрин и вечер и повече я оставям да върви и играе, за да се измори. Докторката препоръча и ни записа час и при колегата и психолог и при логопед. Ще ходим след морето - на 21.06 и 23.06. Утре потегляме за Царево. Много път е, освен това не съм фен на ОИ, но се надявам поне времето да е с нас ( в момента има буря и вали обилно) и да сме здрави. Иначе не съм с кой знае какви очаквания.


 Любито Много добър неврохирург( пишеш за такива) във Варна е проф. Явор Енчев, но

Не, не пиша за неврохирург, а невролог. За сега, обаче ще пропуснем.  Peace

Не съм правила опити за махане на памперс, но мисля след морето да стартирам.
Друго не се сещам сега. Ще пиша евентуално като се приберем.

# 85
  • Мнения: 3 404
За РД,какво меню ще предложите на малките? Аз ще ходя до един ДЦ,с градина е,но и вътре има на закрито.Та ще са 3-4 деца от 2г до 3-4 г.Сутринта ще е към 10ч,хем ще са закусили вече,хем пък след ъова е обяда вкъщи.Та мисля да наблегна на плодовете,нещо мини хапчици,солетки,пръчици царевични.Идеята ми е да поиграят 2часа,да се заснеме тържеството,торта и айде.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 913
Да се разпиша в съботното утро. Така ми се спи... След снощните гости ме хвана полунощ, а тя рано сутринта се разпя... Вчера и запях една песен, която знам от градината на баткото и само вика "мамо, пей абчо"(врабчо), та тази сутрин така ме събуди.
Тези дни се занимавам с памперса. Гледам през деня почти да не слагам. Вече поне има някакъв резултат - да речем 50:50 се върши работа в гърнето. Пак съм доволна, че то в чудо ме вкара тази госпожица. Аз с баткото в това отношение се справих за 7-10 дни. Беше на 1г.7м. и схвана адски бързо каква е идеята, съдейства и бързо бързо минахме на гащи през деня. А тя не искаше да сяда на гърнето, сяда пък нищо не прави, става и хооп изпиша се ДО него. Та приказки, работи, е не та не. Виждам я, че знае какво искам от нея, обаче тя не иска да съдейства. Стиска адски много - онзи ден пиша в 7.30ч, след това в 10ч отказа, в 12.30 направо заспа на гърнето, толкова и се спеше и сложих памперс и я сложих да спи - в 14.30 се събуди суха, та пак пиша на гърне...  това колко часа са... Ама пусто като реши през 30мин е с мокри гащи и не и дреме особено - отваря шкафа и иска "нои гащи".. А бе ще се справим, ама да видим кога.

За РД-то е крайно време да го измисля, че то не остана. Ее вече е по-малко от месец. ZVEZDA * за мен плодове, хапки, солетки е ок, ама като видя на едно място солети, гризки, та и пуканки вече ми идва в повече(в един детски кът тук предлагат такова меню)... На втория РД на баткото бях поръчала хапки, плата с плодове и ядки.

♥Elfita♥ мина ли карантината? Какво стана с малката опъпчи ли се? Моите изкараха и двамата миналата пролет. Първо той и на 14тия ден точно - тя. Нали казват, че най-често се разболява човек между 14-17тия ден от контакта. Еее това правило с пълна сила беше валидно при нас, както и при една приятелка.

lubito струва ми се, че оцелихте време. Дано да сте си изкарали добре в Царево. И ние ще пътуваме в края на месеца и прогнозата на gismeteo хич не ме радва. Пепел им на устата дано не познаят. Имаме резервация за Фабриката за храна и танци Равнища. Обнадеждена съм, че там почивката ще е по-различна от масовката - все пак не е просто хотел с уж детски кът. Да видим.

# 87
  • Мнения: 322
Отдавна не сме писали, как сте?
Ние изкарваме гаден летен вирус, гаден! Първото по-сериозно боледуване на малката. От ходене по лекари дано не сме закачили и ние нещо. Много деца са с висока температура, повръщане и разстройство. При най-леките симптоми не се колебайте да се консултирате с лекар.
Хубавото е, че наближават РД  Grinning

# 88
  • Мнения: 500
Влади 4-ти ден е със силна хрема и кашлица. Постоянно го водим да го преслушват да не слезе към гърдичките . Другата седмица пътуваме към морето където ще отпразнуваме и РД

# 89
  • Мнения: 1 863
Дано се оправят бързо дечицата. Моята госпожица два дни преди морето пипна нещо по детските площадки, но се оказа само хрема и слава богу, че бяхме на море извън БГ. Тръгнах с половин куфар лекарства за всеки случай. Сега сме на вълна рожден ден. Другата седмица предстои. Резервирах заведение с детски кът и голяма тревна площ, поканих гостите, купих украса. Имаме тоалет. Тя си хареса роклята, но сандалите не дава да и ги сложим Laughing. От морето насам основно се придвижва боса. Остава да поръчам утре торта, да не ми мине котка път, че тези дни се чудя къде по-напред да огрея. Странно ми е, че се връщам на работа. Хубаво лято на всички и много емоции от рд!

Общи условия

Активация на акаунт