Истории от мюсюлманския свят

  • 250 291
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 1 725
  • Мнения: 727
t_, дори и да е вредно, редно е да имаш избор, дали да го ядеш или не.

Какъв избор ? Аз от 2009-та не ям свинско ...във фризерите на магазините е смесено сладолед , пилешки дроб , свински крака и глави  , масло , замразени зеленчуци - много ясно , че всичко във тоя фризер отпада . На витрината свински салами , кюфтета и кебапчета до тях сиренето и маслините . Да не говорим , че телешко и агнешко не предлагат , а в месарските магазини  хем с едни и същи прибори са транжирани хем в една табла стоят
Какво излиза , заради това аз само яйца и пресни зеленчуци трябва да ям .

# 1 726
  • Мнения: 32 488
t_, дори и да е вредно, редно е да имаш избор, дали да го ядеш или не.

Какъв избор ? Аз от 2009-та не ям свинско ...във фризерите на магазините е смесено сладолед , пилешки дроб , свински крака и глави  , масло , замразени зеленчуци - много ясно , че всичко във тоя фризер отпада . На витрината свински салами , кюфтета и кебапчета до тях сиренето и маслините . Да не говорим , че телешко и агнешко не предлагат , а в месарските магазини  хем с едни и същи прибори са транжирани хем в една табла стоят
Какво излиза , заради това аз само яйца и пресни зеленчуци трябва да ям .


Ама къде живееш, че в магазините има само свинско. Рибка, пиле, теленце няма ли?  Thinking

# 1 727
  • Мнения: 1 487
В случая сама си ограничаваш избора с крайната си позиция.

# 1 728
  • Мнения: 22 036
Т, еврейка ли си?

Религиозните евреи са най-потърпевши Simple Smile. Мен редовно ме питат, дали да ми сложат отделно млякото от месота, а аз съм ги измъкнала от едно място от витрината Simple Smile.


# 1 729
  • Мнения: 727
Скрит текст:
Не съм следила до сега темата , но от инат и невежество (умишлено ни държат в него) хората сами на себе си си нанасяме огромни щети ...сега по темата само за свинското , за да се разбере , защо не трябва да се яде .
1. Свинята е най близкото до човека същество ...т.е. - канибализъм
от там :
- хормоните от свинята - изместват човешките
- болестите от свинята - директно атакуват човека
- еднаквото квантово ниво - директно се отразява на интелекта
2. Свинското месо е с енергия Ян ...т.е. горещо
от там:
- не трябва да се яде свинско в топлите месеци , защото прегряването на организма води до последици , като инфаркт и инсулт
3. Свинята ( като вид) , за да се пази от хищници и развила в себе си отровна защита ... На хората това се отразява директно на черното дробче
от там :
- разширен черен дроб ( особено в съчетанието : свинско с винско и цигари)
- цироза (причина №1 за цирозата и податливостта към въпросният хепатит С )
4. Всякакви паразити с летален изход за хората
....................................................................
Малко инфо а Исляма и яденето на свинско
- Животното за да е годно за ядене трябва да е заклано от мюсюлманин - той преди на почне да коли прави намаз ,  казва "Бисмиллях!" , животното трябва да се заколи от веднъж , за да не се мъчи , , сащо има и на коя страна трябва да  лежи ,
- животното не трябва да е било мъртво предварително
- животното не трябва да е крадено
- животното трябва да е в отлично здраве
- животното трябва да е хелял (дописка се ядене на не хелялно  животно : магаре , змия , куче , жаба , скакалец и др. само , ако е застрашен човека от гладна смърт)
- не се яде сурово месо
- не се готви в тенджера където е хранено животно
- не се готви в тенджера , където е готвено не хелялна храна
- ако в реката са били изхвърлени боклуци или са провежда ни религиозни церемонии на други вероизповедания или е хвърлено нещо откраднато ( примерно някой е откраднал кокошки и е хвърлил там перушина и пр.) - трябва да минат най-малко 7 години
- преди готвене тенджерата и продуктите трябва да се измиват 7 пъти с течаща чиста вода
- не се взема храна по , която е полепнал пясък
- която е служила за религиозна церемония при друго вероизповедание
......................................................
До тук инфото беше за нормални прасета . сега инфо за ГМО прасетата:
Нормалното прасе на 1 година тежи 100-120 кг. максимум , а ГМО прасето 500-600 ...т.е. повече от едно теле .
Как е създадено ГМО прасето - с човешко ДНК - чиста форма на канибализъм
През 80-те в САЩ е създадено в последствие забранено , като не хуманно ...обаче и до ден днешен си продължава
........................................
Относно  вкусните свински : кайми , колбаси , и бекони - химия : слепители за месо , соеви протеини , течни пушаци и пр.
............................................
След това , който смята , че арабите не са прави ...Да му е сладко




То вече и въздуха не става за дишане. Да спра ли да дишам.
Цигарите също са вредни, но много пушат.
Пиенето също, но пак се пие.
Въпрос на личен избор.
И впрочем то полезно месо остана ли?  hahaha Всичко е ГМО почти или бъкано с антибиотици.
Аз също не ям свинско впрочем. Изключително рядко. Просто не го харесвам. Телешко също.
Колкото до  поста ти където пишеш за  Исляма и яденето на свинско си написала пълни глупости. Изредила си слабоумни ритуали, а не причини за неконсумиране на свинско.

Абу Ханифе ли е слабоумен !? ...Той е бил Цар и Емир  и е един от най-уважаваните ислямски учени и  философи
.....................
И разбира се обяснението е , че има енергийно въздействие върху човека от "нечистите" предмети , храни и подобни

# 1 730
  • Мнения: 727
Т, еврейка ли си?

Религиозните евреи са най-потърпевши Simple Smile. Мен редовно ме питат, дали да ми сложат отделно млякото от месота, а аз съм ги измъкнала от едно място от витрината Simple Smile.




Не съм . Просто съм решила да се храня здравословно

# 1 731
  • Мнения: 1 071
Т, еврейка ли си?

Религиозните евреи са най-потърпевши Simple Smile. Мен редовно ме питат, дали да ми сложат отделно млякото от месота, а аз съм ги измъкнала от едно място от витрината Simple Smile.




А що трябва да са отделно? Нали са пакетирани?

# 1 732
  • Мнения: 2 718
t_, дори и да е вредно, редно е да имаш избор, дали да го ядеш или не.

Какъв избор ? Аз от 2009-та не ям свинско ...във фризерите на магазините е смесено сладолед , пилешки дроб , свински крака и глави  , масло , замразени зеленчуци - много ясно , че всичко във тоя фризер отпада . На витрината свински салами , кюфтета и кебапчета до тях сиренето и маслините . Да не говорим , че телешко и агнешко не предлагат , а в месарските магазини  хем с едни и същи прибори са транжирани хем в една табла стоят
Какво излиза , заради това аз само яйца и пресни зеленчуци трябва да ям .

нормално, това е обичайна практика за Европа, където няма изисквания за съответствие на храната с нечии религиозни изисквания, само за чистота и стандарт. Не смяташ, че цял континент трябва да забрани свинското или да промени изцяло навиците си, за да задоволи прищевките на религия, която не е елемент от културния ни бекграунд? Ако прищевките на всеки се задоволяват, скоро само зеленчуци ще ядем, защото и веганите имат против начина ни на хранене. Дори във фризерите свинското да е отделно, и да има телешко и агнешко, то пак няма да халал, защото колим по нашите стандарти, а не според Корана. Мисля, че трябва да се ориентираш към специализирани магазини за халална храна.

# 1 733
  • Мнения: 22 036
Т, еврейка ли си?

Религиозните евреи са най-потърпевши Simple Smile. Мен редовно ме питат, дали да ми сложат отделно млякото от месота, а аз съм ги измъкнала от едно място от витрината Simple Smile.




А що трябва да са отделно? Нали са пакетирани?

За мен няма проблем, но за религиозни хора има. Водих много интересен разговор с колеги. Мюсюлманин и еврейка, аз уж съм християнка. Те са по-религиозни, или поне се опитват. Споделяха, че им е трудно, защото религията не се променя с темповете на икономиката и е все по-трудно да си вярващ. те и двамата не са радикални, а просто нормални хора, които имат някакви вярвания.
Съвременни са и двамата и ако не бяхме повели разговорът нямаше и да знам за религиите им.

# 1 734
  • Мнения: 6 122

Това е за Германия. Едва ли е в цяла Европа. Много са зле, немците.

# 1 735
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сещам се поне за 3 вериги магазини, в които месото не е до сладоледа и зеленчуците. Стоките се намират в отделни фризери.
Къде точно пазарувате, че всичко това ви е на едно място.
Същото е и със сиренето, маслините и салама. newsm78
Чак пък толкова малък избор нЕма.

# 1 736
  • Мнения: 15 960
Ако не се лъжа, съфорумка беше писала, че и в Австрия спират свинското в градините, ама то било и без това вредно, така че нямало проблем. Ей така стават нещата, стъпка по стъпка.

# 1 737
  • Мнения: 7 519
Т, еврейка ли си?

Религиозните евреи са най-потърпевши Simple Smile. Мен редовно ме питат, дали да ми сложат отделно млякото от месота, а аз съм ги измъкнала от едно място от витрината Simple Smile.




А що трябва да са отделно? Нали са пакетирани?
Отделно са защото евреите не ядат месо и млечни продукти на едно ядене! Религиозните дори използват различни дъски за рязане на месо, зеленчуци и млечни продукти, а някои дори различни прибори за хранене!

# 1 738
  • Мнения: 1 071
Благодаря,kikamora. Стана ми интересно, ще прочета повече.
Като говорите за прасенца, никога няма да забравя как веднъж в арабско, купувайки си пакетирано свинско филенце, продавачката първо го погледна с такава погнуса, а после си сложи допълнителна ръкавица и едва го хвана, за да го маркира. За толкова години  за първи път попаднах на подобна реакция. Защото и преди сме коментирали, но никой от мюсюлманите не е бил краен.

# 1 739
  • Мнения: 32 488
Скрит текст:
Не съм следила до сега темата , но от инат и невежество (умишлено ни държат в него) хората сами на себе си си нанасяме огромни щети ...сега по темата само за свинското , за да се разбере , защо не трябва да се яде .
1. Свинята е най близкото до човека същество ...т.е. - канибализъм
от там :
- хормоните от свинята - изместват човешките
- болестите от свинята - директно атакуват човека
- еднаквото квантово ниво - директно се отразява на интелекта
2. Свинското месо е с енергия Ян ...т.е. горещо
от там:
- не трябва да се яде свинско в топлите месеци , защото прегряването на организма води до последици , като инфаркт и инсулт
3. Свинята ( като вид) , за да се пази от хищници и развила в себе си отровна защита ... На хората това се отразява директно на черното дробче
от там :
- разширен черен дроб ( особено в съчетанието : свинско с винско и цигари)
- цироза (причина №1 за цирозата и податливостта към въпросният хепатит С )
4. Всякакви паразити с летален изход за хората
....................................................................
Малко инфо а Исляма и яденето на свинско
- Животното за да е годно за ядене трябва да е заклано от мюсюлманин - той преди на почне да коли прави намаз ,  казва "Бисмиллях!" , животното трябва да се заколи от веднъж , за да не се мъчи , , сащо има и на коя страна трябва да  лежи ,
- животното не трябва да е било мъртво предварително
- животното не трябва да е крадено
- животното трябва да е в отлично здраве
- животното трябва да е хелял (дописка се ядене на не хелялно  животно : магаре , змия , куче , жаба , скакалец и др. само , ако е застрашен човека от гладна смърт)
- не се яде сурово месо
- не се готви в тенджера където е хранено животно
- не се готви в тенджера , където е готвено не хелялна храна
- ако в реката са били изхвърлени боклуци или са провежда ни религиозни церемонии на други вероизповедания или е хвърлено нещо откраднато ( примерно някой е откраднал кокошки и е хвърлил там перушина и пр.) - трябва да минат най-малко 7 години
- преди готвене тенджерата и продуктите трябва да се измиват 7 пъти с течаща чиста вода
- не се взема храна по , която е полепнал пясък
- която е служила за религиозна церемония при друго вероизповедание
......................................................
До тук инфото беше за нормални прасета . сега инфо за ГМО прасетата:
Нормалното прасе на 1 година тежи 100-120 кг. максимум , а ГМО прасето 500-600 ...т.е. повече от едно теле .
Как е създадено ГМО прасето - с човешко ДНК - чиста форма на канибализъм
През 80-те в САЩ е създадено в последствие забранено , като не хуманно ...обаче и до ден днешен си продължава
........................................
Относно  вкусните свински : кайми , колбаси , и бекони - химия : слепители за месо , соеви протеини , течни пушаци и пр.
............................................
След това , който смята , че арабите не са прави ...Да му е сладко




То вече и въздуха не става за дишане. Да спра ли да дишам.
Цигарите също са вредни, но много пушат.
Пиенето също, но пак се пие.
Въпрос на личен избор.
И впрочем то полезно месо остана ли?  hahaha Всичко е ГМО почти или бъкано с антибиотици.
Аз също не ям свинско впрочем. Изключително рядко. Просто не го харесвам. Телешко също.
Колкото до  поста ти където пишеш за  Исляма и яденето на свинско си написала пълни глупости. Изредила си слабоумни ритуали, а не причини за неконсумиране на свинско.

Абу Ханифе ли е слабоумен !? ...Той е бил Цар и Емир  и е един от най-уважаваните ислямски учени и  философи
.....................
И разбира се обяснението е , че има енергийно въздействие върху човека от "нечистите" предмети , храни и подобни


Ама не го познавам лично. Може и да е бил, може и да не е бил.
Иначе примери за царе идиоти мога да дам. И разни други управляващи. Това не гарантира нищо.
А аз като чуя ислямски учен и ме напушва на смях. Понякога и на сълзи.
И кой ги определя тия нечисти предмети и храни?
Впрочем веднъж четох, че което и да е животно да се заколи, се отделя от стреса отровни вещества, които после ядем. Та според тази статия не би трябвало хич да ядем месо.

Общи условия

Активация на акаунт