Истории от мюсюлманския свят

  • 250 289
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 1 740
  • Мнения: 22 036
За това мюсюлманите ядат Халал храна, а евреите Кашер Simple Smile. При християните е подобно.

# 1 741
  • Мнения: 32 486
Даун, аз доколкото знам на запад има големи халал магазини. Да ходят там.
А това да използваш различни дъски и прибори, разделянето на храната е смешно. Много важно като пакета с ориз е докоснал пилето. Голяма трагедия няма що, апокалипсиса дойде.  hahaha

# 1 742
  • Мнения: 1 071
Елора, мисля че в Корана е казано, но не съм сигурна. Като цяло храните и бита въобще исторически се определят от климата. Те тук и агнетата и телетата нямат мазнина като нашите, а прасета по принцип на такива жега може би не биха могли да виреят. Същото и с пиенето - колкото по на север по земното кълбо си, толкова градусите са по-високи.

# 1 743
  • Мнения: 22 036
Елора, при нас еврейската общност е много малка и нямат този късмет. момичето се оплакваше, защото наистина се опитват с мъжът и да спазват традициите, но им е трудно.  Те имат и какви ли не други изисквания, напълно несъвместими със съвремието.

# 1 744
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Една историйка от мюсюлманският свят, ама този наблизо до нас, койтУ ни е под нУсЪ Wink
Съпругът ми минава Босфораааа....и винаги дори в менюто на кораба да няма агнешко или телешко тогава
задължително за пилотите на Босфора се готви нещо което не е свинско. За тВа кака ви Делта го е подготвила, а и той увашава чуждите адетиии....
Поднасят стюардите обяда, обаче кОмшите викат...Captain, искаме свинско. Моят, така Shocked Как свинско
бе кОмши, вие сте мюсюлмани. А те,....Captain Bei, Аллах тука не вижда бе!
И не е било веднъж момичета. Wink
А, кака ви ДелтУвата после, отнася за благодарност едно кило баклаваsm newsm47

И, както съм християнка, някой път се стряскам когато в менюто си имам мляко и месо. Веднага се сещам
за еврейския адет.
Е, да ама за обяд имах точно, пилешки кИфтета със една турска млечна салата.....Ми не сЪ запрях, омААх
' сичкУ Embarassed
Явно има причина да не се каращисват месо и мляко. Моля който знае да поясни bouquet

# 1 745
  • Мнения: 22 036
Аз съм учила история на религиите, а не теология и не мога да разбера теологичните аргументи. Свеждам ги до практичност и развитие на бактерии.

# 1 746
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Значи ако трябва наистина да сме християни, свинско не трябва да консумираме. Никога евреи не са яли свинско. А все пак християнството е еврейска секта, съставена в началото от евреи. Тъй като и двете религии и християни и мюсюлмани стъпват на Библията, свинското е еднакво неприемливо и за двете.

Не съм съгласна, че християните са еврейска секта, аз мога да кажа обратното или пък, че мюсюлманите са еврейска секта (имат доста повече общи неща). Твърдения и истории има всякакви, но кое е вярно можем да разберем със сигурност, само ако се върнем векове назад в корените на трите религии, но няма как да се телепортираме дотам. Но опитите за прокарване на изначална религия са също от векове.

За свинското месо -
Скрит текст:
Християнството не забранява яденето на свинско месо -
"Всичко, що се продава на месарницата, яжте без никакво издирване за спокойна съвест;",
 но не е случайно и, че в Новия Завет Исус изгонва бесовете в стадо свине, които впоследствие подивяват. Тълкования има различни, но кое е вярно и кое не е? Но също в Новия завет се казва -
 "Това, което влиза в устата, не осквернява човека; но това, което излиза от устата, то осквернява човека; Защото от сърцето произхождат зли помисли, убийства, прелюбодейства, блудства, кражби, лъжесвидетелства, хули.".
Не е случайно и, че за очистване на душата по време на пост, не се приема храна от животински произход. Не съм съгласна, че абсолютното въздържание от месо и превръщането на тази идея в култ, ще ни направи задължително здрави, добри хора и ще ни спаси духа. Не е еднозначно казано кое е по-добро, четейки или НЕ четейки всяка свята книга, човек сам избира какъв да бъде
- " Защото Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух."

# 1 747
  • Мнения: 22 036
Всъщност и християнството и мюсюлманството са секта на юдаизма.

Исус е бил евреин все пак Simple Smile.

# 1 748
  • зад кестените
  • Мнения: 798
DELTA_DELTA   Не се смесват месо и мляко по религиозни причини,млякото е символ на живота, а месото символ на смъртта.А за мен смесването и на двете прави яденето тежко, ама пък е вкусно иначе!

# 1 749
  • Мнения: 727
1. Термично може да се обработва само животинска мазнина (най-добре масло , но като няма и лой може) . растителната веднага променя химичният си състав и става канцерогентна ( а царевично олио изобщо да не се употребява тъй като е трансмазнина)

2. Освен климата трябва да се спазва и енергията на самият продукт
-Зима/ времето е студено/ трябва ни Ян енергия : говеждо , свинско ; овче мляко , краве мляко
- Есен и Пролет /променливо време/ - овче месо ; овче мляко
-Лято /времето е горещо трябват ни храни храни с енергия Ин/ : козе месо , камилско месо ; козе млако , камилско мляко

3. Човек има нужда от 60 гр. на 3 дни месо за "строителен материал" на клетките си . А нашият стомашен сок е много слаб и червата ни са много дълги . 60 гр. е оптималната доза при , която избягваме гниенето/токсикацията/вкиселяването на организма . Още за мъжете може да бъде риба или дивеч ( елени , сърни , антилопи , диви кози, диви овце) ; за жените риба и птици .
Защо дивеч , защото сме цивилизовани има-няма 7 000 г. и за нашия организам месото от питомни животни е второ качество , а не може да имаш първо качество здраве с второкачествена храна

# 1 750
  • Мнения: 727
DELTA_DELTA   Не се смесват месо и мляко по религиозни причини,млякото е символ на живота, а месото символ на смъртта.А за мен смесването и на двете прави яденето тежко, ама пък е вкусно иначе!


И в разделното хранене също не се смесват ...обяснението е просто - двете заедно образуват катцерогентни вещества

# 1 751
  • Под звездите
  • Мнения: 203
Скрит текст:
Всъщност и християнството и мюсюлманството са секта на юдаизма.

Исус е бил евреин все пак Simple Smile.

Затова написах, че от векове има опити да се прокара изначална и може би впоследствие единна религия и тепърва ще четем още много твърдения

Скрит текст:
Исус е дошъл да изкупи техните грехове, защо ли?

# 1 752
  • Мнения: 22 036
Скрит текст:
Всъщност и християнството и мюсюлманството са секта на юдаизма.

Исус е бил евреин все пак Simple Smile.

Затова написах, че от векове има опити да се прокара изначална и може би впоследствие единна религия и тепърва ще четем още много твърдения

Скрит текст:
Исус е дошъл да изкупи техните грехове, защо ли?

Въпрос на тълкуване на текстове, които са почти неразбираеми и памет, загубена във времето.

# 1 753
  • Varna
  • Мнения: 2 596
DELTA_DELTA   Не се смесват месо и мляко по религиозни причини,млякото е символ на живота, а месото символ на смъртта.А за мен смесването и на двете прави яденето тежко, ама пък е вкусно иначе!


Благодаря душко за пояснението bouquet
Обаче да ти кажа, хич не ми е тежко на тумбака.
Скрит текст:
А, добре си хапнах, хич не ми тежи. Ползвам ли кисело мляко, нямам проблеми със стомаха. Може би е заради вълшебната бактария

Права си иначе за символита за смъртта и живота bouquet

# 1 754
  • Мнения: 32 486
Елора, при нас еврейската общност е много малка и нямат този късмет. момичето се оплакваше, защото наистина се опитват с мъжът и да спазват традициите, но им е трудно.  Те имат и какви ли не други изисквания, напълно несъвместими със съвремието.



Разбирам я, но от друга страна ограниченията си ги налага самата тя.
Както каза няма как милиони хора да се съобразяват с шепа и да направят магазини по-техни изисквания.
Иначе теологическите аргументи са често неразбираеми. Просто защото са лишени от логика и мисъл.

Общи условия

Активация на акаунт