Истории от мюсюлманския свят

  • 250 292
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 22 036
Не бих определила вярванията на група хора, които са се запазили в продължение на хиляди години като безсмислени, но определено глобализацията им пречи Simple Smile.

# 1 756
  • Мнения: 32 488
Не казвам, че всички са безсмислени, но е факт, че има пълни безумия.

# 1 757
  • Мнения: 727
Не казвам, че всички са безсмислени, но е факт, че има пълни безумия.

Безумие е най-възрастният в моргата да е на 52 г. ; децата ни да са на 6-то място по затлъстяване , да сме на първо по инсулти и сърдечносъдови заболявания  , да сме сред почетните места на диабетно болни (свинското е вредно за диабета) , да се радваме на храна от палмова мазнина ...и да казва ме на хора , които са победили пустинята - идиоти ( за сведение арабите по ДНК са най-близо до славяните халогрупа Ra1)

# 1 758
  • Мнения: 1 071
T, виж ся, аз много уважавам арабите и живея по техните земи от години. Но и те като нас си имат болежки, така че, твърденията ти са странни.

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 17:57 от Shamsina

# 1 759
  • Мнения: 32 488
Не казвам, че всички са безсмислени, но е факт, че има пълни безумия.

Безумие е най-възрастният в моргата да е на 52 г. ; децата ни да са на 6-то място по затлъстяване , да сме на първо по инсулти и сърдечносъдови заболявания  , да сме сред почетните места на диабетно болни (свинското е вредно за диабета) , да се радваме на храна от палмова мазнина ...и да казва ме на хора , които са победили пустинята - идиоти ( за сведение арабите по ДНК са най-близо до славяните халогрупа Ra1)

Искаше нещо да кажеш ли?   Thinking
Ти кое не разбра? Право на избор. Трудно ли ти е.
И това някаква статистика за всички християни ли е?
Трябва ли да считаме, че колкото си по-див, по-религизно затъпял е равно на здрав човек. А останалото? Ако един дебилен мюсюлманин се храни правилно спрямо религията си и е здрав, но избива хора от друга религия, изнасилва и други подобни дейности прави ли го перфектния човек. Моля ти се.
ДНК-то на арабите слабо ме интересува. Друго е важно.

# 1 760
  • Мнения: 15 960
На мен ми стана интересно как арабите са победили пустинята.

# 1 761
  • Варна
  • Мнения: 2 269
T, виж ся, аз много уважавам арабите и живея по техните земи от години. Но и те като нас си имат болежки, така че, твърденията ти са странни.


Тъкмо щях да я попитам дали и е известна статистика за продължителността на живота в страните, в които не се консумира свинско месо. Някак много на едро хвърля твърденията си. Thinking

Иначе теологическите аргументи са често неразбираеми. Просто защото са лишени от логика и мисъл.
Точно!

# 1 762
  • Мнения: 32 488
Аз също така искам статистика за болестите в страните където не консумират свинско.
Абе накрая да не се окаже, че тия безчинства се вършат защото не хапват свинско.  Laughing
Хапни свинско, не си ти когато си гладен  Joy

# 1 763
  • Мнения: 1 071
Понеже ми стана интересно, разрових се за продължителността на живота по държави. Челните места са на предимно богати държави и такива с излаз на море. В една от статистиките ние сме на едно и също място със С. Арабия. Та, едва ли прасето оказва влияние.

# 1 764
  • Мнения: 727
На мен ми стана интересно как арабите са победили пустинята.

Ок! не са я победили адаптирали са се .
1. Има една пословица : Корана е мъдра книга , но казва на всекиго толкова колкото разбира
2. Да , човек има право на избор и след години живеене по правилата на цивилизацията (без право на избор) си докарах , гастрит (вече излекуван) , СРЧ (в процес на лекуване) , множество авитаминози , стрес , ранна менопауза , 40 кила отгоре ( за сега останаха 10) ...Та сега избирам да живея по други правила , но нямам право на избор , защото били някои си християни и правели на пук на мюсюлманите ...загробвайки всички ни !?
3.Това "право" на избор дава шанс само на недобросъвестните производители да си пробутват  ментетата
4.Правила (диети) за хранене са писали още древноегипетските фараони
Примерно : 6 дни леща с чесън (работни) и 1 ден риба (почивен) ...и след 20 века се установява , че човека има нужда от германий , а него го има само в леща и чесън ...откриват се и омега-киселините-риба
Възниква въпросът : от къде дивак ще ги знае тези неща ?
И малко да се върнем към Пророка Мохамед от къде за една нощ е научил всичко ...Защо вярваме на Ванга ,  на Христос , на Йеремия и др. а на него - не ?
Всяко нещо си има обяснение , но някои не го търсят
примерно за това , че мюсюлманите трябва да си поддържат ноктите чисти - ами под ноктите тай-често се пъхат яйцата на глистите  .
Друг пример : Закриването на лицето - ами там има един вятър "Харматан" носи от пустината фини силикатни частици и прави силикоза .
Носенето на ботушки : Заради скорпионите е
Носенето на дълги дрехи до кокалчето на кракът (тук историята е по-сложна) : На времето богаташите са ходели с много дълги дрехи , колкото повече се влачи по земята - толкова повече престиж . Пророка ги е накарал да се обличат еднакво . С това освен социалнотa разлика , кара и богаташите да не разточителстват .... и т.н. Ако нещо не е ясно не означава , че е глупост

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 22:14 от t_

# 1 765
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Покриването на главата, тялото и лицето го има и при мъжете, които живеят в пустинята. Е не е точно като при жените, но си покриват бузите. Мисля, че това е свързано с живота в пустинята - ходиш с покрито тяло, за да не изгориш на слънце.
Аз имам снимки от една пустиня където доброволно съм си закрила главата и раменете с един зелен шал. Направих го, защото след няколко минути на слънце по къс ръкав, усетих как кожата ми изгаря. Wink
Това с покриването е много добро за пустинята, но не е практично за друг климат.

# 1 766
  • Мнения: 15 960
Ама кой те ограничава да се храниш както искаш? newsm78 Имаш пълната свобода.
За покриването на лицето знаем, че е заради песъчинките, но не ни е ясно защо си покриват лицата и в Европата?

# 1 767
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ама кой те ограничава да се храниш както искаш? newsm78 Имаш пълната свобода.
За покриването на лицето знаем, че е заради песъчинките, но не ни е ясно защо си покриват лицата и в Европата?
Защото им е задължение заради религията или по-точно заради тълкуването на Корана в техните страни.
Мисля, че в Корана се казва жените да крият косите си, а това идва от еврейската религия, където жените пак се забулват, сега го правят само силно религиозните такива.

# 1 768
  • Мнения: 15 960
Ами значи не е заради песъчинките.

# 1 769
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ами значи не е заради песъчинките.
Е, те там делят една земя - камънак и пустиня. Явно в началото забулването е било точно заради пясъка и слънцето.
Тук мюсюлманите не се забулват, а кърпи на главата са носели и българите. Сега вече покрай ислямистките течения забулването започва, но мисля, че няма да постигне успех.

Общи условия

Активация на акаунт