Банята - 25-та тема

  • 121 924
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 162
[/img][/img]

# 721
  • Мнения: 6 292
Нищо не се вижда на този линк!?

# 722
  • Мнения: 435
Благодаря и на doniboni, rumen_iankov, mari_eta, iv4i_79 и drago_2008  Hug

Не харесвам фуги и се чудя дали ще се цапа и изглежда грозно облицовка от стъкло


Или пък гигантските ( 320х160см) плочи гранитогрес I MARMI. Но пък кой майстор ще се наеме да ги крои по размер за малка баня  newsm78


# 723
  • Мнения: 9 656
Ето пускам схема


В - врата
Т - тоалетна
М - мивка
Д - душ (оригинално е вана)
Б - бойлер (няма да се слага)

Мисля, че ако се откажа от стената и сложа стъкло, тогава като махна 60 см за пералнята и 50 см стъкло, където ще се застъпва с мивката, ще ми останат поне 65 см за светъл отвор. Как мислите? А иначе и вратата хармоника на кераглас много ми допадна, може да е статично стъкло към пералнята и такава врата напред...
За врата на душ кабина може да си сложиш и 55 см. На овалните душ кабини, които сме имали и имаме в момента с две плъзгащи врати отвора е 55 см. това не е врата на помещение все пак. Самата врата на една от баните ни е 60 см. При нас на зиданата душ кабина вратата е 60 см и е доволно широка. Да визуализирам, нашата е 115/95 см :


Аз бих направила така:
Тоалетната и мивката остават където са - 70+80см- 150 см. Остават 110 см. Зидам перпендикулярно  стена 50 см широка (колкото са дълбоки горе долу мивките) и 90 см висока, примерно, и отгоре стъкло.  Ще остане вътре чисто кабина с широчина 100 см. Слагам врата широка после 55 см. Стават 105 см. остават ни 75 см. Зидам стена до горе, за да отделя пералнята - 8 см (итонг 5 см + плочки двустранно с лепило 3 см) и после остават 67 см за плочките на стената отдясно и достатъчно място за пералнята. Отпред на пералнята и сушилнята им слагам врата. Можеш на тези стъкла да поръчаш някакъв орнамент, за да не ги правиш матирани примерно.
Ще имаш доволно голяма кабина 100/105 см и място за всичко без да е навряно. Слагам вентилатор в душ кабината и отвън друг. Така да изглежда погледнато от вратата.

Това разбира се е мое виждане за нещата, но толкова са ми втръснали овалните и ъгловите душ кабини .... за мен много по-лесни за поддържане са плочките. Тук май не са толкова разпространени тези зидани кабини с нашите малки бани, но аз съм им свикнала и са ми по-практични. Не гледам на тези преградни стени като на загуба на място. особено с вашия размер баня.
Успех Hug


Много благодаря за изчерпателния пост!  Hug Банята ти е страхотна! И на мен много ми харесват зиданите душ кабини. А и наистина ми се струва, че се поддържа по-лесно. Единственото, което ме притеснява е да не затвори оптически помещението.. при мен се пада да е стена директно по средата на банята..  Е, и цената ме притеснява разбира се, но като гледах и цените на стъклата за кабина с моя размер щях да припадна (ако от всички страни е стъкло). Иначе засега съм се спряла на варианта, който ти описа, само да реша дали да е със зидана сена или стъкло. Е, още съм отворена за идеи де, моят майстор ме е планирал за след два месеца, така че...  Laughing

# 724
  • Мнения: 6 292

moonriver, Моите съображения против стена стъкло е че долу трябва да има уплътнение, което ще плесеняса някога и после трябва да се демонтира. Ако не е прозрачно, мата ще събира повече плесен, но все пак е въпрос на лично виждане. Както ви хареса Simple Smile. За стъкла за баня ти препоръчвам Крестиян Нейко. Поискай им оферта ако искаш.

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 16:52 от drago_2008

# 725
  • Мнения: 4 239
               Идеята на drago_2008 много ми допада! За да не се затвори пространството, може вратата, която покрива пералнята и сушилнята да е огледало
               Размечтах се за такава баня Simple Smile

# 726
  • Мнения: 9 656
Моите съображения против стена стъкло е че долу трябва да има уплътнение, което ще плесеняса някога и после трябва да се демонтира. Ако не е прозрачно, мата ще събира повече плесен, но все пак е въпрос на лично виждане. Както ви хареса Simple Smile. За стъкла за баня ти препоръчвам Крестиян Нейко. Поискай им оферта ако искаш.

А защо трябва са има някакви уплътнения? Не може ли някак да се монтира като при теб, само че не върху стена, а върху прагче?

# 727
  • Мнения: 435
 За стена стъкло drago_2008 отговори на мен - става дума за облицовка от стъкло. Благодаря за отговора  bouquet и аз не разбирам защо трябва уплътнение и откъде ще се появи плесен - може би стъклото не се лепи и затова - ще попитам в Крестиян Нейко.

# 728
  • Мнения: 6 292
moonriver, или уплътнение и метални крепежи или се лепи със силикон.
JolinarСтъклените стени много добре изглеждат, но КН могат да ти кажат какви са им най-големите плочи, които могат да монтират. И трябва да имате предвид размерите на коридора и как ще ги завъртите през вратата да влязат. Това с нашите тесни коридори може да е проблем. На една от снимките се виждат фуги на съседно лепени стъклени панели. Ако не позволява мястото маневри да не стане после кофти пак на много фуги.

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 16:55 от drago_2008

# 729
  • Мнения: 3 137
За стена стъкло drago_2008 отговори на мен - става дума за облицовка от стъкло. Благодаря за отговора  bouquet и аз не разбирам защо трябва уплътнение и откъде ще се появи плесен - може би стъклото не се лепи и затова - ще попитам в Крестиян Нейко.

И ги попитай дали са правили някога такава баня, за да не се окаже, че се учат на твоята. Вече ми се случва за какво ли не - големи поръчки никой не отказва, а като почнат да монтират и възникват проблеми, за които не са и помисляли и започват да импровизират.

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 17:06 от GG_BG

# 730
  • Мнения: 6 292
Моите съображения против стена стъкло е че долу трябва да има уплътнение, което ще плесеняса някога и после трябва да се демонтира. Ако не е прозрачно, мата ще събира повече плесен, но все пак е въпрос на лично виждане. Както ви хареса Simple Smile. За стъкла за баня ти препоръчвам Крестиян Нейко. Поискай им оферта ако искаш.

А защо трябва са има някакви уплътнения? Не може ли някак да се монтира като при теб, само че не върху стена, а върху прагче?
За да не подлизва вода ако стъклото е до долу. Ако мислиш на прагче да го слагате е добре, защото ще може да го нивелирате лесно. Имате 3 варианта, които се сещам на първо време:
1) Върху прагчето монтирате лайсна метална П-образна с уплътнение
2) Слагате силикон, който обаче след време ще плесеняса и доста трудно ще почистите и пресиликонирате
3)слагате уплътнения и крепежи на стените. Тях (уплътненията) може лесно да демонтирате и подмените
При нас дясното стъкло е пуснато пред стената и крепежите го държат във въздуха и няма уплътнение, Получава се с ефекта на водокап.
Уплътненията или силикона ще попречат на парата да прониква пряко към пералнята, особено както мислите да граничат едно с друго.
*Ако сложите прозрачни стъкла ще е по-добре от матирани и няма да изглежда много схлупено. Може да сложите орнаменти само на вратата на пералнята newsm78

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 17:15 от drago_2008

# 731
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Върнах се от море и мога да споделя напредъка от последните дни.
Започнахме така и в този вид. Следващо състояние и малко плочки от днес.
Надявам се скоро да приключим, защото кошмарно много ми писна. Не очаквах, че един ремонт толкова ще ме изтощи  Sick

# 732
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Съчувствам ти най-искрено Hug...аз още не мога да се съвзема, никога не съм се чувствала толкова изцедена Tired...а иначе напредвате, как само си е окачил проекта, хихи Laughing...а защо пода лепи едновременно със стените? Нали е накрая...

# 733
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Aз исках стените да започват от цяла плочка и майсторът каза, че трябва първо да прави пода при това положение. Не знам каква е реалността  Crazy newsm78

# 734
  • Мнения: 6 292
Става и така, но може с лазер. Пуска се нивото и няма нужда да прави пода. Лепи стените, прави пода и закапачва с последния ред. Предполагам в този случай сифона ви е по средата newsm78

Общи условия

Активация на акаунт