Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 138
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 575
За количките аз бях харесала Камарело, но купих зипи спорт, защото я пуснаха на промоция. Моного съм доволна ползвах много коша за новородено, ползвам коша за кола и сега коша за след 6 тия месец. Колкото повече я ползвам толкова съм по-доволна. Само една забележка имам с коша сега разстоянието между него и торбата за багаж е много малко, но мисля че ще се подобри като обърна коша по посока на движението.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 477
Днес направих много рядко пюре, с мляко и добавих вода. Хареса й, а е същото като вчера, същото дето не го яде. Явно не вкуса, а консистенцията е проблема.

# 212
  • Мнения: X
Вероника, гледай да въведеш поне 7 зеленчука- тиква, морков, тиквичка, спанак, броколи, пащърнак, картоф/сладък картоф, карфиол. Като количество трябва да бъде 150-180 гр. По три дни най-малко на зеленчук. Смесвай когато си поискаш само с въведени, аз рядко давам чисти пюрета, почти винаги са блендирани. След зеленчуковите въведи безглутенова каша, като нея можеш да смесваш с плодове - въведи ябълка (ти си я въвела вече де), круша и синя слива. Отново по около 3 дни. След това въведи първото месо (заешко, пилешко пуешко са месата, които са позволени за започване). Месото се въвежда 2 седмици, като се дава през ден. Някои въвеждат жълтък и редуват месо-жълтък. Аз няма да давам още жълтък. След първото месо, въведи глутеновата каша, с която можеш да заместиш сутрешното ядене. Аз планирам така- обедното е заместено със зеленчуци(скоро въвеждам и месо), следобедното ще заместя с плод/каша/плод и каша и сутрешното катп въведа глутена с каша.
Всичко това ми бе казано от гастроентеролог, когото посещавам относно най-правилни съвети за зхранване.

# 213
  • Мнения: 117
Теичка а кърма/АМ даваш ли след пюрето? Нашия док каза на следобедното хранене да давам шейк/ половин мляко и половин пюре от плод/ Аз до сега съм въвела само ябълка и то чрез сок...Някой давал ли е шейк или минахте направо на каши?

# 214
  • Мнения: X
Понякога я кърмя след пюрето, особено ако не й е по вкуса и е изяла по-малко от 190 гр. По принцип не трябва да се додава, но така или иначе едва ли я прехранвам, тя цока колкото й се яде.
На мен ми дойде онзи ден и съм бясна. Щеше ми се докато кърмя да нямам цикъл, но хормоните са взели несъгласувано с мен решение. Кърмата ми е намаляла заради цикъла, детето суче по-често.

# 215
  • Мнения: 2 301
Аз взех Био сладък картоф на Балев от Метро, произхода е Израел.
Коша за новородено го ползвах и аз много малко, най - вече кошницата. Иначе от половин месец съм сменила коша със седалката, но я слагам в полуседнало положение. Има 3 степени.

# 216
  • Мнения: 339
Нашата количка също е 3в1. Ползвах легналия кош около 4 месеца и половина и смених с 6+, защото като бяха големите жеги се разсипа да реве и реших, че й е топло. Като го сложих и се укроти. Така или иначе седалката има и пълно легнало положение, та не е проблем. Понякога я повдигам на ниво като в шезлонга. Още не е стабилна за сядане.
 Сладък картоф взех от Била.
 Слънцезащитен крем взех на Виши, но педи каза да я мажа по-малко - колкото по-малко химия по-добре. Ако я излагам на пряка слънчева светлина тогава. А това едва ли ще се случи. Може би на плаж  newsm78 .
 Намерих си много хубави кутийки за фризера, в които мога да замръзявам пюрета. Много са ми удобни. За сега съм въвела - тиква, морков, картоф, сладък картоф, броколи, пащърнак. Имам пюре от бял морков, но се чудя дали да давам, ако и той запича. Имам и пюре с тиквичка, та вероятно с него ще продължа. Давам и оризова каша, която много се харесва.

# 217
  • Мнения: X
Вече слънцето изобщо не е каквото беше, затова тази "химия" не е излишна. Всеки продукт, особено ХА са специално произведени за бебета и със сигурност далеч по-безвредни от слънчевите лъчи. А за да получи пряка сеетлина изобщо не е нужно да плажува. Само в количката ли ще я държиш лятото ?  Моята дъщеря е доста бяла и всеки път почервенява, ако не съм я намазала.

# 218
  • Мнения: 339
Да, може би си права. Казвам какво ми каза. Аз съм я мазала в слънчевите дни. И наистина ми харесва идеята с по-малко кремове да се маже, но май не е много осъществимо.

# 219
  • Мнения: 200
Здравейте!
Ние си използваме коша за новородено, но бебо не е направил още 6 м., а и не е безкрайно дълъг, че да ни е малък. Вкъщи слагам коша за кола на шасито на количката (съвместими са) и се разхождаме като не може да заспи или просто за да уплътняваме времето понякога. Обича и да гледа Baby Tv от него. Не го държа много, ако заспи го местя.
Сладкия картоф го взимам от Кауфланд, произход САЩ, в Сливен не съм срещала в друг магазин засега.
Бънджита, проходилки и т.н. засега ако има възможност искам да се справим без тях. Понякога, ако са поставени от много рано на такива уреди, бебчовците са научават да ходят преди да пропълзят, а е хубаво да минат през всички етапи, включително лазенето/пълзенето.
Захранването - днес дадох за първи път пюре от варена ябълка с мъъъъъничко кокосово масло на сутрешното ядене. Добре се прие, но то и не е особено вкусно.
Първоначално давах пюрето преди АМ, но в последствие реших да сменя, прочетох, че в началото на захранването е по-добре пюрето да е след АМ/кърмата, за да бъде леко заситено бебчето, а не крайно изгладняло, когато му се даде пюренцето.
Всичко приготвям сама, досега не съм оставяла за следващия ден, но искам да взема формички за лед с капаче или малки бурканчета и да замразявам/стерилизирам и тогава ще правя повече от еднократна доза.
Бебо папа всичко с голяма охота засега - сладък картоф, морков, зелена тиквичка, пащърнак. За обяд му давам 120 мл АМ + 80 мл пюре (гледам да закръгля на 200 мл), а през останалото време е на 160 мл АМ (общо 5 или 6 пъти на 24ч яде). Обедно давам повече сумарно, защото ми се струва, че пюретата не са така засищащи като АМ-то, въпреки че на зеленчуковите слагам малко зехтин.
Бисквити, сухари и т.н. ми се иска да не давам, но ще се види Simple Smile Броколи и плодов сок мисля едва към 8мия месец да дам.
Нокти режем само в заспало положение, но пак сме винаги надрани.
Задържаме вниманието с едно нещо между 5 и 15 мин, но аз и не очаквам друго от бебче на 5-6 месеца Simple Smile
Слънцезащитен крем - на Бочко, и без това слагам много рядко засега. Лятото вече ще видя дали да не минем на нещо по-качествено.
Моето педи е някъде в 18ти век по отношение захранването, според мен, и изобщо не я слушам. И изобщо нищо не ми е казвала за коремен ехограф  Close, само за кръв и урина и ваксината (на 27ми сме на консултация, тогава бебо ще е на 6 м и 5 дни).
Едит: Забравих! Пробива ни зъбче! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 220
  • Мнения: 110
Имам пюре от бял морков, но се чудя дали да давам, ако и той запича.
Моето дете много обича пюре от бял морков. Да не кажа това е единственото пюре, което си хапва с удоволствие. Аз купувам на хип не знам на другите марки имат ли пюре от био бял морков. Никога не се е запекал от това пюре. То от никое не се е запичал до сега. Само веднъж имахме такъв проблем и това беше по време на коликите, защото давах инфакол.

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 12:54 от Еми ☺♥

# 221
  • Мнения: 65
Аз имам въпрос, явно тук бебетата не ядат каши .. в случай че купя брашно от био магазин, трябва ли да го кисна от предната вечер или само това което е смляно от мен се кисне?  newsm78

# 222
  • Мнения: 919
Криси, трябва да се кисне, да. А ако даваш кашата следобед, го кисни от сутринта.

Охайо, честито зъбче!

Виктория, добре дошла!

Днес бяхме на ДК. Вече сме 8кг. и 73см., т.е. +700 гр. и +4см. Бая е пораснала малечка. Взеха й кръв и само трепна без да плаче. Ваксини нямало та ще слагаме като дойдат. ЛЛ каза да въеждам вече попара и да повдигна коша на количката. То си и трябва, защото коша го изпълва от край до край, даже й е тесен вече. Сега ще въведа сирене и после сигурно квасен хляб. Но не мисля да давам сухари, нито пък попара всеки ден. Ще правя и каши със сирине. И след това ще е жълтъкът.
Каза още, че ни е леко хлътнала навътре фонтанелата и да пие повече вода. А бебка изпива по около 400, че и повече мл. понякога на ден. Та явно ще й предлагам постоянно вода. Това само ме притесни.

Едит: Забравих да пиша, че нито с колектор, нито с памук не се получи взимането на урина. Затова сега ще купувам гърне и ще дам сигурно другата седмица урина.

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 14:32 от Beboche2015

# 223
  • Мнения: 17
Аз още не съм стигнала до сладкия картоф. Някъде обаче бях чела да се купува с произход Испания или други, но не и САЩ, защото от там били много ГМО.

# 224
  • Мнения: 150
Добре дошли на новите мами.
Бебоче, браво на госпожицата много добре е наддала!
Количкат ни е Тако Алайв 2 в 1 кошница си имам отделно ( но Гого я мрази и не я ползвам) Зимния кош го ползвах до към 5 месец, но от както стана на 4 месеца и половина една степен го повдигах. След това сложих седлката, но все още не го слагам напълно седнал ( има 4 степени), че не е стабилен. Вече е обърнат по посока на движението, че иначе няма седене в количката. И нашата количка е неутрален цвят бежово- кафяфо- сиво и живи и здрави може да се ползва пак.

Общи условия

Активация на акаунт