Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 137
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 954
Ако сте на адаптирано - стерилизираш.  Peace

# 331
  • Мнения: 919
На АМ сме, да.

# 332
  • Мнения: X
В Кауфланд има за по 20 лв стерилизатори за микровълнова.

# 333
  • Мнения: 309
До кога се стерилизира? Аз спрях вече, най-много веднъж в седмицата ако се сетя. На АМ сме, но реално то детето ще си пие мляко до 3 годишна възраст сигурно, не мисля, че е необходимо да се стерилизира до толкова късно  newsm78

# 334
  • Мнения: 1 479
http://www.babycentre.co.uk/x554846/when-can-i-stop-sterilising-my-babys-bottles

Извинявам се за английския, но това е сайт който много разчитам и информацията си е достверна. Те препоръчват шишета с мляко да се стерилизират фо годинка, поради наличие на бактерия в млякото, която била много гадна и много трудно се почиства от шишето. Ако детето пие мляко от чаша, не е необходимо, защото те по-лесно се почистват.
Не само тук, някъде другаде пак бях чела за тази бактерия.
Аз лично все още стерилизирам само бибките, но я кърмя (тя няма още 6 месеца😊)

# 335
  • Мнения: 919
Благодаря за отговорите, момичета!

Амая, ти АМ до 3г. ли имаш предвид? Не е ли много?

# 336
  • Мнения: 309
Благодаря за отговорите, момичета!

Амая, ти АМ до 3г. ли имаш предвид? Не е ли много?

Ами поне моите познати дечица на 2-3 годинки си пият АМ поне веднъж на ден. Предполагам си е до предпочитание на детето, моето като гледам много си обича млякото и ще ми е трудно да я откажа. Засега не мога да заместя хранене Confused

# 337
  • Мнения: 1 479
Това което аз съм чувала, е че след годинка, постепенно се замества с пълномаслено мляко

# 338
  • Мнения: 200
Моят барбарон след алергията от морков 5 дни пи мляко само, днес му дадох банан малко и след 2 часа цялата му уста беше изрината Sad И това докато все още пие Финистил, противоалергично) Sad

И така, пак сме на начална позиция.

# 339
  • Мнения: 374
Използвам стъклени шишета и не стерилизирам всекидневно. От време на време ги сварявам в тенджерата на котлона. Чистят се много лесно. Не мога да се представя пластмасовите шишета ако се нагряват непрекъснато, за да се стерилизират, какви химии изпускат. Тука много се говори напоследък за това.... Всички съдове у дома са стъклени, керамични или стомана. На баткото шишето за вода, също е метално.

# 340
  • Мнения: X
Охайо, банана съдържа хистамин. Защо не даде тиква или ябълка, например ?

# 341
  • Мнения: 117
Теичка видях, че си писла че даваш каша на тьопфер..сгъстява ли ти се? Мойта след една минута става рядка..?! Бебоче ако взема брашно от елда, как да го приготвя и да го дам?

# 342
  • Мнения: 4 954
1:4 и бъркаш. На мен успешно ми се получава и цели зърна елда разварени и пасирани с пасатора на миксера. Комбинирам със зеленчуци, обаче - морков, пащърнак, грах, зелен фасул, карфиол.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 477
Ние след карфиола имахме слуз и малко кръв в памперса. Спрях пюретата, почнах да внимавам аз какво ям, но на следващия ден вече няма слуз. Ако беше алергия дали щеше толкова бързо да спре. Има и едно обривче, като лишей на лицето. Другата седмица сме на консултация, ще я караме на кърма за сега.
Купила съм био оризова каша и био ориз, след консултация мисля с него да продължа.

# 344
  • Мнения: X
Фифи, аз още съм с оризовата на Хип. Топфер не съм отваряла, но и аз имах проблем с втечняването- аз смесвах вода и кърма. От кърмата на 2-рата минута се втечняваше. И сега правя така- 100 мл Бебелан кипвам - изстива до 50 градуса, изсипвам в купичка, слагам 3 лъжички каша и бъркам (добавям и плодово пюре за вкус). Други 100 мл кърма цедя и след кашата давам.
Маргаритка- алергична реакция е. Внимавай с млечните, телешкото и ядките.

Общи условия

Активация на акаунт