Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 091
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 919
Фифи, аз правя кашата като към 100мл. вода слагам 1с.л. с връх брашно от елда да кисне от вечерта и на сутринта го слагам на котлона и бъркам до желаната гъстота. Каша на Лактана аз давах на малката вече - млечна оризова с ванилия. Правя я с вода и се сгъстява нормално. Не се втечнява. Малечка е на тяхното АМ. Но не хареса кашата. Макар че е разкошна на вкус - като мляко с ориз. Ама тя недолюбва ориза нещо. И изобщо много се дърпа на яденето в последно време. Зъби ли я мъчат,  не знам. Вече се чудя какво да й давам. И купешки пюрета накупих, и на тях мрънка. Понякога яде, понякога не.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 477
Момичета на 6 месеца бие ли се хепатит Б, или не, че  чета различни имунизационни календари. На вас правиха ли ви?

пп  Намерих инфо: ако хепатит Б ваксината не е в състава на многокомпонентна ваксина, втора доза се прилага от първия месец и трета доза от шестия месец

# 347
  • Мнения: 117
Странно и аз давам същата с ванилия, но се втечни..може би темп на водата не уцелвам. Ще купя елда и ще пробвам. А някой давал ли е оризов грис, казаха ми че много го харесвали бебчовците Wink

# 348
  • Мнения: X
Гастрото ми препоръча готовите каши, защото има витаминини пр, и са си правени за бебета.

# 349
  • Мнения: 200
Бебоче, тиква не мога да намеря никъде, а и това беше третия път, когато му давам банан... Предните 2 пъти нямаше проблем...

# 350
  • Мнения: 4 954
Има витамини, за да покрият липсата на витамини от оригиналното зърно, което е минало през никой не знае колко преработка. Без изкуствените витамини нямаше да има нищо полезно вътре.

P.S. Цитат от този сайт: http://wholesomebabyfood.momtastic.com/cereal.htm
"Процесът на рафиниране премахва триците и зародиша (най-хранителните части), като оставя сами сърцевината на зърното. Премахването на зародиша и триците позволява на зърнените продукти да останат на рафта в магазина за по-дълго. Това не звучи много утешително, особено когато осъзнаете, че кутията с инстантна каша, която може да закупите, може да е била на рафта отпреди вашето бебе да се роди. Въпреки че процесът на рафиниране отнема много хранителни вещества, те се добавят обратно след меленето на зърното. Много инстантни каши на пазара, които се предлагат за бебета, са обогатени с желязо и в повечето случаи съдържат и други добавки. Инстантните каши на пазара са също така предварително сготвени и дехидратирани. Това се вижда най-добре като разбъркате инстанта каша от пазара и получавате пастообразна смес в купата. Много инстантни каши за бебета на пазара са пълнозърнести и са направени от пълнозърнесто брашно. Няма нищо по-чисто и здравословно, обаче, от това да купите целите зърна и да ги направите на бебешка каша - 100% пълнозърнесто."
Не знам кои каши в България са пълнозърнести, но аз бих проверила. Ползвам само кафяв ориз и елда елда, както са си на зърна. В кухненския робот се мелят на брашно, а вече и просто варя и пасирам. Следва царевицата, с която ще процедирам по същия начин.

Последна редакция: нд, 22 май 2016, 10:25 от Estlar

# 351
  • Мнения: 144
Аз от кашите досега пробвах оризовата на миллупа. Обаче понеже малчо се запече много, я спрях. Сега го караме на тиква, първото нещо, което наистина му харесва. Тиквата е на хип, че по това време не мога да намеря домашна. За съжаление пак ака на 3-4 дни и затова ще продължа с круша.
Естлар, хубаво е всички зърнени да се киснат. В книгата на Маги Пашова е обяснено. Сигурно и в нета има много инфо, кисненето спомага за по добро усвояване.

# 352
  • Мнения: 4 954
Не успявам да се организирам, признавам. Но не смятам, че е фатално и без. Иначе излиза че години ядене на пълнозърнести хлябове, кафяв ориз, булгур, елда, просо, ядки и какво ли още не не са имали никакъв ефект върху личното ми здраве, което не е така.

# 353
  • Мнения: 200
Според Маги Пашова кисненето започва естествения процес на ферментация на зърното и по този начин то става още по-лесно смилаемо за бебешкото стомахче, не че му се подобряват хранителните качества.

# 354
  • Мнения: 919
Охайо, аз също взимам готова тиква на хип, че по това време на годината няма откъде да купя иначе. Наесен, живот и здраве, ще и направя аз тиква.

# 355
  • Мнения: 1 308
Здравейте!
Аз съм доста по-назад от вас със захранването, но тук процедират различно, а и бях решила заради алергията да изчакам. И ето, че вече 3 ден дъщеря ми си хапва круша. Най-после и ние се захранихме  Party В интерес на истината я захраних с малко банан преди 2 седмици, но реших да изчакам още малко, докато навърши 6 месеца, за да си й давам спокойно. След два дни ще добавя и ябълка. Реакции засега нямаме от плодовете, разликата е в това, че преди се изхождаше по 3-4 пъти на ден, а сега веднъж, че даже и пропуска понякога. Много ми е мило да я гледам как отваря устичка и чака, милото Heart Eyes Яде с охота и доста й харесва. Да видим със зеленчуците по-нататък как ще сме.

# 356
  • Мнения: 144
Нимфеа, каква круша даваш?  Аз много се чудя дали аз да си направя пюрето, онзи ден видях круши уилямс на пазара. Готовите са с оризов грис. Ще ми е по-спокойно плодовете да ги почна с готово пюре,  но се притеснявам дали после ще хареса вкуса на домашно приготвено, а в последствие и на суровия плод newsm78

# 357
  • Мнения: 1 478
При нас има детски центрове, където организират най-различни мероприятия. Имаше едно за захранването и една, мисля беше мед сестра или нещо подобно, ни разказа с какво е добре да се захрани, някои принципи и тн. Та тя ни каза и показа колко захар се съдържа в готови пюрета, сокове и подобни. Знам че, минават контрол, но само Кот ги видех, доста се отдръпнах от идеята да давам готови. То не че плодовете и зеленчуците са тъпкнани с какви ли не нитрати, та незнм newsm78

# 358
  • Мнения: 1 308
Диана, не знам какъв сорт са, проверих в Гугъл и приличат на Уилямс - оставям ги да омекнат за няколко дни и после в блендера. Давам й я сурова, само евентуално ябълката ще мине на пара, за да поомекне повече.

# 359
  • Мнения: X
Само плодова захар съдържат. Не биха си рискували името и репутацията, и без това са достатъчно скъпи. Аз си давам готови по съвет на гастроентеролог, жената със сигурност знае какво къде се съдържа и колко е вредно повече от разни консприративни теории в интернет.

Общи условия

Активация на акаунт