Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 063
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 919
Криси, може и със зеленчуци, да.

Буквица, аз също захранвам с готово пюре с месо. Мисля, че засега е по-безопасно така.

# 241
  • Мнения: 65
И аз захранвам с готови пюрета, не че е сигурно че месото в тях е най-качествено, но мъжът ми работи в птицекланница ии да не ви казвам какво е и какво ядем .. Междудругото до сега съм готвила 4-5 пъти на беба но тя отказва да яде каквото и да е домашно приготвено (да отбележа че аз готвя много и доста добре Grinning ) дано утре имам успех с кашата .. Praynig

# 242
  • Мнения: 36
Благодаря, Кристи и Бебоче!
С баткото готвех зеленчукови пюрета най-различни и много малко от тях ядеше той при захранването. Като дойде момента за въвеждане на месо и на него му бяха позволили само пуешко и заешко и минах на готови пюрета и момчето ги прояде с охота. Затова сега с малката почнах направо с готови да захранвам и като въведа повече храни, тогава мисля да почвам да ги готвя аз.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 477
Ох, тия пюрета. Вчера четох една статия за готовите пюрета и съм втрещена. Аз съм поръчала на родителителите ми на село да гледат за малката, та са накупили пилета, другия месец ще стават за ядене. Иначе те БИО зеленчуците, които купувам са винаги под съмнение. Днес съседите ми донесоха домашни череши и аз й дадох да си близне. Пробвахме броколито и не го харесахме, но аз не я насилвам.

# 244
  • Мнения: 68
Маргаритка и аз четох едни статии за готовите и ми стана лошо направо. Не че съм очаквала да са по-добри от домашните, но не очаквах да бутат толкова боклуци в тях ( а предния ден купих 20 бурканчета на хип  Grinning ). То се оказа, че Алекс не ги харесва особено готовите пюренца, та си оставаме на домашно приготвени. Скоро като се приберем в БГ се надявам и зеленчуците и плодовете да са от градината на баба и дядо  Simple Smile . А милото серизно го разходихме тази седмица и най-вероятно вече си мрази столчето за кола. Трябваше да му извадим паспорт и иминахме около 1200 км за ден и половина..поне вече не се притеснявам за полета. Хубава вечер дами  bouquet

# 245
  • Мнения: 1 478
Извинявам се предварително ако е било дискутирано, но от кога започнахте да давате второ "ядене", било то каша или плод? Ние сме на десети ден от захранването, сега ще започна да комбинирам пюрета, защото досега давах само по един зеленчук (може и да е грешка, но така го направих newsm78). Искам да си направя нещо като план, поне в началото, да си сите атизирам малко нещата :roll, за да ми е по-лесно.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 477
1200 километра са много път даже и за мен, за бебка не ми се мисли даже Shocked

# 247
  • Мнения: 1 478
1200 километра са много път даже и за мен, за бебка не ми се мисли даже Shocked

Ние затова решихме да си седим в Англия, въпреки че можеше да се приберем за цял месец през лятото, но 2 пъти да пътуваме 6 часа само до Лондон с бебка, ми се отщя

# 248
  • Мнения: 68
И на мен не ми се пътуваше с бебо, но нямаше начин..решихме тази година да се приберем за 3-4 месеца а за съжаление в Шотландия няма ни посолство, ни консул..жалко е, че толкова много хора трябва да пътуват с мъници. На мен 3 месеца не ми стигнаха, за да му извадя британски паспорт и хич нямаше да ми трябва да се занимавам, при все, че нашето мило посолство работи от 9:30 до 13:30. Само се ядосвам като се сетя и много се радвам че мина, и едва ли ще предприемаме такива пътувания вече.
Второто хранене въведох след третата седмица. Давам плод, но не замествам хранене а се явява като закуска между основните (80-100 гр). Незнам колко е правилно обаче  Simple Smile

# 249
  • Мнения: X
Вероника- въведи поне 7 зеленчука (позволени) за по три дни на зеленчук и след това можеш да въведеш като следобедно или сутрешно - безглутенова каша или плод от позволените.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 477
Аз кашата съм решила да я въвеждам като навършим 6 м. след  седмица. Въвела съм сладък картоф, морков, тиквичка, пащърнак, броколи,  предстои карфиол. Бих въвела и тиква, но няма от къде в момента. Чакам домашните картофи да станат, за да въведа и тях.
И сериозно се замислям дали да не въвеждам плод и каша заедно newsm78, иначе съм почти сигурна, че няма да яде каша. Аз банан и ябълка съм у давала да вкусва, не е имало реакция, дали да не ги добавям по малко към кашата. Но нали каша се дава сутрин, а плод след обед?

# 251
  • Мнения: 269
Хубаво е да се редуват каша и плодово пюре, въпреки че за мен кашата не е най-доброто за бебето, защото доста качват на килограми от нея. Аз давам всеки ден плодово, каша само 2-3 пъти на 2 седмици.

# 252
  • Мнения: 919
Каша може и всеки ден, стига да не е от купешките. От домашната не качват.

Ние днес бяхме на заведение с приятели и малечка ми разказа играта. Рев и пак рев. Като пребита съм сега. А при предното ходене не се държа така. Макар че тогава проспа почти всичко. Вие имате ли такива трудности, момичета?  И как процедирате в такава ситуация?

# 253
  • Мнения: X
Втори ден е на каша бебето. Хареса й много, но днес ужасно се втечни, заради кърмата, но си я изяде с биберон 😃  Бебоче защо смяташ, че от купените каши качват повече ?
От вторник ще започнем с плодовите пюрета- купила съм на хип ябълка, слива и круша. Ще добавям към кашата докато ги въведа, после ще редувам. Мъжа ми гледа овошки, като станат тогава ще давам от нашите, нещо нямам много доверие на плодовете по пазарите. И аз четох за готовите пюрета, но специално в тези, които давам няма какво да ме притесни- 100%(или 90 на 10 с вода) био или плод или зеленчук. Месните също ме посъветва гастрото да си ги купувам в началото.

# 254
  • Мнения: 1 308
Бебоче, ние през последните две седмици бяхме на кръщенета. Снощи беше поредното, от което си тръгнахме набързо - поднесохме подаръка и това беше. Иначе като се храним навън понякога се държи възпитано, друг път си показва номерата Mr. Green
Едит: Нашата дъщеря не плаче, а се ядосва и мрънка ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт