Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 093
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
И аз ще дам бял морков, щом се кефят децата на него. Обикновения бил по-полезен, обаче.

# 286
  • Мнения: 65
По съвет на педиатър дадох риба, пюрета в за +6 месеца .. има пюрета за +8 и така на татък, не мисля че ще ме посъветва нещо което ще навреди на детето ми. Процентите съдържание на риба в пюрето са 8.1% другото е зеленчук. Тук позволяват месо и риба след 5 месеца.

# 287
  • Мнения: 374
Шишета не стерилизирам с второто дете. Използвам стъклени и те се чистят лесно.
Възглавница слагам след две години.
Последните проучвания в захранването са точно, че някои силни алергени като фъстъци, риба се дават по-рано, в малки количества и така не предизвикват алергии и реакции. Важно е и особеностите на националните кухни. Някъде захранват с пресни плодове, в Китай с яйца. Там не ядат сирене, защото е много скъпо и масово хората са с непоносимост към сирене.
Аз ще спирам кашите за сега. Много се запича.
На нас до посолство ни е 2500 км в едната посока. Ще му изкарваме гражданство в Бг като отидем, тука много дълга процедурата.

# 288
  • Мнения: 65
Coral вие с бащата и двамата ли сте българи? На нас ни казаха че детето не може да замине без временен паспорт, а за временния паспорт ни трябваше преведен и легализиран акт за раждане. Извинявай ако си казвала вече, но къде живеете?

# 289
  • Мнения: 1 479
Coral вие с бащата и двамата ли сте българи? На нас ни казаха че детето не може да замине без временен паспорт, а за временния паспорт ни трябваше преведен и легализиран акт за раждане. Извинявай ако си казвала вече, но къде живеете?

 Трябва временнен паспорт, т. нар пасаван. Искат акта за раждане с апостил и след това преведен от заклет преводач. И ное сме с тая дилема.
Иначе в България трябва да се изкара бг акт за раждане, като за целта трябва преведения акт с апостил в общината по постоянен адрес на майката. Там задържат акта и се издава бг такъв и ЕГН. Може някой друг да го направи с пълномощно. Аз лично съм пратила майка ми да я върши тая работа

# 290
  • Мнения: 374
Coral вие с бащата и двамата ли сте българи? На нас ни казаха че детето не може да замине без временен паспорт, а за временния паспорт ни трябваше преведен и легализиран акт за раждане. Извинявай ако си казвала вече, но къде живеете?
Българи сме, но детето е родено в САЩ и е американец. В Европа е друго. Та ние ще му направим американски паспорт, а в Бг ще се оправяме с другото.

# 291
  • Мнения: 1 308
И на нас ни предстои изваждане на БГ акт за раждане. Исках от тук да я свърша тая работа, но ме посъветваха лично да отида, че ставали грешки при изписването на имената. Иначе звънях в посолството и ми казаха, че до 6 месечна възраст пътува с гръцки документи, след това трябват български, което ми звучи нелогично.
Относно захранването, ясно е че в различните държави практиката е различна. Дъщеря ми скоро навършва 6 месеца и тук захранват с пресни плодове, та съм в чуденка все още как да процедирам.

# 292
  • Мнения: 1 479
По колко водичка на ден давате и как? Маймумка, още няма 6 месеца, само си чеше венците на шишето, но с лъжичка си пийва.

# 293
  • Мнения: 65
И на нас ми казаха до 6 месеца с френски документи може да напусне франция, купихме си билети учредихме всичко и си викам един ден в да звънна аз да да е сигурно и консулската ми вика аз такива нещо не съм казвала та бях откачила...
вода си пийва по около 100 мл.на ден от шишето  Peace

# 294
  • Мнения: 1 479
Да се похваля, намерих от един български магазин каши на Слънчо и си поръчах няколко- оризова, бананова, кайсия и зърнена.  Гледах в магазина при нас, но тукашните не ги знам още, а тези на Слънчо са си познат вкус. Мисля, когато стигна до кашите да започна с оризовата. Вие с какви каши започнахте?
Извинявам се за няколкото поста само с в въпроси, но от тук ми е основната информация. Нямаме педи който да следи захранването, за да попитам  Cry

# 295
  • Мнения: 206
Здравейте и от нас!
Димана след десет дни става на 6 месеца. Все още няма мерак да стои седнала, но когато е будна задължително е по корем. А й отварям сенника и тя зяпа навън и умира от кеф, а хората се заливат от смях като я видят. Стои на четири крака и се клати много смешно.
Крачетата си ги хваща, но още не ги е лапнала.
Още не съм сложила възглавница, нито съм надигала матрака или количката. Скоро ще я местя в коша 6+, защото се притеснявам да не падне от другия, че е плитък.
От пет хранения само едно е заместено от зеленчуково пюре, изяжда около 140 грама с удоволствие, а мляко й правя по 150 мл. за другите хранения. Вода пие след пюрето около 20 мл., но като цяло не й се кефи много.
Спи добре - плътно от 20:30 до 7:30 часа, а като я нахраня заспива пак - до към 11:00, което ме устройва идеално. Затова пък през деня спи по пет минутки на око и е свежарка  Joy
Може би не е съвсем правилно, но от доста отдавна не стерилизирам и гладя само чаршафите.
Утре сме на консултация и ваксини.
Относно ходенето по заведения - няма проблеми, излизаме редовно, ако се разкисне по-сериозно я вадим от количката и се гушкаме.
От миналата седмица имаме и обеци.  Simple Smile

# 296
  • Мнения: X
Аз Слънчо ги гледам много подозрител и и ги подминавам. Взела съм Хип и Топфер оризова и Хумана ябълково-зърнена.

# 297
  • Добрич
  • Мнения: 400
Рядко влизам - нямам много време.А така ми се чете...Имам въпрос: Слагате ли масло в домашно приготвеното бебешко пюре?Споделете марка.Благодаря!

# 298
  • Мнения: 919
Обеци на толкова малко бебе? Как се пробиват ушите на 6ебе? Не плаче ли? На мен ми се вижда рано.

Колко много българчета се раждат извън България само..И колко ли от тях ще имат българско самосъзнание? То не че българите в България го имат. Моята племенница, която е в Германия, не искала да говори на български, та майка й казва, че не я разбира на немски, та да го говори вкъщи поне.

Лагуна, тъкмо вкарвам маслото - немско, онова от рекламата с краварката в левия ъгъл ли беше. Дето не можеш да му произнесеш името. Ама и обяснение направих. Simple SmileДано ме разбра. После ще видя и да го напиша.

# 299
  • Добрич
  • Мнения: 400
Лагуна, тъкмо вкарвам маслото - немско, онова от рекламата с краварката в левия ъгъл ли беше. Дето не можеш да му произнесеш името. Ама и обяснение направих. Simple SmileДано ме разбра. После ще видя и да го напиша.
Ама то е достатъчно Simple Smile  Както казват на рекламата "По краварката ще го познаете Wink И аз за него си мислех,но ще видим какво ще кажат други мами.

Общи условия

Активация на акаунт