Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 047
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 954
Добре узрялата круша се дава сурова.

# 361
  • Мнения: 144
В някои пюрета наистина има захар, но си го пише в съдържанието. Включително и Хип, в пюре кайсии и сливи, има. В тези, които не пише, и аз не вярвам да има.
Ами май ще започна с готово пюре тия круши, че сега не им е сезон и кой знае от къде идват и колко са обработени Sad

# 362
  • Мнения: 2
Здравейте мами

# 363
  • Мнения: 73
Привет мами ☺Нова съм във форума .... имам няколко въпроса и Моля за помощ....на 6 навършени месеца сме и ще се захранваме до сега бяхме само на кърма от около 10 12 дена давам картофено пюре искам да въведа и други зеленчуци...искам да знам през колко дена се въвежда новия зеленчук. ..и дали се добавя в случая към картофа или се дава чист. ..и след колко време се замества 2рото хранене...като цяло приемам схеми за захранване каро съм започнала със зеленчуците и между храненията давам разхлабителни плодови пюрета понеже имаме малко проблем с изхождането. .. четох мн материал и тотално се обърках....педи ми каза този месец да въвеждам само зеленчуци..

Последна редакция: пн, 23 май 2016, 11:09 от М_а_я

# 364
  • Мнения: 65
Здравей, в темата има доста неща относно захранването, може да разгледаш защото всеки процедира различно. Нова храна може да въвеждаш по 3 дни май малко като ти избираш дали да я смесиш с вече въведената храна или да даваш самостоятелно. Моето бебе не ги ядеше смесени в началото.  Peace

# 365
  • Мнения: 919
Добре дошла, Мая! Можеш да погледнеш линковете за захранване на първа страница. Също така можеш да прочетеш темата дотук, има доста споделини неща. Зеленчуците могат да се дават смесени розбира се.

Момичета, аз от вчера въвеждам пилешко. Започнах с тиква с пилешко на Бебевита.

Оказа се, че малечка предпочита домашните каши пред купешките. От купешките едва изяжда няколко лъжички.

# 366
  • Мнения: 339
Колко време след зеленчуците и кашите въвеждате и месото? Аз май изоставам. Сега въвеждам тиквичка, след нея мисля да дам готово пюре със зелен фасул и след това да дам месо. Мислех, че бобовите се дават по-нататък, но виждам доста пюрета от 4+, в които присъстват. Първо мисля да е пуешко или заешко месо.
 Моята дъщеря не иска да пие вода. Понякога се лъже с лъжичка. Вчера й взех някакво шише на МАМ с преходен накрайник, неразливен, с който да се учи уж - така  ме подлъга продавачката. Давам й го, но не иска и това е. Ще пробвам с АМ вътре да видя дали не знае как да дърпа или е заради водата.
 Нощно време започна да спи по-неспокойно. Отдавам го на зъбите. Милата скимти така жално в съня си. Също АМ започна да пие по-малко. Не знам защо, обаче. Иначе в повечето случаи си изяжда пюрето на обяд и кашата.
 Днес мился да й направя пюре от круши. До сега съм давла само от готово пюре. Предполагам не е необходимо да й давам все едно въвеждам нов плод?

# 367
  • Мнения: X
Месо- след навършени 7 месеца. Въвежда се 2 седмици през ден за всяко месо. Пуешко, пилешко, заешко.

# 368
  • Мнения: 919
Аз лично не въвеждам месата толкова дълго. 3-4 дни са достатъчни с купешко пюре според мен. Ако е домашно приготвено може и по-дълго разбира се. Всеки сам решава. А и в купешките пюрета има много малко месо реално.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 08:25 от Beboche2015

# 369
  • Мнения: 150
Момичета, и Гого яко го мъчат зъбите. За първи път, от 5 месеца, ми се буди през ноща с рев. Толкова жално плачеше, сърцето ми се скъса. Накрая и нервите де. Не съм свикнала да не спя през ноща Sad но ще го избутаме някак си. Дано по- бързо избият, та да му олекне малко.
Да препоръчате нещо ефикасно, което облекчава?
Хубав ден на всички!! Simple Smile

# 370
  • Мнения: 919
Ох, Ина! Ние вече втори месец съвсем не спим. Ама се буди гладна, пие си млякото и си заспива. Само че го прави по 4-5, че и повече пъти нощем и се разбужда окончателно към 5-6 сутринта. Голяма мъка ни е. Тя от раждането все си се буди нощем, ама беше почтала два пъти да се буди, а сега е ужас просто. И не от друго, а от глад. Сега разглеждам разни бисквити плазмон и каши лека нощ разни и се чудя кое да пробвам. Вече не се издържа! Не ми се мисли и зъбите като почнат...

# 371
  • Мнения: 374
По тези дълги схеми ще захранвате до 3 години. Даже и алергични деца не се захранват по две седмици с едно и също. Новите храни са зеленчуци, плодове, каша, месо, сирене, кисело мляко и т.н. Това е. Ако ядете три различни вида сирене и с трите ли ще захранвате по две седмици? Алергии могат да станат по всяко време в живота на човека.

# 372
  • Мнения: X
И кво сега, искаш да кажеш, че гастроентеролозите трябва да си скъсат дипломите ли ? Който бъза със захранването, и не дай Боже се появи алергия ще има да се връща назад...

# 373
  • Мнения: 150
Бебоче, съчуствам тии. От както беше на 1 месец не ми се е будел нощем. От тогава и не яде през ноща. Последните 10-15 дни по 1-2 пъти хънка за водичка и това е.
Но сбищи беше някакъв ад, той плачи, нищо не го успокоява. Незнам как да му помогна.
Иначе прозират зъбките, виждат се, но кога ще избият, един Господ знай!
Забравих да добавя, Бебоче, кашите лека нощ при нас имат ефект. Давам я след обяд и ми прави понякога по 3 часа сън.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 11:47 от inainaina10

# 374
  • Мнения: 144
И аз много се измъчвам с това безсъние. При нас е по-лесно, защото аз булвално го кърмя в просъница и той бързо бързо пак заспива. Заспива към 22.00, аз реално лягам поне час по-късно. След първото му събуждане към 2.00 (или по-рано ако го мъчат зъби) си го взимам при мен на спалнята и няма сила, която да ме накара да стана и да го сложа обратно в неговото креватче  Laughing . Така си остава при мен и като се размрънка пробвам биба, акп не стане давам да суче и реално много бързо заспива пак, че и аз с него. Ставаме окончателно около 8.00.
Мисля всички ще се съгласят че съществуват различни варианти на захранване, вкл. като продължителност и първи храни. Ние ядем само тиква с желание засега, от утре почвам в нея да слагам вече въведените сладък картоф, тиквичка и пащърнак.
Днес му дадох 100% круша, готово пюре на гербер, само те са без оризово нишесте. Имат само вит. С .
Мами от София, от къде купувате круши( плод) по това време? Искам да му дам и домашно пюренце сега ако приема добре готовото.
 Много ме притеснява това неакане по няколко дни. Въпреки че беше само на тиква и кърма, изкарахме пак 4 дни. Иначе не е запек, защото консистенцията е съвсем нормална като на вече захранено бебче  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт