Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 103
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 36
Благодаря, Диана и Теичка!
За пръв път ми се случва да се уплътни гърдата. Помпа не полвам. Цедя на ръка само за да няма такъв проблем и досега винаги съм успявала. Гърдата и вчера вечерта и онзи ден я цедих след като малката се нахарани. Стана мека, но пак продължава да е зачервена и да боли. Днес продължавам борбата и ако не стане ще трябва на лекар да ходя.... А така се зарадвах, че малката почна да си изяжда пюрето или кашата....

# 661
  • Мнения: 919
Еми, не се дава моцарела на бебе. В началото се започва с краве сирене. По- натам може да се включи и козе. Овчето е много мазно и тежко за малките. А разните меки сирена са крайно неподходящи и направо опасни.

# 662
  • Мнения: 110
Еми, не се дава моцарела на бебе. В началото се започва с краве сирене. По- натам може да се включи и козе. Овчето е много мазно и тежко за малките. А разните меки сирена са крайно неподходящи и направо опасни.
Shocked ooooh! Бебоче не знаех

# 663
  • Мнения: 919
Момичета, първите 2-3 месеца пръсках нослето на малечка с физиологичен разтвор, а оттам насетне със Стеример. Започвам да се питам обаче докога трябва да се пръскат по този начин бебчетата. Вие пръскате ли още, с какво и докога смятате да го правите?

# 664
  • Мнения: 339
Слагам физ.разтвор при нужда. Тя до сега не е имала видимо запушване или сополи в нослето. Диша си спокойно и не съм се сещала ей така да й слагам, а и педи не ми е казвала.
 Въведох пуешко с готово пюре и се хареса.
 Вече се отпуска да седи сама без чужда помощ, но за кратко време и се катурва и пада  Crazy
 Става много забавна и интересна с всеки изминал ден.
 Разходката до Сандански й се отрази много добре. Толкова много спа детето и беше постоянно усмихната  Heart Eyes Много й се радвах! Сега се оглеждам за море и не мога да избера къде и кога.         
Вие ще ходите ли и къде?

# 665
  • Мнения: 133
Пу и ние днеска най-накрая успяхме с урината! Днес чакам резултати и дано всичко е наред  Praynig
Някой беше питал за нефролог, ние ходихме в Медицински център по детски болести - София (не знам дали мога да слагам линк, да не се приеме като реклама) при Д-р Михаил Желязков, в центъра има и лаборатория и работят със здравна каса. Доволна съм.
♥Nimfea добавям магданоз (който ми е домашен) няколко стръкчета към зеленчуците, които приготвям.  на пара.
Скоро мисля да почна и аз с авокадото...

# 666
  • Мнения: 50
Здравейте и от нас,Тео на 6.06 направи половин годинка ,става все по забавен ,а аз съм забравила всичко от баткото ,но нищо ще си го припомням .Бебока го захраних вече и с месни пюрета и давах два пъти жълтък ,за сега всичко му понася добре , за никъде не бързам с нищо има време за всичко ,сега на 15.06 сме на консултация и ще видя колко е пораснал .
Запазихме дата за море мисля да водим и бебока пък ще видим на Приморско във Вили Ропотамо от 03.08.до тогава ще е започнал да яде и повече неща така че няма да бъде толкова трудно ,е поне така аз смятам пък ще видим Simple Smile .Да се похваля и за баткото завърши детската градина и от есента е ученик ,мале колко бързо порастват тези деца . Е толкоз от мен .хубав ден  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 667
  • Мнения: 390
И аз не пръскам носа, ако няма нужда. За море мисля Поморие, само дето се чудя дали да е в края на юни или началото не септември. В жегата и гъчканицата не искам.

Магданоз и аз дадох днес.

# 668
  • Мнения: 117
За гърдата може да слагаш компреси от листа от сурово зеле. Много помага. Спиш с тя и на сутринта си като нова. Магданоза как го давате, суров в пюрето или го бланширате леко?

# 669
  • Мнения: 144
За сиренето бих добавила, че трябва да се обезсолява и се започва от съвсем малко количество.
Нослето пръскам и дърпам с помпа за уста само като видя засъхнали сополки вътре, общо взето веднъж на два три дни. Понякога само пръскам и го оставям да се изкиха сам или леко обирам с мокра с физ. Разтвор клечка.
За моренце, мисля Обзор. Харесват ми плажовете там. В началото на юли сме запазили апартамент с кухня. Взимаме и майка ми, че с мойто хранене и с на малкия каква почивка ще е  Grinning А и да можем да мръднем някъде без детето. Party Вие какви принадлежности за плажа ще взимате?
Днес бяхме на киндируто, общо взето интересно и полезно.

# 670
  • Мнения: 309
И ние гледаме за подходящо място за море. Много ни се ходи, а и на малката ще й хареса, сигурна съм Simple Smile Нямам търпениееее  Mr. Green Споделяйте по-спокойни курорти, подходящи за бебета Simple Smile)) Че аз харесвам едни шумни, дето сега няма как да ги посетим Simple Smile

# 671
  • Мнения: 68
Здравейте мами. Ние вече сме добре Simple Smile Един вирус ни беше подкарал всички и най-накрая се оправихме с бебчо Simple Smile
На моренце отиваме другата седмица. И ние ще сме в Приморско, докато още е по-спокойно, пък ако остане време и по-нататък може да отскочим за няколко дни Simple Smile Вече нямам търпение  Crazy За бебо съм запланувала една палатка за плаж да нося, но това е само ако колета който пратих за бг пристигне на време, че с моя пуст късмет, возилото на превозвача се развалило и ще има забавяне. И баби и дядовци ще си взимаме, та те ще компенсират за всичко което сме забравили Grinning

# 672
  • Мнения: 150
За море и ние сме си запазили за края на септември за Турция. Мислим и бебо да водим, но все пак живи и здрави има много време до тогава. Моите родители също ще са с нас, та от тази гледна точка ще има кой да помага за Гого.
Аз също мисля да го пробвам с попара.  Бебоче благодаря за точната рецепта  Hug

# 673
  • Мнения: 339
При нас вариантите за море са Албена в края на август или Турция в края на септември.
 Ина, били ми казала с коя фирма ще ходите и къде, че съм в голяма чуденка. Пиши ми на лични, ако искаш, за да не спамим темата.
 Тази  нощ я сложих да спи с лятна пижама вече, но ми е малко притеснено да не й е било студено, на ръчичките, защото те са извън чувала. Иначе предните вечери ми се струваше изпотена и за това реших така.
 Не знам защо, но започва да се мръщи на АМ в последно време. Според нейната педиатърка вече трябва да съм започнала да давам за закуска попара, но аз се движа със закъснение от нейните препоръки ( не, че много ми е казвала нещо за захранването ).
 Да питам - дадох от готовите инстантни каши млечна. Това значи ли, че съм въвела млечните? Или те са с АМ?
 Какви безглутенови бисквити сте давали? Чудя се дали да не я разнообразя с нещо подобно?  newsm78

# 674
  • Мнения: 919
Дианче, мерси за доуточнението за попарата! А и то най-важното е, че сиренето трябва да се обезсолява.
Почва сериозно да ми личи недоспиването с такиви пропуски. Sad

От отговорите ви разбирам, че мога да спра да пръскам нослето всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт