Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 037
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 478
Момичета, кажете мнение за броколи. Видях, че някои от вас са го въвели, но други майки ми казаха, че се давало към осмоя месец, защото образува газове. Бебо още е на 6 месеца

# 676
  • Мнения: 339
Аз съм въвела броколи. Общо взето от зеленчуковите пюрета, на които пише 4+ съм давала всички зеленчуци. Сега мисля да пробвам със зелена чушка.
 Общо взето всичко яде, но тиквичката не й е сред любимите храни.

# 677
  • Мнения: 4 954
моят има повече газове от сладкия картоф

# 678
  • Мнения: 339
При малката не съм забелязала от нещо да има повече газове. Дано така леко й върви и натам захранването.

# 679
  • Мнения: 919
Момичета, вие имате ли издадини картони (амбулаторни карти) за бебчовците? Ние имаме само имунизационен картон и там се вписват всички данни. Но едни приятели казаха, че те имат само картон, ама тяхното дете е на 3.5г. , което не знам дали има значение. Та ми хрумна да питам при вас как е.

При малечка има малко газове от броколито, но не е нещо страшно.

# 680
  • Мнения: 543

От отговорите ви разбирам, че мога да спра да пръскам нослето всеки ден.


Хехе, ако ти дава, може сигурно. Моят младеж понеже е с хрема откакто е тръгнал на ясла, вече толкова мрази тази процедура, че оревара света, извива се, бие ме през ръцете.

В яслата започнали да му дават плодови пюрета, аз докато умувам във форума какво и как.  hahaha Питали баща му може ли и той казал, че може. И хоп, прибирам се вкъщи и чета, че много му харесало.  Mr. Green Майките мислим и премисляме, бащите действат.

# 681
  • Мнения: 117
Момичета кога се въвежда зеления боб и зелената чушка?И чушката варите ли я или печете

# 682
  • Мнения: 919
Щъркелче, дава госпожицата, вече свикна. Преди повече се дърпаше. Днес не я пръсках.

Фифи, чушка вече може. Изпечи, защото варената има такъв вкус, че не само бебе, но и ти няма да я ядеш. А зелен боб аз мисля да въведа скоро въприки че бобовите се въвеждат по принцип около годината.

# 683
  • Мнения: 4 954
Зелен боб може да се дава, но за момента съм давала само френския, който е най-фин от всичките разновидности. . Купувам замразен от супермаркета, а не консервиран. Пресният, който е на пазара, ми се струва неподходящ. За чушките, по-добре червена, че е по-сладка. Печеш, задушаваш в плик и белиш.

# 684
  • Мнения: 133
Beboche2015 при предното ни посещение при педито дочух една мама с детенце на годинка, как и обясняват да купи картон на детето и точно си викам - значи и ние на годинка ще купуваме картон.

# 685
  • Мнения: 17
За картона зависи от педито. Ние още като се записвахме ни поискаха картон с акт за раждане и епикризата от болницата. Като правихме сега кръв и урина, педи взе резултатите и каза че ще ги сложи в досието на бебка - картона.

# 686
  • Мнения: 574
Със записването ни искаха картон. Всеки път пишат в него, мерки, как се развива бебето, ваксини, партиата на ваксината.
За чушките знам че първо се въвежда зелена а после червена. Червените на цвят зеленчуци се водят алергени и трябва да се въвеждат с повишено внимание.

# 687
  • Мнения: 117
Благодаря за инфото, аз се сдобих с домашен заек и сега се чудя как да го съхраня. Сварих една част и ще я сложа в ледени форми. А другата суров във камерата я прибрах. Чета че се добавя по едно кубче към пюрето. Който прави домашно месно пюре слага ли нещо в него, или пюрира единствено месото с малко бульон?  newsm78

# 688
  • Мнения: 4 954
Няма такова нещо като "червените са алергени". Нон-стоп чета за алергиите, защото бебето има проблем и трябва да въвеждам алергените внимателно. Алергените са мляко, яйчен белтък, (но и жълътк слабо), риба, морски дарове, фъстъци, дървесни ядки, пшеница (глутен), соя. Никой не тества за алергия към червени чушки. По-слаби алергени са цитрусите, ягодите и целината. А ако трябва да сме честни всички ВЕЧЕ сме въвели първите алергени - морковите, ориза и картофите.

# 689
  • Мнения: 339
На нас картон й направи още при записването заедно с имунизационния паспорт.
 Аз въведох зелена чушка. Правих я на пара и след това я обелих. Сложих я към пюре от картоф и тиквичка. А тиквичката, прения пост писах, че не я харесва особено, но домашно направена я яде и съм доволна.
 Досега съм давала месно пюре от пуешко и пилешко купешки. Мисля да въведа месото с купешки пюрета и след това да правя. Как ви се струва домашен заек - удачно ли е или да си тичам до магазина? newsm78 И кога мога да го дам? И аз бях чувала, че червените храни се водят алергени, но вече имам чувството, че прекалено се вманиачавам на тема захранване и се превръща в нещо тоооолкова сложно. Ще го карам по-леко  Laughing
 Мойто дете отново се разбива от спане  Crazy Не знам как й се спи толкова много.

Общи условия

Активация на акаунт