Често ходене по голяма нужда.

  • 54 809
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Free Agent,напълно е възможно да е колит с нерви,затова препоръчах психиатър,на мен поне ми помагат лекарствата.
Но силно препоръчвам ендокринолог заради проблемите със сърцето и диариите с обезводняване,понеже както казах страдам и от Базедова болест.
И естествено ,колкото и да е гадно ,колоноскопия за да се потвърди или изключи заболяване.
Краси,много ти съчувствам,стискам ти палци да се оправиш скоро.При мен стана с много ходене по мъките,затова написах имената на лекарите,които ми помогнаха.Ако искаш пак предлагам можем да си пишем и на лични.

# 16
  • Мнения: 11 553
Не мисля, че тук става дума за болестта на Корн. Бих заложила на хранителна алергия. КАто клоня към цьолиакия - алергия към глутен.

Принципно - каквото и лечение да правиш на червата те се възстановяват най-бавно от целият организъм. Дали лечението има резултат ще разбереш след 3 месеца, а видимо подобрение след 6.

3-5 изхождания на ден не се притеснителни.

Как разбираш, че започваш да се обезводняваш? Няма начин да идеш в болницата да имаш болки, да твърдиш, че се обезводняваш и да те върнат. Няма да поемат тоя риск. Няма и как да те лекуват освен с антибиотик.

Пила ли си някога Ентерол?
Какъв пробиотик пиеш и колко време?

Чая, който пиеш е много добър  Peace

Да си правиш изследвания на фекалиите е напълно ненужно и ще води само до нови антибиотици. Цялата флора е съсипана тотално и там в момента доминират гъби, клебсиели, ешерихии и това е нормално. Трябва да възстановиш флората.

Относно храната: не бива да приемаш овесени ядки, плодове - особено банани, млечни /може да ядеш само качествено и изкиснато сирене/ и пълнозърнести хлябове. Зеле и боб също. Морковите са на кантар. Малко мазнина и то зехтин.  Никакви подправки.

Моя съвет е да започнеш Ентерол по 1 прахче 40 мин. след всяко хранене. Карай така 5 дни и ще видиш, че консистенцията на изпражненията ще се подобри. Но това е времено подобрение до което и сама достигаш. Всяка грешка в храненето те връща в изходно положение - все едно строиш замък от карти. Стигаш до някъде и всичко се срутва и айде пак отначало.

Почети за костния бульон - той е истинското лечение на червата.

Имаш ли апендицит и някой от двамата ти родители има операция за отстраняване на апендицита?

 

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
the Дорис,имам алергия към дрожди,при мен Ентерол влошаваше състоянието.При всички други от моето семейство е направо благотворен.
И като заговорихме за дрожди и гъбички Краси може да си направи микробиологично изследване на фецес,при мен по едно време се бяха намножили няколко вида гъбички и дълго време пих противогъбични препарати.

# 18
  • Мнения: 11 553
mariqivanova799, момичето си е правило неколкократно изследвания и е имало проблемен растеж.

Обаче ще е чудо изследването на фекалиите да е ок. Изпила е антибиотици с кофи, правени са и клизми, гладувала, на диети, скопии. НЕВЪЗМОЖНО е флората и да е наред.

Ще си пусне изследване и то ще излезе пак нещо. И какво тогава? Антибиотик  Crazy

Дъщеря ми имаше диария /вкл. кръв/ в продължение на 6 месеца, изпражненията станаха бели. Пускаме изследване и излиза някаква бактерия. Накрая направихме екперимент - от едно и също изпражнение вземаме материал и носим в 3 лаборатории. Излизат 3 различни резултата - всичките плашещи бактерии и гочни антибиограми. Направихме го 3 пъти в по 3 различни лаборатории и само единия път две имаха еднакви резултати. Тогава разбрах, че лечението е безумно все едно съм ходила на врачка.  ooooh!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
the Дорис,точно заради растежа на пробите предложих да се направи наново.Как излекувахте дъщеря ти?Моята лична лекарка се е отказала да се занимава с мен,когато и кажа,че отново имам кръв и слуз тя ми казва да пия каквото ми помага.За съжаление съм алергична и към салициловата киселена,която е съставка в лекарствата за улцерозен колит.Под алергия разбирайте бронхоспазъм и едем на Квинке,не просто обрив.Та съм принудена да пия почти постоянно Метилпреднизолон заради неспецифичното възпаление,евентуално има и алергичен компонент при мен.Също така заради растеж на какво ли не в моите проби често пия Ципрофлоксазин+Трихомонацид(Метронидазол).На принципа проба-грешка след години ходене по мъките съм установила,че само комбинацията от трите ми помага.Често питам личната лекарка какво ще стане с черния ми дроб заради канцерогенния Метронидазол и какво ще стане с надбъбречните ми жлези заради почти постоянното приемане на Преднизолон,а тя ме гледа все едно че би ме удавила в капка вода.

# 20
  • Мнения: 13
Не, родителите ми нямат проблем с апандисит. Аз съм 45кг мисля в момента, не съм се теглила, но като започна да ходя често през 20, 30 мин и отпадам, по това разбирам, че се обезводнявам, пия си течности и започвам да ям, за да не стигам до там. В болницата тогава където споменах в началото на темата, че съм обезводнена ми наляха 2 банки и в инфекционното искаха да ме оставят във Варна, но отказах, това беше миналата година на 8-ми май, а на 9-ти имах рожден ден, не питайте как го изкарах Sad. След болницата пусках фекалии и излезе ешерихия коли и с ципрофлоксацин оправих. Но от там се почнаха др болки и един кръговрат се получи. Сега съм запозната, че не е страшно да я имаш във фекалиите тази бактерия. Преди да се стигне до там, аз си хапвах, боб, леща, грах, пържено, получавала съм киселини, но с айрян или кисело мляко съм оправяла полужението. Ходила съм сутрин по 2,3 пъти като споменах какви са изпражненията (усещам ги твърди но се разграждат бързо и понякога има малко слуз(забелязвала съм слузта като съм давала материал за изследване, но кръв, гной не съм забеляавала)). Мисля, че е от това, че имунната ми система е отслабнала и това е провокирало всички неща. Но не си обяснявам и преди изхожданията ми. Понякога съм збелязвала, говоря за преди 4г, ям си овесени трици с кисело мляко, мед и настъргани ябълки, и понякога ябълките си излизат цели, както съм ги настъргала Grinning..., от тогава съм започнала да се замислям дали е нормално.

# 21
  • Мнения: 13
Пила съм Ентерол, но не ми действа мн добре. Пия Лактофлор ентерик екол и пробиотик само Лактофлор. До вчера бях с честите изхождания  пих един ентерик екол на обяд и вечерта само Лактофлор. като лактофлора го пия от 4 дни сутрин обед и вечер. Тази сутрин ходих веднъж усещах го твърдо и като погледнах пак беше кишаво. Сутринта и на обяд пак пик Лактофлор(Пробиотик), ям варени картофи, варен ориз, и редувам чай от шипка в вода. Мисля да не пия др ентерик екол, а да си продължавам само с пробиотика. След 1 ден включвам супи с ориз, карттоф и морков, пиле с ориз, сирене, не всеки път го кисна. Сиренето е Лакрема по БДС, а млякото, което ям е оранжева верея пак по БДС.. По-късно и яйца, риба, телешко, и нз къде бъркам

# 22
  • Мнения: 491
Краси, февруари ми правиха колоноскопия с упойка в Еврохоспитал  във Виница. Да знаеш като информация в коя болница предлагат услугата с упойка. Беше по клинична пътека и си платих само упойката. Към 170 лева ми излезе грубо с трите дни престой и таксата на болницата.
За мен е супер идиотско да няма такава възможност. Все едно напразно са те мъчили след като не са стигнали до края...

И аз имах слуз и ходех често по голяма нужда + разни други симптоми. Оказа се Синдром на раздразненото черво, неинфекциозен колит и някаква особеност на червата ми.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Краси,Ешерихия коли живее в червата,ако се е намножила над допустимото тогава се води за патоген.Аз лично имам проблеми с Клебсиела.
Странно ми е никой ли не ти е изписал Имодиум,Лопедиум,Диаростад(това са търговските наименования на Лоперамид хидрохлорид)?С две капсули приети с малко вода диарията спира до един час.Получа ли диария изчаквам да започна да изхождам само вода, след десетина изхождания,правя го за да не се задържат дразнителите,причинили диарията.После изпивам две капсули,обикновено не ми се налагат повече(но в упътването е указано,че след всяко неоформено изхождане може да се приема капсула,има ограничение на броя на капсулите за един ден,разбира се).И така спирам диарията,не ми се налага да влизам в Инфекцията.Спирам да се храня поне за денонощие като си пия антибиотиците и за да не ми прималява пия глюкоза,натриев хлорид(купувам банки от апеката),много ми помагат едни прахчета срещу обезводняване,позволявам си да ти ги покажа,защото се водят хранителна добавка:
http://apteka.framar.bg/30000998/%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0% … %B5%D1%82%D0%B0-8

В никакъв случай не се самолекувам,това ми е предложено от гастроентеролог.

И така,не се храня най-малко 24 часа,но се наливам с глюкоза,натриев хлорид и Хидратин Алфа,след това започвам по малко картофи,ориз,препече хляб,солети.Само това поне 2 дни.После по малко варено пилешко.Изобщо много се ограничавам,но пак на принципа проба-грешка съм разбрала кои храни ми понасят.

# 24
  • Мнения: 13
Моята приятелка мед сестра(приятелка от скоро), е на моята възраст 25г. Тя ме съветва за скопиите. На нея е правена само горна, има някакъв колит, не се сещам какъв. Тя не спазва никаква диета, яде почти всичко. Като се усети, че идва такъв период на често изхождане и болки, започва да пие Ентерол и Хилицид, а ако има болки и бусколизин и си спазва диета. Като се оправи пак започва вс да си яде и така. Това го казвам, защото покрай нея влязох във Света Марина, при нейн познат, за да ми направят скопиите. Този нейния познат е казал, че трябва да започна да пия някакви хапчета от сорта на Омепразид, дали Хилицид, Еманера, подобни на тези, въпроса е да намеря, кое ми действа на мен добре. Но дали ги пия в неподходящ момент тези хапчета или не ми понасят, но все ми става нещо. А тази моя фр ми каза, че без хапчета няма да стане, само диетата не помага. Аз направих тогава (преди около 1месец) комбинация с Ентерол и Еманера, олекна ми направо все едно се бях надрусала, но след 30 мин, усещам ускорение на пулса, започва да ми се гади, да ме напъва да ходя до тоалетна и лека пареща болка до яйчниците, под корема и ме е хвана страх и го спрях. След това нямах проблем поне 2 седмици нито киселини, нито чести изхождания,  кеф голям. Но скоро преди седмица и половина започнах пак с честите изхождания и колики + киселини и си казах, че ще пробвам да изпия повече от 1хапче. Изпих ги аз, сутрин и вечер и започнах да чувствам парещата болка отново, в ляво към яйчниците, тогава ми се възпали и този гнусен седалищен нерв. Усещах как ми пари, буквално отляво цялата област и около яйчника  нерва ме тормозеше. Вдигнах тем около 37.2, което не е мн, но ме втрисаше. Събудих се с пареща болка и в гърба пак ходих до голяма нужда, сиг е било заради нерва ли нз, не можех да седна на него.Сега ме е страх пк да пробвам да пия някои от тези инхибитори на протонната помпа. Сега пооправи се нерва. Но съм забелязала, че почти винаги като се започна да ходя често и ме заболява боли и седалищния нерв, нз дали имат общо.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Еманера и Хелицид са от рода на омепразолите.Аз лично вземам Улкопрол.Това са лекарства,които се изписват за стомаха и нямат нищо общо с колита.Аз пия заради преднизолона,който приемам,за да не ми изкърви стомаха.Явно имаш някаква непоносимост към тях.Обясни на лекар как се чувстваш от тях,може би ще ти предложи Фамотидин или Ранитидин,от съвсем друга група са,но отново нямат нищо общо с колита.Предложили са ти ги заради хроничния гастрит.
Явно имаш и някаква непоносимост към храните.В лаборатория Рамус съм правила и за себе си и за сина си тест за поносимост на храни,взема се кръв от вената.Около 200 лева е,но поне е точен,точно храни,от които не се чувствам добре ми излязоха положителни-т.е. не мога да ги консумирам.Не знам къде бъркаш,има неща,които може би не ти понасят.Около 7 години не можех да консумирам мляко и млечни продукти,но сега като по чудо ги ям без проблеми,не се знае до кога.В момента съм в ремисия(дано продължи до дълбока старост)

# 26
  • Мнения: 11 553
mariqivanova799, при теб си мисля, че имаш нужда от възстановяване на червата. Прочети за костния бульон. Ако Ентерола не ти понася и правиш реакция към него не е задължително да имаш алергия към дрожди, а може да е алергия към мляко.

За всякакви колити + Крон се пие чай от невен и живовлек. Вълшебни билки за червата са  Peace

krasi0509, нещо много се вживяваш в консистенцията на изпражненията си. Ами нормално е да се види ябълка, нормално е изпражненията да се разпаднат като паднат във водата в тоалетната. Ако НЕ СЕ разпаднат означава, че човекът е обезводнен и не приема достатъчно фибри.

Чудя се дали нямаш хронично възпален апендицит?  newsm78

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
the Дорис,по принцип имам алергия към мляко.И аз чета за костния бульон и ще пробвам.
Извинявам се,че пак питам и не е съвсем по темата,но как излекува дъщеря си,казваш,че дори и кръв е имала в изпражненията.

# 28
  • Мнения: 11 553
the Дорис,по принцип имам алергия към мляко.И аз чета за костния бульон и ще пробвам.
Извинявам се,че пак питам и не е съвсем по темата,но как излекува дъщеря си,казваш,че дори и кръв е имала в изпражненията.

Ентереол, пробиотици, диетка без да се уливаме, чайета.
Обаче този период отключи атопичен дерматит с който все още се борим  Cry Убедена съм, че червата и пострадаха и вече 7 години по-късно не могат да се възстановят.

Знаете ли, че в червата се сформира имунитета? Е не вътре в тях де.

# 29
  • Мнения: 3 865
Със сигурност спиране на глутена и млякото ще облекчи положението, а нищо чудно и да те излекува. Според мен много добре ще ти се отрази 1 месечен курс по лечебно гладуване по системата на Лидия Ковачева. После продължаваш без мляко и глутен. Домашен йогурт най-много и добре узряло сирене в случай, че много ти се яде. Пробвай и да пиеш храносмилателни ензими. Но не мога да ти препоръчам марка, потърси в нета отзиви кои действат, щото далеч не всички действат, ама иначе струват доста пари. Можеш да си правиш и смути от вода, лимонов сок, мед и настърган джинджифил сутрин на гладно.

Общи условия

Активация на акаунт