Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №4

  • 160 674
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 6 287
Да, само слухове има, визирам преведеното от руски. И аз ги видях, но не намерих нищо на турски, затова се въздържах от публикуване. Все пак са интересни, дори само слухове.

Често казано ми е все тая, коя ще е Кьосем. Берен ми хареса след времевия скок, свикнах, а и честно си признавам ще ми липсва, ако я сменят. Но след написаното от Оя Доан съм 90% сигурна, че Нургюл ще е Кьосем. Който я следи знае, че не си пише статиите просто ей така. Пък и е в доста близки отношения с Тимур Савджъ.
Нургюл я харесвам, ще ми е приятно да я гледам в сериала. Инак ми е повече от ясно, че не втори сезон, а направо нов сериал си е това. Щом и името ще сменят. Не им се получи историята на Кьосем и това си е. "ВВ Мурат 4-ти" май ще е последен от поредицата.

Няма ли за разнообразие да има една, която не го понася, а той я прави фаворитка?
Би било интересно. Но чааак при Ибрахим - Турхан вероятно има предпоставка за такова развитие. Уви, съмнявам се, че ще се стигне до тях.

Много силен сценарист към Шахин.  Laughing  Mr. Green  Ама въпреки това, него пак ще го държат.  Joy

# 406
  • Мнения: 28 154
Все тая ли ти е?

 Joy Joy





Нургюл с хора от екипа за пробните снимки





# 407
  • София
  • Мнения: 6 287
Да, защо?  Rolling Eyes
Абсолютно ми е все тая. Особено сега, когато си имам толкова притеснения на главата, коя ще изберат за Кьосем най-малко ме вълнува. Следя всичко само и само да се разсейвам.

Ето това вече си е за смях, принц Мустафа ще се прероди в Hezârfen Ahmed Çelebi.  Joy  

Mehmet Günsür, Muhteşem Yüzyıl Kösem'in kadrosunda - http://www.hurriyet.com.tr/mehmet-gunsur-muhtesem-yuzyil-kosemin … drosunda-40136375

Сами ли ги измислят тия новини?  ooooh!

# 408
  • Мнения: 28 154
Питах заради фенския колаж с Джанан като Кьосем Mr. Green

# 409
  • София
  • Мнения: 6 287
Аз я харесвам Джанан. Много при това. Но няма късмета да е тъмнокоса.  Joy
Промени ли си цвета на косата ще си изгуби чара.
Може да мине за някоя от дъщерите на Сафийе. Ако Нургюл е Кьосем, въпросната Фатма, или там която е следващата щерка, много ще й пасне.  Sunglasses

# 410
  • Мнения: 28 154
Аз я харесвам Джанан. Много при това. Но няма късмета да е тъмнокоса.  Joy
Промени ли си цвета на косата ще си изгуби чара.
Може да мине за някоя от дъщерите на Сафийе. Ако Нургюл е Кьосем, въпросната Фатма, или там която е следващата щерка, много ще й пасне.  Sunglasses

Нейната Ада в ББГ / като съвременна героиня / се справи отлично в унищожаването на "враговете" си, а ако е Кьосем / 5 в. по - рано /, ще гледаме грандиозен филм на ужасите... bash #Sniper Като добавим и новия, могъщ помощник на Шахин, кръвта на гримьорите няма да стигне. Mr. Green

# 411
  • София
  • Мнения: 6 287
Не съм я гледала там, само малко в сериала "Войната на розите", който върви сега по Диема. Както и в един игрален филм.
В Розите разбира се е злодей.  Mr. Green

Папараците са засекли вчера Нургюл в Нишанташъ, не са пропуснали да я попитата за Коьсем. Тя им е отговорила следното: "Почакайте малко, още нищо не е сигурно. Все още не сме подписали договор."

Nurgül Yeşilçay'dan 'Kösem Sultan' açıklaması - http://www.hurriyet.com.tr/nurgul-yesilcaydan-kosem-sultan-aciklamasi-40134817



# 412
  • Мнения: 28 154



Покрай слуховете за участие на Мехмет Гюнсюр във ВВК писах един пост в темата за "1001 нощ" и понеже дълго рових да търся инфото, на което попаднах преди ден - два за братята Ахмет Челеби и Лагари Хасан Челеби из руските страници, прехвърлям част от него и тук.

Снимки, текст и линкове в спойлер - който желае, да прочете на руски за братята Ахмет Челеби и  Лагари Хасан Челеби. Последният беше приятел на Искендер в еничарския корпус - в първите епизоди на сериала, а в 4 -ти Искендер го нарече Лагари.


Скрит текст:
ЛАГАРИ ХАСАН ЧЕЛЕБИ
Лагари Хасан Челеби (р. XVII век) – легендарный османский изобретатель и авиатор периода Мурада IV, осуществивший первый успешный полёт самодельной пороховой ракеты.
Сведения о его жизни имеются только в рассказе «Сеяхатнаме» Эвлии Челеби. Согласно его записям, Лагари соорудил конусовидную ракету длиной в семь локтей (1 египетский локоть = 52.4 см), используя 7 ёмкостей с 64,145 кг (50 окка) пороха. В 1632-1633 годах, во время празднований в честь дня рождения дочери Мурада IV, Кайи Султан, Лагари Хасан Челеби со словами «Мой падишах, я возложил тебя на господа, отправляюсь поговорить с пророком Исой» , сел в ракету на мысе Сарайбурну (у подножия Топ-капы) в присутствии Султана Мурада и поднялся в воздух в результате поджигания петард вокруг ракеты его помощниками. Во время полета он взрывал петарды, которые взял с собой, тем самым освещая поверхность моря. Когда в больших петардах кончился порох и ракета начал падать, Хасан Челеби воспользовался самодельными орлиными крыльями и успешно приземлился в море перед павильоном Синана Паши. Затем, выплыв, пришел к султану и пошутил, сказав « Мой падишах, пророк Иса поприветствовал тебя». Султан Мурад в честь этого достижения вознаградил его золотом и зачислил в отряд сипах. И снова, по отметкам Эвлии Челеби, в дальнейшем Лагари отправился в Крым к Селямету Гераю Хану и скончался там.


В сериале юношество Лагари Хасана Эфенди сыграл Ибрагим Йылдыз.





Предположительный портрет Лагари



Полёт ракеты Лагари Хасана Челеби на гравюре XVII века



Миниатюра, изображающая полет Лагари на ракете в присутствии Мурада IV и его окружения




Падение Лагари





Памятник в честь Лагари Хасана Эфенди в музее турецкой воздухоплавательной ассоциации Анкары





Памятник в честь Лагари в районе Университета Малтепе, Стамбул
Скульптор: Эрай Оккан










https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1% … D0%B5%D0%B1%D0%B8


https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0% … D0%B5%D0%B1%D0%B8


На младоженците - много щастие и любов! Grinning











В И Д Е О 1

В И Д Е О 2

В И Д Е О 3

Последна редакция: сб, 09 юли 2016, 01:25 от LU4IQ

# 413
  • Мнения: 28 154


































Хюля почива в Айвалък. На снимката е с двете деца на непозната жена, с която Хюля случайно се засича в аптека. Платила е сумата, която недостигала на жената, за да си купи лекарства. "У госпожа Хюля не само лицето е красиво, но и душата. Колкото и да й благодаря, все ще е малко." - е споделила пред репортери, а децата й се снимали с актрисата за спомен.









# 414
  • София
  • Мнения: 6 287
Прекрасни са младоженците!
Здраве, щастие и много, много любов да имат!

Берен също е била на сватба, но в Щатите.










От наградите в... която там арабска държава беше, забравих сега.




Вилдан, също в Щатите.










Аслъхан с нов имидж







Нов сериал за Еркан Колчак Кьостендил - http://turkseriesnews.blogspot.bg/2016/07/fox-tv.html

 Laughing Laughing Laughing

# 415
# 416
  • София
  • Мнения: 6 287
Пълна промяна в сериала прави продуцентът Тимур Савджъ. Освен актьорският състав, нов ще е и режисьорският. На мястото на Мерт Байкал и Яааъз Акайдън (незнайно защо е спомената и Дениз Колош, която режисира само първи епизод, заедно със Зейнеп Гюнай Тан, след което се оттегли) ще застане Чаатай Тосун, режисьор на сериала "Милост", в който участваше Мустафа Юстюндаа - Давут. Миналата година беше излъчен и у нас, по Бтв.

Мехмет Гюнсюр не е приел ролята на Хазерфен Ахмет Челеби. Ако въобще са му я предлагали.  Whistling
Продуцентите са отправили предложения към Аслъ Енвер и Мерт Язъджъоолу.

Тази седмица Нургюл ще подпише договор за ролята на 40 годишната Кьосем, след което продуцентите щели да направят официално изявление. В момента двете страни се уговарят по последните детайли. В ролята на синът й, Султан Мурат 4-ти, ще е Метин Акдюлгер.

В момента по Бтв върви сериалът "Кварталът на богатите", в който освен Метин играе и Танер Йолмез (Султан Осман).

http://www.ucankus.com/detay/245303/ucankus-ozel-muhtesem-yuzyil … as-isimle-anlasti

# 417
  • Мнения: 28 154
Зари, благодаря за новините!


Павилионите, в които се снима сериала.


























# 418
  • Мнения: 28 154

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 09:12 от LU4IQ

# 419

Общи условия

Активация на акаунт