Странното поведение при мъжете : )

  • 27 983
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 568
Неговото поведение не е странно, друг е въпросът дали е редно.
Странното е, че ти очакваш нещо повече и някакво развитие на отношенията ви. Човекът ти дава явни сигнали да се отдръпнеш и да не му напомняш за случката. Ако не се вслушаш в тях и прекрачиш чертата на служебните отношения, подозирам, че може в един момент да си загубиш работата - зависи колко е високопоставен този и доколко зависиш от него. И колко е ревнива приятелката му.

# 16
  • Мнения: 3
Аз пък се регистрирах, защото имам подобна история и ми е интересна още някоя и друга гледна точка, защото сама нещо не мога да си я обясня.
От половин година съм на ново място, познавах задочно няколко души оттам покрай предишната си работа, но нищо повече. С един колега на новото място излязохме веднъж на бира след работа - и двамата бяхма имали просто кошмарен ден. Не е имало никакъв физически контакт, аз имам приятел и съм го споменавала на работа, даже и като пихме бира онзи път, си говорихме и за такива неща и съм му разказвала за него. Въпросът е, че си говорихме много време за всякакви неща, получих някои приятни и леко завоалирани комплименти, покана за събитие организирано от въпросния колега в края на следващата седмица (а той не е от най-социалните и не мисля, че ще има друг колега там). И се зарадвах, че съм започнала да го опознавам и него извън строго формалната среда в която работим.
От онзи момент нататък (беше преди приблизително 2 седмици) сме разменили буквално 5 приказки, инициирани от мен (и още толкова по работа). Буквално все едно не съществувам. Дадох си сметка за това и спрях да търся всякакъв контакт, ако не става дума за работа. Но не мога да разбера какво се случи тогава и защо се дръпна така рязко, при условие, че компанията ми видимо му беше приятна. Не сме били пияни, нито дори подпийнали, не мисля, че се е случило нещо, за което който и да е от нас да съжалява. Не ям хора, не съм тръгнала да го изнасилвам, имам си и приятел (той не е обвързан, но знае моето положение отпреди въпросното излизане), не търся физически контакт, беше хубаво да мисля, че имам съюзник в негово лице, но явно не е така. Аз съм много прям и открит човек и на няколко пъти съм на ръба да го заговоря, за да го питам какво става, но от друга страна реално няма ситуация, която да има нужда от изясняване.

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 08:35 от Alene

# 17
  • Мнения: 68 575
Алене, според мен е разбрал/усетил, че нямаш чувства към него и затова се е отдръпнал. А той явно те е харесал...но е разбрал, че няма да се получи и се е оттеглил.

# 18
  • Мнения: 4 711
Alene, същия номер ми го направи един приятел. После като си говорихме след време, спомена, че причината е каквато описва teta75

# 19
  • Мнения: 25 732
Аз пък се регистрирах, защото имам подобна история и ми е интересна още някоя и друга гледна точка, защото сама нещо не мога да си я обясня.
От половин година съм на ново място, познавах задочно няколко души оттам покрай предишната си работа, но нищо повече. С един колега на новото място излязохме веднъж на бира след работа - и двамата бяхма имали просто кошмарен ден. Не е имало никакъв физически контакт, аз имам приятел и съм го споменавала на работа, даже и като пихме бира онзи път, си говорихме и за такива неща и съм му разказвала за него. Въпросът е, че си говорихме много време за всякакви неща, получих някои приятни и леко завоалирани комплименти, покана за събитие организирано от въпросния колега в края на следващата седмица (а той не е от най-социалните и не мисля, че ще има друг колега там). И се зарадвах, че съм започнала да го опознавам и него извън строго формалната среда в която работим.
От онзи момент нататък (беше преди приблизително 2 седмици) сме разменили буквално 5 приказки, инициирани от мен (и още толкова по работа). Буквално все едно не съществувам. Дадох си сметка за това и спрях да търся всякакъв контакт, ако не става дума за работа. Но не мога да разбера какво се случи тогава и защо се дръпна така рязко, при условие, че компанията ми видимо му беше приятна. Не сме били пияни, нито дори подпийнали, не мисля, че се е случило нещо, за което който и да е от нас да съжалява. Не ям хора, не съм тръгнала да го изнасилвам, имам си и приятел (той не е обвързан, но знае моето положение отпреди въпросното излизане), не търся физически контакт, беше хубаво да мисля, че имам съюзник в негово лице, но явно не е така. Аз съм много прям и открит човек и на няколко пъти съм на ръба да го заговоря, за да го питам какво става, но от друга страна реално няма ситуация, която да има нужда от изясняване.
Надявал се е човека не продължение на вечерта, или поне нещо обещаващо...ти си говорила за приятеля си, и това е достатъчно да разбере, че нещата  няма да станат както той ги иска...Има жени,които след една бира си лягат с първия срещат, ти явно не си от  тях. Не е получил каквото е очаквал и се одръпва. Това е.

# 20
  • Мнения: 118
Разбира се,че е странно поведение,пийнал не пийнал,какво значение има!? Или си мъж или не си! И не само,че е странно,но е и грозно! Пиенето никога не бива да е оправдание за нищо. Не може пиян да натискаш колежката,а от утре дори да не я поздравяваш все едно е някой долен парцал,който е бил само за забавление и не заслужава вече дори едно "Здравей",я се стегнете малко,поставете се на нейно място малко.

# 21
  • Мнения: 25 732
,я се стегнете малко,поставете се на нейно място малко.

Някак си не мога да се поставя на нейно място...ако съм сингъл, няма да отида да се натискам с един шефовете ми който си има и приятелка, на всичкото от горе.
Ако сме и двамата необвързани, може евентуално да излезем в компания, но има много но-та. Laughing

# 22
  • Мнения: 118
,я се стегнете малко,поставете се на нейно място малко.

Някак си не мога да се поставя на нейно място...ако съм сингъл, няма да отида да се натискам с един шефовете ми който си има и приятелка, на всичкото от горе.
Ако сме и двамата необвързани, може евентуално да излезем в компания, но има много но-та. Laughing

Мога да се поставя на нейно място,защото съм изпадала в такава ситуация.Шефът ми беше пиян,ама доста пиян,тръгна да ме целува пред колегите ни,аз се дръпнах,дори си тръгнах.На следващия ден обаче ми се обади и искаше да излезем,извини ми се,че е постъпил така.Отидохме на ресторант говорихме и след това разбрах,че има приятелка и възнамерява да я остави. Е вече сме доста време заедно,но вече не ми е шеф,защото малко след това напуснах Simple Smile
А онзи на smoking не е никакъв мъж!

# 23
  • Мнения: 3
Мерси за отговорите. И на мен ми се въртеше нещо такова из главата, ама не ми се искаше да е вярно - симпатичен мъж е, допада ми доста като човек, компанията му ми е приятна и бих се радвала да го имам за приятел. Ще видя как се развиват нещата, но няма да правя първата крачка в посока към сближаване, защото ако сте прави и нещата стоят така, не искам да му давам някакви аванси. Тъпото е, че го харесвам и ми е приятен, помага(ше) ми и в работата и е смотано да се разминаваме като непознати, без да си кажем една дума. Мъжка му работа.   Tired

# 24
  • Мнения: 6
Мерси за отговорите. И на мен ми се въртеше нещо такова из главата, ама не ми се искаше да е вярно - симпатичен мъж е, допада ми доста като човек, компанията му ми е приятна и бих се радвала да го имам за приятел. Ще видя как се развиват нещата, но няма да правя първата крачка в посока към сближаване, защото ако сте прави и нещата стоят така, не искам да му давам някакви аванси. Тъпото е, че го харесвам и ми е приятен, помага(ше) ми и в работата и е смотано да се разминаваме като непознати, без да си кажем една дума. Мъжка му работа.   Tired

Ами кажи му го , че си ок със ситуацията и не искаш да го губиш като приятел. Пък ако има да става нещо ще стане рано или късно.

# 25
  • Мнения: 2
Мерси за отговорите. И на мен ми се въртеше нещо такова из главата, ама не ми се искаше да е вярно - симпатичен мъж е, допада ми доста като човек, компанията му ми е приятна и бих се радвала да го имам за приятел. Ще видя как се развиват нещата, но няма да правя първата крачка в посока към сближаване, защото ако сте прави и нещата стоят така, не искам да му давам някакви аванси. Тъпото е, че го харесвам и ми е приятен, помага(ше) ми и в работата и е смотано да се разминаваме като непознати, без да си кажем една дума. Мъжка му работа.   Tired

Ами кажи му го , че си ок със ситуацията и не искаш да го губиш като приятел. Пък ако има да става нещо ще стане рано или късно.

Какво означава " кажи му го" - да става каквото ще?!? Човека е обвързан и има приятелка, а тя да му се сваля? Не мисля, че това е правилното поведение в случая. Да рискува да отрови цялата атмосфера в работата ли ?
Смятам, че трябва да се отдръпнеш и да не отдаваш такова голямо внимание на случката.

# 26
  • Мнения: 6
Мерси за отговорите. И на мен ми се въртеше нещо такова из главата, ама не ми се искаше да е вярно - симпатичен мъж е, допада ми доста като човек, компанията му ми е приятна и бих се радвала да го имам за приятел. Ще видя как се развиват нещата, но няма да правя първата крачка в посока към сближаване, защото ако сте прави и нещата стоят така, не искам да му давам някакви аванси. Тъпото е, че го харесвам и ми е приятен, помага(ше) ми и в работата и е смотано да се разминаваме като непознати, без да си кажем една дума. Мъжка му работа.   Tired

Ами кажи му го , че си ок със ситуацията и не искаш да го губиш като приятел. Пък ако има да става нещо ще стане рано или късно.

Какво означава " кажи му го" - да става каквото ще?!? Човека е обвързан и има приятелка, а тя да му се сваля? Не мисля, че това е правилното поведение в случая. Да рискува да отрови цялата атмосфера в работата ли ?
Смятам, че трябва да се отдръпнеш и да не отдаваш такова голямо внимание на случката.

Е как какво означава? Да седи и да се чуди дали той я харесва или не? Може да не му върви в любовта и да търси отдушник на проблемите си. Аз лично съм търсил такъв отдушник преди време и това бяха най-щастливите ми 4 месеца в живота. С този отдушник не само ,че скъсах с тогавашната си приятелка ами намерих друга такава. Единственото което ни раздели беше една бригада в щатите на която тя замина.
След това нещата не бяха същите и я усетих, че явно времето и дистанцията са оказали влияние на начина по който ме гледаше Sad Разделихме се.
Така че не чакай да стане чудо ами говори с него и както казах изяснете си ситуацията!

# 27
  • Мнения: 2
Твоят случай е прецедент.
В повечето случаи имаш комбинация мъж + алкохол + симпатична колежка, която индиректно ти е давала аванси. " Що да не я поопипам малко, всичко ще отшуми на сутринта".
Жените са предразположени към повече мислене, задълбочаване и " филмиране" ( както беше упоменато по-горе).
Сега тя си трови душата, мислейки какво, как и защо, а съм сигурна, че той дори и не си го слага като фактор...

Дай малко чест - не се занимавай!

# 28
  • Мнения: 3
Не, не, чакайте, аз не съм авторката на темата. Просто я използвах, понеже имам леко подобна ситуация в момента и съм я разказала малко по-горе. Въпросното момче е необвързано, аз съм тази, която има приятел и нямам намерение да му се свалям. Нямам и какво да изяснявам, защото реално ситуация, която да изясняваме, няма. Пихме бира, приказвахме с часове, все едно сме се познавали цял живот. И от другия ден нататък - комуникация, сведена до минумум. Не върви да ходя да се обяснявам с него и да го питам един вид що не ще да си играе вече с мен. Не сме в детската градина все пак, а и ми е под достойнството. Да не говорим и че винаги може да каже, че си въобразявам и да излезе, че едва ли не, го преследвам. Ако има да ми казва нещо, се надявам, че рано или късно ще го направи. Просто ми стана много странно.

# 29
  • Мнения: X
   Най-вероятно е преценил, че не иска да има нищо с теб и сега се чуди как да се изплъзне без драма от твоя страна. Peace

   Какво значи "по-близки"? Спали сте заедно или...?

просто прекарахме, макар и в компания, цялата вечер заедно, говорихме, танцувахме, малко натискане, но без секс...вярно е, че бяхме леко пийнали, но и двамата помним всичко случило се...предпочитам да ми го каже в очите ако е така, ама ...явно няма да стане Simple Smile
Какво очакваш да ти каже в очите?
"Виж, колежке, снощи пийнах повечко, отпуснах душичката, и аз съм човек все пак, ти беше под ръка, позабавлявахме се .....днес вече "кой откъде е"."
Явно очакваш някакво обяснение/извинение, ама на кое точно?
Как изглежда ситуацията ти отстрани?
Компания от няколко човека, заведение, алкохол, музика, танци, забавление....на двама от компанията им върви приказката, пийват повечко, става им хубаво/весело, пофлиртуват малко, танцуват, поопипват се малко, става полунощ и всеки от "двойката" се прибира при половинката си, ни лук ял, ни лук мирисал.На сутринта всеки е "изтрил великото събитие" от ума си.
Поне така би трябвало да постъпят възрастни, зрели хора.
Не ми харесва, не го оправдавам, но .....нищо човешко не ни е чуждо.    Laughing
Сега, ти защо задълбаваш, ти си знаеш.
Най-доброто е просто също да забравиш за това.Колегата ти най-вероятно съжалява, че е допуснал алкохола да свали задръжките му и сега търси дистанцията, която би трябвало да има между колеги.

Общи условия

Активация на акаунт