Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 51

  • 60 490
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 819
А как са момичетата след трансфер? Галето, беби и Тара? А Ели?
  Шакирка,аз много се сдухвам.Невярвам че е станало.Мисля какви изследвания още да правя.Обвинявам се че ненаправихме сега биопсия за имплантационнен прозорец.

# 721
  • Мнения: 126
Здравейте на всички, стискам палци за много положителни тестове на чакащите и успех на всички останали момичета!
Накратко: имам 3 стимулирани опита и няколко на ец. Доста отдавна правих ЦС и от тогава 2 биопсии, като цяло от самото начало са ми изследванията, като при мен не са открити някакви проблеми до сега. Имаме проблеми със спермограмата, но биолозите казват, че са преодолими, а  докторите казват донор. След 2 год. прекъсване съм на старта на нов опит с донор и с наши сперматозоиди май ще е. До сега теста ми е бил все 0.
От известно време не ми дава мира мисълта, че може да имам хидросалпингс, и аз не знам защо! Имам преглед в клиниката да започваме, но ми е много тревожно!
Какво ще ме посъветвате, дали да питам доктора каквото ме тревожи, да не би да се обиди?
Като са казали, че при мен няма проблем и почти нищо не ми изследват....Прегледите ми минават за секунди, така да се каже, и не знам какво да мисля. От опит до опит почти нищо не изследваме и не променяме. Някаква паника ме е обзела, не искам пак провал, разбирате ме  Sad
Извинявайте за дългия пост, чета редовно, но не пиша често, защото има много по-запознати от мен момичета, които дават разумни съвети и опит.

Благодаря ви bouquet

Последна редакция: нд, 22 май 2016, 16:25 от kimbi

# 722
  • Мнения: 1 849
Ели, 9-и ден е по-удачен  Wink
Кимби, защо точно хидросалпингс, цветната снимка показа ли проблем с тръбите? Кажи на док какво те притеснява  Peace  Ще споделиш ли какви са проблемите в спермограмата?

# 723
  • Мнения: 2 144
Гале, Тара, колко добре ви разбирам...Аз също живеех с мисълта, че отново нищо не е станало. Колко рев изревах, че и майка ми как се случи да е тук и тя плачеше с мен..Такива трагедии бяха. Отидох на кръвен, настроена за отрицателен тест. Така че искам от вас да не скланяте глава, докато не видите с очите си резултата. Разбрахме ли се?!?!?! Прегръщам ви всичките!  HugИ сега си поплаках...толкова е мъчително това чакане, знам много добре. Ще чакам новини Peace
Ели, не е хубаво да те насърчавам, но по-добре на 10-ти ден да отидеш. (макар, че ако се е хванало и на 8ми ден ще покаже, но стойностите ще са ниски и ще ходиш през ден да гледаш дали се удвояват правилно) Упех на всички! милите ми... Praynig Hug

# 724
  • Мнения: X
Кимби, сподели всичко с лекаря си.
Кое налага донрска ситуация?
Къде е правена ЦС?

# 725
  • Мнения: 126
Цветната снимка е правена в Надежда 2011 г.-старичка е май, не се откри проблем с тръбите. Мисля си за хидросалпингс, защото и четерите опита приключват с никаква имплантация, а ако това е проблемът, то колкото и опита да направим.....няма шанс, ох не знам и аз.
Спермограмата показва Астенотератозооспермия, последната например е
Бързо подвижни 7%, подвижни 17%, Бавно подв. 10%, Неподвижни 66%. Морфология 4 %.
До сега все по 2 трансферирани имам и на ЕЦ 1, но накрая теста е 0. ММ пие все добавки различни, не се подобряват кой знае колко нещата, но поне не се и влошават май. Има един познат в клиниката от биолозите и той му казва, че не били отчайващи нещата и са имали успех и с по-лоши резултати. Та за донора, направо се чудя какво да правим....
Направо се чудя какво мога да направя, за да не повтаряме опитите без никаква промяна в нещата, дали пък при мен не е проблема, а не само мъжкия фактор, както се казва от самото начало.
Объркана съм много, утре трябва да започваме евентуално нов опит, но се чудя този хидросалпингс, където ми е влязъл в главата как евентуално разбраха, че нямам, как се установява това нещо? Дали да не поискам някакво изследване за него, макар че това би отложило опита? Или да се доверя на докторите?

Последна редакция: нд, 22 май 2016, 16:27 от kimbi

# 726
  • Мнения: 819
Гале, Тара, колко добре ви разбирам...Аз също живеех с мисълта, че отново нищо не е станало. Колко рев изревах, че и майка ми как се случи да е тук и тя плачеше с мен..Такива трагедии бяха. Отидох на кръвен, настроена за отрицателен тест. Така че искам от вас да не скланяте глава, докато не видите с очите си резултата. Разбрахме ли се?!?!?! Прегръщам ви всичките!  HugИ сега си поплаках...толкова е мъчително това чакане, знам много добре. Ще чакам новини Peace
Ели, не е хубаво да те насърчавам, но по-добре на 10-ти ден да отидеш. (макар, че ако се е хванало и на 8ми ден ще покаже, но стойностите ще са ниски и ще ходиш през ден да гледаш дали се удвояват правилно) Упех на всички! милите ми... Praynig Hug
  Дано си права Шакира,дано и ние видим най-после положителен резултат,макар че изобщо не ми се вярва. Hug Hug Hug

# 727
  • Мнения: X
Според мен няма хидросалпингс и причината за неуспехи не е в това.
 До колкото те разбирам ползване женски донорски материал, но така и не разбрах какво налага използването му, лекарят с какво се обоснова?
 Питай те го какъв е планът от тук нататък?
 

# 728
  • Мнения: 126
Според мен няма хидросалпингс и причината за неуспехи не е в това.
 До колкото те разбирам ползване женски донорски материал, но така и не разбрах какво налага използването му, лекарят с какво се обоснова?
 Питай те го какъв е планът от тук нататък?
 

Може би не се изразявам правилно, донор мъж ни препоръчват.
Докторите залагат само на мъжкия фактор, дано при мен наистина няма проблем, защото като чета какви проблеми се установяват при жените, как разбраха, че при мен ги няма, ей това ме притеснява.

# 729
  • Мнения: 3 213
kimbi Не са ли ти правили изследвания на хормони, тръби, овулация и т.н. ?  Може наистина да е проблемът само с мъжкия фактор. Случва се.

# 730
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ние сме с по-тежък мъжки фактор - също астенотератозооспермия, но морфологията беше по-зле, 1-2%. Успяхме с ИКСИ +ИМСИ+МАКС+килимче+ембриоскоп+ американската схема на семеизпразване. Никой дори не ни е предлагал донор.
Според мен преди прегледа мини през биолозите в 9 кабинет и ги попитай какво препоръчват за нов опит. При нас те дадоха успешната формула, а Персенска я приложи.

# 731
  • Мнения: 126
Пънче, ами аз точно за това си мисля, че има нещо при мен, на което може би се дължат поне някои от отрицателните тестове. Биолозите казват, че това е тяхна работа да преодолеят тези проблеми при мъжа и се получавало, както и при вас се е получило, Слава Богу.  Ще се вслушам в съвета ти да говоря с тях относно предстоящия опит- даваш ми надежда!
Аз точно затова се филмирам с този хидросалпингс, защото уж други неща - хормони, овулация, биопсии сме правили. Дали не се шашкам прекалено пък, просто 2 години събирахме пари за нов опит и ако и той е неуспешен просто не знам след колко време ще можем да направим нов, пък времето си лети.

# 732
  • Мнения: 1 849
+ 1 за американската схема  Peace Приложихме я на този опит и даде много добри резултати. Също и икси, имси, макс, обогатяване, ембриоскоп. Надявам се да е имало смисъл от всичко  Praynig
Кимби, защо не кандидатствате по фонда?

# 733
  • Мнения: 1 124
На нас пък тази американска схема изобщо не помогна.Дори биолозите се скараха на ММ, че имал въздържание под 3 дни и не можели да направят спермограмата.  Tired
Прилагали сме и  ИКСИ,ИМСИ,МАКС.

# 734
  • Мнения: 1 849
На нас пък тази американска схема изобщо не помогна.Дори биолозите се скараха на ММ, че имал въздържание под 3 дни и не можели да направят спермограмата.  Tired
Прилагали сме и  ИКСИ,ИМСИ,МАКС.
Затова трябва да се обсъди с биолозите  Peace На нас ни бяха казали въздържание 24-48 часа преди пункция, но при нас концентрацията е добра, подвижността ни е проблем, заради антиспермалните антитела, и от краткото въздържание се повлия добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт