Януарки 2017, заповядайте! :)

  • 32 991
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 720
Milevami, честит рожден ден с малко закъснение  bouquet
Моят АГ ме предупреди много да се пазя от болни, а сега само подсмърчам и имам червено гърло  ooooh!. Надявам се да не повлияе отрицателно на бебето,в петък отивам да го проверя.

# 706
  • Мнения: 13
Аз днес съм по-добре. Кървенето спря. Болницата беше празна и доктора реши да ме пусне удома. Тук ще ми бият инжекциите. Заради почивните дни ще трябва да изчакам до утре и да посетя частен кабинет - тогава ще видим дали има пулсации. Надявам се всичко да е наред!

# 707
  • Мнения: 276
Ухааа, колко сте изписали  Hug

Sara ***, ти как си? Как се развиват нещата?

Щaстливка, търси храните, от които не ти се гади. И избягвай силните миризми  Rolling Eyes Поне на  мен това помагаше  Heart Eyes

vils88, Aelia, Boliana 1, добре дошли Wink
То това с "ние" и за мен е малко странна практика - особено след раждането, понеже (поне за мен) така не се приема бебето като отделен индивид. Психолозите по принцип също не го препоръчват по същата причина, но виждам, че е доста масово Simple Smile
Те нали ги делят на 'привързано' родителство, 'непривързано' родителство Wink Всеки си избира в крайна сметка подхода.

milevami, честит рожден ден, макар и на патеричка Simple Smile Аз пък юбилеите още по-силно си ги отпразнувах  Mr. Green Като един типичен стрелец - има ли повод за парти, не трябва да се пропуска!

# 708
  • Мнения: 39
Sara ***, ти как си? Как се развиват нещата?

Ами нещата са развитие в застой, тоест си чакам датата за прегледа другият вторник, за да ми кажат развило ли се е или не след последния път, когато сакчето беше 6,45 мм, но категорично не отговаряше на седмицата в която трябваше да бъда.  Имам си разни симптомчета на бременност, нищо фрапиращо и така, чакам си. Преди да разбера, че съм бременна тълкмо щях да заминавам за малко по- дълго за чужбина и сега съм на изчакване.
Simple Smile



# 709
  • Мнения: 25
Здравейте! надявам се, че все още приемате нови попълнения:) Вчера видях 2-те чертички, термин 31.01. Това ми е втора бременност, от първата имам момченце на 2 години. Ще се радвам да се присъединя към вас и заедно да споделяме всички трепети. Лека и безпроблемна бременност на всички!:)

# 710
# 711
  • София
  • Мнения: 1 676
Кака Свракааааааааааааааа, разби ме с тази статия.  Joy Но е много вярна. В крайна сметка, който иска вярва в тези неща и ги прави, който не  иска не. Аз не съм решила все още. Mr. Green Laughing

malkoMishe, добре дошла при нас bouquet

Sara ***, стискам палчета! Hug Hug Hug

# 712
  • в пералнята
  • Мнения: 1 045
 Момичета, тези които не са суеверни  Mr. Green, заповядайте във фейсбук групата.
Можете да пишете на лично на мен или на Dideto и ще бъдете добавени.

# 713
  • Мнения: 276
Кака Свракааааааааааааааа, разби ме с тази статия.  Joy Но е много вярна. В крайна сметка, който иска вярва в тези неща и ги прави, който не  иска не. Аз не съм решила все още. Mr. Green Laughing

От всичките суеверия единственото, което мисля да спазвам е това за 3-те месеца. И то не защото считам, че ще 'провокирам съдбата' ако говоря и оповестявам. Просто чисто практично рискът за плода е много по-голям до 12-тата седмица. Ако нещо се случи - бих предпочела да избегна излишни обяснения с твърде много хора. И най-вече - да не ме съжаляват Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 1 676
Нищо няма да се случиииииии bouquet Hug Hug

# 715
  • Мнения: 276
Нищо няма да се случиииииии bouquet Hug Hug

Природата си знае работата Wink
Единственото, което можем да направим е да сме умни и позитивни Simple Smile И да се грижим добре за духа и тялото Grinning Така правим максимума - оттам нататък нещата не са под наш контрол Simple Smile

# 716
  • Мнения: 931
За говоренето на ние, когато бебето се роди - поне първата половин година са изключително малко дейностите, които бебето прави без участието на майката  Mr. Green , затова и предполагам доста майки говорят така. Колкото и странно на пръв поглед да звучи - дори и майката да не взима съвсем непосредстване участието като в храненето/ кърменето или къпането, да кажем, то тя трябва да наблюдава бебето и се вълнува - изакало ли се, оригнало ли се, заспало ли...  Laughing - това, че то прави или не прави нещо, силно обуславя и нейните действия в този момент.

За мен дори е по-необичайно в периода на бременност да се говори на ние, отколкото с малко бебе. Въпреки че аз лично не го правя.

А за суеверията - статията цели да е забавна и съответно има пълни глупости, писани в нея. Например, нещата за храната и формата на корема са статистика, а не суеверия. Говорейки само от наблюденията ми върху 200тина бременни по време на двете ми бременности досега, мога да кажа, че статистиката го потвърждава. Разбира се, това, че 70% от жените с остър корем носят момче, а 70% от жените с по-разлят корем носят момиче, изобщо не означава, че ти няма да си в останалите 30%.

Голяма част от суеверията имат доста добро обяснение, ако човек се замисли ЗАЩО са измислени тези неща. Съответно тогава лесно може да прецени дали важат за неговия случай.

Последна редакция: вт, 24 май 2016, 16:38 от Lulu25

# 717
  • Мнения: 276
 Lulu25, едно от суеверията гласи, че новороденото не трябва да се оставя само - освен ако не е покрито с метла, за да го избягват злите духове Wink
Мога да изброявам доста, които вероятно повечето от вас дори не са чували. Просто защото (за щастие) през годините са отпаднали.  Има някои, които са залегнали прекалено дълбоко в митологията и страха от тъмни и зли сили. В тях няма никаква практична логика.

Друго суеверие казва, че бременна жена не трябва да си мие главата от Игнажден (декември) до Йордановден (януари). Това са т.нар. мръсни дни. Ако не се спазва тази забрана - ще роди трудно.

Трето казва, че ако се напръска с вино косата на детето, след като то се роди - тя ще е къдрава. Четвърто, че вечер дете не се пипа, за да не му се вземе съня. Пето, че ако го прескочи животно или човек - няма да порастне и тн. Ако се режат ноктите до 1-вата годинка на детето - то ще краде като порастне. Много са.

Аз поне логика в тези неща не намирам. Не го карам на спор - има някои неща, в които наистина има определена дълбока причина. Но голяма част са по-скоро нелогични страхове и притеснения.

# 718
  • Мнения: 931
О, разбира се, че има и откровени глупости Simple Smile

Но в общи линии основната логика на хората е, че детето в първите 40 дни е на границата между живота и смъртта, така както при мъртвите се отчитат 40те дни след смъртта. Някога, при някогашните условия на живот, смъртността е била много висока и бебетата на тази възраст са били изключително незащитени и са измирали много лесно, поради което са измислени част от митологиите.
Ако си представим, че живеем в студени къщи без вътрешна баня и нямаме сешоари, и аз не бих препоръчвала на бременните да си мият главите по това време на годината, в най-дълбоката зима  Mr. Green Рязането на ноктите предвид, че едно време са ги режели с нож - също не бих препоръчала да пипат бебета до годинката с тях  Mr. Green Имаше едно поверие за бебешките дрешки да не остават по тъмно навън - отново основната логика е в студа и влагата и бактериите, които проникват с тях. Ние сега гладим дрешките и ги стерилизираме, независимо кога и как са съхнели, но едно време това си е била съвсем реална опасност за новородените.
Това имах предвид под логиката в суеверията.

Виж за покриването с метла (особено пък ако с нея е метен пода преди това) не мога да си измисля логика  Joy

Последна редакция: вт, 24 май 2016, 17:23 от Lulu25

# 719
  • София
  • Мнения: 1 676
Със сигурност повечето неща са глупости.  Mr. Green Всеки преценява в какво да вярва. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт