Януарки 2017, заповядайте! :)

  • 33 008
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 142
Здравейте мили момичета,
следя ви от самото начало, но все не смея да се запиша. Преживях три спонтанни аборта и затова много се притеснявам да обявявам бременността си. Леко ще си отдъхна като премина 12-та седмица, но засега не казваме на никого освен на задължителните хора - лекари и работодател. Имаме едно момченце на 7 (дори и той не знае, че живот и здраве ще става батко). Милият от кога си мечтае.  Heart Eyes
От София съм, но преди повече от две години се преместихме в Канада.
На 17ти видяхме сърчице и много ми олекна, но още е твърде рано да се зарадвам напълно. В събота пак съм на преглед, за да видим как се развиват нещата.  Praynig
Иначе на мен ми е студено от самото начало. Не си спомням с предишните си бременности да съм се чувствала така. Сега ми се гади, гърдите ме болят, но най-забележимото е че мога да спя постоянно.  ooooh! Добре, че съм си вкъщи. Спряха ме от работа веднага, защото работата ми е опасна за бременни. Но нямаше да съм особено полезна с тази "енергичност", която ме е налегнала.
Много се радвам за всички ви, стискам палци да сме добре и януари да се радваме на прекрасни бебенца. bouquet

# 676
  • Мнения: 146
Aelia, Boliana 1 добре дошли:-)
 Boliana ..от сега ли казваш ние Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 677
  • София
  • Мнения: 1 676
Добре дошли на новите януарки! Дано си прекараме страхотни мигове тук! 261uu
Аз съм почти готова с новата темичка. Ще изчакам да направим 49 стр. и ще я пусна. book
Сложила съм и списък на всички чакащи мами, които са ми писали лично с коя бременнос са и на колко години. bouquet

Как сте вие? Май станахме доста. Толкова се радвам.  preggo

Имах и питане към вас. Вярвате ли във всички суеверия по време на бременност?  newsm78 Да не се подстригваме, да не плетем и т.н.? ooooh!

# 678
  • София
  • Мнения: 222
Добре дошли, нови мами  Hug Събрахме се доста вече!  Sunglasses

Не вярвам в ни едно суеверие Wink  Правя си каквото ми се прави, тази седмица трябва да се подстригвам, не плета по принцип, но не бих се спряла, защото съм бременна със сигурност, не нося червен конец и не ме ужасяват черни котки и петък 13ти  Laughing      
Но нямам нищо против хората, които са суеверни и вярват в тези неща, въпрос на личен избор си е все пак. Аз за себе си ги намирам за глупости, много хора около мен искрено вярват, разни хора - разни идеали  Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 1 676
Ох, аз как да се чудя да се подстригвам newsm78
Поддържам бретон...и сега дилемата е  - да си го подстригвам само него или да го оставя...за 9 месеца... Flutter

# 680
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,
Аз също съм в 7 г.с. Термин 11.01.2017. Още преди да видим двете чертички имам леко кафеникаво зацапване. Първия преглед ни беше на петък, 13 май. Доктора не видя отлепване - всичко беше наред. Зацапването си продължаваше, но в сряда имаше ярко червена кръв. Въпреки, че беше рано за следващия прехлед, веднага отидох (при друг лекар). Отново казаха, че няма повод за притеснение, няма отлепване, ембриона си е на мястото, не се чува сърчице, но се виждат пулсации.
И така както всичко си е наред, снощи  около 10 получих силно кървене, съсирек доста голям падна. Много се изплаших и веднага в спешното. Погледнаха ме на ехографа, ембриона все още е в матката, но в малкия град техниката, с която разполагат няма опция да се чуе сърце. И така от снощи съм в болница, и се надявам на чудо. От началото съм на естроферм, утрогестан, но шпа и фолиева. Казаха, че всичко което е трябвало го взимам. Сега ми поставят спазмалгон и папаверин.
Имал ли е някой подобно преживяване? Мислите ли, че има на какво да се надявам?
(Извинете дългия ми пост)

# 681
  • Мнения: 142
Даргб,
чувала съм за такова нещо, което по никакъв начин не е попречило на бременността. Не знам на какво се дължи. Взели сте мерки, мисли положително и дано всичко да е наред  bouquet

# 682
  • Мнения: 137
Дарбг,Аз бях така, вече изкретах до 8 г.с.
Ембрито е много упорито и инато.
Нямам, кой знае какви сериозни оплаквания и пробблеми сега.
Имплантационно е това изкървяване.
Трябва лежане.
Ще те проследят, дали ще се получи хематом.Не забравяй да попиташ къде е било отцепването, когато поотминат нещата.

Последна редакция: пн, 23 май 2016, 18:44 от runtokio

# 683
  • Мнения: 931
dargb, разбира се, че има надежда, не унивай!  bouquet Нали човечето си е на мястото? А казват ли от какво се е получил кръвоизлизвът?

Aelia,Boliana1, добре дошли!

# 684
  • София
  • Мнения: 1 676
dargb, всичко ще бъде наред. Мисли позитивно! В момента как е кървенето? Почивай си. bouquet

# 685
  • Мнения: 13
За съжаление всички са много пестеливи на информация. Само чувам, че трябва да лежа, трябва да почивам, да съм спокойна (което си го знам, и го правя още след положителния тест). Сестрите се усмихват дружелюбно и нищо. Взеха ми кръв и урина. Уж са добри изследванията, кървенето намаля и вече не е алена кръв, а тъмно кафяво-черно. Но това, че няма как да видим сърчице много ме безпокои.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 676
За съжаление всички са много пестеливи на информация. Само чувам, че трябва да лежа, трябва да почивам, да съм спокойна (което си го знам, и го правя още след положителния тест). Сестрите се усмихват дружелюбно и нищо. Взеха ми кръв и урина. Уж са добри изследванията, кървенето намаля и вече не е алена кръв, а тъмно кафяво-черно. Но това, че няма как да видим сърчице много ме безпокои.
Ти пита ли лекаря на какво се дължи кървенето? Няма ли предположение поне?
А иначе от кой град си? Как така техниката не позволява да се чуе сърчице.
Хубаво, че си спокойна. bouquet

# 687
  • Мнения: 931
Но това, че няма как да видим сърчице много ме безпокои.

Нали се виждат пулсации?

# 688
  • Мнения: 13
Пулсации се видяха в сряда. Питам за причини и предположения за развитието на случая, но тъй като е ранна бременност не се ангажират с нищо.

# 689
  • Мнения: 1 353
Здравейте. Много съм щастлива,че и аз мога да се запиша сред вас. На мен ми е първа бременност.На 28 г.съм . На 16 май се видя плодния сак на прегледа. На 1 юни съм отново на преглед. По калкулатор съм за 12 януари Simple Smile лека бременност на всички ни и с радост ще ви следя !

Общи условия

Активация на акаунт