Пластични хирурзи - нови мнения

  • 163 148
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 715
Цитат
И.С. оперира няколко месеца преди моята операция моя приятелка и резултатът беше зле, много срабо изпълнение, никаква консултация и съдействие при избора на размер и форма.

Какъв беше проблема по-точно ?
[/quote]

Имаше дабъл бабъл и на двете гърди.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 758
Много неприятно. Sad
И какво следва,реоперация ли ?

# 47
  • Мнения: 1 715
Много неприятно. Sad
И какво следва,реоперация ли ?

Той отказа да й направи. Искаше нови 10 000лв за нова операция.

Не така си ходи, с времето се пооправиха, но като цяло не остана доволна от резултата и отнашението.

# 48
  • Мнения: 785
Здравейте! Аз се подложих на операция и поставих импланти при доктор Живко Кънев през 2011 година. Много съм доволна от всичко - от изпълнението, от консултацията и най-вече от отношението му. Категорично бих му се доверила отново, ако реша да извършвам някаква интервенция. За тези години нямам нито едно оплакване. Поздрави на всички!

# 49
  • Мнения: 65
Здравейте,
на съпругата ми и бе отстранена дясната гърда поради наличието на тумор в нея на 06.02.2018 година от проф. Йорданов
/зав.отделение по гръдна хирургия/ във ВМА-София. В края на миналата седмица бях на консултация
в Здравната каса за да направя справка на място, дали последната отпуска някакви парични средства при
евентуална реконструкция на оперативно отстранената и гърда.
В 104 стая на II етаж се срещнах с две служителки които недвусмислено ми заявиха че подобни
ангажименти Касата не поема !
Днес /12.02.2018/ пък със съпругата ми отидохме в Клиниката по пластична хирургия към Александрова болница-
намираща се на ХII етаж в сградата на Стоматологическия факултет. Тъй като беше рано сутринта и лекарите бяха
в операция, успяхме да се срещнем и говорим с няколко свободни мед.сестри от отделението.
Когато ги попитахме и тях дали подобна интервенция се заплаща на 100 % от пациента,
те пък ни казаха че Здравната каса поемала процент от разходите за самата операция !
Не мога да разбера "кой лъже и кой . . .маже" !?
Може ли някой от вас който е минал по този злополучен житейски път да ни обясни
колко би струвала подобна операция и дали всички разходи по реконструкцията на отстранената гърда на съпругата ми
ще си ги поемем в пълен размер !?      

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 18:13 от centaur

# 50
  • София
  • Мнения: 4 714
centaur, трудно ми е да отговоря на въпроса ти. Майка ми е след операция на рак на гърда, но частична.
Мога да те посъветвам да се обадиш в здравната каса:
https://www.nhif.bg/page/contacts
или да питаш ЛЛ. Има куп нови наредби, които ако не ги следиш постоянно, няма как да ги знаеш.
Въпреки че е в разрез с политиката на форума ще напиша, че се прави блефаропластика по здравна каса /те си знаят как/, а на мен са ми правили липосукция + ринопластика по здравна каса. Вярно е, че беше преди време, но разпитай. Успех и поддържай съпругата си! Hug

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...Когато ги попитахме и тях дали подобна интервенция се заплаща на 100 % от пациента,
те пък ни казаха че Здравната каса поемала процент от разходите за самата операция !
Не мога да разбера "кой лъже и кой . . .маже" !? ...

Обичайно касата поема нещо, а горницата се доплаща от пациента. Моят съвет е да се консултирате с доц. д-р Тепавичарова в Александровска - където вече сте ходили. Тя е там вторник, сряда и четвъртък от 7 до 8ч и след това влиза на операция, но все пак е хубаво да имате уговорка. Ако решите пишете ми - ще Ви дам телефона й. Тя е възрастна, но е сред първите, които са започнали с такава реконструкция тук в страната. Дори само за консултация - си струва да се срещнете.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 714
Аз принципно съм съгласна с  a.l.e.n.a. Мисълта ми беше, че това което питаш се коментира между оператора и оперирания. Операторът най-добре знае какво може да мине по здравна каса. Peace

# 53
  • Мнения: 65
Дори само за консултация - си струва да се срещнете . . .
Преди всичко ви благодаря за отношението което вземате по публикувания от мен здравословен
проблем, превърнал се вече в пандемия сред "по-нежната ни половинка" на изстрадалото ни общество.
Пиша я лично аз,
защото съпругата ми е още в шок от случилото се с нея и е на домашно лечение
в къщи с постоянни болки в ръката - от мястото на отстранената и гърда !
От престоя ни в Гръдна хирургия във ВМА останахме много доволни от професионализма и работата
на медицинския персонал в отделението.Единственото неприятно за мен впечатление ми направи
факта, че по време на петдневното ми пребиваване там станах неволен свидетел на
изключително нелиценеприятната /забелязана от мен/ тенденция в оперативното лечение на пациентките !
Тъй като всеки ден до обяд стоях на една маса в "импровизираната" им
столова пред входа на отделението, станах неволен свидетел че:
ОТ ДЕСЕТИНАТА ОПЕРИРАНИ ЖЕНИ ВЪРНАТИ В ОТДЕЛЕНИЕТО ПО БОЛНИЧНИТЕ ИМ СТАИ,
/за през тези пет работни дни/ ВСИЧКИ БЯХА ДОКАРАНИ ОТ ОПЕРАТИВНИЯ БЛОК,
ВЕЧЕ С ПО ЕДНА ОТСТРАНЕНА ГЪРДА !?
АБСОЛЮТНА СКОТОБОЙНА . . .
Към Операциониия Блок_640x480 .mp4
Явно е че вече хирурзите са решили да се "презастраховат" при подобни ситуации
и вече не се решават да почистват мястото оперативно, ами при съмнения за рак направо... режат от дъно !?
От финансова гледна точка за престоя и операцията и там не са ни поискали при изписването и
да заплатим нищо и всички разходи се поеха от Здравната Каса.
В момента изчакваме с нетърпение и безпокойство да излязат хистологичните и резултати !
Сега съпругата ми по Закон има право на 6 месеца платен отпуск чрез ЛКК,
след което трябва да се яви на ТЕЛК за трудоустрояване.
Така че реконструкцията на гърдата и ще я правим в най-добрия случаи към
края на настоящата година /ако е рекъл Господ/ и тя е жива и здрава до тогава !
За това в момента правим проучване по тази тема за да си направим сметка с какви пари трябва
да разполагаме преди да започнем самия процес на реконструкция.
Напълно ни е ясно че ще ни предстои да влезем в една сфера на печалбарството, лицемерието
и лъжата в нашето корумпирано общество. И за да не бъда голословен ще ви покажа Ценоразписа
на господата, с които трябва да започнете разговор още преди да са се захванали на работа:
http://forum.skynomad.net/gallery/albums/userpics/Cenorazpis_na_ … drova_bolnica.jpg
Така че както срещнах някъде по-горе в темата публикуван пост от потърпевша, най-добре би било
ПРЕДВАРИТЕЛНО /като на интервю с медийна звезда/ да запишеш на листче всички твои въпроси,
на които би желал да чуеш отговорите преди да се подготвиш за операцията !
Заключение:
За някои може да се струва налудничаво и безумно,
/макар че у нас на практика всичко е възможно/,
но аз подозирам и съм склонен да вярвам че между тези хирурзи
които оперират жени с проблеми в гърдите и пластичните хирурзи
работещи на частна практика у нас, има някакво тайно престъпно
споразумение с цел...печелене на пари !?

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 15:46 от bubanka

# 54
  • Мнения: 10
Здравейте. Пиша за първи път,но прочетох много лоши отзиви за доктор Енчев. Аз си правих гърдите при него преди 4 години и съм много доволно. Нямах никакви гърди,само зърна,наистина. Първата година не бях доволна. Исках по-големи,по-големи..... и пак отидох при него. Категорично ми отказа повторна операция ,тъй като нямало да има симетрия и нямало къде да се сложи по-голям имплант. Аз съм много слаба 48 кг. Оставих нещата така както са. Така или иначе си харесвам гърдите ,просто искам по-големи.  Преди седмица бях на рентген ,личният ми лекар имаше съмнения за пневмония.....За първи път видех на рентгенова снимка имплантите,наистина огромни са. Сега разбирам,че доктор Енчев е имал право,като ми е отказал повторна операция. Сега смятам да си правя блефаропластика при него,но още събирам смелост. Все пак очите са доста чувствителна зона. Пак избирам него заради добрите резултати и пет звездното обслужване по време на престоя ми в болницата.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Здравейте,
на съпругата ми и бе отстранена дясната гърда поради наличието на тумор в нея на 06.02.2018 година от проф. Йорданов
/зав.отделение по гръдна хирургия/ във ВМА-София. В края на миналата седмица бях на консултация
в Здравната каса за да направя справка на място, дали последната отпуска някакви парични средства при
евентуална реконструкция на оперативно отстранената и гърда.
В 104 стая на II етаж се срещнах с две служителки които недвусмислено ми заявиха че подобни
ангажименти Касата не поема !
Днес /12.02.2018/ пък със съпругата ми отидохме в Клиниката по пластична хирургия към Александрова болница-
намираща се на ХII етаж в сградата на Стоматологическия факултет. Тъй като беше рано сутринта и лекарите бяха
в операция, успяхме да се срещнем и говорим с няколко свободни мед.сестри от отделението.
Когато ги попитахме и тях дали подобна интервенция се заплаща на 100 % от пациента,
те пък ни казаха че Здравната каса поемала процент от разходите за самата операция !
Не мога да разбера "кой лъже и кой . . .маже" !?
Може ли някой от вас който е минал по този злополучен житейски път да ни обясни
колко би струвала подобна операция и дали всички разходи по реконструкцията на отстранената гърда на съпругата ми
ще си ги поемем в пълен размер !?      
Здравейте,според мен в Александровска е трябвало лекар да питате.Чела съм мнения на доцент Тепавичарова, за такъв вид операции защото тя,специално с това се занимава-реконструкция на гърди.Работи в Александровска, заедно със сина си който е също много добър хирург.За този вид операции беше споделила,че най-добре отстраняването и реконструкцията да бъдат в една операция за да не е шокиращо и да не оказва влияние върху самочувствието на жената.Във вашия случай бих ви препоръчала,да си направите консултация с нея и тя ще ви обясни,включително и по здравна каса каква е възможността, и да се възползвате.Сега се сещам и че цените на услугите в болницата са на отделни пера,така че със сигурност някои ще бъдат покрити от касата.
Пожелавам ви успех и скорошно оздравяване на съпругата ви.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 52
Здравейте, интересувам се има ли момичета, които са били оперирани от др Заякова? Предстои ми операция при нея -поставяне на силиконови импланти, доста ми е притеснено.

# 57
  • Мнения: 1 661
Здравната каса НЕ поема нищо за реконструкция. Правилно да ви отговорили.
Но ако се пише друго и се отчетат по др.КП тогава вече да. Но тези връзки с доктора.

# 58
  • Мнения: X
Прочетох всички коментари, но не видях нито едно мнение за Веселин Молов. Има ли някой, който има отзиви за него?

# 59
  • Мнения: 3
Цитат
И.С. оперира няколко месеца преди моята операция моя приятелка и резултатът беше зле, много срабо изпълнение, никаква консултация и съдействие при избора на размер и форма.

Какъв беше проблема по-точно ?

Имаше дабъл бабъл и на двете гърди.
[/quote]

Виждала съм дабъл бабъл на едната гърда на позната оперирана от Комитски в Александровска. Милата плачеше от отчаяние.

Общи условия

Активация на акаунт