Пазаруване от miniprix.bg - 48

  • 141 190
  • 685
  •   1
Отговори
# 600
  • там край морето...
  • Мнения: 156
Последно поръчах  на 12.07.2017 - нямаше проблем - пратката дойде за 3 дена.

Как, как?


Поръчва се от сайта както обикновено, на адрес за доставка се посочва адреса на еконт в Румъния гиоргево а името на получателя е твоето собствено, плаща се с дебитна или кредитна карта. След което на имейла на румънския еконт пращате на английски че ще пристигне пратка ваша - и да се препрати до еконт България - посочвате вашия еконт в града - струва 8.60 мисля.
Момиче от форума - Vilizrka ми помогна първия път - в Имейла се пише текст като например:
на английски.
ето това :

Hi,I m expecting the parsel from Miniprix to the name of ........................ in ofice Econt in Giurgiu.Please send my expense at the address :Bulgaria, Burgas 8000, ,ofice Econt, ..............

Имаше качена бланка в темата ,която се попълва и се прикача към имейла, за съжаление аз само я разпечатах и копирах, нямам я на файл, а в сайта на еконт така и не я намерих,
та - ако имате бланката - там се попълва така: (пак Vilizarka ми помогна много) -  на първия ред пиша само miniPRIX , килограми и брой. Получател пиша моите имена на латиница и кирилица, адрес пиша България и град, до кой офис и телефон и мейл, за чия сметка - my expense

# 601
  • там край морето...
  • Мнения: 156
Сега се връщам да чета, как поръчвате, че нищо не съм поръчвала, откакто закриха нашия сайт.
Ако не се оправя ще ви досаждам с въпроси. Embarassed
Аз се върнах но нищо не разбрах  Cry освен че се доставят със Спиди,но къде как защо?- не намира във 1 пост,а от доста отдавна не съм влизала в темата долу горе от когато си станаха Румънски сайт,ако има някоя добра душа да сподели малко повече ще съм благодарна.Много неща пише,но не и как поръчваме сега от там?

Благодаря bouquet


Desuri , Камъче е била така добра да ни предостави цялата информация в пост от 12.08.2016 г..Пропуснала си я.Ето копирах я:

За адрес на доставка се посочва един от двата адреса:

За Букурещ:
Офис 21710 Ro Bucuresti с адрес:Bucuresti Soseaua Viilor №14
За Гюргево:
80157 Giurgiu
Street Gloriei No.3,
(Аз използвах този в Гюргево. )

Адресите могат да се открият ив сайта на Еконт - http://www.econt.com/offices/
като от падащото меню избирате държава Румъния и скролвате надолу.
Отново обръщам внимание, че адресите, на които може да се изпраща, са само два - посочените по-горе. Там са партньорите на Еконт в Румъния.

Важна подробност да се поръчва от рунънския сайт е, че поръчката трябва да бъде платена онлайн.
Няма вариант за наложен платеж, нито имаме от техните карти подаръци, или нещо подобно.
За целта при финализирането на поръчката и стъпката с плащането от падащото меню избирате
LibraPay .  И по-рано е ставало дума, възможно е да изисква допълнителна парола, ако не разполагате в момента с нея няма да може да завършите плащането.
 
Сега идва ред да информирате Еконт, че пратка с наше име ще пристигне на техен адрес.

Попълва се  бланка/формуляр на латиница с данни на подател (в случая магазина, от който пазарувате), данни за пратката (ориентировъчни килограми, брой пакети).
След това следват данни за получател – това са вашите данни ( имейл, телефон, адрес (аз заявих офис на Еконт, има го като опция), за чия сметка пътува (за ваша, разбира се).

Този формуляр се изпраща едновременно на двата адреса:
   giurgiu@econt.com , romania@econt.com
В писмото  задължително пишете  и до кой от двата  офиса  е изпратена пратката.
*(При тази услуга няма опция в офиса на Еконт да ви събират пратките и да ги изпращат едновременно до България за да бъде по-евтино. Единствен вариант е ако се направят поръчки в много малък интервал от време и от сайта ги обединят. Иначе обработват поръчките много бързо (поне моята) и формулярът трябва да се изпрати възможно най-бързо)
* Еконт предлагат услуга "покупка с куриер", коетое друго нещо. Там може да ви събират поръчките (но максимум седмица) и да ги транспортират заедно, но тук те пазаруват вместо вас, има и % комисионна за услугата.

Ако всичко е попълнено правилно, пратката е платена онлан , то тя ще пристигне в румънския офис, партньор на Еконт, и те ще я транспортират до БГ.
(Може би защото мойта поръчка беше първа, или поне една от първите по този маршрут проведохме доволен брой телефонни обаждания със служителите на Еконт. Тук е мястото да спомена, че бяха изключително любезни и отзивчиви.)[/b] Hug

Получих един брой сандали Флай, на редовна цена. Доставка в сайта 5 леи, което е около 2-3 лева. И доставка от Румъния 8,25лв. (още не съм го разгадала, по обявените цени трябваше да е 7,90)
п.п. Има някаква такса гориво.

Тарифите за транспорт от Румъния ги има във сайта на Еконт.
http://www.econt.com/tariff-parcel-romania/

Всеки сам да си прави сметката дали му е изгодно или не.
Според днешния курс на БНБ - 1лв=2,28 леи.

 
Варианти за връщане не съм разучавала, нищо не мога да кажа.
По този повод ако Флайките не ми станат ще им търся собственик и ще оповестя и тук.

Толкова от мен.

п.п. Не знам как да прикача бланката.
Но така или иначе скоро ще трябва нова тема с актуална информация. Crazy


[/quote]
ето тук е обяснено подробно

# 602
  • Мнения: 4 447
Бланката, която се изпраща в писмото:
http://dox.bg/files/dw?a=7abc8ddcf8

# 603
  • Мнения: 19 048
Здравейте, някой поръчвал ли е ботуши Фрай? Гледам, че доста евтино са ги пуснали, дори и за стари модели, имат ли забележими дефекти? Отговарят ли си на номера, защото от мерките в сайта ми се струват леко уголемени?

# 604
  • Мнения: 2 124
Имам Фрай ботуши, но са от ФД , ти къде видя? И да, точни  към умалени, ако става въпрос за тях.
Това, което виждам е Goldmud. За тях мога да кажа, че сандали 38н ми бяха доста големи, а боти 37н уж точни, но дойдоха с 5мм разлика в дължината една от друга и заминаха обратно.

# 605
  • Мнения: 19 048
Имам Фрай ботуши, но са от ФД , ти къде видя? И да, точни  към умалени, ако става въпрос за тях.
Това, което виждам е Goldmud. За тях мога да кажа, че сандали 38н ми бяха доста големи, а боти 37н уж точни, но дойдоха с 5мм разлика в дължината една от друга и заминаха обратно.

Ето тези например са Frye, поне така ми се струва от логото:

https://www.miniprix.ro/produs/1208875/Cizme--Arkab-Prior-din-piele-naturala

https://www.miniprix.ro/produs/1208872/Cizme-Arneb-din-piele-naturala

А логото с пеперудката на коя марка беше?  newsm78
https://www.miniprix.ro/produs/1208873/Cizme-Angel-din-piele-naturala

# 606
  • Мнения: 35 971
флайките са с доста по-отчетлива муха

Скрит текст:


# 607
  • Мнения: 19 048
Не, Флай са други, на Фрай са 2 огледални F. 

За дали си отговаря на номерата ме интересуваше, защото гледам, че на н.40 са дали повече от 26 см стелка, което за мен е по-скоро 40.5 или 41 номер, пък е единственият номер. Ако си отговаря, ще ми станат, ако е уголемен или умален, няма.

# 608
  • Мнения: 2 124
Имам Фрай ботуши, но са от ФД , ти къде видя? И да, точни  към умалени, ако става въпрос за тях.
Това, което виждам е Goldmud. За тях мога да кажа, че сандали 38н ми бяха доста големи, а боти 37н уж точни, но дойдоха с 5мм разлика в дължината една от друга и заминаха обратно.

Ето тези например са Frye, поне така ми се струва от логото:

https://www.miniprix.ro/produs/1208875/Cizme--Arkab-Prior-din-piele-naturala

https://www.miniprix.ro/produs/1208872/Cizme-Arneb-din-piele-naturala

А логото с пеперудката на коя марка беше?  newsm78
https://www.miniprix.ro/produs/1208873/Cizme-Angel-din-piele-naturala
Да, Фрай са
Аз имам тези в два цвята


Размера е 7В по US стелката измерена е точно 24,5см. Много качествени, дебела и плътна кожа отвън и вътре. За тесен крак, усещат се твърди докато се очупят 😊
Моите ги усещам супер точни, нося ги с памучен чорап. И все пак зависи от модела.
Дано съм помогнала.  

Последна редакция: сб, 28 окт 2017, 23:50 от mimoza7710

# 609
  • Мнения: 19 048

Размера е 7В по US стелката измерена е точно 24,5см. Много качествени, дебела и плътна кожа отвън и вътре. За тесен крак, усещат се твърди докато се очупят 😊
Моите ги усещам супер точни, нося ги с памучен чорап. И все пак зависи от модела.
Дано съм помогнала.  

Американска номерация 7 го дават като дължина 23.5 см, нещо като н. 37. И тези ми се виждат уголемени.  newsm78

# 610
  • Мнения: 3 727

Размера е 7В по US стелката измерена е точно 24,5см. Много качествени, дебела и плътна кожа отвън и вътре. За тесен крак, усещат се твърди докато се очупят 😊
Моите ги усещам супер точни, нося ги с памучен чорап. И все пак зависи от модела.
Дано съм помогнала.  

Американска номерация 7 го дават като дължина 23.5 см, нещо като н. 37. И тези ми се виждат уголемени.  newsm78
Едни страхотни жълти ботуши имах от Амазон,на много по-ниска цена купени. Уголемени на дължина и доста тесни. Иначе супер изработка,дебела кожа,чак  скърцаща,но май не са моята марка. А тези цени в сравнения с преди да закрият БГ сайта,хич не ми се виждат ниски..

# 611
  • Мнения: 2 124
Моите бяха обявени за н.37/38

# 612
  • Мнения: 19 048
Едни страхотни жълти ботуши имах от Амазон,на много по-ниска цена купени. Уголемени на дължина и доста тесни. Иначе супер изработка,дебела кожа,чак  скърцаща,но май не са моята марка. А тези цени в сравнения с преди да закрият БГ сайта,хич не ми се виждат ниски..

О, да, определено бяха много по-ниски цените в началото на Миниприкс и в първите години на сайта в България. В периода преди закриването вече се бяха скофтили нещата. Сега тези може би ще изчакам, ако има щастливи часове за обувки, ще следя румънския фейсбук, ако случайно си стоят и никой не ги е купил, преди намалението.

Скрит текст:
Срам ме е, но от Амазон никога не съм купувала, макар че чувам за невероятни попадения на много добри цени. Аз се обърквам още като видя 2 цени на един продукт, примерно, е написано, че струва 150-250 долара/евро и не мога да разбера колко струва наистина. Не знам има ли някакви планирани намаления, или си иска редовно следене. Ще трябва да разуча как стоят нещата. Иначе видях там от ревютата, че коментират марката като уголемена с половин номер. От вас знам, че пък са тесни, така че може и да ми станат.

# 613
  • Мнения: 3 727
Едни страхотни жълти ботуши имах от Амазон,на много по-ниска цена купени. Уголемени на дължина и доста тесни. Иначе супер изработка,дебела кожа,чак  скърцаща,но май не са моята марка. А тези цени в сравнения с преди да закрият БГ сайта,хич не ми се виждат ниски..

О, да, определено бяха много по-ниски цените в началото на Миниприкс и в първите години на сайта в България. В периода преди закриването вече се бяха скофтили нещата. Сега тези може би ще изчакам, ако има щастливи часове за обувки, ще следя румънския фейсбук, ако случайно си стоят и никой не ги е купил, преди намалението.

Скрит текст:
Срам ме е, но от Амазон никога не съм купувала, макар че чувам за невероятни попадения на много добри цени. Аз се обърквам още като видя 2 цени на един продукт, примерно, е написано, че струва 150-250 долара/евро и не мога да разбера колко струва наистина. Не знам има ли някакви планирани намаления, или си иска редовно следене. Ще трябва да разуча как стоят нещата. Иначе видях там от ревютата, че коментират марката като уголемена с половин номер. От вас знам, че пък са тесни, така че може и да ми станат.
Скрит текст:
Няма нищо сложно в пазаруването от Амазон. Не знам за какви 2 цени говориш,но след ,като си избереш търсения номер,виждаш каква му е цената. Ето и темата.
http://old.bg-mamma.com/?topic=993952;topicrefid=19

# 614
  • София
  • Мнения: 5 547
Сайта е с нова (ужасна -поне за мен) визия.
Опитах се да си вляза в профила и ми дава грешка(имах 2 - и на двата грешка), тия диваци са ни изтрили тотално, не че ще пазарувам.

Общи условия

Активация на акаунт