ДУБАЙ 12-та тема

  • 112 133
  • 807
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Привет и от мен ! Изчетох много по темата, но отговор на моя "проблем" не намерих. В момент на умопомрачение си купих билет за Дубай за 26,07 с WIZZ AIR. Като предполагах че ще ме посрещнат на летището. С английския трудно се оправям /знаех го преди 40 години/. Изпадам в следната ситуация: аз пристигам  в 18:50 на 26ти, а синът ми /който трябваше да ме посрещне/ в 2:15 на 27ми. Това са 7 часа в нищото. Той ми предлага да взема такси и да отида в квартирата. А мен ме гони шубето. Ако успея да хвана такси и дам адреса написан на лист,ще ме закарат ли където трябва? Или е по-добре да се мотам по летището 7 часа и да го изчакам. Има ли свободен Wi Fi на летището и има ли парола? Има ли какво да се прави там , нещо да се разглежда и т.н.
Какво ще ме посъветвате?

# 16
  • Мнения: 3 020
margo_tosheva - На първо четене - много амбициозна програма и може би ще бъде доста уморителна. Освен това, колкото и всичко да е климатизирано, дори и малкото ходене на открито при тези температури може да развали удоволствието ви.

Предвиждате много ползване на такси - пуснете си разстоянията на дадения тук такси-калкулатор - май ще ви излезе доста скъпо, ако това е от значение, разбира се.

# 17
  • Мнения: 1 071
Ако успея да хвана такси и дам адреса написан на лист,ще ме закарат ли където трябва? Или е по-добре да се мотам по летището 7 часа и да го изчакам. Има ли свободен Wi Fi на летището и има ли парола? Има ли какво да се прави там , нещо да се разглежда и т.н.
Какво ще ме посъветвате?

Летището, на което спира Уиз е извън града и няма много неща за правене - няколко кафенета, салон и това е. Ако решите да вземете такси, нека на бележката освен точния адрес е написан и района, в който е, както и някакакви забележителности има - напр. до Мол еди кой.

Лиляна, на който и плаж да отидете, вече е по-спокойно. Най-близо с такси ви  е Kite Beach.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Shamsina, благодаря.

# 19
  • Мнения: 6 301

Какво ще ме посъветвате?
Такситата трудно намираха адреса на дъщеря ми, всеки път когато заявеше такси и се обаждаха за допълнителни указания. Когато се прибирахме с такси пак ги упътваше откъде да минат. Не е като да е на забутано място квартирата- до хотел Рамада.

# 20
  • Мнения: 27
margo_tosheva - На първо четене - много амбициозна програма и може би ще бъде доста уморителна. Освен това, колкото и всичко да е климатизирано, дори и малкото ходене на открито при тези температури може да развали удоволствието ви.

Предвиждате много ползване на такси - пуснете си разстоянията на дадения тук такси-калкулатор - май ще ви излезе доста скъпо, ако това е от значение, разбира се.
Благодаря за включването! Кое по точно ще е доста изморително, бъдете по конкретна? Програмата не е окончателна! Нали за това искам съвети от по-знаещите - може нещо да отпадне, нещо да се размести и т.н.!!! А за такситата - смятала съм ги и сметката е прилична, нали все някак си трябва да се придвижваме от точка А до точка Б, а и като сме две семейства делим на две и излиза малко по-скъпо от градския транспорт!!!

# 21
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Имам само 3 седмици на разположение.

И естествено почнах с хотела и за това се нуждая от помощ,
Моля Ви кой от тези двата хотела да избера:
City Stay Inn Hotel Apartment

или
Rose Garden Hotel Apartments - Barsha

# 22
  • Мнения: 3 020
Вторият хотел е в близост - около 300 м. от метростанция Sharaf DG, Мол оф Емирейтс е на около 500 м., отзивите в Букинга са по-добри за него отколкото за другия. Това - на база на прочетените ревюта и картата Sunglasses

# 23
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Вторият хотел е в близост - около 300 м. от метростанция Sharaf DG, Мол оф Емирейтс е на около 500 м., отзивите в Букинга са по-добри за него отколкото за другия. Това - на база на прочетените ревюта и картата Sunglasses
И АЗ ТАКА КЛОНЯ към втория........

сега се нуждая от помощ за резервация за Бурж халифа-до кой етаж да си взема?
през сайта им да взема билети? а за там от книгата ваучери могат ли да се ползват?

# 24
  • Мнения: 276
Балерина със сигурност ли Рамадан започва на 06.06.2016 г.?

# 25
  • Мнения: 9 903

програмата като цяло е напълно постижима, стига да носите на жега - по 3-4 часа на плаж Simple Smile Мол ъф емирейтс видях 2-3 пъти, а няма смисъл повече от веднъж, ако ме питаш.
в Ибн батута за 1 час ще кажете само дзак. Молът е едноетажен, но дълъг.
виждам и три пъти вечерна разходка по марината, макар с различен транспорт - но ако ви влече, ок.

# 26
  • Мнения: 27

програмата като цяло е напълно постижима, стига да носите на жега - по 3-4 часа на плаж Simple Smile Мол ъф емирейтс видях 2-3 пъти, а няма смисъл повече от веднъж, ако ме питаш.
в Ибн батута за 1 час ще кажете само дзак. Молът е едноетажен, но дълъг.
виждам и три пъти вечерна разходка по марината, макар с различен транспорт - но ако ви влече, ок.
  Благодаря за отговора!!! Ами часовете за плаж са примерни - ако е не търпимо ще е по-малко Simple Smile Ще се радвам на някой съвет от теб за програмата ми?!? Какво да корегирам или да заменя или нещо друго ... Мерси предварително!!!

# 27
  • Мнения: 5 215
Балерина със сигурност ли Рамадан започва на 06.06.2016 г.?
Не е сигурно, защото зависи от луната, но е най-вероятно. Хилал се казва и е първият ден след новолунието. Peace

# 28
  • Мнения: 276
Балерина със сигурност ли Рамадан започва на 06.06.2016 г.?
Не е сигурно, защото зависи от луната, но е най-вероятно. Хилал се казва и е първият ден след новолунието. Peace
[/quote
Аха Wink ok

# 29
  • Мнения: 23
Привет и от мен.
И нашето вълнуващо приключение в Дубай завърши.
Благодарности на всички за препоръките, насоките, маршрутите и всички полезни неща, които споделяхте и които направиха екскурзията ни възможна.  bouquet
Отседнахме в хотел, който е препоръчан на първа страница la villa najd hotel apartments Dubai - на 5 мин. от Емирейтс МОЛ. Не мога да кажа много за хотела, тъй като прекарвахме по 5-6 часа там и то в сън.
За транспорт основно ползвахме метро и таксита. За таксита е важно да хващате тези които са с емблемата на RTA, и все пак преди да се качите попитайте колко приблизително ще ви струва да ви закарат до дадено място. Препоръчвам ходенето до Дубай МОЛ да става с такси. С метрото има безкрайно дълъг коридор, който отнема ценно време, което може да прекарате наслаждавайки се на фонтаните  Simple Smile . Тук е мястото да кажа, че в метрото е забранено пиенето даже и на вода, дъвченето на дъвки и похапването на каквото и да е. Има солени глоби. Има санкции и за мъже които са в женския вагон. Внимавайте, за да не ви се развали настроението!
Много приятно изживяване е 90 мин. тур с жълтата лодка. С ваучери от книгата цената излиза 140 дирхама на човек. Препоръчвам го!
Посетихме и Абу Даби, като не пропуснахме възможността да пием златно капучино в Емирейтс Палас. На връщане автобуса Е100 ни спря близо до Dubai Garden Glow. Не съм очарована от тази атракция, по - скоро е за малки деца.
В една страна на чудесата всичко е възможно, дори да накараш водата да танцува - това е поздрава ми за Вас  Hug :
https://www.facebook.com/arpi.dingilianjeliazkova/videos/vb.1683 … ype=3&theater

Общи условия

Активация на акаунт