ДУБАЙ 12-та тема

  • 112 175
  • 807
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 276
Според вас ок ли ще е сафарито за 3 годишно дете?
Проблем ще е моито дете е 5 годими в началото му беше забавно и после почна да му прилошава и си поплака 😀

# 781
  • Мнения: 594
Ok, благодаря. Ще се откажем значи.

# 782
  • Мнения: 2
Аз пак за Атлантис да питам - ще отидем с Монорейл , но как да се върнем ? Прочетох някъде тук, че не се препоръчва връщане с влакчето .

# 783
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Ok, благодаря. Ще се откажем значи.
Зависи от шофьора и другите клиенти в колата, но според мен Не защото другите биха искали нещо интересно по пътя - екстремно, то иначе няма да е интересно. На мен даже ми стана леко лошо, а никога не съм имала проблем  със скорости или подобни екстремни неща. Тъй че недейте рискува.

# 784
  • Мнения: 2 668
Просто сафарито е с екстрем стил на каране. , да се усети "тръпката" . Разбира се , че шофоьора като видя какво става започна да кара по леко а и в джипа го помолиха за това. Човека се извини, но първите 7-8 км се караше както на сафари, и беше адски кеф, но впоследствие на всички им прилоша .
Не рискувай с малко дете .

# 785
  • Мнения: 65
Аз пак за Атлантис да питам - ще отидем с Монорейл , но как да се върнем ? Прочетох някъде тук, че не се препоръчва връщане с влакчето .

До Атлантис можеш да отидеш и де се пъвнеш с монорелсовото влакче. А за влизането ватре не може. Много е красиво. Влиза се във фоайе, от което се ходи до аквариума и до аквапарка, но в същинското лоби за нсатаняване на в хотела май не пускат. Нас ни върнаха от алеята, която вози към входа за гости на хотела. Но и там, където успеете да влезете е много красиво.

# 786
  • Мнения: 35
здравейте  може ли да ми кажете тази оферта дали си заслужава защото не знам как вървят цените.благодаря предварително https://www.groupon.ae/deals/bright-basra-tourism-travel-l-l-c

# 787
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Обещах да разкажа и за нашето пътуване до Дубай  Hug
12-16 април. умишлено по празниците, че майка ми да може да гледа малката. не сме дебнали промоции за билети тъй, като датите бяха фиксирани и нямахме възможност да избираме по-евтини варианти. 960 лв за 2мата с голям кабинен багаж с wizzair.
от тук бях запазила; кола, сафарито, бурж халифа, круйз по марината, хотел.
летището е малко и супер подредено. за 30 мин взехме колата, регисрирах картата на етисалат и потеглихме. кацнахме вечерта към 9 с час закъснение и направо отидохме в хотела -атана- . бърза разходка до един супермаркет да вземем нещо за хапване и по леглата.

13.04 абу даби. сутринта станахме към 7 и закусвахме в хотела. да отбележа, много сме доволни от хотела - всичко, храната, отношение, чистота.към 8 тръгнахме към абу даби. минахме покрай кръглата сграда и после  през джамията, после отиходме направо в етихад тауърс към т.н обсерватория 300. исках да направя резервация, но те нямат такава политика и на място купихме билети. 85 дирмама и 50 са за консумация. страхотна гледка, много спокойно, не е много посещавано, а определено си заслужава. хапнахме по 1 сандвич. чудихме се за емирейтс палас, но се отказахме. после отидохме до някакъв мол уж за магнити и други подаръци, но нямаше нищо евтино и въобще от сорта които аз си представях - беше си мол. после към уас  мол, разходихме се до ферарито, не сме влизали. на обратно към дубай за вечерните фонтани. седханме в five guys и гледахме от там едно от шоутата. решихме да вземем билетите си бурж халифа, които бях платила, за да не се мотаме утре. после точно пред заведението и се прибрахме.

14.04 - пак ранно ставане и закуска. имахме резервация за жълтите лодки за 9 часа. беше уникално. бяхме с най-откачения шьофьор-най-много го хвалят в трипадвайзъра. към 10.30 се върнахме и тръгнахме към дубай мол, защото от 14.00 бях запазила билети за бурж халифа. бяхме ги взели предишния ден и по-добре беше голяма лудница.към 14.45 вече бяхме горе. абе заслужава си да се види, хареса ни гледката.
после по план беше леденият бар в мол Times Square Center. имах ваучер и за там. входа е 80 дирхама с ваучера за 2-мара. хареса ни в цената влизаше и топла напитка по избор. вечерта бях запазила круйз по марината от 20.30 до 22.30 в exclusive cruise. също много ни хареса, но без малко да закъснеем, много коли имаше на паркинга в марина мол, а е безплатно само там да се паркира и доста зор си дадохме  Joy

15.04  закуска и на ''плаж" до бурж ал араб. не ходим на плаж и отидохме за по 1 снимка . даже банските си забравихме в хотела от голямо гласене.жегата е непоносима и да ги бяхме взели едва ли щяхме да се къпем. към 11 отидохме в Madinat Jumeirah. разходихме се и хапнахме в noodle house пак с ваучер. беше мнооого вкусно. прибрахме се в хотела да се преоблечем и в 16 часа ни взеха за сафари с Arabian Nights. паднахме се с един мълчалив шьофьор и по-старичка тойота и мъжо се вайкаше, че искал на новичката тойота да се качи. да ама шьофьора бил скрита лимонка  Joy най-ненормалния от всички и за това му дават -по-стара кола. минавахме по по-стръмни дюни по скрити пътчета беше си много яко преживяване даже на края леко ми стана лошо, ама не си обадих Joy Joy. спирахме 2 пъти за снимки, хапнахме в лагера им возихме се на камилите и към 22.30 ни върнаха в хотела.

16.04  за този ден бях планувала да идем до Zabeel Park, да видим Рамката, но жегата ни отказа от всичко и решихме да щъкаме на хладно, минахме пред емирейтс мол, аутлет мол /по принцип не обичаме моловете/ и към летището. колата я върнахме пак бързо както я бяхме взели. полета закъсня с 30 мин и от 39 градуса кацнахме на 10 и в дъжд.

като цяло най-много ни харесаха сафарито, жълтите лодки и круйза. хотела много ни очарова. не си представям, как щяхме да изпълним програмата ако нямахме наета кола. жегата е убииствена /поне за нас, не сме топлолюбиви/, не е подходящо за плаж според мен през април. може би януари, февруари, март...незнам. по груби сметки всичко ни излезе под 3500 лв, с много добра организация и четене. можете и по-евтино заради билетите, но нямахме тази възможност да дебнем оферти.  най-много ме мъчеше жегата и големият студ в затворените помещения. хем да си облечен, хем е топло на вън.
не бихме повторили, освен ако няма да идем на почивка - плаж, водата пясъка и всичко е супер чисто. мисля, че с 1 ходене видяхме достатъчно и вече ще мислим следващата дестинация.

# 788
  • Мнения: 594
Екстра си е на плажа, дори в момента. Има ветрец на плажа, водата е прохладна и жегата не се усеща.
За идването пак- и аз не бих на този етап.

# 789
  • Мнения: 35 993
Моля някой да пусне нова тема.

# 790
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
https://magelanci.com/patepisi/article/385-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0 … %B8/#comment-1406
ето линк към краткият ми пътепис Simple Smile

# 791
  • Мнения: 34
Здравейте, из нета се върти някаква информация за анулирани полети на WizzAir между София и Дубай на 26 април и изказване на предположения, че линията явно ще бъде закрита. Някой има ли представя вярно ли е това или става въпрос за фалшиви новини. Инфото се разпространява от някакъв сайт за обезщетения, който на мен лично ми изглежда фалшив.
Хубав ден на всички

# 792
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Здравейте, из нета се върти някаква информация за анулирани полети на WizzAir между София и Дубай на 26 април и изказване на предположения, че линията явно ще бъде закрита. Някой има ли представя вярно ли е това или става въпрос за фалшиви новини. Инфото се разпространява от някакъв сайт за обезщетения, който на мен лично ми изглежда фалшив.
Хубав ден на всички
реклама, с цел посещение на сайта...

# 793
  • Мнения: 34
Здравейте, из нета се върти някаква информация за анулирани полети на WizzAir между София и Дубай на 26 април и изказване на предположения, че линията явно ще бъде закрита. Някой има ли представя вярно ли е това или става въпрос за фалшиви новини. Инфото се разпространява от някакъв сайт за обезщетения, който на мен лично ми изглежда фалшив.
Хубав ден на всички
реклама, с цел посещение на сайта...
Да, аз също така предположих. Оказа се, че наистина е отменен полетът поради технически причини. Осъществен е на следващия ден

# 794
  • гр.София
  • Мнения: 147
Доста четох относно облеклото , но все пак да попитам , може ли да си облечен с къс панталон до колене ?Става въпрос за мъжете и жените.

Общи условия

Активация на акаунт