Празници в семейството

  • 3 219
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 406
Кои български празници и обичаи празнувате във вашето семейство? Какви обичаи спазвате и как празнувате всеки един важен за вас празник?

# 1
  • Nice
  • Мнения: 946
В къщи се празнуват големите празници, но и много от по-малките. Задължително Коледа, Великден, Нова Година, Гергьовден  (макар и да нямаме именици).
Всички имени дни в семейството (Никулден, Архангеловден, Тодорвден, Васильовден, Илинден, Петър и Павел) и всички рождени дни се празнуват с гости и подаръци.
Аз бих казала, че някои празници ги честваме, не празнуваме, защото някои преминават в по-спокойна обстановка. Като например Сирни заговезни, като бях малка спазвахме обичая с ламкането (много беше забавно). Отбелязвахме и цветница (пак без да има специално имен ден), Голяма Богородица.
На имените дни и църковните празници обикновено ходим и на църква.
Празнуваме бабин ден и 8ми март с голямо семейно събиране и подаръци.

# 2
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 310
Празнуваме Коледа,Великден,3март,8март,24май ,рождени и именни дни.

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 17:49 от veni35

# 3
  • Мнения: 2 846
Аз обичам само Коледа и рождения ден на малката. Тогава ми е кеф да празнувам и да правя нещо с настроение. Празнуваме Великден и рождени дни, но другите - не. Не обичам нито Трети март, ни 24 май. Предполагам, заради кофти спомени от детството, не, че имам нещо против самите празници. Църковния календар изобщо не го следя, нито знам кой кога има имен ден.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 823
Рождените дни( скромно, семейно), Коледа и Великден.

# 5
  • Мнения: 3 030
Празнуваме православния (също и католическия) Великден, Коледа, рожденни дни.

# 6
  • Мнения: 64 904
Коледа, Великден, НГ, 3 март, 8 март, Св.Валентин - не Трифон Зарезан Naughty, РД на всички, даже на домашните любимци Heart Eyes, повечето големи именни дни, въпреки, че нямаме именици - Йордановден, Атанасовден, Гергьовден, Петровден, Голяма Богородица, Никулден. Абе много. 6 септември, 24 май. bouquet Началото и края на учебната година.

# 7
  • Down south
  • Мнения: 9 820
Празнуваме и български, и тукашни празници. Поводите за празнуване са чудесно нещо.

Коледа, НГ тук не е кой знае какво, но все пак я отбелязваме. Свети Валентин, Великден, само православния, Mother's Day, Memorial Day, Father's Day, 4-ти юли, Labor Day, Halloween, Никулден и разбира се, всички рожденни дни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт