Кое прави от момчето истински мъж?

  • 19 892
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 656
То ако трябваше половете да са еднакви, както някои си мислят че може да стане, то Бог нямаше да ги създаде. Природата е сложно нещо, не може някой ей така да промени природата, а ако успее още по зле за него, защото и тя може да е отмъстителна.
 Технически погледнато далеч не е само фантастика да се направи апарат, който да ражда деца вместо жената, тогава само едни крушки ще и' останат като задължение  Grinning.

# 91
  • Мнения: 6 122
Според мен има незаменими хора, всеки човек е незаменим, дори и полово ако ги разделяш.
 Как ще научиш момчето на "мъжки" неща ако си жена? Как да смени спуканата гума на колата насред път, как и по какво се избира бойлер, климатик или друга техника за вкъщи, как да направи поне елеметарен ремонт на нещо вкъщи? Или "то си има майстори и сервизи" - ОК! Ама и майсторите ако са учени само от майкаите си как се ремонтират автомобили, каквито са повечето майстори  Mr. Green? Не може човек, който и понятие си няма от нещо, да дава съвети и да учи някого, а дори и да може - не бива.
 Каквото и да си говорите, има неща и професии, които са мъжки и женски, има изключения, но те са част от правилото.

Да бе сигурно. В 21 в. обикновено се плаща за това. Поне в развитият свят. Научи го да изкарва пари, ремонта лесно ще дойде след това. Битовизми пълни, това не прави мъжа мъж.
Как майсторите ще са учени от майката?! Да не би от баща си да са го научили? Има си професионални техникуми за целта.
Цитат
То ако трябваше половете да са еднакви, както някои си мислят че може да стане, то Бог нямаше да ги създаде. Природата е сложно нещо, не може някой ей така да промени природата, а ако успее още по зле за него, защото и тя може да е отмъстителна.
 Технически погледнато далеч не е само фантастика да се направи апарат, който да ражда деца вместо жената, тогава само едни крушки ще и' останат като задължение  Very Happy.

Във времето, в което живеем "природата" е сведена до минимум. И не само, че може някой да я промени, а я променяме непрекъснато, дори и в момента. Обаче виж оправдания, бол. Единствената разлика между половете е, че едните раждат деца, а другите не. От там нататък за щастие науката се е погрижила да може всеки да нахрани едно бебе, да го преоблече, да го изпере, да го изпрати на училище като порасне и т.н.

Не, никаква фантастика не е да се направи..."апарат" дето ще ражда деца. Въпрос на много малко време е.

Цитат
Не мога да разбера какви са тези напъни, жената да можела всичко, което може и мъжа. За какво и е нужно това  Thinking и кой би повярвал  Outta Joint. Но така е, човек не може да разбере всичко на тоя свят.


Ооо в огромна грешка си. В огромна заблуда. Напъна обикновено е в другата посока. Да може мъжа да прави, това което прави жената. Да ходи на работа, да гледа деца, да готви, да чисти и т.н. А не да се оправдава, че той "мъжката"работа я бил свършил (ремонта, веднъж в годината най-много) и му било време да си почива. Жената отдавна, отдавна работи наравно с мъжа и прави всичко, което и той. Обратното, обратното е големият напън. Нищо не си разбрал.

# 92
  • Мнения: 6 122
Токчетата са пак напън, ако не станем над-, поне да сме равни  Joy.
 Хайде стига толкова.



Ми не знам какъв напън са. Токчетата са за мъже и са били носени от мъже векове наред. После ги "приватизират" жените.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1541266

# 93
  • Мнения: 46 520
То ако трябваше половете да са еднакви, както някои си мислят че може да стане, то Бог нямаше да ги създаде. Природата е сложно нещо, не може някой ей така да промени природата, а ако успее още по зле за него, защото и тя може да е отмъстителна...
Не вярвам в Бог, но двата пола в природата са факт, за да могат да се размножават. Иначе като гледам животните, да, еднакви са половете, разликата е, че повечето мъжки са една идея по-едри заради физическите различия, иначе за "работата" няма измислени ограничения като при хората.

Интересно ми е как в древността са определяли кой е мъж като не са имали крушки за смяна и стени за боядисване  Mr. Green гледах за живота в едно племе, което си живее по дивия начин на дедите си, ами и жените, и мъжете ходеха на лов, за различни животни според физическите сили, но не видях жените да са сврени вкъщи, а месото да се носи само от мъжете.
Всичко това е измислено много по-скоро, отколкото си мислите, нормалното е да работят заедно, рамо до рамо Peace

# 94
  • Русе
  • Мнения: 656
Според мен има незаменими хора, всеки човек е незаменим, дори и полово ако ги разделяш.
 Как ще научиш момчето на "мъжки" неща ако си жена? Как да смени спуканата гума на колата насред път, как и по какво се избира бойлер, климатик или друга техника за вкъщи, как да направи поне елеметарен ремонт на нещо вкъщи? Или "то си има майстори и сервизи" - ОК! Ама и майсторите ако са учени само от майкаите си как се ремонтират автомобили, каквито са повечето майстори  Mr. Green? Не може човек, който и понятие си няма от нещо, да дава съвети и да учи някого, а дори и да може - не бива.
 Каквото и да си говорите, има неща и професии, които са мъжки и женски, има изключения, но те са част от правилото.

Да бе сигурно. В 21 в. обикновено се плаща за това. Поне в развитият свят. Научи го да изкарва пари, ремонта лесно ще дойде след това. Битовизми пълни, това не прави мъжа мъж.
Как майсторите ще са учени от майката?! Да не би от баща си да са го научили? Има си професионални техникуми за целта.

Че в кой век не се е плащало за нещо, което не можеш?
 Да "изкарва" пари  Joy.
 "Професионалните техникуми"  Grinning. Как така били учени от родителите си? Ако се разчита на училището само..... Аз съм учил техническа специалност, не знам дали се сещаш от състудентите ми от женски пол колко работят по специалността? Малко, съвсем малко над 0%. Ама били ходили на училище, ама си загубили времето, вместо да учат нещо полезно за тях, битовизми.
 Важното е да вадят, вкарват, изкарват или там каквото се правят пари.
 Голям зор за пари, значи който вади пари е най-мъж?
  Парите правят момчето мъж, ясно-о-о?

 Много ми е интересно дали тази тема послужи на автора за нещо полезно? Уж беше за момчета-мъже, после мамите, дето нямат момчета казаха, че и момичетата можели да станат като мъжете, да не останат назадЕ и прочее феминизми. И въобще тя надявала ли се е на на нещо друго? Пък и резултата от тази анкета какъв фактор може да бъде?

Последна редакция: пт, 09 сеп 2016, 00:11 от Не се сърди, човече

# 95
  • Мнения: 46 520
...после мамите, дето нямат момчета казаха, че и момичетата можели да станат като мъжете, да не останат назадЕ и прочее феминизми...
Всъщност казахме, че изброените неща са задължителни във възпитанието на всеки. Това е и мнението на мъжа ми и на баща ми.
М/у другото и двамата са с технически специалности и повечето им колежки си работят по специалността, но те двамата не  Laughing

# 96
  • Мнения: 6 122
Цитат
Много ми е интересно дали тази тема послужи на автора за нещо полезно? Уж беше за момчета-мъже, после мамите, дето нямат момчета казаха, че и момичетата можели да станат като мъжете, да не останат назадЕ и прочее феминизми. И въобще тя надявала ли се е на на нещо друго? Пък и резултата от тази анкета какъв фактор може да бъде?

Не, аз имам и син. Нещо пак не си разбрал.

Цитат
з съм учил техническа специалност, не знам дали се сещаш от състудентите ми от женски пол колко работят по специалността? Малко, съвсем малко над 0%.

О, моля ти се. С мъжете е същото. Много малко работеха по специалността си. Общо взето безработни инженери с лопата да ги ринеш по онези времена. За това имаше специалности в ТУ, в които приемаха и по диплома, че и желаещи нямаше.

Цитат
Ако се разчита на училището само.

И..какво? Баща ти те донаучи после ли? Стига глупости.

# 97
  • Русе
  • Мнения: 656
....

Не, аз имам и син. Нещо пак не си разбрал.
.....
И..какво? Баща ти те донаучи после ли? Стига глупости.

 Дрън-дрън, че пляс  Mr. Green. Нямах въобще предвид теб, ТИ не си разбрала нещо  Laughing.
 Пък за инженерите неработещи по специалността, браво, спестяват доста грижи на другите, техниката не е за всеки, дори и мъж  Mr. Green.

 Както казах,  очаквам коментар от автора на темата (който беше обещан в началото), не мисля повече да отговарям на глупости.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2016, 13:51 от ramlim

# 98
  • Мнения: 25 633
Кой питаше какво отличава възпитанието на момчето от това на момичето?
Да хвърли око на тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=941189

# 99
# 100
  • Мнения: 76
Гласувах за ,,Добрият пример и подкрепа на бащата,,. Имам приятели,чиито родители са разведени, много им се е отразило липсата на баща. Възпитани са ,,по женски,,.

# 101
  • Мнения: 46 520
И аз имам, и са нормални мъже.
Както и женски, т.е. мамини момченца, отгледани от двойка.

Кой питаше какво отличава възпитанието на момчето от това на момичето?
Т.е. ако жена мяташе такива гнусотии щеше да е ок? Не мисля.
Аз поне не бих искала дъщеря ми да падне толкова ниско и дано успеем да я възпитаме, пък нека е мъжко.

# 102
  • Мнения: 25 633
Всъщност, права си. И без това мъжете от ден на ден стават все по-женствени и меки Мари, редно е за противовес момичетата да се възпитават в твърдост, стоицизъм, кавалерство... Абе, да бъдат истински джентълмени в крайна сметка.
Ако не за друго, поне да има кой да подарява цветя, да отваря вратите и да кавалерства на синовете ни.  Crossing Arms

# 103
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много си права Как' Сийке!

Една от причините мъжете да падат е, че има търпимост към това.
Ако един неотварящ врати младеж срещне явно и повсеместно неодобрение може и да се поправи.
Но като е" тарикат" и "як" да не се "връзва" на "отживелици"... ще стават повече. Жена да върви срещу мъж по тесен тротоар и той да не се отмести и изчака. Или да върви по петите ѝ по тъмна уличка; да не направи път на възрастни, или на деца... и да се нарича мъж и от други... ей това го прави какъвто е - някакъв вид безпардонен мачо.

Жените пък компенсират и това е приемане и подкрепа за отстъплението на мъжете от стил, кавалерство, възпитание, отговорност. И така нещата стават необратими.

# 104
  • Мнения: 25 633
А, не е само до кавалерстването, то и без това кой ли обръща внимание днес на такива неща. Хайде сега, лиготии.
Много държа, когато синът ми се уплаши от нещо или някой нацепен батка го заплаши със саморазправа, да има здрав женски гръб, зад който да се скрие. Колкото по-широк и здрав, толкова по-добре. И веща в бойните изкуства жена, която да го защити. Или поне да задържи достатъчно дълго неприятеля, докато синчето успее да избяга и да се скрие. Също така, когато му се насълзят очичките, да има силно женско рамо, на което да се гушне и да си поплаче. Както и някой, който да му ги изтрие с целувки.
Естествено, тя трябва да изкарва достатъчно пари, за да може да издържа семейството си. Да си поддържа собствена колекция козметика и да не посяга на гримовете и лаковете на мъжа си. А най-добре никаква козметика за нея. Нали е мъжко момиче, стига ѝ някакъв крем против мазоли и дотам. А, и крем за бръснене, естествено, че синчето не обича да му боцка наболата женска брада.
В замяна на това обещавам да го науча да кокетничи, да пърха с мигли, да гледа жално и да плаче в нужния момент (особено когато се зазяпа в някое парфюмче), да проявява често и охотно своята слабост, защото иначе как жена му ще има самочувстието, че е мъжко момиче, а? А?

Общи условия

Активация на акаунт