Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 66 953
  • 666
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, и аз това щях да питам. Подобни захаросани глезотийки на мен са ми приемливи за първата-втората година от връзката. После вече и на мен биха ми действали изнервящо. А при наличие на деца направо не си го представям.
Да, нищо весело няма в това, жена да чувства така нещата.
Обикновено, точно липсата на глезотийки изсушава интимните отношения и води до скука, а после и до липса на желание за секс с партньора.
Ще кажете, че не е така, но кой от твърдящите го има опит над 20- 30 години в брак?

# 601
  • Мнения: 2 850
Едни твърдят, че авторът не го е грижа за жена му и не я глезел, затова е изгубила желание да прави секс с него. Други пък сега казаха на друг потребител, че прекалява с глезенето, затова жена му не иска да правят секс. Е, нема угодия.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Защо да са "захаросани глезотийки"? Толкова ли са променени женските представи, че в тях вече не се побира мъж романтик?

Тъжно е, да.
Повечето жени искат точно такова отношение, обаче рядко го получават и обикновено се задоволяват с що-годе "прилични" отношения. Но тъй като все пак трябва да имат някакво оправдание пред себе си за занижените си критерии, решават, че е лигаво и не им допада. А бе, с две думи, гроздето е кисело. От това пък се възползват мъжете и съвсем се пускат по течението. И така, налице е един стерилен и лишен от нежност свят.

# 603
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, винаги има двоен аршин поне при 90% от съфорумките. Mr. Green
Важно е да се натрие носа на мъжа, пък после валят теми в бг.мама.........

# 604
  • Мнения: 2 843
Немалка част от жените са заслепени от стереотипа на "лошото момче", затова не оценяват загрижения, добър, романтичен мъж. Но и за мъжете се отнася до голяма степен същото: дали тези господа, които се жалват от студенината на съпругите си, не го правят тъкмо заради тази демонстрирана дистанция. Ако имаха до себе си мила и отзивчива жена, дали тя нямаше да им доскучае? Никаква мъдрост няма в човешката природа. Тича се към онова, което бяга.

# 605
  • Мнения: 21
Ако тя няма нищо против опитай навън,но повечето жени мои приятелки са против, Shocked защото е свързано със  средства и намаля бюджета са самите тях.

# 606
  • София
  • Мнения: 4 328
баланс на качествата...
и за двата пола.
"познавам те добре. аз теб също недостатъчно."

# 607
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако тя няма нищо против опитай навън,но повечето жени мои приятелки са против, Shocked защото е свързано със  средства и намаля бюджета са самите тях.
Ами, безплатен обяд няма и ако някоя жена се заблуждава, че няма да плати по някакъв начин комфорта на безсексието в семейния живот, се лъже. Mr. Green
И ако твоите приятелки са против, щото ще им се намали бюджета, скоро ще останат съвсем без него, ако не изровят някоя сива клетка овреме.

# 608
  • Мнения: 2 843
По пътя на логиката от предния ми пост (че се стремим към онова, което бяга), ми хрумва да предложа на пишещите (и оплакващите се) тук мъже следното: просто се дистанцирайте малко, експериментирайте с хладност. Дали пък това няма да обърне нещата: липсата на приетото за даденост; липсата на постоянното желание от ваша страна, на непрестанната готовност; дали ако видят, че ви губят, няма самите те да ви потърсят. Но не прекалявайте с продължителността на експеримента: нека няма страдащи и разбити сърца.

# 609
  • Мнения: 3 784
Ама защо приравнявате класическите клишета за романтика с нежността и загрижеността? Хората са различни и истинската загриженост е доброволно и от сърце да направиш за другия това, от което той/тя конкретно има нужда, а не да лепиш целувки по корема на човек, който го е гъдел, или да носиш букети на жена, за която това са мъртви цветя. Истинската нежност е да знаеш, че след тежък работен ден жена ти умира за плодова салата, обаче умира и да си полежи, и като се прибере, да я пратиш да лежи и да й направиш ти салатата. Истинската грижа за другия е да си забелязал, без специално да ти го казва, че не обича да чете измачкан и разбъркан вестник и да му го даваш да го прочете пръв. Общите вани и серенадите под прозореца изобщо не са задължителни. Смисленият романтичен жест идва след като си обърнал внимание какво е важно за другия и му дадеш точно това - а не нещо, което е твоята представа или лепнато от някой филм, без да ти минава през ума дали съвпада с неговата представа. Жестът затова е жест, защото го правиш за другия, не за себе си.

# 610
  • София
  • Мнения: 4 328
абсолютно в 10-ката си, Априлска вълшебница.
хората масово вече нямат сетива за това.

# 611
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Така е.
И все пак, човек изразява чувствата си според своите разбирания за уместно и избира начините в унисон с тях. Има и елемент на спонтанност. Не винаги искаш да контролираш импулса.
И честно, не съм чувала за жена, която не харесва нежна целувка по врата. Simple Smile

# 612
  • Sofia
  • Мнения: 15 633
Немалка част от жените са заслепени от стереотипа на "лошото момче", затова не оценяват загрижения, добър, романтичен мъж.

   Какви "лоши момчета"? Crazy И какво общо има грижовността с усета за романтика? Писала съм и в други теми, че ММ е изключително внимателен и откликващ на всички мои нужди – физически, битови, финансови, но ако някоя сутрин реши да ме дърпа, да се излежаваме цял ден в леглото, сигурно ще го пратя да си измие зъбите, преди да ми говори на по-малко от една педя отстояние. Laughing Това в кръга на шегата, но и не съвсем. Всеки има своя интерпретация за това, що е романтика. Мен лично "коремчета", общо търкане на кир под ду́ша и тем подобни изпълнения никога не са ме привличали, ама хич! Слава Богу, и половинката е на същата вълна.

   И още нещо – забелязала съм, че голяма част от неуспелите мъже компенсират житейските си пропуски с големи дози лигаво-захаросано поведение (чак биещо на инфалтилизъм) и бликащ отвсякъде сантиментализъм. Не че няма и изключения, има ги, разбира се... Но пак казвам, на база личния си опит – едни от "романтичните" господа, които познавам, просто нямат с какво друго да блеснат и впечатлят една жена, та барем някоя клета, обрулена от живота мечтателка им върже на плоските прийоми. Whistling

# 613
  • Мнения: 55 018
Така е.
И все пак, човек изразява чувствата си според своите разбирания за уместно и избира начините в унисон с тях. Има и елемент на спонтанност. Не винаги искаш да контролираш импулса.
И честно, не съм чувала за жена, която не харесва нежна целувка по врата. Simple Smile

Ако това означава начало на секс, който по начало е нежелан, естествено, че няма да ѝ харесва.

# 614
  • София
  • Мнения: 24 839
Романтичният човек е такъв и след като свали обекта на желанията си.
А неромантичният се напъва докато спечели жената и после романтиката потъва в ежедневието.
Та, нали не вярваш, че някой, бил романтичен като овчар от Балкана, след като се ожени и преживее 10 години семеен, изведнъж го осеняват " лигавщини" от вида целуване зад ухо или по коремчето?

Общи условия

Активация на акаунт