Липсата на секс в семейството достатъчен повод ли е за развод?

  • 66 870
  • 666
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 843
The Black Cat, човек не може да е безкрайно изобретателен в романтиката; винаги пред него би стояла опасността да повтори нещо, вече правено. Ако ти сега изредиш жестове, предприети от съпруга ти, и смятани от теб за романтични, все ще се намери някой, който ще ги окачестви за банални. Това е положението: векове културно развитие, книги, филми - всичко красиво и романтично вече е изказано, стиховете са написани, не можем да блеснем особено. Обаче ако има любов, дори един банален жест би ни се сторил симпатичен, дори нескопосаното стихотворение, включващо "звезди, любов, небе", би ни зарадвало. Още повече, ние говорим за редови български хора, не за поети и гении, говорим за средностатистически мъже и жени (да, и ние попадаме сред тях, колкото и егото да се дърпа).

Та, струва ми се, тези жени са приели постоянното желание на мъжете им за даденост, за част от пейзажа. Ако изненадващо желанието изчезне, биха усетили сериозен дискомфорт.

# 616
  • София
  • Мнения: 4 328
мисля, че липсата на опит, или емоционална интелигентност, кара някои да бъркат романтиката от руските любовни романи, с органичния усет към личността...

# 617
  • Мнения: 1 281
пък аз си мисля, че болшинството от жените пишещи в тази тема въобще на са на център ... твърдо го мисля без никакви съмнения . направо ше си посегна на живота ако продължа да чета тая тема .. честно  Confused

# 618
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, на добър път и да пишеш как е там! Mr. Green

# 619
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По пътя на логиката от предния ми пост (че се стремим към онова, което бяга), ми хрумва да предложа на пишещите (и оплакващите се) тук мъже следното: просто се дистанцирайте малко, експериментирайте с хладност. Дали пък това няма да обърне нещата: липсата на приетото за даденост; липсата на постоянното желание от ваша страна, на непрестанната готовност; дали ако видят, че ви губят, няма самите те да ви потърсят. Но не прекалявайте с продължителността на експеримента: нека няма страдащи и разбити сърца.
Да, това определено е добър съвет, наистина. Аз много обичам да ме гложди, да ми е леко дистанциран поне от време на време. Но в никакъв случай нацупен, сърдит и в ролята на жертва. Ужасно мразя хора в лошо настроение. После и 10 пъти да ме целуне по вратлето, нищо не става.

# 620
  • Мнения: 1 281
Ми, на добър път и да пишеш как е там! Mr. Green

бил съм там вече .. мога да ти разкажа ако искаш да знаеш  Sunglasses

# 621
  • Мнения: 1 427
Но в никакъв случай нацупен, сърдит и в ролята на жертва.

Че то това изобщо не е мъжко, не мога да си представя мъж да се държи така  ooooh!

Тази липса на секс в браковете (изобщо м/у двойките) дали пък не идва от неизказаните желания  Mr. Green
Т.е. чисти предразсъдъци....

# 622
  • Мнения: X
Имах колега, който се оплакваше горе-долу от същото.
За мен жена му е просто асексуална, трябвал й е съпруг, за да не остане стара мома, да й направи едно дете и да го отглеждат заедно. Има си такива хора, той поне си е знаел положението още преди да се оженят. Сексуалността може да се занемари при липса на подходящ обект и с напредването на годините, особено при хормонални промени, каквито неизбежно настъпват.
А от собствен опит - липсата на либидо е напълно възможно да има физически причини, но нежеланието да я преодолееш (с лекарства, консултации и т.н.) - означава, че нямаш желания конкретно към човека.

# 623
  • При децата ми
  • Мнения: 6 124
Та, струва ми се, тези жени са приели постоянното желание на мъжете им за даденост, за част от пейзажа. Ако изненадващо желанието изчезне, биха усетили сериозен дискомфорт.

Та струва ми се на мен, че тези жени не знаят какво искат! ooooh! Mr. Green

И още нещо: Това е поредната история /измислена или не -не знам/, в рамките на година- година и нещо, която чувам/чета за съпруга отказваща интимни отношения. Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 11:21 от Hrispa76

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 15 582
Имах колега, който се оплакваше горе-долу от същото.

   Абе, и твоят колега не е бил особено читав, щом без притеснение е споделял подробности от интимния си живот пред теб. Това са си неща само между него и жена му. Не мога да си представя аз да тръгна да споделям с трети лица колко често спя с мъжа си. ooooh!

# 625
  • При децата ми
  • Мнения: 6 124
Имах колега, който се оплакваше горе-долу от същото.

   Абе, и твоят колега не е бил особено читав, щом без притеснение е споделял подробности от интимния си живот пред теб. Това са си неща само между него и жена му. Не мога да си представя аз да тръгна да споделям с трети лица колко често спя с мъжа си. ooooh!

Не можеш да си представиш, ама се случва... Лично аз знам за двама, много,много близки мои приятели!

# 626
  • Мнения: X
Точно така наречените "захаросани глезотийки" поддържат тръпката между двама души.
Дали ще е голо къпане в басейна, пиене на сутрешното неделно кафе заедно в леглото, пикник в гората с вино и сирене, каране на колело заедно в почивния ден, миене на колата заедно пръскайки се с вода (така заварихме наши приятели на вилата им    Laughing   ), та, да не изброявам хилядите начини, по които една двойка може да даде "храна за душите си" заедно....всекиму според представите за романтика и общи глезотии.
Но за да се съхрани свежестта на брака, силата на интимността, трябва да ги има.
Не че иначе бракът не би оцелял.Но просто е сив, скучен, еднообразен, монотонен и често се стига до "Той/тя вече не спи с мен!".

# 627
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Голо къпане в басейна и каране на колелета в парка.....съвсем едно и също е hahaha

# 628
  • Мнения: X
Голо къпане в басейна и каране на колелета в парка.....съвсем едно и също е hahaha
Ами, аз не съм виновна, че не схващаш идеята и романтиката ти бяга.     Laughing
За такива като теб е валидно явно това

Цитат
Не че иначе бракът не би оцелял.Но просто е сив, скучен, еднообразен, монотонен и често се стига до "Той/тя вече не спи с мен!".

# 629
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да бе, разбрах, тамън две сте врачките в тая тема - знаете на кого какъв му е бракът - сив, зелен, червен Laughing. Другата се изцепи, че гроздето ми било кисело hahaha. Чешете си езиците и си живейте във филма, не пречите на никого.

Общи условия

Активация на акаунт