С какво ви дразнят свекървите?- 63

  • 65 362
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
 Ами той направи аналог с Разградско - явно моята архаична сватба . Която си платихме сами с ММ .
  Не исках сватби и джангъри ,ама свекърва ми писна , че трябвало . Та я уважих - от една страна беше права - цял живот само с погребения и панахиди се беше сблъсквала.
  За мен това епично събитие беше напълно излишно . Но бях млада и зелена и се съгласих.
 От малка сватба  не знам как людете дет дойдоха бяха над 100  Crazy
 Дам след сватбата си изплатихме заема и така.
   Та не знам в Разградско как се правят сватби - не съм родом, но нашата си я платихме ние.

# 721
  • Мнения: 4 292
Жармен, сори ама защо толкова се занимаваш с този момък тук?! Някаква закачка имате двамата и я прехвърлихте тук ми се струва.
Отегчи ме тоя Еф Меф, дайте нещо различно Tired

# 722
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Жармен, сори ама защо толкова се занимаваш с този момък тук?!
И аз това се чудя. Не помня да е писала тук преди, а сега голямо преследване с Ефката.

# 723
  • Мнения: 4 292
На 49 страница сме, моля най-учтиво Еф Еф да ни остави да си клюкарим по женски за свекърви, в новата тема Wink

# 724
  • Мнения: 5 173
Отдавна не съм се разписвала, но и ограничихме контактите със свекърите. Конкретни причини няма, бебето е много ревливо и е с различен режим от каката, отделно, че и съпругът ми ходи на уроци през уикенда, та, нямаме възможност да ходим до тях всяка седмица. Обаче, в понеделник ме подразни не за моя сметка, ще споделя, ей така, да сменим малко посоката на разговора.
Един от племенниците на съпруга ми завърши тази година. И понеже знам как свекърите или внезапно се разболяват преди подобни събития, или пък настъпва някакъв катаклизъм при тях, зачаках да видя този път какво ще помрачи иначе прекрасния повод. Свекър ми се разболя внезапно от нещо заразно и не присъства на бала (имам силните подозрения, че не е искал да се среща с бившата си жена). Свекървата дойде. Значи, не е като да  не знае на коя дата е бала, беше с много израснала коса, рошава и дрехи с безумна цветова комбинация. Тикна пари на момчето в ръка, без картичка, без плик, без букет за майката. Все едно по принуда е отишла. Неприятно впечатление ми направи.
Аз пък много се вълнувах за бала и 2 месеца преди това започнах да оглеждам за подаръци и да сортирам идеи, макар, че с етървата не сме в добри отношения, се бяхме разбрали със съпруга ми, че дали ще ни поканят, или не, на момчето ще дадем това, което сме решили. Той избра кеш. Поръчах букета за етървата седмица! преди бала, за да съм сигурна, че цветята ще са свежи и той ще е такъв, какъвто исках да е.
Вчера скокнахме до свекърите за час, свекървата през почти цялото време сметна, че е по-важно кучето и манджата му, вместо да си види внуците, които и без това рядко вижда.

# 725
  • Мнения: 195
f-f и с какво си по- различен от муньовците?
За това, че си се погрижил да сложиш мама на място? За това, че инвестираш пари в дома на родителите си, не с цел да помогнеш, а за да се нанесеш там? Защото там, във Варненско, било прието някой друг да ти плаща сватбата, а друг да ти дава пари на ръка? Защото не би "инвестирал" пари в жилището на бъдещата си половинка (щото видиш ли, то щяло да е на брат ѝ?), но очакваш тя да е доволна, че ти го правиш?
И ти имаш претенциите да се провъзгласиш за "мъж на място"?
От прочетеното в темата, мога да напиша следното- почти няма мъж, който да споделя терзанията на жена си, относно мама му, поради простата причина, че те са отраснали с тази жена и "тя си е такава". За повечето мъже, проблемите с майката са незначителни, което обаче не е валидно за жените им. И "хапчето" за добри взаимоотношения е самостоятелност (жилищна, най-вече) и ненамеса от страна на свекървата в новото семейство. Ей това, ако успееш да постигнеш, тогава ще си "поставил мама на мястото ѝ", а не като ѝ кажеш- не стъпвай в стаята ми, тя си е моя ( а още по- гадно ще да е било, ако и по- строги ограничения си поставил в нейния ѝ дом)

KAG, приветствам добрите взаимоотношения между поколенията, но не вярвам, че те се градят върху прикрита търпимост, маскирани зад фалшиви усмивки. И ти, включително, вярваш, че е добре да има отделни кухни и бани Simple Smile, за да се чувстват обитателите ок, та макар и делейки един двор Simple Smile
Бла бла бла...  Това разбрах от напъна ти.Гледайте си вашия живот ,моя няма как да го анализирате по 2 поста .
Съжалявам че пак пиша ,но докато ме споменавате и опитвате да анализирате , няма как да не отговоря .

# 726
  • Мнения: 9 398
Шушулче,

това, че ти си така предвидлива е много хубаво, но не всички са така. Освен това по мои спомени на абитуриентския ми бал, както и този на сестра ми и на други познати, цветя сме носили на "виновника"- абитуриент, не на майка му. Сигурно в моя кръг сме невъзпитани като свекърва ти и не знаем, че трябва  да се носят и на майката. На рождени дни също - носим цветя и подаръци на рожденика и на жена му. Лично аз не очаквам по случай рождени дни и други празници на моите деца да ми се подаряват цветя, да бих се зарадвала, но не смятам обратното за обидно. Сега баба как е дала пари, също си е нейна работа, той знае, че са от нея. Все пак е дошла, виж свекър ти се е "разболял", доколкото разбрах.
За кучетата те разбирам, много е неприятно да отидеш някъде на гости, а домакинът да се държи все едно му се пречкаш, при все че той те е поканил. Ако пък ти е и близък роднина, още по-зле.

# 727
  • Мнения: X
Бла бла бла...  Това разбрах от напъна ти.Гледайте си вашия живот ,моя няма как да го анализирате по 2 поста .
Бла, бла, бла...Това звучи от твоите напъни. Чудесно ще е да последваш собствения си съвет- гледай си живота, нашия няма как да анализираш.

# 728
  • Мнения: X
Жармен, сори ама защо толкова се занимаваш с този момък тук?!
И аз това се чудя. Не помня да е писала тук преди, а сега голямо преследване с Ефката.
Намирам се на приказка просто - закачки нямам с никой тук . Имам си реален живот .

# 729
  • Мнения: 2 850
На 49 страница сме, моля най-учтиво Еф Еф да ни остави да си клюкарим по женски за свекърви, в новата тема Wink
Присъединявам се към призива, мисля, че е всеобщ.

Шушулче, за букета за майката мисля, че не е нещо кой знае какво, че е пропуснала да донесе. Напомня ми на един спор в предишна тема редно ли е да се честити на свекървата, когато мъжът има рожден ден. Според някои е редно, според други е излишно и нямат такъв навик. На моят абитуриентски бал, повечето роднини ми подаряваха цветя на мен, само леля носеше и за майка ми.  Виж, обидно й стана, че една приятелска двойка дойдоха облечени с къси панталони и джапанки. На мен не ми беше обидно, но на мен по принцип не ми дреме кой как е облечен, в крайна сметка той се излага Grinning

# 730
  • Мнения: 12 674
Свекървата дойде. Значи, не е като да  не знае на коя дата е бала, беше с много израснала коса, рошава и дрехи с безумна цветова комбинация.

Ужас ! И не се допита до теб коя е подходящата цветова комбинация.

# 731
  • Мнения: 5 364
Молив,  за мен отделните домакинства е предпочитан вариант, но за съжаление, не всеки може да си позволи. Около мен има  такива като Ф Ф, които живеят с родители, поради факта, че нямат собствено жилище, някой от тях е безработен или пък с ниски доходи и не могат да си плащат  квартира. В такива случаи кой, ако не родителите трябва да помогне? Май съм давала пример със семейство на мой бивш ученик-баба и дядо, син с жена и две деца, неженен чичо в един 3-стаен апартамент и усвоена тераса за кухня, за да  преобразуват кухнята в детска. Доста добре съжителстват.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 21:31 от K.A.G.

# 732
  • Мнения: 4 292
Днес безумните комбинации са модерни Wink
 КАГ, хич не ми се занимава с него повече, но в случая са двама млади, здрави, работещи, доброволно отишли при родителите. Ами не го разбирам и приемам, така се рушат добри отношения и се изострят не до там добри.

# 733
  • Мнения: X
Добре. Колко време трябва да е тази нетрудоспособност и неумения за самостоятелен живот?
До 25, до 35 ,до 45 или докато сме живи?

Ето и тук в темата 30 годишния господин е същото положение. А и друг съпруг имаше на 40 и не са само те..

 Докога се чака на мама да ни подслони в детската стая с жената и детето, да сготви , да гледа децата и т.н.?

Не го разбирам така живота, въпреки, че съм израснала в такъв род- живеене със свекърва и къща от тате и мама(поне за бабите ми). Родителите ни са като нас- излезнали на квартира, купили си си свое двамата и борили се за всичко сами. Peace

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 21:37 от Анонимен

# 734
  • Мнения: 3 228
Няма лошо родителите да помогнат, но да приютят младите си е мечешка услуга. Помощта трябва да е насочена към изграждане на самостоятелност. Да им се помага с наема/ипотеката, ако имат домашни продукти с такива, да им се помогне да изкарат някой курс във връзка със започване на по-добра работа. Но да ги приютяват да съжителстват под един покрив е във вреда на всички и най вече на добрите отношения.

Общи условия

Активация на акаунт