С какво ви дразнят свекървите?- 63

  • 65 374
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
# 691
  • Мнения: 5 374
Много снахи се радват, когато свекървата хули децата на етървата или зълвата. Щъркел, ти си някакво изключение в тази насока, ако си искрена.

Българинът има няколко важни момента в живота си-раждането на децата му, отглеждането и образованието им, задомяването им и появата на внуците.

Какво лошо има в това, че осигуряват средствата за сватбите им и то по свое желание?! Ако нямат пари и ги притискат е друго нещо, но в случая на Ф Ф  не е така.
.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 11:14 от K.A.G.

# 692
  • Мнения: 2 309
Аз пък мисля, че реакцията на щъркела е съвсем нормална! Ако свекървата се държи така и говори за внучето си пред едната си снаха (или както му се казва), то какво и пречи на свекървата да говори така и за детето на щъркелчето?

# 693
  • София
  • Мнения: 24 839


Категорично не е така - не се свеня да кажа, че въпросния зет не го харесвам. Всички знаят, че не ми е фаворит (с всички последици от това за семейните отношения). Обаче детето, колкото и да е копие на родителите си, си има собствена индивидуалност и не мога да прехвърля (не)симпатиите си върху него.

И още по-категорично отказвам да нарека това "подслушан" разговор. Не съм седяла с ухо на врата. При положение, че тя започва разговора в хола, в който се намираме аз и детето, и е пределно ясно, че има слушатели. Има си стая ако иска да провежда конфиденциални разговори със свекърва си  Mr. Green К'во беше - "мойта къща, мойте правила"? Нали това е лайтмотива в темата  bouquet
Ами, не прехвърляй, никой не те и кара!
Аз приемам, че бабата е казала какво не харесва като държание в детето, което също не харесва и в баща му.
Т. е., казала е истината, че върху индивидуалността на детето се наслагват черти от характера на бащата, когото и ти не долюбваш.
А, свекърва ти, явно не е квалифицирала разговора като кнфиденциален, затова го е провела пред теб.
Не иде реч за мои и твои правила, а за това, че се занимаваш да окачествяваш нещо, което не ти е работа. Peace

# 694
  • Мнения: 4 292
Децата не са ангели неземни и не мисля, че някакъв коментар е толкова осъдителен. Важно е да не е пред детето, а и нали бабата е баба все пак, не е комшийка някоя си?! 
Вкъщи често коментираме характер и поведение на нашето дете, нормално. Преди време съм коментирала с майка ми, сиреч свекървата детето на брат ми, че се е разлигавила, че тропа с крак, такива неща, но това не означава, че не я обичам, нали?
Щъркел, разбирам ти ситуацията, нагоре коментирам по принцип.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък мисля, че реакцията на щъркела е съвсем нормална! Ако свекървата се държи така и говори за внучето си пред едната си снаха (или както му се казва), то какво и пречи на свекървата да говори така и за детето на щъркелчето?
Определено /ще/ говори.
Не мога да повярвам, че съм на едно мнение с Абсурт и Зои  Laughing. И аз не мисля, че има нещо кой знае какво в това да споделиш, и то пред близък човек от семейството, когато внучето ти има проблеми/дефицити във възпитанието и характера. Ако детето се държи безобразно и невъзпитано, т.е казаното е истина и е споделено не пред детето, не виждам проблем. Малко е било нетактично тези приказки да са пред другата снаха, но явно свекървата на Щъркел се чувства прекалено комфортно в компанията й, особено като знае, че и Щъркел недолюбва зетя. А и честно казано детето не е никак малко, за да му се направи забележка и да му се обясни, че поведението му е неприемливо. От много стъпване на пръсти около децата и жалене на чувствата им се пръкват едни егоцентрични простаци, което никак няма да им е от полза в живота.

# 696
  • Мнения: 543
Аз пък мисля, че реакцията на щъркела е съвсем нормална! Ако свекървата се държи така и говори за внучето си пред едната си снаха (или както му се казва), то какво и пречи на свекървата да говори така и за детето на щъркелчето?
Определено /ще/ говори.
Не мога да повярвам, че съм на едно мнение с Абсурт и Зои  Laughing. И аз не мисля, че има нещо кой знае какво в това да споделиш, и то пред близък човек от семейството, когато внучето ти има проблеми/дефицити във възпитанието и характера. Ако детето се държи безобразно и невъзпитано, т.е казаното е истина и е споделено не пред детето, не виждам проблем. Малко е било нетактично тези приказки да са пред другата снаха, но явно свекървата на Щъркел се чувства прекалено комфортно в компанията й, особено като знае, че и Щъркел недолюбва зетя. А и честно казано детето не е никак малко, за да му се направи забележка и да му се обясни, че поведението му е неприемливо. От много стъпване на пръсти около децата и жалене на чувствата им се пръкват едни егоцентрични простаци, което никак няма да им е от полза в живота.



Принципно съм съгласна с написаното, но не мисля, че детето има някакви дефицити във възпитанието. Преди съм писала, че свекървата обясняваше колко грозни и били зъбите (на внучката). Ами на мен ми е пък грозно това поведение. Колко от бабите в темата ще тръгнат да обясняват колко са грозни зъбите на внучето им? И то извън контекст на зъболекар или каквото и да било...

# 697
  • Мнения: 2 850
Явно ненавижда баща й и може би зъбите ги е взела от него Rolling Eyes #Crazy Едва ли ще го каже на детето, тогава вече няма да има оправдание.

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Принципно съм съгласна с написаното, но не мисля, че детето има някакви дефицити във възпитанието. Преди съм писала, че свекървата обясняваше колко грозни и били зъбите (на внучката). Ами на мен ми е пък грозно това поведение. Колко от бабите в темата ще тръгнат да обясняват колко са грозни зъбите на внучето им? И то извън контекст на зъболекар или каквото и да било...
Е, тогава в случая бабата въобще не е права да говори така. Защо не я питаш директно какво има против детето. Току виж се усети, че думите и поведението спрямо детето, са обидни и правят лошо впечатление и вземе, че се поправи.

# 699
  • Мнения: X
Аз директно щях да я питам . Ама това съм си аз . Не много приятна особа съм .
Затова стана ли свекърва и тъща максимално ще съм далеч - да не тровя живота на младите .

# 700
  • Мнения: 543
При първата случка обясняваше за зъбите на мен. Честно казано не ме засяга и коментар по въпроса нямам. Казах, че е малка и затова може би като излязат всички зъбчета и порастне лицето, ще се промени излъчването. Какво повече да кажа?

Второто не беше към мен, та съвсем няма какво да се меся.

# 701
  • Мнения: X
Не ти и трябва . Прави са на недочула и толкоз.
 Аз колкото и да знам кое и как трябва да е , не ми се получава и си реквам директно каквото мисля.

# 702
  • Мнения: 677
f_f има пари - плаща ги. Не мисля, че са грешни. Много на правилно са си.
Ти с това мислене скоро не те виждам по-далеко от мама.

Ако кажеш, че и мама е касата  ooooh!

Жармен    Wink и аз това щях да пиша...
Сори скъпа ,греда. Не съм от мамините синчета който си отглеждате. Майка ми не ми е фактор в живота сигурно от 15 години.
Между другото никога не съм наричал майка си "мама" ,дори като бях на 5. Далечни са ми тези лиготии и бъди сигурна че още след няколко месеца ,няма и година ще съм в отделно жилище и ще плащам ипотека,а не наем.
"Мама" няма как да ми е каса ,щото е с много широки пръсти ,ако разчитам на нея да ми е каса ми е е*ана мамата Grinning

Не ми е фактор в живота значи - не ме интересува, не ми пука, не се съобразявам.
Надявам се съм възпитала добре синът си, за да не употребява подобни думи като теб!

А ти, си много далеч от "самостоятелен"! Когато живееш сам, в жилище, за което ти плащаш сметките и се издържаш без ничия помощ, едва тогава ще станеш самостоятелен.
В момента, ти си просто един от многото наперени мачовци, дето са голямата работа, но в къщата при мама - същата тази, дето не ти е фактор в живота, но пък живееш при нея, че и жена си довел с теб!

Язък, че си на 30!

# 703
  • Мнения: 195
f_f има пари - плаща ги. Не мисля, че са грешни. Много на правилно са си.
Ти с това мислене скоро не те виждам по-далеко от мама.

Ако кажеш, че и мама е касата  ooooh!

Жармен    Wink и аз това щях да пиша...
Сори скъпа ,греда. Не съм от мамините синчета който си отглеждате. Майка ми не ми е фактор в живота сигурно от 15 години.
Между другото никога не съм наричал майка си "мама" ,дори като бях на 5. Далечни са ми тези лиготии и бъди сигурна че още след няколко месеца ,няма и година ще съм в отделно жилище и ще плащам ипотека,а не наем.
"Мама" няма как да ми е каса ,щото е с много широки пръсти ,ако разчитам на нея да ми е каса ми е е*ана мамата Grinning

Не ми е фактор в живота значи - не ме интересува, не ми пука, не се съобразявам.
Надявам се съм възпитала добре синът си, за да не употребява подобни думи като теб!

А ти, си много далеч от "самостоятелен"! Когато живееш сам, в жилище, за което ти плащаш сметките и се издържаш без ничия помощ, едва тогава ще станеш самостоятелен.
В момента, ти си просто един от многото наперени мачовци, дето са голямата работа, но в къщата при мама - същата тази, дето не ти е фактор в живота, но пък живееш при нея, че и жена си довел с теб!

Язък, че си на 30!
Прочети 100 поста назаде ,белким достигнеш до някакви по -ясни очертания на картинката . Дотогава си трай и не се засягай че си отгледала мамино синче ... явно съм те настъпил по мазола .

# 704
  • Мнения: 18 787
Фъфчо , и  мен издразни вече.Хем чета че нямам друга работа в момента.В началото излезе като мачо ,дето всичко държи под контрол ,но колкото повече пишеш ,толкова повече....дето казва един Мечо.Ако си чел нещо.
Нищо не ти е наред,все още.Ремонтът ти за големи пари е  едно освежаване за мен  и ще си го износиш. Сложил си мама както ти казаха между телевизора и фикуса ,жената си решил,че ще е все така кротка  и разбрана. То  явно влюбена жена лесно се  ръководи.Не  и това ще мине. И всичките ти разбирания  са  или  необработени от живото ,все още ,или се има ш за голям праз. Ама празът  е по-голям. Порасни ти казаха.
И не съм нито самотна майка ,макар да имах   ядове с мъжа си ,бе добър баща ,в най-важните неща бе добър.Но  не е гледал деца ,бебета ,не се е занимавал с  нищо ,което синът му прави-памперси ,къпане ,приспиване ,хранене. Явно  съм била добра в отглеждането да се справям. И заедно сме изградили добри синове. Радвам се. като те четох имам повод.
Смири се малко ми е съветът и не нападай   непознати жени.Чети повече да се научиш  нещо.

Общи условия

Активация на акаунт