Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 70 098
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Днес се обадихме в близкото училище- ще го пратят във Willkommensklasse. Чета тук в нета, но някой има ли преки впечатления?
Willkommensklasse е същото като Integrationsklasse. В интернет има доста впечатления, дори и на българи.

Аз тъпо и упорито продължавам да поствам линк към тази ФБ група, защото е много полезна по училищни въпрос - има много реални истории, проблеми и много, ама много добри съвети. https://www.facebook.com/groups/1434478580113054/

# 31
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте, моята дъщеря също се сдоби с кърлеж по време на Waldwoche в детската градина. Като за пръв път я заведох на лекар. Той извади един пакет, в който имаше дезинфекцирана пинцета, но най обикновена, извади го за една секунда и намаза мястото с йод и лепенка. Това беше.
Аз не съм се сещала, че тези масла могат да се използват като натурално средство срещу кърлежи. Ще пробваме.
Да ви споделя за още една измама или не знам как да го нарека, с която се сблъсках преди няколко дни. Докато си разглеждах един български сайт за рецепти през телефона, получих едно съобщение, което досущ изглеждаше като системно от телефона, че имам вирус и за да го отстраня да натисна Ок. И аз кликнах ок без да се замисля. После получих СМС, че съм се абонирала за нещо си и трябва да платя 4,99 на седмица и директно в рехнунга си имах вече 4,99. Звъннах веднага да се отабонирам и ми казаха, че съм се била абонирала за някаква игра, въобще без да разбера. После и с мобилния оператор се разправях, как е възможно това и в крайна сметка ми ги сторнираха тия 5 евро. Не подозирах, че и тукашните оператори въртят такива схеми, защото без да се усетиш можеш да плащаш едни 20 евро повече в месечната сметка. Но слава богу се оправих успешно, въпреки че немския ми далеч не е перфектен.

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 13:46 от dori_ta

# 32
  • Мнения: X
dori_ta, а откъде са ти взели номера на мобилния телефон? Rolling Eyes

# 33
  • Варна
  • Мнения: 187
Аз тази подробност съм забравила да напиша, че това се случва от сърфиране в нета от телефона, не от компютър. И нямам представа как са получили номера ми. И на мен ми се стори абсурдно...

# 34
  • Мнения: 11 327
dori_ta, а откъде са ти взели номера на мобилния телефон? Rolling Eyes
Tова са кукита към разни сайтове, особено за андроид направени, и са вързани с тези игри.
Затова го имайте предвид да не кликвате на такива "заплашителни" съобщения и да затваряте веднага избраната страница. Редовно ми се случва с български сайтове през телефона. Ако отварям през компютъра, няма такива съобщения въобще

# 35
  • Мнения: X
Ясно. Peace Хич не ми хрумна, че може от телефона да е било. Crazy

# 36
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
И аз затварям страници ако ми се покажат съобщения и не мога да самите тях да ги затворя и повече тези уеб сайтове не ги посещавам.  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: X
И аз се записвам в новата тема с нова квартира, подписахме договора и другата седмица взимаме ключовете Simple Smile и най - хубавото е, че е само на 1км от работа. Ще трябва да си взема и колело май. Вие какви колелета ползвате, всички са много различни от българия и нито знам от къде да го купя, нито какво да гледам. Днес се сдобихме с няколко неща втора ръка, че докато прекараме мебелите няма на какво да спя дори  Simple Smile но поне вече има къде. Само да се пренесем и да сглобим кухнята ще ги пробвам тези аспержи, дано не им мине сезона само. Приятни почивни дни на всички.

# 38
  • Мнения: 1 096
Sunflowerss, честито за новата квартира. Ние живеем на 500 м от работата на съпруга ми и е страшно удобно. Колела си купуваме в специализиран магазин за велосипеди, защото там може да се пробва, да се получи компетентен съвет. Недостатък е, че цените са малко по - високи от интернет магазините, но път си струва. В началото като дойдохме си взехме втора употреба велосипеди каквито намерихме, дори колеги на мъжа ми ни подариха за децата. Иначе аз съм с „градско„ колело, а другите членове на семейството за с mountinbyke и понякога ми е доста трудно да карам наравно с тях по баирите.  Joy Но докато малката щерка започне да кара самостоятелно, ще е така. Wink

# 39
  • Мнения: X
Sunflowerss, честито за квартирата! То 1 км се минава за <10 минути пеша, направо не ти трябва колело. Laughing Ние сме с trekking велосипеди, стават и за градско. Планинско не карам и не бих. Бегач също.

# 40
  • Мнения: 241
Sunflowerss, честита квартира! Безпроблемно живеене и свестни съседи желая! Близо до работа си е истински късмет. Ние също подписахме миналата седмица, а сега в сряда пътувам с детето да вземем ключовете и да се регистрираме. Покрай целия екшън вече имаме две кухни  Laughing
Колелото гледай да е леко и със скорости. Дано само дъждовете да поспрат, че скоро колата мъхове ще хване, а с колело в дъжда не си е работа Simple Smile

# 41
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
скоро колата мъхове ще хване, а с колело в дъжда не си е работа Simple Smile

моята има  hahaha

# 42
  • Мнения: 2 531
Днес се обадихме в близкото училище- ще го пратят във Willkommensklasse. Чета тук в нета, но някой има ли преки впечатления?
В Берлин ли сте? Преки и пресни впечатления имам , ще ти пиша на ЛС.

# 43
  • Мнения: X
Благодаря,
Така е за 10 мин пеша стигам, но няма на близо магазини . Guini ние нямаме нито една  Grinning ще караме нашата май от БГ, че от работа се изметнаха нещо и уж можеше да покрият мебели , а сега се оказа не само транспорт...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 948
Някой случайно да ползва доашен интернет на Водафон? Имам разни терзания Sad

Общи условия

Активация на акаунт