Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 70 148
  • 752
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 133
споко Markrit . май пак ще си я избираме. То има ли някой друг? Също както вие с баце!
Много точно!!!

# 616
  • Мнения: 221
Здравейте момичета! След квартирата и обзавеждането пак имам нужда от мненията ви. Става въпрос за записване в училище. Не помня дали съм споменавала къде ще сме. Квартирата е в Алтомюнстер, крайс Дахау, Бавария. Дъщеря ми трябва да е в 5.клас от новата учебна година. Естествено искаме гимназия. Разгледах вариантите в околността и се спрях на 3, като най-близката е в съседно селище на около 10тина километра. Мъжът ми звъннал там, обаче му казали, че не може при тях, понеже нямат Uebergangsklasse или както се нарича. Предполагам това са допълнителните часове по немски... Предложили са му да я запишем в Mittelschule в нашето селище, там били имали.Писах мейл вчера и на Landsratamt, но още нямам отговор. Мисля си мъжът ми да посети лично следващата гимназия и да говори на място, но тя е в Дахау, което е близо 30 км и за самостоятелно придвижване от един момент ми се струва далече.
Как мислите, че е добре да постъпим? Добър вариант ли е след 1 година в Mittelschule да я преместим в гимназия и дали това е толкова лесно? Знам, че ще има изпити. Заслужава ли си да започнем първо от Schulamt? Ще съм благодарна за мненията ви.

По питането за жилищата и кухните: да, определено повечето са без включена кухня, но не рядко са тези, при които има вариант да се откупи от предишните наематели. Май е въпрос на късмет.
Здравейте мили мами! Ужасно ми е от случващото се последните дни в Германия. Дано всички тук са добре!
Пиша, за да изкажа огримната си благодарност за помощта ви. Без вас нямаше да успеем. Следвах съветите ви и събрах всякакви "уличаващи" документи за дъщеря ми. Преведох ги и ги пратих миналата седмица. Мъжът ми успя да си уреди среща с директорите на двете гимназии в Дахау. От другите 2 в околността ни отрязаха. И днес след срещата детето е записано в 5 клас като гост ученик. Мн съм щастлива. Ще е целодневно на училище, надявам се, че е добре, понеже ще е сред деца, говорещи немски. Ще държи изпити, нали? Но не ми е ясно кога..
Благодаря ви  bouquet

# 617
  • Мнения: X
Pippi7777, браво! Много се радвам.

# 618
  • Мнения: X
И днес след срещата детето е записано в 5 клас като гост ученик. Мн съм щастлива. Ще е целодневно на училище, надявам се, че е добре, понеже ще е сред деца, говорещи немски. Ще държи изпити, нали? Но не ми е ясно кога..
Благодаря ви  bouquet
Чудесна новина, ето че има смисъл да се настоява и пробва, а не да се отчайваш и панираш след първи отказ.
Може и да не държи изпити, това пък защо, казаха ви от училището ли?
Най-вероятно в процеса на обучение ще я преценяват как се справя, на какво ниво е, как напредва, потенциал, възможности... Вероятно някъде ноември-декември ще ви извикат да си поговорят с вас (ако не, по-добре си направете термин с класния, за да поговорите как се справя детето). Повече ще се изясни в началото на учебната година, а дотогава напъвайте немския и горе главата! Ще се справите!

# 619
  • Мнения: 787
Мамчета, моля да споделите как е минал при вас изпита за Б1. В събота е моят и се притеснявам за говоренето. Благодаря на отзовалите се. Казват, че устният е най-важен. Имам познати, които на писмения са имали Б1, но на устният А2 и получават накрая  А2.

# 620
  • Мнения: 221
И днес след срещата детето е записано в 5 клас като гост ученик. Мн съм щастлива. Ще е целодневно на училище, надявам се, че е добре, понеже ще е сред деца, говорещи немски. Ще държи изпити, нали? Но не ми е ясно кога..
Благодаря ви  bouquet
Чудесна новина, ето че има смисъл да се настоява и пробва, а не да се отчайваш и панираш след първи отказ.
Може и да не държи изпити, това пък защо, казаха ви от училището ли?
Най-вероятно в процеса на обучение ще я преценяват как се справя, на какво ниво е, как напредва, потенциал, възможности... Вероятно някъде ноември-декември ще ви извикат да си поговорят с вас (ако не, по-добре си направете термин с класния, за да поговорите как се справя детето). Повече ще се изясни в началото на учебната година, а дотогава напъвайте немския и горе главата! Ще се справите!

Благодаря ви!
За изпитите никой нищо не е казал. Аз така си мислех, понеже нали ще е гост ученик. Отново благодаря за съветите. Ще сме активни и дано всичко върви гладко.

# 621
  • Мнения: 9 052
само така. дръжте се на ниво. носа нагоре , у4астие във вси4ко и първи дружки с даскалицата и няма как да не изкарате гимназията Simple Smile

# 622
  • Мнения: X
Привет, момичета. Аз имам малък проблем и се чудя дали е само в главата ми, ще се радвам на мнението ви. Ще се местим в началото на Август от НРВ в Бавария. От около 2 месеца търся жилище и най- накрая намерих. След 10 дена подписвам договор за наем. Собственикът искаше нормалната информация- месечен доход, Шуфа аускунфт ( все още чакам да пристигне, явно ще трае известно време ) , Но днес ми се обади да ми поиска и банкфербиндунг, за да си тегли неама всеки месец вместо аз да му го превеждам. Досега съм сменяла 2 жилища за петте си години в Германия, но не са ми искали подобно нещо. Честно казано ме притеснява това, че този човек ми е напълно непознат и не искам да му давам достъп до контото си. От друга страна той също не знае що за стока съм- чужденка, без постоянен трудов договор, студентка, с дете...  Confused Но пък отказа да му предплатя наема за няколко месеца напред с думите "Парите ви трябват на вас, а не на мен. Аз ще си тегля наема всеки месец" ... Не знам дали се впрягам ненужно.   newsm78 При вас как стоят нещата с наема?

# 623
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Повечето хазяини,фирми и прочие процедират по този начин. Автоматично на определено число се тегли сумата.С предната ни квартира сами си превеждахме сумата,но сега  е автоматично,както и за ток , интернет и застраховки.  Сама си преценяш,но не е толкова фатално според мен, ако не изглежда да има нещо съмнително разбира се  Peace

# 624
  • Мнения: 520
Честно казано ме притеснява това, че този човек ми е напълно непознат и не искам да му давам достъп до контото си. От друга страна той също не знае що за стока съм- чужденка, без постоянен трудов договор, студентка, с дете...  Confused Но пък отказа да му предплатя наема за няколко месеца напред с думите "Парите ви трябват на вас, а не на мен. Аз ще си тегля наема всеки месец" ... Не знам дали се впрягам ненужно.   newsm78 При вас как стоят нещата с наема?
Точно защото не знае що за стока си, ми се струва съвсем нормално да си поиска депозит, както си му е ред, а не да ти иска контото. Много се загрижил за теб, че ще ти трябват пари, на мен ми е нещо съмнителен, ама аз съм си мнителна.
Ние също сме в Бавария, при наемането на жилището ни ни поискаха три студени наема депозит, а наема си го превеждаме ние, на 15 число от месеца. Такова е положението и при другите ми познати тук, всички си превеждат наема сами.

# 625
  • Мнения: 2 420
Повечето хазяини,фирми и прочие процедират по този начин. Автоматично на определено число се тегли сумата.С предната ни квартира сами си превеждахме сумата,но сега  е автоматично,както и за ток , интернет и застраховки.  Сама си преценяш,но не е толкова фатално според мен, ако не изглежда да има нещо съмнително разбира се  Peace

За първи път чувам за подобно нещо, а не живея от скоро тук. newsm78
Обичайно се дават 3 месечни наема за сигурност (които обикновено трябва да бъдат сложени от хазяина на специален влог) и после се превежда месечният наем на уговорено число от месеца.

# 626
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
С предните хазаи, ние превеждахме, но те бяха частници. Сегашните - фирма, директен дебит от сметката ни. Не знам дали частна квартира или от фирма оказват значение.

Вие имате право да кажете, че не искате директен дебит. Но не бъркайте това право, с правото на наемодателя да реши на кого иска да даде жилището.  Peace

# 627
  • Мнения: X
Благодаря за мненията  bouquet и аз съм малко мнителна. Иначе кауцион има разбира се- 3 наема. Под предплата имах предвид, че предложих да предплатя още 3 наема наведнъж, защото стоеше  въпроса за работата ( местя се и все още нямам нова постоянна такава ). Общо взето изглеждам като рисков фактор, сигурна съм, че Шуфата ми е изрядна, но тъй като още не е пристигнало писмото няма как да му го покажа  Laughing  Ток, застраховки и пр. и на мен ми ги теглят автоматично от сметката, но тук става въпрос за частно лице и това малко ме притеснява. Досега винаги сама съм си превеждала наемите и приятелите ми тук също така процедират. Досега търсих в Гугъл- явно се среща и този начин, просто на мен ми беше непознат.
 Благодаря ви още веднъж  Hug

# 628
  • DE
  • Мнения: 9 068
Нашият наем го теглят на всяко първо число. Но все пак ние сме дали разрешение и сме посочили от коя сметка да се тегли. През фирма е и дори не ми е минало през ум, че ще ни измамят  Blush

# 629
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Повечето хазяини,фирми и прочие процедират по този начин. Автоматично на определено число се тегли сумата.С предната ни квартира сами си превеждахме сумата,но сега  е автоматично,както и за ток , интернет и застраховки.  Сама си преценяш,но не е толкова фатално според мен, ако не изглежда да има нещо съмнително разбира се  Peace

За първи път чувам за подобно нещо, а не живея от скоро тук. newsm78
Обичайно се дават 3 месечни наема за сигурност (които обикновено трябва да бъдат сложени от хазяина на специален влог) и после се превежда месечният наем на уговорено число от месеца.

И ние плащаме кауциона  Peace  просто това не съм го описала - моя грешка  Whistling Whistling

Общи условия

Активация на акаунт