Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 70 093
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при нас частно лице си дърпа от сметката.

# 631
  • Мнения: 1 335
Мамчета, моля да споделите как е минал при вас изпита за Б1. В събота е моят и се притеснявам за говоренето. Благодаря на отзовалите се. Казват, че устният е най-важен. Имам познати, които на писмения са имали Б1, но на устният А2 и получават накрая  А2.

Здравей! Не се притеснявай - не е трудно. Според мен най-важно е добре да пишеш писма - почти автоматично. Заучи си готови фрази и ги използвай. Писмата носят много точки. За устния изпит - нищо страшно няма - първо се представяш - това би трябвало да си си го подготвила и заучила предварително, после ти дават една снимка и описваш какво виждаш на нея - моята беше снимка на празна стая, една жена държаща скица и двама мъже с работни дрехи и каски на главите, а на колежката - мъж седнал зад бюро в библиотека и четящ вестник. Накрая заедно с колегата/колежката трябва да планирате нещо - при мен беше да организираме обгрижването на апартамента на приятелка, докато тя е на почивка - кой ще полива цветята, кой ще взима пощата, кой ще прави кервохето, кой ще вземе ключа от нея..... В тази част много ще ти помогне ако звучиш така, сякаш говориш абсолютно свободно и също ако направиш някакъв малък трик, с който да развеселиш изпитващите - например ако колегата предложи ранен час за среща ти да кажеш - о, стига, та това е посред нощ. На мен колежката ми каза, че трябвало да питам колко често да поливам цветята и аз й казах - ти какво, забрави ли, че у нас е пълно с цветя, аз знам всичко за цветята и няма никаква нужда да питам, те се засмяха и вероятно затова имам максималния брой точки.
А колкото до крайната оценка, тя не е една , а са 3 отделни, т.е. за всяка част от изпита получаваш отделен брой точки и сътветното ниво на владеене.
Дано съм ти помогнала. Успех!

# 632
  • Мнения: 787
Мамчета, моля да споделите как е минал при вас изпита за Б1. В събота е моят и се притеснявам за говоренето. Благодаря на отзовалите се. Казват, че устният е най-важен. Имам познати, които на писмения са имали Б1, но на устният А2 и получават накрая  А2.

Здравей! Не се притеснявай - не е трудно. Според мен най-важно е добре да пишеш писма - почти автоматично. Заучи си готови фрази и ги използвай. Писмата носят много точки. За устния изпит - нищо страшно няма - първо се представяш - това би трябвало да си си го подготвила и заучила предварително, после ти дават една снимка и описваш какво виждаш на нея - моята беше снимка на празна стая, една жена държаща скица и двама мъже с работни дрехи и каски на главите, а на колежката - мъж седнал зад бюро в библиотека и четящ вестник. Накрая заедно с колегата/колежката трябва да планирате нещо - при мен беше да организираме обгрижването на апартамента на приятелка, докато тя е на почивка - кой ще полива цветята, кой ще взима пощата, кой ще прави кервохето, кой ще вземе ключа от нея..... В тази част много ще ти помогне ако звучиш така, сякаш говориш абсолютно свободно и също ако направиш някакъв малък трик, с който да развеселиш изпитващите - например ако колегата предложи ранен час за среща ти да кажеш - о, стига, та това е посред нощ. На мен колежката ми каза, че трябвало да питам колко често да поливам цветята и аз й казах - ти какво, забрави ли, че у нас е пълно с цветя, аз знам всичко за цветята и няма никаква нужда да питам, те се засмяха и вероятно затова имам максималния брой точки.
А колкото до крайната оценка, тя не е една , а са 3 отделни, т.е. за всяка част от изпита получаваш отделен брой точки и сътветното ниво на владеене.
Дано съм ти помогнала. Успех!
Мерси много.

# 633
  • Мнения: 1 335
Няма защо!

Сега и аз с въпрос - как преведохте дипломите си? В смисъл носихте диплома оригинал при нотариус да й направи заверено копие и после това копие при заклет преводач за превод или нещо друго трябва да се направи? Дипломата, която искам да преведа е икономическа, т.е. за нея не е нужен анеркенунг тук - може би само сертификат от ZAB на каква немска диплома отговаря моята.

# 634
  • Мнения: 9 052
мама-Ени в унито ти дват дипломата преведена на какъвто език искаш и то в оригинална подвързия с пе4ат. големия шок е като немците видят как им се предлагаш завършила само с 6 тици и една -две с мъка изкарани петици  Mr. Green  Twisted Evil

# 635
  • Мнения: 1 335
Бандера  роса, къде са тия Унита, за които говориш?
Аз скоро се обаждах в "моят" Университет и питах дали не издават двуезични преписи или нещо подобно и ми казаха, че няма такова нещо, а аз трябва да си правя превод + легализация. Но аз не виждам смисъл от легализация. А може би греша, та затова питам.

Да се похваля - моето гардже ми донесе цойгнис с единица по математика и двойка по немски. Най-хваленото дете в класът му е германче и има същите оценки. Мнооого съм горда днес.

# 636
  • Мнения: 9 052
СУ, там ме питаха на какъв език искам дипломата и аз си я взех на български, английски и немски.

# 637
  • Мнения: 1 335
Браво на тях. Жалко, че не е масова практика в България. Румънските дипломи отдавна са двуезични...

# 638
  • Мнения: 8
Привет на всички Sunglasses И направо по въпроса-през септември се местим в Мюнхен ,със синът ми, който е завършил шести клас тук.Ще се радвам да получа съвети за гимназии и частни училища в града Wink И другото-той тренира дълги години футбол тук,в БГ ,има ли някой представа има ли там спортни училища,и въобще какви са възможностите за тренировки.С немкия е на А1 ниво Simple Smile

# 639
  • Мнения: X
viki011, добре е да качите още нивото на немския, А1 няма да е достатъчно за 6-7 клас гимназия. Имате още месец, натиснете ударно.

# 640
  • Мнения: 8
Ходи ,милия,всеки ден урок и допълнително курс в Гьоте институт,но ми е ясно че за месец няма как да очаквам чудеса...Затова и чета за частни билингуални училища/английският му е много добър/, но доколкото разбирам в тях няма възможност за гост-ученик или нулева година... А незнам доколко добро решение е Реалшуле Thinking

# 641
  • Мнения: X
Направете всичко възможно да се преборите за гимназия. Порови назад по темите, има няколко подобни случая, изсипали сме купища идеи и съвети. ФБ групата по училищните въпроси в Германия също ще ви е от помощ.
Успех!

# 642
  • Мнения: 9 052
след като Мюнхен е толкова модерен, но и толкова особен, не е зле препатилите да напишат един ратгебер Simple Smile

# 643
  • Мнения: 2 460
 Viki011,писах на лични.

# 644
  • Germany
  • Мнения: 2 016
viki011 , aз нямам опит с училищата още, но знам че в Мюнхен има две интернешънъл училища МИС и БИС. Ето линк към повече инфо за тях http://www.toytowngermany.com/wiki/International_schools. На наши познати индийци, дъщерята учи в МИС и мисля че таксите са доста сериозни, но бяха много доволни. Разгледай го ако ти е полезно Peace

Общи условия

Активация на акаунт