"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 22

  • 57 999
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета!
Овулацията ми беше на 20ти този месец. Кога най рано бихте ми препоръчали да си направя тест. Според лекарската ми чак на 04.07... но аз нямам търпение вече. Ако някой ми даде кураж за по ранна дата... или мислите че няма смисъл? Моля за мнение! Благодаря!

# 496
  • София
  • Мнения: 7 645
най-най-най рано са писали жени тук - 10 ден след О с първа урина и тест престо.
Принципно ако си бременна, имплантацията настъпва между 7 и 10 ден от О. Ако е на 7-ми ден, то на 10-ти може да отчете, но ако е на 10-тия, отчитат най-рано тестовете на 12-ти ден от О.

За най-сигурно и 100% - 11 дни след О кръвен тест Simple Smile

# 497
  • Мнения: 670
Здравейте момичета, преди 3 месеца след фоликулометрия и доказана О пих дуфастон. Оттогава ми зацапва три дни преди цикъл, а не от раз както преди. Та въпросът ми е дали това ще отмине и откога всъщност да броя първия си ден? Благодаря предварително!

# 498
  • Мнения: 3
Въпреки много дискусии по темата , които до сега само четях се престраших и аз да пиша Simple Smile мисля ,че ще е див късмет ако от първия месец е станало с опитите за бебе, но при редовен цикъл имам 8 дни закъснение и 2 отрицателни теста .. на преглед съм чак след 3 дни , а чакането побърква ... Възможно ли е да грешат тези тестове  Thinking Thinking Thinking

# 499
  • София
  • Мнения: 7 645
според мен възможността да бъркат е малка
пусни ако искаш кръвен тест
а иначе, хубаво, че имаш час за доктора  Peace

# 500
  • Мнения: 222
Здравейте, следя ви редовно, но не пиша, за да не спамя излишно и да не ви питам едни и същи неща. Пак имам доста закъснение (най-вероятно от времето и малко стрес) и доста отрицателни тестове. Sad. Имам предменструални симптоми, но все се надявам да е друго Embarassed Нямам почти никаква надежда, но все пак нещо ме човърка и сутринта ходих на кръвен...та имам нужда от стиснсти палчета. Ще ви пиша като излезе, на 30 мин проверявам, но още няма нищо. Rolling Eyes
 Честито на успелите момичета и успех на чакащите. До скоро от мен.

# 501
  • София
  • Мнения: 7 645
дано да те изненада!
Хубаво си се решила на кръвен, при такива обстоятелства и аз правя кръвен!

# 502
  • Мнения: 222
Излез::  няма изненафа за съжаление 0,100. Продължаваме напред и успех на всички

# 503
  • София
  • Мнения: 7 645
жалко!

# 504
  • Мнения: 695
Нали знаете колко са побъркани някои бебеискащи и бебеправещи женки  Laughing Laughing
Е, аз съм от тях.... Laughing Laughing
Хора, температурата спада ли по време на овулация или се вдига?...мързи ме да ровя....
Аз съм към края на овулацията, даве вече не би трябвало да съм, а температурата ми е 37...боли ме корем и ми е зле.....я кажете??

# 505
  • София
  • Мнения: 36 080
Здравейте момичета, преди 3 месеца след фоликулометрия и доказана О пих дуфастон. Оттогава ми зацапва три дни преди цикъл, а не от раз както преди. Та въпросът ми е дали това ще отмине и откога всъщност да броя първия си ден? Благодаря предварително!
Зацапването сега, няма нищо общо с приема на Дуфастон преди 3 МЦ.
Може да имаш по-ниски нива на прогестерона, добре е да го провериш - изследва се на 7 ден след доказана О. / поне с тестове за О. + БТ/.
М. се брои от деня на същинската М., а ти преценяваш кога е това.
Дължината на М. е 3 до 7 дни.

# 506
  • Мнения: 569
Здравейте!
Искам да попитам мога ли да ползвам  вагинални таблетки Клотримазол ако приемем че ми закъснява, но все още не съм правила тест ? Имам течение и дискомфорт след почивка на море.  Повлиявам се изключително добре от Клотримазол и знам, че само за ден-два ще се оправя ако ги ползвам.
Опасно ли е в този ранен етап на бременността по принцип?
Благодаря ви предварително!

# 507
  • София
  • Мнения: 7 645
най-логично е да направш тест, може и кръвен и тогава да се самолекуваш или ако е ++ да отидеш на лекар
тук надали някой ще те посъветва да се самолекуваш, без категорично да се знае какво е

п.п. не съм чувала за лечение на гъбична инфекция само за ден-два, може да се подтисне, но инфекцията остава и може да хронифицира

# 508
  • Мнения: 569
Всяка година след море прилагам схемата с Клотримазола, вярно че по- една опаковка, но още на 2-3 ден и съм ок. Не бързам с теста, защото имам съмнения за късна овулация и не искам разочарование. Ако оставя нещата така не рискувам ли инфекцията да засегне плода?  Знам, че е трудно да ми отговорите категорично, но може някой да е бил изправен пред същата дилема!

# 509
  • София
  • Мнения: 7 645
ако са минали 10-11 дни от О, кръвен тест ще покаже

Общи условия

Активация на акаунт