"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 22

  • 57 987
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 343
Здравейте момичета. Ето че и аз като много други ще се обърна към вас за съвет и за помощ. С мъжо се опитваме да си направим бебче вече повече от 1 година, но нещо все не ни  се получава. Лелката все пристига къде навреме , къде с 1-2 дена закъснение. Правила съм си доста пъти пиш тест за бременност, и на няколко пъти имаше много бледа , едва забележима втора чертичка и аз все си мислех че тези тестове са отрицателни, докато не прочетох съвсем наскоро че наличието дори и на много бледа чертичка означава положителен тест. Но тогава защо ми идва лелката Sad. Та реших да пробвам с прием на Утрогестан и въпросът ми е при 28 дневен цикъл и овулация около 16ти - 17ти ден кога трябва да го започна, и след колко време да направя тест, предполагам че ако е отрицателен ще трябва да го спра за да ми дойде лелката. Знам че такива неща не се правят без лекарско предписание, но съм в чужбина и в момента ми е ама наистина на 100 процента невъзможно да посетя гениколог, а толкова много ни се иска бебче,  а и годинките вече ни притискат серьозно, аз съм на 37 а той на 50

# 511
  • England
  • Мнения: 215
Момичета, здравейте имам нужда от мнения Simple Smile Като цяло трябваше да ми дойде вчера но освен леко зацапване нямам никакви симптоми за цикъл. Тази сутрин направих Шуър Чек - отрицателен и мисля да ида да пусна един кръвен. Имам адски редовен цикъл на 26-28 дни е. Просто искам да знам ... Мерси на всички Simple Smile  Hug

# 512
  • Мнения: 286
geizer
Утрогестан се пие след овулация. При условие че няма как да идеш на гинеколог, за да проследите овулацията, БТ е другия метод, който може да те ориентира имало ли е овулация и кога.
Бледите втори чертички веднага ли се появяваха или след време?
Ако са доста след времето за отчитане, то тези линии са най-вероятно изпарителни.

Honey26
Кръвният тест ще ти даде точния отговор.

# 513
  • София
  • Мнения: 7 645
geizer - Утрогестана се почва около 2-3дни след О и се приема по схема 2 пъти на ден по 1, но е хубаво поне да говориш с лекар (може и от България примерно). Взема се 10 дни, след това тест, след това се спира ако е отрицателен. Но тук има лека уловка - на 10-12-13дни от О може теста още да не покаже бременност. Ти решаваш да спреш утрогестана и изведнъж дори и да има бременност, като спреш прогестерона се получава прогестеронова недостатъчност и идва цикъла.
Той би ти помогнал, само ако проблема е в прогестерона, но проблем може да има на толкова много места, че самолекуването с прогестерон може да не доведе до желания успех. Ако О ти е качествена и жълтото тяло след О отделя достатъчно количество прогестерон, то причината за предполагаемите според теб аборти може да са още много много други.

Аз действам по тази схема с прогестерона, но последния път, когато ме стимулираха и направих 1 фоликул, който ми спукаха и всичко беше контролирано и следено се оказа, че отделям достатъчно количество прогестерон и проблема ми не е в него, а в некачествената овулация (само давам пример).
Друг пример е една моя позната, която забременява, прогестерона си й е супер (изследван след ++ тест), но й идва цикъла - оказаха се имунологични и генетични проблеми при нея, а не липсата на прогестерон както в началото си помислиха докторите тук.

Прогестерона не е решение на нещата ако проблем при него няма.
За това препоръчвам другия месец, като проследиш кога ти е О, 7 дни след нея да си изследваш прогестерона и ако е нисък, тогава да помислиш за утрогестан

# 514
  • England
  • Мнения: 215
geizer
Утрогестан се пие след овулация. При условие че няма как да идеш на гинеколог, за да проследите овулацията, БТ е другия метод, който може да те ориентира имало ли е овулация и кога.
Бледите втори чертички веднага ли се появяваха или след време?
Ако са доста след времето за отчитане, то тези линии са най-вероятно изпарителни.

Honey26
Кръвният тест ще ти даде точния отговор.


Току що се връщам от лабораторията и не си направих тест, защото в моя град нито в лабораторията нито джипито нито едната гинеколожка която работи с тази лаборатория са чували за такъв тест?!?!?!! Гледах с недоумение?!?! Продължавам да търся къде да го направя?!? Направо съм в шок!!!

# 515
  • София
  • Мнения: 7 645
в кой град живееш?
мога да помогна

п.п. на профила ти пише - England, ако е така, не мога да помогна

иначе теста се казва beta HCG, може да го стаят така, той е от графата - тумурни маркери

# 516
  • England
  • Мнения: 215
в кой град живееш?
мога да помогна

п.п. на профила ти пише - England, ако е така, не мога да помогна

иначе теста се казва beta HCG, може да го стаят така, той е от графата - тумурни маркери

Не в България съм си. Аз намерих къде да го направя, но ще мога утре сутринта. Аз знам как се казва но съм втрещена, че медицински лица не знаят!
Имам въпрос, трябва ли да минат 14 дена от О за кръвен тест или няма нужда. На мен трябваше вчера да ми дойде, тази сутрин направих тест отрицателен. Имам някакво течение но то не е  Ц.

# 517
  • Мнения: 6 343
благодаря ви много момичета за бързите отговори. Информацията ви ми е много полезна. Втората чертичка на тестовете се появяваше в рамките на времето на отчитане  на теста, т.е. до 10 мин. Просто бяха много бледи милите, но според мен това си е нормално за 10ти , най-много 11ти ден след овулация засечена с ову тест. Но на следващия ден лелката си идваше. Та идеята ми е с прогестерона да си забавя менструацията с 3 дена за да мога поне кръвен тест да си направя и да се изясни със сигурност има ли изобщо оплождане. За щастие поне лаборатория има наблизо , та това мога да го направя, не знам само лабораторията дали може  hahaha. Това със сигурност ще помогне при по нататъшно евентуално търсене на причината. Пожелавам на всички желаещи бебче , скорошно забременяване и лека и безпроблемна бременност Simple Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 7 645
ако ти е идвало 10-11дни след О, то може би наистина имаш проблем с прогестерона. Аз лично за точно това бях отишла на лекар и ми го изписаха, но след много други изследвания се оказа че проблема с прогестерона ми идва от некачствена О, все пак и не съм имала нито един ++ тест.

Може би аз за себе си бих почнала прогестерона ако така стоят нещата, но въпреки това може да има и други причини при теб. Но аз отговарям за себе си, знам си проблемите, често ходя на лекар в репродуктивна клиника, предстои ми и операция и т.н.т.

Honey26 - кръвния тест засича 11дни след О, но предвид, че са минали 14 при теб, имаш отрицателен тест и зацапване, може да ти дойде. Аз лично бих повторила теста с престо ако мога и ако не ми дойде до утре - кръвен. Късмет и добре си го решила, за да си знаеш със сигурност.

# 519
  • Мнения: 25
Здравейте!
Искам да попитам дали е възможно да се забременее по време на цикъла, и то вторият ден от него?

# 520
  • София
  • Мнения: 7 645
принципно всичко е възможно, но вероятността е твърде малка, за да го мислиш сериозно.
Ако имате само този един непредпазен случай, направи тест 16дни след него.

# 521
  • Мнения: 25
Благодаря за бързия отговор. Истината е, че аз искам прекалено много дете, но мъжът ми не иска още. И само тогава мога да го убедя да свърши в мен.

# 522
  • София
  • Мнения: 7 645
шанса е минимален, особено при редовен цикъл.
Ако примерно към края на цикъла правите и цикъла ти е на 24дни, може да има някакъв малко по-голям от 0.1% шанс Wink
Щом мъжа ти не иска, не мисля, че това е начина по който трябва да забременееш.
По-добре поговорете и сложете картите на масата.

Била съм в подобна ситуация, накрая сам го пожела и всичко се случи много хубаво. Пожелавам ти късмет Wink

# 523
  • Мнения: 1 924
Възможно е забременяване по време на цикъл, братовчедка ми е жив пример за това, естествено случва се много рядко. Не мисля, че това обаче е начина за сдобиване с дете, още повече ако единия партньор не е съгласен.

# 524
  • Мнения: 25
Не казвам, че това е начинът, но мъжът ми си има две деца от първия брак, а моите години си вървят, обяснявам всеки ден, но никой не ме слуша, непрекъснато нещо се чака. Правилно или не, аз се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт